• Opublikowano:
  • Wyświetlono: 6701

Wągrowiec ma nową toaletę za 155 tysięcy złotych

Toaleta publiczna stanęła w pobliżu placu zabaw w Parku 600-lecia. Mieszkańcy będą mogli z niej korzystać najprawdopodobniej od przyszłego tygodnia.

W czwartek (17 maja) odbył się odbiór techniczny nowej inwestycji, która kosztowała samorząd miejski 155 tys. złotych.

- Toaleta typu WC PEGASUS UNO została wyposażona w wiele urządzeń sanitarnych tj.: bezdotykowy podajnik mydła, ciepłej wody oraz suszarki, wiszącą muszlę ze stali nierdzewnej z ręcznie uruchamianym spłukiwaniem, podajnik papieru, lustro ze stali nierdzewnej, otwór wrzutowy ze stali nierdzewnej, a także w wieszaki ubraniowe, dyfuzor zapachów oraz przewijak dla niemowląt. Szalet został w pełni dostosowany dla potrzeb osób niepełnosprawnych. Nie zabrakło również systemu alarmowego „Żądanie pomocy”, ogrzewania podłogowego, wentylatorów ściennych, zewnętrznych i wewnętrznych instrukcji użytkowania (w 3 językach europejskich) oraz wykazu telefonów alarmowych — informują urzędnicy ma stronie UM Wągrowiec.

Urzędniczy opis wyposażenia toalety, powala na kolana. Standardowe rozwiązania, to jak widać dla urzędników nowoczesność i powód do dumy. Trudno wyobrazić sobie toaletę bez np. "otworu wrzutowego". Wyliczanka dotycząca wyposażenia ma chyba ukryć kwotę, jaką samorząd wydał na to zadania, czyli 155 tysięcy złotych, to koszt średniego mieszkania w Wągrowcu.

Z toalety będzie można skorzystać po uiszczeniu symbolicznej opłaty 1 zł.

zdjęcia: UM Wągrowiec

 

Komentarze   

0 #50 ;)ggdd 2018-05-26 07:54
Ta kostka przed wejsciem taka jest brudna jakby tam 10 lat leżała. "Fachowcy' położyli kostkę ale nie posprzątali przed oddaniem do użytku. Wygląda tak jakby to była kostka z rozbiórki albo kładli ją menele z ławeczki obok :P
Cytować
-5 #49 RE: Wągrowiec ma nową toaletę za 155 tysięcy złotychxyz 2018-05-25 15:29
Cytuję rozbawiony:
Cytuję xyz:
Cytuję spacerowicz:
Nie stanęła w parku, tylko niemalże ludziom pod oknami. W sąsiedztwie ławeczki, na której menele i imprezowicze urządzają nocne libacje.

już imprezować nie będą - zamontowali kamerę, drzewka podcięli wszystko na policji będzie widać.

Toaleta pod oknami ludzi i przy okazji kamera w samej toalecie. Temat idealny dla telewizji ogólnopolskiej!

a czy ja ci napisalem ze kamera jest w toalecie???
napisalem tylko ze jest zamontowana kamera i ze nie beda imprezowac (gdyby kamera byla w toalecie to skad policja wiedzialaby kto imprezuje na lawce?)
prosze czytaj ze zrozumieniem i nie tworz mitow!
Cytować
+1 #48 RE: Wągrowiec ma nową toaletę za 155 tysięcy złotychrozbawiony 2018-05-25 15:05
Cytuję xyz:
Cytuję spacerowicz:
Nie stanęła w parku, tylko niemalże ludziom pod oknami. W sąsiedztwie ławeczki, na której menele i imprezowicze urządzają nocne libacje.

już imprezować nie będą - zamontowali kamerę, drzewka podcięli wszystko na policji będzie widać.

