• Opublikowano:
 • Wyświetlono: 6331

Mieszkanie Plus nie dla Wągrowczan

Tanie mieszkania na wyciągnięcie ręki, czyli rządowy program Mieszkanie Plus. Dlaczego burmistrz Wągrowca nie realizuje tego programu?

Mieszkanie Plus to nowa propozycja rządu dla Polaków, którzy marzą o własnych czterech kątach. Jest to naturalny następca programu Mieszkanie dla Młodych, którego ostatnia pula finansowa planowana jest na 2 stycznia 2018 roku.

Deficyt mieszkaniowy w Polsce jest ogromny, dlatego też głównym celem Mieszkania Plus jest zwiększenie liczby tanich mieszkań na wynajem z opcją dojścia do własności. W planach jest budowa trzech milionów mieszkań w ciągu najbliższych dziesięciu lat, na terenie całego kraju.

Właśnie o budowę tanich mieszkań w Wągrowcu, w ramach rządowego programu, zapytał burmistrza na ostatniej sesji radny Marek Drobik. Okazało się bowiem, że Wągrowiec nie realizuję tego programu i mało prawdopodobne, aby rozpoczął realizację.


Materiał wideo

pytanie radnego Marka Drobika i odpowiedź burmistrzWypowiedź burmistrz pokazuje, że jest on słabo zorientowany, jeśli chodzi o ten program. Burmistrz chce dowodów na to, że program działa, oto one:

Mieszkanie Plus tylko w województwie wielkopolskim, jak wiadomo program realizowany jest na terenie całego kraju.

 • W gminie Jarocin w pierwszym etapie mają powstać trzy osiedla: przy ul. Leszczyce (40 mieszkań), przy ul. Siedlemińskiej oraz w Siedleminie. Kolejny etap to następne lokale przy ulicy Siedlemińskiej, w Potarzycy oraz Łuszczanowie. W sumie w ciągu dwóch lat powstanie około 400 dwu- i trzypokojowych mieszkań o powierzchniach 36,5 m kw. oraz 55,1 m kw. Obecnie trwa nabór w Jarocinie
 • Kalisz – w Kaliszu planowane jest wybudowanie trzech bloków ze 112 mieszkaniami. Pierwsze mają powstać na Tyńcu. Przy ulicy Warszawskiej rozpoczęcie prac nastąpi w roku 2017.
 • Kępno – wybudowane zostaną dwa bloki, jeden będzie liczył 20 mieszkań, drugi 16 mieszkań.
 • Koło podpisało list intencyjny 26.10.2016r. Budowa mieszkań w ramach „Mieszkanie plus” dotyczyć ma terenów przy ul. Stary Rynek (na działce starego hotelu) oraz w budynku po Zrembie. Przewiduje się, iż w mieście powstanie kilkadziesiąt mieszkań.
 • Konin – w Koninie na osiedlu Przydziałki, a dokładnie w rejonie ulicy Berylowej i Ametystowej ma powstać około 115 mieszkań. Dokładne szczegóły co do terminów rozpoczęcia prac oraz jego realizacji powinny być dokładniej znane do końca marca bieżącego roku, po zakończeniu uzgodnień. Początkowo planowano oddanie lokali do użytku w 2018 roku.
 • Poznań chce zbudować 1000 mieszkań. Przy ul. Mateckiego ma powstać 151 mieszkań. Planowany termin rozpoczęcia inwestycji to IV kwartał 2017 roku, natomiast zakończenie to III kwartał 2019 roku. Bloki mogą powstać także na terenach należących do Polskich Kolei Państwowych, Wolne Tory, przy ul. Matyi i Hetmańskiej (koło Dworca Głównego PKP).
 • Turek – dwa hektary gruntów znajdujące się na osiedlu Wyzwolenia, nieopodal Alei NSZZ Solidarność zadeklarowało miasto na realizację programu. List intencyjny w tej sprawie podpisano 12.12.2016r.
 • Września zaproponowała przekazanie terenów o powierzchni 11,6 ha, na których można wybudować około 1100 mieszkań. Budynki staną najwcześniej w 2018 roku.

Warto dodać, że w Jarocinie pierwsze mieszkania zostały już przydzielone. Łącznie w Jarocinie przybędzie 366 nowych mieszkań w ramach rządowego programu Mieszkanie Plus.

