• Opublikowano:
  • Wyświetlono: 6251

Od 1 kwietnia zapłacimy więcej za wywóz śmieci

Wągrowczanie zapłacą więcej za odpady komunalne. Opłata za wywóz śmieci od 1 kwietnia wzrośnie o 18%.

Podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej radni podjęli uchwałę przygotowaną przez burmistrza w sprawie wyboru metody ustalenia opłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi i ustalenia stawki tej opłaty za pojemnik o określonej pojemności. Precyzując, przyjęta uchwała, zawiera nowe stawki opłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi z podziałem na selektywne i nieselektywne.

Jak było do tej pory?

W grudniu 2012 roku Rada Miejska ustaliła opłaty miesięczne za gospodarowanie odpadami komunalnymi od jednego mieszkańca. W przypadku segregowania odpadów płaciliśmy 11 złotych, natomiast przy braku segregacji opłata wynosiła 19 złotych.

Opłata za odpady komunalne wzrośnie o 18%.

Propozycja burmistrza dotyczącą podwyżki opłat wywołała ożywioną dyskusję. Radny Marek Drobik próbował bezskutecznie uzyskać odpowiedź na pytanie, jakie działania podjął burmistrz Poszwa w celu kompleksowego ograniczenia ilości wytwarzanych odpadów i ich wtórnego wykorzystywania. Radny Drobik nie doczekał się jednak rzeczowej odpowiedzi.

Inne rozwiązanie zaproponował radny Jakub Zadroga, który w imieniu klubu radnych Bliżej Ludzi chciał, aby podwyższone opłaty dotyczyły tylko tych osób i nieruchomości, które nie segregują odpadów, zdaniem radnego Zadrogi to właśnie te osoby najbardziej wpływają na degradacje środowiska. Wniosek Zadrogi podzielił radnych, ostatecznie został odrzucony różnicą jednego głosu.

Radni przegłosowali podwyżkę opłat zgodnie z propozycją zaproponowaną przez burmistrza.

Nowe stawki zaczną obowiązywać od 1 kwietnia, za odpady segregowane zapłacimy 13 złotych od osoby, a za niesegregowane 22 złote. Podwyżka wyniesie 18%.

Komentarze   

+3 #35 RE: Od 1 kwietnia zapłacimy więcej za wywóz śmiecidociekliwy 2018-02-04 17:37
A co z makulaturą dostarczaną do skrzynek podatników? Za czyje pieniądze władza drukuje sobie biuletyn? Tak ma wyglądać "ekologia po wągrowiecku"? Czas najwyższy by nowy burmistrz jesienią zlikwidował zbędne koszta w postaci: papierowego biuletynu i niepotrzebne stanowiska w urzędzie, na przykład po co komu w mieście, w którym nie ma wielkich dymiących fabryk i konglomeratów, stanowiska zajmujące się ekologią? Po co to?
Cytować
+4 #34 RE: Od 1 kwietnia zapłacimy więcej za wywóz śmieciHusar I 2018-02-03 21:25
Czy burmistrz jest członkiem Platformy Obywatelskiej ?
Czy też uważa że należy na Polskę nałożyć sankcje ?
Cytować
+4 #33 RE: Od 1 kwietnia zapłacimy więcej za wywóz śmiecirraazzeemm 2018-02-03 19:55
Cytuję Jan119:
Przestancie mnie rosmieszac z tym nowym burmistrzem! Poszwa bedzie rzadzil jeszcze 10 lat.Teraz przytuli sie do Pis,a za 5 lat zapisze do partii Razem jak trzba bedzie.Ciemny lud to wszystko kupi

Tak, tak na pewno... Poszwa nie ma szans, zeby sie przytulic do PiS, bo tam takich osobnikow nie potrzebuja i nie przyjmuja. Kompletnie by się ośmieszyli, a za 5 lat niech sie zapisuje do partii Razem jak go przyjma... i tak juz o nim nikt nie będzie pamietał, chociaz o takim błędzie wyborcy powinni długo pamietac :D
Cytować
+2 #32 RE: Od 1 kwietnia zapłacimy więcej za wywóz śmieciSlezak 2018-02-03 15:20
Cytuję Jan119:
Przestancie mnie rosmieszac z tym nowym burmistrzem! Poszwa bedzie rzadzil jeszcze 10 lat.Teraz przytuli sie do Pis,a za 5 lat zapisze do partii Razem jak trzba bedzie.Ciemny lud to wszystko kupi