Toaleta pod oknami ludzi i przy okazji kamera w samej toalecie. Temat idealny dla telewizji ogólnopolskiej!
Cytować
-6 #47 RE: Wągrowiec ma nową toaletę za 155 tysięcy złotychxyz 2018-05-25 15:03
Cytuję spacerowicz:
Nie stanęła w parku, tylko niemalże ludziom pod oknami. W sąsiedztwie ławeczki, na której menele i imprezowicze urządzają nocne libacje.

już imprezować nie będą - zamontowali kamerę, drzewka podcięli wszystko na policji będzie widać.
Cytować
+2 #46 RE: Wągrowiec ma nową toaletę za 155 tysięcy złotychspacerowicz 2018-05-25 12:59
Nie stanęła w parku, tylko niemalże ludziom pod oknami. W sąsiedztwie ławeczki, na której menele i imprezowicze urządzają nocne libacje.
Cytować
-13 #45 Burmistrz....rychu. 2018-05-24 14:26
Burmistrzu-braw o.Głupole będą zawsze głupolami-bez kultury.Do was pisze-opamiętaj cie się-lepszego Burmistrza mieć nie będziecie.Ma taką kadrę jaką ma.Oni nie wiedzą jakie mają obowiązki i komu służą.Miasto potężnie zadłużone przez poprzednika.Bur mistrz wykrył kradzierz 400000 z biednej oświaty-kto ma tyle odwagi obywatelskiej i odpisze,czy ta "pani"dalej pracuje w oświacie.
Cytować
-1 #44 za drogocamiloooo 2018-05-22 19:36
Cytuję Wągrowczanin56:
Cytuję mieszkaniecWągrowca:
Dobrze, że coś powstaje nowego w Wągrowcu i nawet jak jest to toaleta. Ale zdecydowanie nie za takie pieniądze! 155tyś. to się spłaca mieszkanie 2 pokojowe przez 30 lat ... a nie kupuje toaletę. Toaleta to na pewno była tam potrzebna... ale czy za tyle kasy?


Tak, za tyle kasy. tyle obecnie kosztuje porządna, dobrze wyposażona toaleta publiczna. A za 155 tys. zł nowego mieszkania nie kupisz nawet w stanie deweloperskim.

Tak za 155tyś kupi się mieszkanie w stanie deweloperskim 2 pokojowe. Ktoś chyba z Poznania się wypowiada
Cytować
-8 #43 RE: Wągrowiec ma nową toaletę za 155 tysięcy złotychsuareza 2018-05-22 17:11
Cytuję hahaha:
Powinni wykopać blokowiskom zwyczajną latrynę. Byłoby tani i tak jak zasługują.

A na co ty zasługujesz nie będę się wypowiadała bo z wpisu to wynika!
Cytować
-3 #42 RE: Wągrowiec ma nową toaletę za 155 tysięcy złotychhahaha 2018-05-22 16:01
Powinni wykopać blokowiskom zwyczajną latrynę. Byłoby tani i tak jak zasługują.
Cytować
+13 #41 RE: Wągrowiec ma nową toaletę za 155 tysięcy złotychPrzemysławII 2018-05-21 22:04
Cytuję stefano:
Cytuję jaśko:
Cytuję Wągrowczanin56:
Fakt, ta nowa toaleta to obecnie standard europejski, więc niby nic wielkiego. Jednak w porównaniu do publicznego kibelka przy Rynku, to skok w przestrzeń kosmiczną. Problem w tym, że Wilczyński przez ćwierć wieku nie robił nic i zagospodarowanie przestrzeni publicznej w Wągrowcu pozostało na poziomie połowy XX wieku. By nadrobić te opóźnienia i by Wągrowiec stał się miastem XXI wieku, potrzeba kilkuset milionów złotych na zagospodarowanie przestrzeni publicznej. Przy kilkudziesięciomilionowym rocznym budżecie Wągrowca potrzeba wielu, wielu lat mądrych rządów Krzysztofa Poszwy, by nadrobić zaległości po Wilczyńskim.

Uważaj, przedawkowałeś zioło.