To największe dzieło w historii Jarocina jeśli chodzi o budownictwo czynszowe, i pewnie jedno z największych w Polsce, było możliwe tylko dzięki współpracy samorządu i rządu. Jest doskonałym przykładem na to, jakie  rezultaty możemy osiągać, jeśli przyświeca nam jeden cel. W tym przypadku było nim dostarczenie możliwości godnego zamieszkania w lokalu o wysokim standardzie i za dobrą cenę. Ten projekt, który my realizujemy wspólnie z rządem, pokazuje że jest to możliwe – powiedział burmistrz Adam Pawlicki.

Uroczysta gala przekazania decyzji na pierwsze w Polsce lokale w ramach rządowego programu odbyła się w obecności wicepremiera Jarosława Gowina, ministra infrastruktury i budownictwa Andrzeja Adamczyka oraz wojewody wielkopolskiego Zbigniewa Hoffmanna.

- Dzisiaj dzień w którym otrzymacie Państwo adres, numer i przydział konkretnego mieszkania. Te kilka najbliższych miesięcy macie po to, aby zorganizować sobie życie, tak by za kilka miesięcy móc rozpocząć je w nowym miejscu – powiedział burmistrz Jarocina Adam Pawlicki.

Jak się okazuje, rządowy program działa, trudno nam zrozumieć, dlaczego burmistrz Wągrowca nie stara się o realizację tego programu.

Informujemy jednocześnie, że starosta Tomasz Kranc przekazał listę około 100 nieruchomości na terenie Wągrowca, na których może być realizowany ten program. Burmistrz w swojej wypowiedzi mówi tylko o terenach pokolejowych, a to pokazuje, że nie zapoznał się nawet z listą przekazanych nieruchomości.

Czym jest tak naprawdę program Mieszkanie Plus?

Celem programu Mieszkanie Plus jest poprawa sytuacji rodzin, dla których uzyskanie mieszkania na rynku komercyjnym jest niemożliwe. Czynsz najmu mieszkań od rządu wydaje się atrakcyjny w porównaniu do cen najmu na rynku komercyjnych, w szczególności w dużych miastach. Należy jednak pamiętać, że do każdego metra kwadratowego należy doliczyć koszt opłaty eksploatacyjnej za każdy metr kwadratowy mieszkania. Ma to znaczny wpływ na cenę najmu, gdyż na przykład dla miasta Warszawy wynosi on 10 zł za 1 metr kwadratowy powierzchni mieszkania. Jak łatwo można obliczyć przy powierzchni 50 metrów kwadratowych, daje nam to dodatkową kwotę 500 zł miesięcznie. Dodajmy, że opłaty będą waloryzowane przez rząd nie rzadziej niż raz na 3 lata.

A jak wygląda sprawa możliwości wykupu mieszkania na własność?

Rząd przewidział taką opcję, ale dopiero po 30 latach najmu. Czynsz wówczas też będzie wyższy niż przy umowie najmu bez opcji wykupu na własność. Niepokojącą kwestią jest dziedziczenie. Jeżeli zabraknie nas przed upływem terminu umowy najmu mieszkania, czyli w okresie trwania umowy zawieranej na 30 lat, to po naszej śmierci lokal mieszkalny nie jest dziedziczony przez nasze dzieci.

Kto może starać się o rządowe mieszkanie?

Program skierowany jest dla osób, których dochody są zbyt niskie, aby wynająć mieszkanie na zasadach rynkowych. Osoby te mają jednak zbyt wysokie dochody, aby otrzymać mieszkanie komunalne. Po drugie program, preferuje rodziny, głównie wielodzietne. Ponadto nie możemy być współwłaścicielem innego lokalu mieszkalnego. Gdyż ogranicza to nasz udział w programie. Program wprowadza również preferencje dla osób poszkodowanych przez żywioły.

Może kiedyś dostęp do tanich mieszkań rządowych, wykończone "pod klucz" stanie się w Wągrowcu faktem, na chwilę obecną mieszkań takich nie ma i w najbliższym czasie nie będzie.