Fakt ci rzadzacy wstydu nie maja tylko dlaczego ludzie sa tak glupi i to kupuja???
Cytować
-8 #31 Nowy burek? Buhaha!!Jan119 2018-02-03 15:03
Przestancie mnie rosmieszac z tym nowym burmistrzem! Poszwa bedzie rzadzil jeszcze 10 lat.Teraz przytuli sie do Pis,a za 5 lat zapisze do partii Razem jak trzba bedzie.Ciemny lud to wszystko kupi
Cytować
+3 #30 RE: Od 1 kwietnia zapłacimy więcej za wywóz śmieciWho? 2018-02-03 14:35
Cytuję kolo:
Masz racje czas wybrać nowego burmistrza ale tym razem z jajami

Tylko kogo?
Cytować
+3 #29 RE: Od 1 kwietnia zapłacimy więcej za wywóz śmiecikolo 2018-02-03 13:20
Masz racje czas wybrać nowego burmistrza ale tym razem z jajami
Cytować
+8 #28 RE: Od 1 kwietnia zapłacimy więcej za wywóz śmiecioburzony mieszkaniec 2018-02-03 13:16
Ludzie w tym mieście MUSZĄ BLADYM ŚWITEM jechać za pracą do ościennych miejscowości, bo na miejscu jest praca za śmieszne pieniądze niewystarczając e na życie albo praca na kasie w rozlicznych marketach!!! We wrześniu trzeba w wyborach samorządowych zafundować wszystkim rządzącym zimny prysznic, powinni sami poznać, jaka to przyjemność TRACIĆ CZAS na pracę POZA MIEJSCEM ZMIESZKANIA. Uprzedzam, że w busikach do fabryk i zakładów pracy oraz w pociągach nie ma już prawie miejsca. Iddźcie na dworzec i na przystanki zbiorcze autobusowe o 4 i 5 rano a zobaczycie KTO FAKTYCZNIE utrzymuje to miasto! Zamiast podwyższać opłaty TRZEBA skończyć inwestycje w postaci ścieżek rowerowych, placów zabaw i zmniejszyć stan ilościowy pracowników ratusza!
Cytować
+4 #27 RE: Od 1 kwietnia zapłacimy więcej za wywóz śmiecigenas 2018-02-02 15:14
miron napisz gdzie ostatnimi czasy były podwyżki 18 % bo niewiem w Remondisie czy gdzie indziej Emerytury w 2018 r podnoszą o 3 % także jak emeryt dostanie rewaloryzacje to w kilku rachunkach zaraz jest na czysto bo to niby wszedzie tylko po 2 zł
Cytować
-5 #26 RE: Od 1 kwietnia zapłacimy więcej za wywóz śmiecimiron 2018-02-02 13:29
Cytuję Qwwe:
Cytuję zenon:
Dlaczego drożeją opłaty? Ponieważ drożej paliwo, pracownicy zarabiają więcej, zwiększono opłaty środowiskowe i itp. Miesięcznie jedna osoba będzie płaciła 13 złotych. A ile kosztuje paczka papierosów? Gdyby porównać te dwie kwoty to , czy rzeczywiście opłata za śmieci jest tak wysoka?

Jak palisz to se sam porównaj. 4 osobowa rodzina zapłaci miesięcznie więcej o 8 zl dużo nie dużo? Dużo bo wszystko drożeje a pensje stoją w miejscu

Nie wiem , czy wzrost cen za śmieci ma uzasadnienie ale pensje rosną
Cytować
+1 #25 RE: Od 1 kwietnia zapłacimy więcej za wywóz śmieciQwwe 2018-02-02 13:09
Cytuję zenon:
Dlaczego drożeją opłaty? Ponieważ drożej paliwo, pracownicy zarabiają więcej, zwiększono opłaty środowiskowe i itp. Miesięcznie jedna osoba będzie płaciła 13 złotych. A ile kosztuje paczka papierosów? Gdyby porównać te dwie kwoty to , czy rzeczywiście opłata za śmieci jest tak wysoka?

Jak palisz to se sam porównaj. 4 osobowa rodzina zapłaci miesięcznie więcej o 8 zl dużo nie dużo? Dużo bo wszystko drożeje a pensje stoją w miejscu
Cytować
+2 #24 RE: Od 1 kwietnia zapłacimy więcej za wywóz śmieciQwwe 2018-02-02 07:23
Cytuję humus:
Ten radny Marek Drobik konkretny w swoich działaniach. Przydałby się taki na burmistrza bo wrc znów potrzebuje ZMIANY!!!