Boli cię cześć siedząca, bo usłyszałeś prawdę, o duecie Wilczyński-Kamiński. Oni potrafili tylko zasiadać w Spółkach Miejskich i kasować. Kamiński powinien oddać te wszystkie pobory z ciepłowni.On miał płacone jako wicek i jeszcze kasował za rade nadzorczą.Tacy ludzie nie mają HONORU.
Jeszcze pogrzebać z Aquaparkiem też by się coś znalazło.
Poszwa może nie jest doskonały,bo robi ogromne błędy, ale miasto za jego rządów zaczyna jakoś wyglądać.

Wiesz za co dostajesz minusy? Wypowiedź ma dwa wątki. Początek dotyczący Wilczyńskiego ok! Końcówka dotycząca Poszwy mija się z prawdą w sensie wyglądu miasta i "cudownych" rządów Poszwy i za to sa minusy ;-)Skórować to on umie lepiej na pewno niż duet W i K ;-)Pod tymi garniturkami kryje sie bialorękawiczko wy gagatek, a na początku był tylko jeden wymiety garniturek :D
Cytować
+9 #40 RE: Wągrowiec ma nową toaletę za 155 tysięcy złotychNikołaj 2018-05-21 21:51
Cytuję Wyborca:
Kamiński przecież startuje na burka już w jesiennych wyborach, wraca, bo nigdzie poza samorządem nie może zarobić haha

Przecież on nigdy nie miał poparcia i nawet ranym nie mógl zostać. Jesli ktos sobie chce strzelić w co najmniej w kolano to może go wystawić. Wilczynski go brał na wicka z indywidualnego wyboru i dlatego pełnił tę funkcję. To już nie czasy na wysokie noszenie głowy, obiadki i obiboctwo. To już minęło w wykonaniu tamtej ekipy, a ta niestety trochę inaczej rządzi, ale też beznadziejnie. Układy pozostają podobne tylko srodowisko sie zmienia. Miasto tak czy inaczej popada w rozsypkę kiedy ludzie sa niezadowoleni, bo nie maja zapewnionego spokojnego bytu. Stąd krytyka bezsilnosci tej wladzy idacej swoja nieznana ściezką :-)
Cytować
+17 #39 RE: Wągrowiec ma nową toaletę za 155 tysięcy złotychhtrs 2018-05-21 21:08
Czas przeciąć wstege i nazwać kibel imieniem np Krzycha aby społeczeństwo pamietało Kolejne mogą być Miro Zbychu i Rychu i jeszcze inni działacze z po
Cytować
-9 #38 RE: Wągrowiec ma nową toaletę za 155 tysięcy złotychsuarez 2018-05-21 18:57
Cytuję czytelnik:
Proponuję nowe inwestycje: nowy plac zabaw na Straszewie i nowa toaleta na Straszewie.

A gdyby nawet to co w tym dziwnego?
Cytować
-10 #37 RE: Wągrowiec ma nową toaletę za 155 tysięcy złotychsuarez 2018-05-21 18:55
Cytuję Brudny Harry:
Śmieszne są te komentarze. Widać że pisze je jedna osoba na zlecenie "inwestora". Nikt nie zdążył napisać negatywa o tej toalecie ale minuta po minucie siedząc przed kompem lizidupek urzędniczy stuka i na wszelki wypadek broni tego co robi Poszwa. Jest to tak widoczne i czytelne jak propaganda w Wągrowczanie.pl

Wydaje mi się, że Twoje komentarze pisane są też na czyjeś zlecenie, ciągle w jednym tonie i przeciwko jednej osobie.
Cytować
-2 #36 RE: Wągrowiec ma nową toaletę za 155 tysięcy złotychsuarez 2018-05-21 18:53
Cytuję Fela:
Siusiu za zlotowke...

idż pod drzewko lub latarnię za stówkę!
Cytować
-9 #35 RE: Wągrowiec ma nową toaletę za 155 tysięcy złotychM.I.G. 2018-05-21 18:51
Cytuję gościu:
Cytuję Mikołaj:
A na Wschodzie budują żłobek. Zlikwidowali plac zabaw dla dzieci, teraz wyrywają drzewa! Czy ktoś nad tym panuje?

