• Opublikowano:
  • Wyświetlono: 3755

Oddział dla dzieci z autyzmem w SOSW

W Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym im. Janusza Korczaka w Wągrowcu od II semestru obecnego roku szkolnego utworzono  oddział dla dzieci z autyzmem, który liczy troje uczniów.

Dzieciom autystycznym stworzono odpowiednie warunki do nauki i terapii. Zadbano o odpowiednią bazę lokalową i personalną. W oddziale pracuje wychowawca wraz z osobą wspomagającą. Uczniowie uczą się według indywidualnych programów edukacyjno – terapeutycznych, dostosowanych do możliwości każdego dziecka.

- W pracy wykorzystujemy metody behawioralne. Wszystkie dzieci objęte są zajęciami logopedycznymi, gimnastyką korekcyjną, terapią indywidualną. Największe zainteresowanie wzbudza praca z komputerem, który stanowi atrakcyjną i ciekawą formę nauki. Ponadto wprowadzana jest również nauka komunikacji alternatywnej z wykorzystaniem zdjęć, systemu ACC, i gestów - informuje dyrektor placówki Ewa Kemnitz.

Podczas zajęć wygaszane są zachowania trudne, a wzmacniane zachowania pożądane. W nauczaniu kładzie się nacisk na stworzenie możliwości treningu takich umiejętności jak: poprawne relacje w grupie, wykonywanie podstawowych czynności samoobsługowych, poznawczych, naśladowniczych oraz ćwiczeń z zakresu motoryki małej i dużej. Ogromne znaczenie dla rozwoju dziecka z autyzmem ma zachowanie ciągłości uczonych zachowań i technik szkolnych poprzez kontynuację w domu. Dzieci uczestniczą we wszystkich uroczystościach i wydarzeniach z życia szkoły. Po skończonych zajęciach szkolnych niektórzy uczniowie przebywają w świetlicy, gdzie mają możliwość wspólnej zabawy z kolegami z innych klas.