Tylko że obecny burmistrz jak był radnym też tak postępował
Cytować
+8 #23 RE: Od 1 kwietnia zapłacimy więcej za wywóz śmieciFanDrobika 2018-02-01 21:22
Cytuję dziadek:
Cytuję humus:
Ten radny Marek Drobik konkretny w swoich działaniach. Przydałby się taki na burmistrza bo wrc znów potrzebuje ZMIANY!!!

Od Poszwy wolę Drobika, inni kandydaci popieram i będą przez media z naszego miasta a dziennikarz nie powinien być politykiem.Pan Drobik zyskuje coraz większe poparcie wśród mieszkańców wągrowca brawo panie marku
Cytować
+4 #22 RE: Od 1 kwietnia zapłacimy więcej za wywóz śmieciZenon 2018-02-01 20:59
Cytuję e86go:
PRzepraszam to pisał idiota Zenon Zenek frajerze 8 zł na rodzine niby nie dużo ale w roku jest 100 zł za chwile pójdzie w góre prąd woda gaz i każdy się tłumaczy co tam 2 zł czy 5 zł Może Poszwa ruszy dupe i renegocjuje umowe z Remondisem Już widze jak pójdzie woda i ścieki w przyszłym roku skoro na budowe oczyszczalni niema kasy

Ups:) Po co te inwektywy ? Zażądaj od burmistrza uzasadnienia takiego a nie innego wzrostu cen za śmieci. Potem zapytaj firmy dlaczego tyle a nie mniej chcą za transport , dlaczego ministerstwo ustala takie a nie inne ceny itd , itd. Gdy zbierzesz te informacje to będziesz mógł powiedzieć, że ceny są za niskie albo za wysokie , czy też odpowiednie. Sukcesów w zbieraniu informacji.
Cytować
+3 #21 RE: Od 1 kwietnia zapłacimy więcej za wywóz śmiecistefan60 2018-02-01 20:50
3 lata utrzymywał asystenta za nasze pieniądze a teraz brakuje kasy Obudż się . rusz dupe i kombinuj a nie tylko doić społeczeństwo
Cytować
+1 #20 Opłata za śmieciJanNowak 2018-02-01 19:32
To i tak tanio będzie - w Skokach 15 zł bez podwyżki od początku
Cytować
+13 #19 RE: Od 1 kwietnia zapłacimy więcej za wywóz śmieciasior 2018-02-01 16:49
Ten kto wytwarza śmieci musi zapłacić za ich usunięcie.........
czyli w wiekszosci za to powinni placic producenci artykułów .
po co mi instrukcja obslugi w 30 jezykach??
po co folia-karton-fo lia-kolejny kartonik i dopiero wlasciwy produkt .
ile jest takich rzeczy niepotrzebnie pakowanych??
dlaczego nie ma kaucji za butelki pet i tak jak u zachodniego sasiada mozna je oddac w sklepie??
czy my az tacy bogaci jestesmy by surowce wyrzucac na smietnik??
Cytować
+6 #18 RE: Od 1 kwietnia zapłacimy więcej za wywóz śmiecie86go 2018-02-01 15:29
PRzepraszam to pisał idiota Zenon Zenek frajerze 8 zł na rodzine niby nie dużo ale w roku jest 100 zł za chwile pójdzie w góre prąd woda gaz i każdy się tłumaczy co tam 2 zł czy 5 zł Może Poszwa ruszy dupe i renegocjuje umowe z Remondisem Już widze jak pójdzie woda i ścieki w przyszłym roku skoro na budowe oczyszczalni niema kasy
Cytować
+5 #17 RE: Od 1 kwietnia zapłacimy więcej za wywóz śmiecie86go 2018-02-01 14:45
Idiotka pisze że paliwo zdrożało ze pracownicy więcej zarabiaj a Ile debilko 18 % CO się stanie jak paliwo stanieje ? To jest tłumaczenie nieudolności władzy
Cytować
+5 #16 RE: Od 1 kwietnia zapłacimy więcej za wywóz śmieciObiektywny 2018-02-01 14:10
Jakie uzasadnienie? Burmistrz nawet na swojej stronie nie zamieścił informacji o podwyżkach, robi to Portal, burmistrz pisze, że kubły do bio w tym roku jeszcze nie potrzebne - uspokaja mieszkańców przed informację o podwyżkach.
Co do uzasadnienia.
Miasto wydaje gazetę, koszt około 10 tys. miesięcznie, patrząc w skali roku to ponad 100 tys. - teraz już wiecie dlaczego podwyżka? Trzeba uzupełnić miejską kasę, najprościej - podnosząc opłaty.
Cytować
+1 #15 Niepojęteoooooo 2018-02-01 13:23
Nie pojmuję tego!!! Rada miasta powinna przygotowywać i występować z takimi projektami a wygląda na to Panie i Panowie Radni, że "klepiecie" tylko to co Wam podkłada wódz. To zdaniem Rady podwyżka powinna być? a co za tym idzie jest uzasadniona? Czy to tylko wymysł tzw burmistrza. Panie i Panowie Radni weźcie się do działania albo porezygnujcie
Cytować
+6 #14 RE: Od 1 kwietnia zapłacimy więcej za wywóz śmiecimiron 2018-02-01 12:35
Cytuję Mieszkanka:
Cytuję zenon:
Dlaczego drożeją opłaty? Ponieważ drożej paliwo, pracownicy zarabiają więcej, zwiększono opłaty środowiskowe i itp. Miesięcznie jedna osoba będzie płaciła 13 złotych. A ile kosztuje paczka papierosów? Gdyby porównać te dwie kwoty to , czy rzeczywiście opłata za śmieci jest tak wysoka?