Nikt!!!! Chaos!Chaos!Chaos!Brak poczucia stabilizacji, bezpieczeństwa! Ciągle chaos!!!!!!!Zero myślenia!Do czego to doprowadzi, wiadomo!

Za poprzednika wybudowaliby market i też byłoby niedobrze. Ludzie o co wach chodzi?
Cytować
0 #34 RE: Wągrowiec ma nową toaletę za 155 tysięcy złotychgroch o ściane 2018-05-21 14:17
Cytuję gratki:
Cytuję przyszły wyborca:
Cytuję Mazur:
Cytuję Rodzic:
Ja się cieszę, że w Wągrowcu coś się dzieje i zaczyna to miasto jakoś wyglądać. Nie rozumiem tych ciągle krytykujących ścieżki rowerowe, place zabaw i toaletę. Lepiej jeździć rowerem pomiędzy autami i będąc z dziećmi robić po krzakach. To co powinno być standardem u nas wielkie halo.

Co się takiego dzieje w Wągrowcu? Niedziela pusto na mieście, prawie żywego ducha nie widać w piekną w sumie pogodę, bo markiety nieczynne, a ludzie odsypiają tydzień dojazdów do pracy do Poznania. Wymarłe miasto zamykające się we własnych kątach to według ciebie co? Co tu wygląda? Betonowe stanowiska dla samochodów dojażdżających do pracy do Poznania mieszkańców. Dziś od czwartej, piatej znowu ruszą do pracy, żeby urzędasy mogli palic głupa i chwalić się byle czym. Dla kogo? Chyba tylko dla siebie i swoich ziomali. Smutne miasto. Tu nic nie ma i nic sie nie dzieje!!! Kompletny marazm...

Nie od dzisiaj wiadomo, że Wągrowiec to miejscowość dostarczająca tanią siłę roboczą do poznańskich i podpoznańskich fabryk, montowni, magazynów i innych zakładów pracy. Jako że przez ostatnie cztery lata marazm w tym mieście trwa nadal, powinna zostać zmniejszona liczba personelu w ratuszu, bo po co nam tyle ludzi, którzy zajmują się ścieżkami rowerowymi, trawniczkami, placami zabaw i toaletami? Po co nam ludzie, którzy chcieliby by mieszkańcy jeździli tylko na rowerkach i jeżdżącą raz na dwie godziny komunikacją miejską - sami przy tym zastawiając swoimi samochodami parking przed ratuszem? To miasto potrzebuje całkowitej wymiany ratusza, bo ta beznadzieja będzie trwać nadal!

Zgadzam się.Zatrudnic ich jako ochronę w parku, niech pilnują, żeby nie było nocnych imprez, żeby gęby nie darli po nocach, wódy nie pili na huśtawkach, żeby zabrali te ławki z pobliża sprzętu dla dzieci, bo przez to dzieciom zabierają przestrzeń i zamiast czaplić tyłki na nich niech staruszkowie pilnują dzieci, by nie dewastowały sprzętu!Laweczki ustawić na dróżkach w parku, dalej od drogi głównej, bo co to za przyjemność siedzieć w hałasie i smrodzie spalin!!!