Komentarze   

+6 #50 RE: Mieszkanie Plus nie dla Wągrowczanjagódka 2018-02-16 12:03
Cytuję arek:
Ignorancja burmistrza ws. specustawy dot. programu Mieszkanie+ poraża!!!
To pokazuje jak burmistrz podchodzi do prawdopodobniej najważniejszego cywilizacyjnie programu jakie kiedykolwiek do tej pory realizował polski rząd po 1989 roku.
Założenia programu, obecna koniunktura gospodarcza i zapotrzebowanie społeczne nakazuje być tym program ekstremalnie zainteresowanym dla dobra swoich mieszkańców. Takie podejście powinien mieć w tym momencie każdy samorządowiec zatroskany o dobro ogółu niezależnie od tego politycznych poglądów.
Burmistrz Poszwa mnie zszokował tym, że program traktuje z "dystansem" i czeka (w domyśle) aż rząd sam do niego przyjdzie i poprosi o możliwość budowy mieszkań+.
Niezabieganie, brak aktywnego działania i lobbowania na rzecz tej inwestycji w Wągrowcu dyskwalifikuje Poszwę jako burmistrza miasta.

Sprawdzałam w Internecie w październiku
i do programu można było przystąpić składając zwykłą aplikację.
Nie rozumiem tego - czy to tak trudno?
Raczej trzeba wykazać sporo niechęci , żeby w tym nie uczestniczyć ?
Cytować
0 #49 RE: Mieszkanie Plus nie dla Wągrowczanmy 2018-02-16 11:45
Cytuję Albin:
Cytuję Wyborca:
Mieszkaniec II zgadzam się z Tobą, dopóki burmistrzem będzie Poszwa mieszkania nie powstaną, bo on jest z Platformy Obywatelskiej, a ta nie realizuje żadnych programów, które mogą wzmocnić PiS. Chore, że przez politykę Schetyny mieszkańcy Wągrowca skazani są na deweloperów lub drogi najem mieszkań u prywatnych właścicieli. Wybory już w tym roku, jeszcze jest szansa na zmianę burmistrza i rozwój miasta.


Wyborcy PO,
weźcie odpuście na chwilę i dajcie szanse innym, nie PO, nie postkomuchom, nie PSL, tylko nowym ludziom. W Wągrowcu jako takiego PiS nie ma, ale teraz niech im ktoś da szansę. Mają program, chcą wzmacniać Polskę. Niech Wągrowiec tego nie przegapi, bo zostaniemy tutaj pustynią. PO nic Wam nie daje, nic dobrego od nich nie dostaliście, tylko same afery i smród się za nimi ciągnie. Żadnych wymiernych korzyści z tego nie macie. Dlatego wspieranie dalej takich ludzi jak Poszwa i jego świta radnych jest bezcelowa. Ci ludzie nic dobrego dla miasta nie zrobią a na pewno nic na miarę rozwojową.

Albin przestań oglądać TVP bo.....
Cytować
+8 #48 RE: Mieszkanie Plus nie dla Wągrowczanjulek w 2018-02-16 10:59
Głupi tylko w to uwierzy że jak ktoś przez jedną kadencje nic nie zrobił to drugą zacznie działać Leniwy zawsze będzie leniwy
Cytować
+7 #47 ignorancja burmistrza ws specustawy dotyczącej programu Mieszkanie+arek 2018-02-16 10:38
Ignorancja burmistrza ws. specustawy dot. programu Mieszkanie+ poraża!!!
To pokazuje jak burmistrz podchodzi do prawdopodobniej najważniejszego cywilizacyjnie programu jakie kiedykolwiek do tej pory realizował polski rząd po 1989 roku.
Założenia programu, obecna koniunktura gospodarcza i zapotrzebowanie społeczne nakazuje być tym program ekstremalnie zainteresowanym dla dobra swoich mieszkańców. Takie podejście powinien mieć w tym momencie każdy samorządowiec zatroskany o dobro ogółu niezależnie od tego politycznych poglądów.
Burmistrz Poszwa mnie zszokował tym, że program traktuje z "dystansem" i czeka (w domyśle) aż rząd sam do niego przyjdzie i poprosi o możliwość budowy mieszkań+.
Niezabieganie, brak aktywnego działania i lobbowania na rzecz tej inwestycji w Wągrowcu dyskwalifikuje Poszwę jako burmistrza miasta.
Cytować
-1 #46 RE: Mieszkanie Plus nie dla Wągrowczanluta111 2018-02-15 21:00
Cytuję Michał xxx:
Czy sprawa modliszki wągrowieckiej jest wyj aśniona ,czy oddała zagrabiony majątek rodzicom Fabiana?

no właśnie co z tą sprawą?
Cytować
+7 #45 RE: Mieszkanie Plus nie dla WągrowczanJagódka 2018-02-14 19:47
Cytuję Malina:
Jeszcze niedawno szanowni forumowicze narzekaliście, że po co żłobek darmozjadom i bezrobotnym matkom miasto buduje, że można lepiej te pieniądze wydać...A teraz nagle chcecie za darmo mieszkania w Wągrowcu?
Oj pokrętna ta wasza logika.