Komentarze   

+29 #14 szkoła dla naszych dziecimatka 2018-03-18 09:39
Nie zgadzam się z tymi bzdurami wypisywanymi przez zawistnych ludzi. Wstyd!!! Szkoła ma stary budynek który trzeba wyremontować, ale ludzie są tam wspaniali. Dzieciaki kochają to miejsce i czują się tam jak w domu. Moje dziecko dzięki nauce w tej szkole uwierzyło w siebie. To ich szkoła i nikomu nic do tego!!!
Cytować
+49 #13 ciężka pracarodzic 2018-03-15 18:16
Podziwiam pracę nauczycieli w tej placówce i ich starania. Placówka bardzo dużo robi dla tych dzieci. Nie jest to łatwa praca. Pamiętajcie, że dawane dobro zawsze wraca!!! Życzę dalszych sukcesów
Cytować
+48 #12 tylko podziwiaćZozol 2018-03-15 16:58
Tak se myśle skoro nie ma tam takich warunków no bo wf w piwnicy abo na korytarzu to muszą tam być super ludzie co potrafią ogarnąć to wszystko no a robote mają ciężką podziwiam i gratuluję niech piszą co chcą jesteście debeściaki
Cytować
+50 #11 dobra szkołaRodzic 2018-03-15 16:50
moje dziecko tez chodzi do tej szkoły i syn nigdy by nie chciał wrócić do poprzedniej. To dobra szkoła, syn ma wreszcie spokój i uczy się chętnie. Szkoda że ludzie widzą tylko złe rzeczy u innych a nie widzą czubka swojego nosa.
Cytować
+47 #10 pozytywnie oceniamMatka 2018-03-15 16:09
Jestem matką dziecka w tej placówce i jestem bardzo zadowolona. Też mi się wydaje, że ktoś chce złośliwie zepsuć wizerunek tej placówki. Moje dziecko bardzo chetnie chodzi do szkoły i jest radosne
Cytować
+39 #9 RE: Oddział dla dzieci z autyzmem w SOSWA moze jednak prawda 2018-03-13 08:21
Ja akurat miałam tam dziecko i ciesze sie ze chodzi do innej placówki
Cytować
+76 #8 prawda czy fałszMajka 2018-03-12 09:16
czytając te komentarze odnoszę wrażenie, że komuś bardzo zależy, by zniszczyć dobry wizerunek SOSW pytanie tylko dlaczego? Od lat mam dzieci w tej placówce i jakoś nie zgadzam się z powyższymi opiniami. Na dobre imię trzeba sobie zapracować a nie wypisywać bzdury. Jestem bardzo zadowolona z edukacji dzieci w tym Ośrodku. Fakt, szkoła potrzebuje remontu, lepszej bazy, ale na pewno nie wynika to z opieszałości nowej dyrekcji czy nauczycieli. Wręcz przeciwnie, robią wszystko, aby dzieci miały jak najlepsze warunki do nauki. W szkole panuje rodzinna atmosfera, której mogą pozazdrościć inne placówki, duży nacisk kładzie się na indywidualne potrzeby dziecka i ich zaspakajanie nooo i najważniejsze jest DZIECKO! Miałam dzieci w innych szkołach i co, skończyło się na tym, że gdy pojawiły się trudności moje dziecko i ja pozostawiani zostaliśmy samym sobie i nie wiem, czy powtarzanie klas było dobrym wyjściem, bo niczego dobrego nie przyniosło. Pomoc i wsparcie znalazłam właśnie w SOSW. To bardzo dobra szkoła przyjazna dziecku a błyszczący budynek to nie wszystko!!!
Cytować
+37 #7 RE: Oddział dla dzieci z autyzmem w SOSWmatka 2018-03-11 07:56
kłam, kłam Pinokio nos Ci sam urośnie... Ta placówka juz dawno powinna byc zamknięta!!! Zero bazy, i nauczyciele tez co niektórzy z przypadku.
Cytować
-12 #6 RE: Oddział dla dzieci z autyzmem w SOSWposzewka 2018-03-10 16:06
Nie wkur.... Hubercika bo pójdzie do propoka
Cytować
+33 #5 zozole` 2018-03-10 15:11
Odpowiednie warunki do nauki i terapii i jeszcze odpowiednia baza lokalowa...TO JEST ŻART ? myślę, że w latach 80 warunki były lepsze. POLECAM SOSW KŁECKO - niech uczą się od najlepszych!!!
Cytować
+37 #4 RE: Oddział dla dzieci z autyzmem w SOSWmiss 2018-03-10 14:20
[quote name="nauczycie l"]Hubercik, daj sobie spokój i nie obrażaj Pani Dyrektor
[quote name="😃"
Papier wszystko przyjmie a rzeczywistość jest szara, bura i ponura.
Cytować
-4 #3 RE: Oddział dla dzieci z autyzmem w SOSWnauczyciel 2018-03-10 13:42
Hubercik, daj sobie spokój i nie obrażaj Pani Dyrektor
Cytuję 😃:
Czytając artykuł mam wrażenie,ze pani dyrektor wyuczyła się regułki na pamięć ( chyba sama nie wie o czym mówi) na kursiku tego nie uczyli 😉
Cytować
+33 #2 RE: Oddział dla dzieci z autyzmem w SOSW😃 2018-03-10 13:14
Czytając artykuł mam wrażenie,ze pani dyrektor wyuczyła się regułki na pamięć ( chyba sama nie wie o czym mówi) na kursiku tego nie uczyli 😉
Cytować
+39 #1 RE: Oddział dla dzieci z autyzmem w SOSWRodzic 2018-03-10 06:12
Tam nie ma żadnych warunków lokalowych. Dzieci nie mogą korzystać normalnie z przerwy, nie mają boiska, wf odbywa się w piwnicy albo na korytarzu. To to są dobre warunki?
Cytować

Portal WRC

  • Portal WRC powstał w 2009 roku
  • Odwiedza nas 74 tys. Internautów miesięcznie, generując 900 tys. odsłon
  • Mamy najwięcej fanów spośród wągrowieckich redakcji
  • Zobacz nasz profil na:

Reklama

  • Niezależny Portal Powiatu Wągrowieckiego
  • Nr 1 w Powiecie Wągrowieckim
  • W naszej ofercie znajdziesz, bannery, materiały sponsorowane, filmy reklamowe oraz reportaże wideo.
  • Całą dobę sprawdzamy skrzynkę: [email protected]

ZAPYTAJ O OFERTĘ