Tak jest!
Cytować
+16 #33 RE: Wągrowiec ma nową toaletę za 155 tysięcy złotychgroch o ściane 2018-05-21 14:16
Człowieku!!!!!C o w tym mieście zmieniło wygląd?Co ma tu przyciągać inwestorów????? Pytam co????Co tu tak pięknie wygląda?????Te placyki zabaw maja przyciągać???Ko go????500+?Wez ty zastanów się człowieku, placyki zabaw ma kazda wiocha, bo na to sa pieniadze z unii!!!!Każdy powiat, miasto ma na ten cel kase i stawiają bezmyślnie gdzie popadnie te hustaweczki.Buj aj się, bujaj w obłokach, buju, buju.A do roboty na zmywak, koibita dzieciokami sie zajmie tzn da do darmowego przedszkolka i szafa gra.Git,500 + , coś głębszego i juz widzisz rozwinięty Wągrowiec.Chaos brak stabilizacji ciągle rozpierducha to jest Wągrowiec.
Cytować
+11 #32 RE: Wągrowiec ma nową toaletę za 155 tysięcy złotychWyborca 2018-05-21 13:51
Kamiński przecież startuje na burka już w jesiennych wyborach, wraca, bo nigdzie poza samorządem nie może zarobić haha
Cytować
+14 #31 RE: Wągrowiec ma nową toaletę za 155 tysięcy złotychObserver 2018-05-21 12:26
Cytuję stefano:
Cytuję jaśko:
Cytuję Wągrowczanin56:
Fakt, ta nowa toaleta to obecnie standard europejski, więc niby nic wielkiego. Jednak w porównaniu do publicznego kibelka przy Rynku, to skok w przestrzeń kosmiczną. Problem w tym, że Wilczyński przez ćwierć wieku nie robił nic i zagospodarowanie przestrzeni publicznej w Wągrowcu pozostało na poziomie połowy XX wieku. By nadrobić te opóźnienia i by Wągrowiec stał się miastem XXI wieku, potrzeba kilkuset milionów złotych na zagospodarowanie przestrzeni publicznej. Przy kilkudziesięciomilionowym rocznym budżecie Wągrowca potrzeba wielu, wielu lat mądrych rządów Krzysztofa Poszwy, by nadrobić zaległości po Wilczyńskim.

Uważaj, przedawkowałeś zioło.

Boli cię cześć siedząca, bo usłyszałeś prawdę, o duecie Wilczyński-Kamiński. Oni potrafili tylko zasiadać w Spółkach Miejskich i kasować. Kamiński powinien oddać te wszystkie pobory z ciepłowni.On miał płacone jako wicek i jeszcze kasował za rade nadzorczą.Tacy ludzie nie mają HONORU.
Jeszcze pogrzebać z Aquaparkiem też by się coś znalazło.
Poszwa może nie jest doskonały,bo robi ogromne błędy, ale miasto za jego rządów zaczyna jakoś wyglądać.

Z tym duetem to masz rację. Jeden na emeryturze wiec po zawodach, a drugi za to co czynił nie powinien juz nigdy w żaden sposób wypłynąć w samorządach, spółkach miejskich, ani nigdzie gdzie jest społeczna kasa. Jak tak rozgrzeszasz Poszwę, to pogrzeb sobie w spółkach miejskich, budowie dworca i wszystkim tym co powstaje, ścieżkach, placach zabaw, kiblach i zobaczysz, że rzeka płynącej kasy jest duzo większa, a układy w szkolnictwie, przy zatrudnianu pracowników na miejskich posadach, w spółkach to istna pajęczyna i nić powiązań majaca charakter nepotyczny i kolesiowski oraz korupcyjny. Jak chcesz grzebać w historii to grzeb, ale pogrzeb lepiej w teraźniejszości . Może się obudzisz i przestaniesz pisać bzdury ;-):-)
Cytować
+6 #30 RE: Wągrowiec ma nową toaletę za 155 tysięcy złotychgłos z ul. Reja 2018-05-21 10:44
Cytuję stefano:
Cytuję jaśko:
Cytuję Wągrowczanin56:
Fakt, ta nowa toaleta to obecnie standard europejski, więc niby nic wielkiego. Jednak w porównaniu do publicznego kibelka przy Rynku, to skok w przestrzeń kosmiczną. Problem w tym, że Wilczyński przez ćwierć wieku nie robił nic i zagospodarowanie przestrzeni publicznej w Wągrowcu pozostało na poziomie połowy XX wieku. By nadrobić te opóźnienia i by Wągrowiec stał się miastem XXI wieku, potrzeba kilkuset milionów złotych na zagospodarowanie przestrzeni publicznej. Przy kilkudziesięciomilionowym rocznym budżecie Wągrowca potrzeba wielu, wielu lat mądrych rządów Krzysztofa Poszwy, by nadrobić zaległości po Wilczyńskim.