To zależy, ile członków liczy rodzina. Rodzina czteroosobowa będzie płacić o 8 złotych więcej.Małżeństwo emerytów 4 złote. Czy to dużo? Zależy od zasobności portfela. I nie każdy pali papierosy.

Ten kto wytwarza śmieci musi zapłacić za ich usunięcie. Nie ma znaczenia , czy pali czy nie pali. Zmiany w cenie muszą mieć uzasadnienie. Zamiast więc tylko krytykować może warto zażądać od burmistrza danych, które uzasadniają podwyżkę
Cytować
+8 #13 RE: Od 1 kwietnia zapłacimy więcej za wywóz śmiecidziadek 2018-02-01 12:13
Cytuję humus:
Ten radny Marek Drobik konkretny w swoich działaniach. Przydałby się taki na burmistrza bo wrc znów potrzebuje ZMIANY!!!

Od Poszwy wolę Drobika, inni kandydaci popieram i będą przez media z naszego miasta a dziennikarz nie powinien być politykiem.
Cytować
+6 #12 RE: Od 1 kwietnia zapłacimy więcej za wywóz śmieciMieszkanka 2018-02-01 12:06
Cytuję zenon:
Dlaczego drożeją opłaty? Ponieważ drożej paliwo, pracownicy zarabiają więcej, zwiększono opłaty środowiskowe i itp. Miesięcznie jedna osoba będzie płaciła 13 złotych. A ile kosztuje paczka papierosów? Gdyby porównać te dwie kwoty to , czy rzeczywiście opłata za śmieci jest tak wysoka?


To zależy, ile członków liczy rodzina. Rodzina czteroosobowa będzie płacić o 8 złotych więcej.Małżeńst wo emerytów 4 złote. Czy to dużo? Zależy od zasobności portfela. I nie każdy pali papierosy.
Cytować
+7 #11 RE: Od 1 kwietnia zapłacimy więcej za wywóz śmieciGość 2018-02-01 11:57
Cytuję zenon:
Dlaczego drożeją opłaty? Ponieważ drożej paliwo, pracownicy zarabiają więcej, zwiększono opłaty środowiskowe i itp. Miesięcznie jedna osoba będzie płaciła 13 złotych. A ile kosztuje paczka papierosów? Gdyby porównać te dwie kwoty to , czy rzeczywiście opłata za śmieci jest tak wysoka?


Jest jeszcze jeden powód i to bardzo konkretny...
A mianowicie miasto w taki sposób próbuje załatać dziurę. Ile osób płaci za śmieci?? Tego nie wiem, ale wiem że miasto musi płacić nie za śmieci wywiezione tylko za każdą faktyczną osobę. W jednej z gmin powiatu wójt powiedział otwarcie, że podwyżka jest spowodowana tym że ludzie nie płacą a państwu płacić trzeba.
Cytować
+5 #10 RE: Od 1 kwietnia zapłacimy więcej za wywóz śmieciAlan 001 2018-02-01 11:38
Gdyby burmistrz zrobił tak jak proponował radny Zadroga to by ceny zdrożały tylko dla tych co nie segregują śmieci.
Cytować
-2 #9 RE: Od 1 kwietnia zapłacimy więcej za wywóz śmiecizenon 2018-02-01 11:07
Dlaczego drożeją opłaty? Ponieważ drożej paliwo, pracownicy zarabiają więcej, zwiększono opłaty środowiskowe i itp. Miesięcznie jedna osoba będzie płaciła 13 złotych. A ile kosztuje paczka papierosów? Gdyby porównać te dwie kwoty to , czy rzeczywiście opłata za śmieci jest tak wysoka?
Cytować
+9 #8 RE: Od 1 kwietnia zapłacimy więcej za wywóz śmieciMIG 2018-02-01 09:13
Cytuję eda:
Brakuje odpowiedzi dlaczego śmieci podrożały . co się takiego zdarzyło że musiały podrozeć Czy to erupcja wulkanu na Filipinach czy też ptasia grypa w Chile miała na to wpływ bo nie wiem ?