Nie ma nic za darmo , jest to możliwość dojścia do własnego M tych , którzy nie posiadają zdolności kredytowych , bo nie każdego stać na spłacanie kredytów w CHF .
Cytować
-9 #44 RE: Mieszkanie Plus nie dla WągrowczanMalina 2018-02-14 19:12
Jeszcze niedawno szanowni forumowicze narzekaliście, że po co żłobek darmozjadom i bezrobotnym matkom miasto buduje, że można lepiej te pieniądze wydać...A teraz nagle chcecie za darmo mieszkania w Wągrowcu?
Oj pokrętna ta wasza logika.
Cytować
+6 #43 RE: Mieszkanie Plus nie dla WągrowczanRocko 2018-02-14 18:49
Cytuję zima:
Tak myśle że zapewne portal zmontował ten film bo tak chaotycznie to może się wypowiedzieć tylko pijany Janek, którego tylko interesuje co gdzie wypić

Takiego mamy burmistrza... Pijany Janek :D
Cytować
+7 #42 RE: Mieszkanie Plus nie dla WągrowczanTomII 2018-02-14 18:35
Cytuję HOOLIGAN33:
Wągrowcem zawsze musi rządzić Burmistrz bez włosów ew. z meszkiem na głowie, ten sobie dość sponsoringu udzielił.

Ci jeszcze wiecej sobie udzielili. Skubią ile władza przyniesie, skubią ile sil... ;-)
Cytować
+18 #41 RE: Mieszkanie Plus nie dla WągrowczanSarna 2018-02-14 17:58
Cytuję HOOLIGAN33:
Wągrowcem zawsze musi rządzić Burmistrz bez włosów ew. z meszkiem na głowie, ten sobie dość sponsoringu udzielił.

Powinien rządzić ktoś kto chce coś zrobic dla miasta i mieszkancow, przyciagnac inwestorow, szukac miejsc pracy, a nie tylko brać pieniądze i wszystkie relacje ukladac po znajomosci na zasadzie krolika i jego kolesi
Cytować
+19 #40 RE: Mieszkanie Plus nie dla Wągrowczantp90 2018-02-14 17:01
Do Poszwy osobiście musi przyjechać Premier Morawiecki i wszystko mu wytłumaczyć
Cytować
+8 #39 Vicie rozumicieHOOLIGAN33 2018-02-14 16:40
Cytuję Vicie rozumicie:
Radni bierzcie się za tematy , bo jeszcze w was
nadzieja .


Tylko nie ci sami co w d__ę wchodzili Poszwie
Cytować
+1 #38 Mieszkanie Plus nie dla WągrowczanHOOLIGAN33 2018-02-14 16:31
Wągrowcem zawsze musi rządzić Burmistrz bez włosów ew. z meszkiem na głowie, ten sobie dość sponsoringu udzielił.
Cytować
+1 #37 IKMjeremi 2018-02-14 16:29
Jest jeszcze inne rozwiązanie. Będzie możliwość oszczędzania na cele mieszkaniowe. tu można nie tylko kupować ale i remontować. o tym dokładnie piszą na http://ikm.org.pl/
Cytować
0 #36 RE: Mieszkanie Plus nie dla Wągrowczanzima 2018-02-14 15:50
Żartowałem
Cytować
+4 #35 modliszkaMichał xxx 2018-02-14 15:45
Czy sprawa modliszki wągrowieckiej jest wyj aśniona ,czy oddała zagrabiony majątek rodzicom Fabiana?
Cytować
+2 #34 RE: Mieszkanie Plus nie dla Wągrowczanzima 2018-02-14 15:04
Tak myśle że zapewne portal zmontował ten film bo tak chaotycznie to może się wypowiedzieć tylko pijany Janek, którego tylko interesuje co gdzie wypić
Cytować
+5 #33 mieszkanie plusmieszkaniec X 2018-02-14 14:54
Burmistrz Poszwa jest bardzo słaby merytorycznie w każdej dziedzinie. Wymagacie od niego aktywności w sprawie Mieszkania plus? On nawet nie potrafił przeprowadzić po ludzku reformy oświaty. W wyniku jego działań szkoła nr 1 powstała z przekształcenia gimnazjum może przestać istnieć. Wszedł w dziwne układy z dyrektorem czwórki, Michalskim, pozyskał też przychylność nowej dyrektorki jedynki, która nie staje po stronie uczniów i pracowników, tylko gra do jednej bramki z Poszwą, wpakował pół czwórki do budynku SP 1 i wmawia wszystkim, ze jest dobrze. Otóż nie jest dobrze ani w naszej miejskiej oświacie, ani w budownictwie, ani w ..... (można by tu długo wymieniać).
Cytować
+2 #32 do wyborców POAlbin 2018-02-14 14:26
Cytuję Wyborca:
Mieszkaniec II zgadzam się z Tobą, dopóki burmistrzem będzie Poszwa mieszkania nie powstaną, bo on jest z Platformy Obywatelskiej, a ta nie realizuje żadnych programów, które mogą wzmocnić PiS. Chore, że przez politykę Schetyny mieszkańcy Wągrowca skazani są na deweloperów lub drogi najem mieszkań u prywatnych właścicieli. Wybory już w tym roku, jeszcze jest szansa na zmianę burmistrza i rozwój miasta.


Wyborcy PO,
weźcie odpuście na chwilę i dajcie szanse innym, nie PO, nie postkomuchom, nie PSL, tylko nowym ludziom. W Wągrowcu jako takiego PiS nie ma, ale teraz niech im ktoś da szansę. Mają program, chcą wzmacniać Polskę. Niech Wągrowiec tego nie przegapi, bo zostaniemy tutaj pustynią. PO nic Wam nie daje, nic dobrego od nich nie dostaliście, tylko same afery i smród się za nimi ciągnie. Żadnych wymiernych korzyści z tego nie macie. Dlatego wspieranie dalej takich ludzi jak Poszwa i jego świta radnych jest bezcelowa. Ci ludzie nic dobrego dla miasta nie zrobią a na pewno nic na miarę rozwojową.
Cytować
-2 #31 RE: Mieszkanie Plus nie dla Wągrowczanleniwy 2018-02-14 13:34
Najlepiej byłoby gdyby mieszkania za darmo rozdawali.
Cytować
+8 #30 RE: Mieszkanie Plus nie dla WągrowczanVitos 2018-02-14 12:12
Cytuję Vicie rozumicie:
Radni bierzcie się za tematy , bo jeszcze w was
nadzieja .

Do tej pory oni i burki nic nie robili to myslisz, ze to taka nadzieja. Wszyscy jak najszybciej do wymiany bo ich tam juz plesn pokryla
Cytować
+10 #29 RE: Mieszkanie Plus nie dla WągrowczanVicie rozumicie 2018-02-14 11:46
Radni bierzcie się za tematy , bo jeszcze w was
nadzieja .
Cytować
+10 #28 RE: Mieszkanie Plus nie dla Wągrowczanalbin m 2018-02-14 11:08
Kompletnie nieprzygotowany a podobno interesuje się tematem Na pytania odpowiadał jak Michynik na przesłuchaniu- DNO I PORAŻKA (moja też bo na tego lenia głosowałem )
Cytować
+12 #27 Żenada po obejrzeniu wypowiedzi PoszwyBor-e-k 2018-02-14 10:33
Poszwa chce, żeby mu udowodnić, że program Mieszkanie+ działa... (żenada)
ale jakoś z wydawaniem gazetki gdzie na 16 stron jego gęba widnieje na 9 stronach widział sens i nikt go nie musiał przekonywać, że propaganda działa? Jakoś w ciemno wiedział, że to będzie działać?

Co za typ, normalnie typowy peowiec...
Skąd się tacy ludzie biorą to nie mam pojęcia...

Pchają się na stanowiska, chociaż wiedzą w głębi serca, że nie mają talentu. Liczy się tylko prestiż i przywileje.

Na dzień dobry Poszwa sobie umiał przyznać najwyższe z możliwych wynagrodzeń...
a jak trzeba się trochę pogimnastykować , zabiegać o to, żeby rządowy program wystartował także w Wągrowcu to udaje Greka, i czeka na dowody, że program działa...