No właśnie dlaczego podrożały? Produkowanie śmieci i odpadów to rzecz normalna. Wiem, że wytwarzam ich nie więcej niż w porzednim roku. Dlaczego więc mam płacić więcej? Może ktoś odpowie na to pytanie.
Cytować
+6 #7 RE: Od 1 kwietnia zapłacimy więcej za wywóz śmiecihumus 2018-02-01 09:07
Ten radny Marek Drobik konkretny w swoich działaniach. Przydałby się taki na burmistrza bo wrc znów potrzebuje ZMIANY!!!
Cytować
+2 #6 SmieciEdek 2018-02-01 08:57
Pryma aprylis:)
Cytować
-8 #5 RE: Od 1 kwietnia zapłacimy więcej za wywóz śmiecinie kalecz języka 2018-02-01 08:37
Cytuję REALISTA:
SĄ MIEJSCOWOSCI ŻE ZA ŚMIECI SIĘ NIE PŁACI I ZA PSY ,ALE TO ZALERZY OD BURMISTRZA LUB WÓJTA, I OD WŁADZ ZALERZY CZY POWSTANIE JAKIŚ ZAKŁAD,SUWERENEM SĄ MIESZKAŃCY WIĘC BURMISTRZ POWINIEŃ SIĘ ROZLICZYĆ Z KAŻDEJ ZŁOTÓWKI
Po pierwsze zainwestuj w słownik, bo aż przykro czytać takie orty. Po drugie opłata za śmieci jest śmiesznie niska, płacimy grosze za komfort.
Cytować
+8 #4 REALISTAREALISTA 2018-02-01 08:24
SĄ MIEJSCOWOSCI ŻE ZA ŚMIECI SIĘ NIE PŁACI I ZA PSY ,ALE TO ZALERZY OD BURMISTRZA LUB WÓJTA, I OD WŁADZ ZALERZY CZY POWSTANIE JAKIŚ ZAKŁAD,SUWERENE M SĄ MIESZKAŃCY WIĘC BURMISTRZ POWINIEŃ SIĘ ROZLICZYĆ Z KAŻDEJ ZŁOTÓWKI
Cytować
-15 #3 RE: Od 1 kwietnia zapłacimy więcej za wywóz śmiecieda 2018-02-01 00:42
Pati skoro to pójdzie na dzieci to jestem za bo za złodziei z PO szło na ośmiorniczki itd
Cytować
+16 #2 RE: Od 1 kwietnia zapłacimy więcej za wywóz śmieciPati 2018-02-01 00:25
Cytuję eda:
Brakuje odpowiedzi dlaczego śmieci podrożały . co się takiego zdarzyło że musiały podrozeć Czy to erupcja wulkanu na Filipinach czy też ptasia grypa w Chile miała na to wpływ bo nie wiem ?


Podwyżka opłaty za śmieci wynika z podwyzszonych opłat podyktowanych przez Ministerstwo Środowiska. Rząd dał 500+ i ma każdym kroku wprowadza podwyżki (opłaty za egzystencję) i sprytnie bo wszyscy obarczą winą wójtów, burmistrzów itp.
Cytować
+16 #1 RE: Od 1 kwietnia zapłacimy więcej za wywóz śmiecieda 2018-01-31 23:58
Brakuje odpowiedzi dlaczego śmieci podrożały . co się takiego zdarzyło że musiały podrozeć Czy to erupcja wulkanu na Filipinach czy też ptasia grypa w Chile miała na to wpływ bo nie wiem ?
Cytować

Portal WRC

  • Portal WRC powstał w 2009 roku
  • Odwiedza nas 74 tys. Internautów miesięcznie, generując 900 tys. odsłon
  • Mamy najwięcej fanów spośród wągrowieckich redakcji
  • Zobacz nasz profil na:

Reklama

  • Niezależny Portal Powiatu Wągrowieckiego
  • Nr 1 w Powiecie Wągrowieckim
  • W naszej ofercie znajdziesz, bannery, materiały sponsorowane, filmy reklamowe oraz reportaże wideo.
  • Całą dobę sprawdzamy skrzynkę: [email protected]

ZAPYTAJ O OFERTĘ