Wstyd, że mamy takie dziadostwo w radzie i takiego burmistrza.
Cytować
+16 #26 cierpliwośćturew 2018-02-14 10:25
Jeszcze trochę, jesienne wybory tuż , tuż.
Wszystkich młodych i nie tylko ,wszystkich energicznych kochających nasze miasto, proszę ,bierzcie sprawy w swoje ręce. Odzyskajmy to miasto dla nas, Starczy inwazji zachodnich marketów oraz pseudo inwestorów.
Cytować
+12 #25 Nie dla drugiej kadencji PoszwyŻalek 2018-02-14 10:13
Jaki ten Poszwa jest słaby merytorycznie. Kompletny brak przygotowania i rozeznania w priorytetowym programie rządowym, który ma być skokiem cywilizacyjnym dla polskich rodzin.
To rolą burmistrza jest zabiegać, przypominać się i polecać Wągrowiec jako godne miejsce pod inwestycję Mieszkanie+
Nie robiąc tego zostawia Wągrowiec w tyle...
Ten człowiek nie może dalej być burmistrzem Wągrowca...
Cytować
+8 #24 RE: Mieszkanie Plus nie dla WągrowczanJachoo 2018-02-14 09:51
Cytuję RSO:
Cytuję żaneta...:
Dziękuje za ten przekaz informacyjny , bo łudziłam się że może w Wągrowcu będą takie mieszkania dostępne .
Ps
W gazetce miejskiej tylko propaganda sukcesu
a rzeczywistość sobie .

Do Warszawy z zastępca jeździli... :DChyba na wycieczke krajoznawcza do stolicy. Najlepiej się chwalic ekologicznymi wożącymi powietrze autobusami. To jest dopiero nie potrzebna i nie trafiona inwestycja. Co z tego, że Unia dołożyła, a kto to teraz utrzyma i po co?

Skoro jeździli i nic nie załatwili to ile nas to kosztowało ?
Cytować
-1 #23 RE: Mieszkanie Plus nie dla WągrowczanMIG 2018-02-14 08:21
Cytuję czytelnik:
Kogo w tym miescie stac na mieszkanie? Bo jak patrze na rejestracje to glownie widze PCH POB CNA CZN. To miasto rodowitym mieszkancom oferuje prace na kasie w markecie. A mieszkania w nowych blokach to chyba tylko naplywowa ludnosc kupuje. Tylko za co?

Otwórz oczy szeroko, może zobaczysz coś więcej.
Cytować
+6 #22 RE: Mieszkanie Plus nie dla WągrowczanSRON 2018-02-14 04:00
Cytuję Hania.Z:
Na nagraniu zauważyłam dość nietypowe zachowanie radnej - chyba wyraz oburzenia ?
Widać jak burmistrz ją wycisza ?
O co chodziło ?
Takie relacje z obrad powinny być przekazywane
mieszkańcom , może Portal pomyśli o tym ?

Nie ma co myśleć. Kasa byc musi na takie usługi
Cytować
+16 #21 RE: Mieszkanie Plus nie dla WągrowczanSRON 2018-02-14 03:58
Wągrowiec ciągle w czarnej doopie a Krzysiu znowu pierdoli bez składu i ładu.
Cytować
+19 #20 RE: Mieszkanie Plus nie dla Wągrowczanhehehe 2018-02-13 23:57
Burek stracił rezon.... Miło widzieć, jak Go radny Drobik zaskoczył, bezcenne te pojękiwania na początku relacji :lol:
Drogi Poratlu WRC- publikuj więcej takich nagrań, abyśmy utrwalili sobie te niekompetentne osoby i więcej przy urnie się nie pomylili. :)
Cytować
+12 #19 RE: Mieszkanie Plus nie dla WągrowczanJowita 2018-02-13 23:56
Cytuję Brudny Harry:
Kto tu kogo pyta? Panie Poszwa! Radnego Pan pyta? To Pan był odpytywany i to Pan powinien widzieć ile, jakich gmin na jakim etapie realizuje program mieszkaniowy, aby wiedzieć czy nie zostaje się w tyle!! Skandal! Coś wymaga głębszej analizy i posiedzenia na tyłku nad papierami, trochę uczciwej pracy to okazuje się, że "wicie rozumicie sie nie da", bo rząd nie wskazał Panu Poszwie, gdzie dowiedzieć się o szczegóły programu. Niech zadzwoni do Jarocina to mu powiedzą!! Z tego powodu ludzie uciekają z tego miasta! Brak zaangażowania w prawdziwe zarządzanie miastem i przejmowania się losem jego mieszkańców, tak należy odbierać te nieudolne 3 lata.

Stracony czas dla miasta przez takich dwóch miglanców u wladzy. Siedzo i gowno wiedzo jedynie ze wszystkim kombinejszen. Zero kompetencji, wiedzy i przygotowania. Jedynie skok na kase i palenie glupa...
Cytować
+13 #18 RE: Mieszkanie Plus nie dla WągrowczanHania.Z 2018-02-13 23:20
Na nagraniu zauważyłam dość nietypowe zachowanie radnej - chyba wyraz oburzenia ?
Widać jak burmistrz ją wycisza ?
O co chodziło ?
Takie relacje z obrad powinny być przekazywane
mieszkańcom , może Portal pomyśli o tym ?
Cytować
+16 #17 RE: Mieszkanie Plus nie dla WągrowczanBrudny Harry 2018-02-13 22:52
Kto tu kogo pyta? Panie Poszwa! Radnego Pan pyta? To Pan był odpytywany i to Pan powinien widzieć ile, jakich gmin na jakim etapie realizuje program mieszkaniowy, aby wiedzieć czy nie zostaje się w tyle!! Skandal! Coś wymaga głębszej analizy i posiedzenia na tyłku nad papierami, trochę uczciwej pracy to okazuje się, że "wicie rozumicie sie nie da", bo rząd nie wskazał Panu Poszwie, gdzie dowiedzieć się o szczegóły programu. Niech zadzwoni do Jarocina to mu powiedzą!! Z tego powodu ludzie uciekają z tego miasta! Brak zaangażowania w prawdziwe zarządzanie miastem i przejmowania się losem jego mieszkańców, tak należy odbierać te nieudolne 3 lata.
Cytować
+14 #16 RE: Mieszkanie Plus nie dla Wągrowczanalfa 2018-02-13 22:33
Zaczyna się od trzeciego pytania, a gdzie brakujące dwa? Widać wyraźnie, że radny Drobik wbija burka w asfalt jak gwóźdź w deskę. Jestem ciekaw całego wystąpienia radnego! Zamieście je proszę.
Cytować
+16 #15 Ciemność widzę...Wiktor_2356 2018-02-13 22:24
ŻENADA... 12k brutto pensji miesięcznie, studiuje (ponoć), funkcje Burmistrza olewa - nie przygotowuje się na wystąpienia...
Jaki promotor go dopuści do obrony?
Czy masz panie burmistrzu jakieś kwalifikacje do pełnienia tej funkcji?...
Czarna rozpacz - nic dodać, nic ująć
0_0
Cytować
+20 #14 RE: Mieszkanie Plus nie dla Wągrowczankolec 2018-02-13 22:16
Brawo Panie Drobik ! Takich radnych nam potrzeba. Szok ! Reszta radnych może tylko czyścić Panu buty. Burmistrz mówi dużo o niczym, liczy się lansik i pijar. Młodzi mieszkańcy Wągrowca jesli nie chcecie jeździć do emerytury do Poznania pracować to podejmijcie właściwą decyzję przy wyborze burmistrza i radnych. Leni, nierobów, układowców i ludzi którzy nawet nie wiedzą po co są w samorządzie nam nie potrzeba prawda?
Cytować
+16 #13 RE: Mieszkanie Plus nie dla WągrowczanRSO 2018-02-13 22:01
Cytuję żaneta...:
Dziękuje za ten przekaz informacyjny , bo łudziłam się że może w Wągrowcu będą takie mieszkania dostępne .
Ps
W gazetce miejskiej tylko propaganda sukcesu
a rzeczywistość sobie .

Do Warszawy z zastępca jeździli... :DChyba na wycieczke krajoznawcza do stolicy. Najlepiej się chwalic ekologicznymi wożącymi powietrze autobusami. To jest dopiero nie potrzebna i nie trafiona inwestycja. Co z tego, że Unia dołożyła, a kto to teraz utrzyma i po co?
Cytować
+18 #12 RE: Mieszkanie Plus nie dla Wągrowczanżaneta... 2018-02-13 21:07
Dziękuje za ten przekaz informacyjny , bo łudziłam się że może w Wągrowcu będą takie mieszkania dostępne .
Ps
W gazetce miejskiej tylko propaganda sukcesu
a rzeczywistość sobie .
Cytować
+21 #11 RE: Mieszkanie Plus nie dla Wągrowczanalex 2018-02-13 20:41
Zobaczcie jednak w Polsce nie jest żle skoro jednemu udaje się w kilka zarobić setki tysięcy nie robiąc nic Po zakończeniu kadencji postawić mu pomnik przed urzedem pracy z hasłem - NIc nie robił a żył jak pączek w masle
Cytować
+16 #10 RE: Mieszkanie Plus nie dla Wągrowczanczytelnik 2018-02-13 20:39
Kogo w tym miescie stac na mieszkanie? Bo jak patrze na rejestracje to glownie widze PCH POB CNA CZN. To miasto rodowitym mieszkancom oferuje prace na kasie w markecie. A mieszkania w nowych blokach to chyba tylko naplywowa ludnosc kupuje. Tylko za co?
Cytować
+18 #9 RE: Mieszkanie Plus nie dla WągrowczanAlan 43212 2018-02-13 18:31
Jedni czekają na jasne wytyczne, inni już budują
a jak baletnica nie umie tańczyć to ....
Cytować
+12 #8 RE: Mieszkanie Plus nie dla WągrowczanWyborca 2018-02-13 18:29
Brudny Harry pod Kościuszki nikt się nie podpisze, bo nie będzie zrobiona do wyborów.
Cytować
+18 #7 RE: Mieszkanie Plus nie dla WągrowczanBrudny Harry 2018-02-13 18:01
No tak tak...wszystko fajnie ale takich mieszkań nie da się wybudować do wyborów więc...po głowę sobie łamać. Lepiej pod robotą województwa na Kościuszki się podpisać. I 15.30 pomidorówka w kapciach...
Cytować
+19 #6 RE: Mieszkanie Plus nie dla WągrowczanMM 2018-02-13 17:46
Niezaleznie od opcji politycznej, miasto powinno uczestniczyc w programie mieszkanie+. Pomimo dosc duzej oferty deweloperow, nie kazdego stac na mieszkanie lub nie ma zdolnosci kredytowej. Tereny pokolejowe (za wieza cisnien) az prosza sie o zagospodarowani e, a grunty pod budowe sa skarbu panstwa. Panie burmistrzu, do dziela
Cytować
+21 #5 RE: Mieszkanie Plus nie dla WągrowczanWyborca 2018-02-13 17:36
Mieszkaniec II zgadzam się z Tobą, dopóki burmistrzem będzie Poszwa mieszkania nie powstaną, bo on jest z Platformy Obywatelskiej, a ta nie realizuje żadnych programów, które mogą wzmocnić PiS. Chore, że przez politykę Schetyny mieszkańcy Wągrowca skazani są na deweloperów lub drogi najem mieszkań u prywatnych właścicieli. Wybory już w tym roku, jeszcze jest szansa na zmianę burmistrza i rozwój miasta.
Cytować
+31 #4 RE: Mieszkanie Plus nie dla WągrowczanMieszkaiec II 2018-02-13 16:23
Krąży po Polsce opinia , że tam gdzie w samorządach żądzą politycy z PO , to niechętnie realizowane są programy rządowe .
Cytować
+27 #3 RE: Mieszkanie Plus nie dla Wągrowczantp 56 2018-02-13 14:59
Po co Poszwie problem żeby coś budować organizować itd On bierze swoją pensje czy śpi czy leży i ma to w pompie Zapewne myśli że jego stanowisko polega tylko na celach reprezentacyjny ch tam odwiedzić przedszkole gdzie indziej przeciąc wstęge itp
Cytować
+23 #2 3,5 r. w dup...edea 2018-02-13 14:52
Może to jest układ z tutejszymi deweloperami żeby im nie psuć interesu ? Inni budują a ten nic niewie bo głupio pyta jaka będzie pomoc państwa Poszwa nie wie gdzie zasięgnąć języka dzwoń do miro zbycha i rycha z Twojej parti Ciekawe że wie gdzie ma iść po pensje
Cytować
+27 #1 RE: Mieszkanie Plus nie dla WągrowczanMieszkanka 2018-02-13 14:35
Szok. Nawet laik jest zorientowany i ma znikomą wiedzę na temat rządowego programu Mieszkanie Plus. Przeszło pół roku temu na WRC pisałam, że taki program powinien być realizowany w Wągrowcu.
Cytować

Portal WRC

 • Portal WRC powstał w 2009 roku
 • Odwiedza nas 74 tys. Internautów miesięcznie, generując 900 tys. odsłon
 • Mamy najwięcej fanów spośród wągrowieckich redakcji
 • Zobacz nasz profil na:

Reklama

 • Niezależny Portal Powiatu Wągrowieckiego
 • Nr 1 w Powiecie Wągrowieckim
 • W naszej ofercie znajdziesz, bannery, materiały sponsorowane, filmy reklamowe oraz reportaże wideo.
 • Całą dobę sprawdzamy skrzynkę: [email protected]

ZAPYTAJ O OFERTĘ