Uważaj, przedawkowałeś zioło.

Boli cię cześć siedząca, bo usłyszałeś prawdę, o duecie Wilczyński-Kamiński. Oni potrafili tylko zasiadać w Spółkach Miejskich i kasować. Kamiński powinien oddać te wszystkie pobory z ciepłowni.On miał płacone jako wicek i jeszcze kasował za rade nadzorczą.Tacy ludzie nie mają HONORU.
Jeszcze pogrzebać z Aquaparkiem też by się coś znalazło.
Poszwa może nie jest doskonały,bo robi ogromne błędy, ale miasto za jego rządów zaczyna jakoś wyglądać.

Ciekawe, czy tymi ścieżkami rowerowymi i placami zabaw się najecie. Do gara ich nie włożycie? Najpierw praca i godne płace dla mieszkańców!
Cytować
-8 #29 RE: Wągrowiec ma nową toaletę za 155 tysięcy złotychstefano 2018-05-21 10:14
Cytuję jaśko:
Cytuję Wągrowczanin56:
Fakt, ta nowa toaleta to obecnie standard europejski, więc niby nic wielkiego. Jednak w porównaniu do publicznego kibelka przy Rynku, to skok w przestrzeń kosmiczną. Problem w tym, że Wilczyński przez ćwierć wieku nie robił nic i zagospodarowanie przestrzeni publicznej w Wągrowcu pozostało na poziomie połowy XX wieku. By nadrobić te opóźnienia i by Wągrowiec stał się miastem XXI wieku, potrzeba kilkuset milionów złotych na zagospodarowanie przestrzeni publicznej. Przy kilkudziesięciomilionowym rocznym budżecie Wągrowca potrzeba wielu, wielu lat mądrych rządów Krzysztofa Poszwy, by nadrobić zaległości po Wilczyńskim.

Uważaj, przedawkowałeś zioło.

Boli cię cześć siedząca, bo usłyszałeś prawdę, o duecie Wilczyński-Kami ński. Oni potrafili tylko zasiadać w Spółkach Miejskich i kasować. Kamiński powinien oddać te wszystkie pobory z ciepłowni.On miał płacone jako wicek i jeszcze kasował za rade nadzorczą.Tacy ludzie nie mają HONORU.
Jeszcze pogrzebać z Aquaparkiem też by się coś znalazło.
Poszwa może nie jest doskonały,bo robi ogromne błędy, ale miasto za jego rządów zaczyna jakoś wyglądać.
Cytować
+12 #28 RE: Wągrowiec ma nową toaletę za 155 tysięcy złotychgratki 2018-05-21 08:41
Cytuję przyszły wyborca:
Cytuję Mazur:
Cytuję Rodzic:
Ja się cieszę, że w Wągrowcu coś się dzieje i zaczyna to miasto jakoś wyglądać. Nie rozumiem tych ciągle krytykujących ścieżki rowerowe, place zabaw i toaletę. Lepiej jeździć rowerem pomiędzy autami i będąc z dziećmi robić po krzakach. To co powinno być standardem u nas wielkie halo.

Co się takiego dzieje w Wągrowcu? Niedziela pusto na mieście, prawie żywego ducha nie widać w piekną w sumie pogodę, bo markiety nieczynne, a ludzie odsypiają tydzień dojazdów do pracy do Poznania. Wymarłe miasto zamykające się we własnych kątach to według ciebie co? Co tu wygląda? Betonowe stanowiska dla samochodów dojażdżających do pracy do Poznania mieszkańców. Dziś od czwartej, piatej znowu ruszą do pracy, żeby urzędasy mogli palic głupa i chwalić się byle czym. Dla kogo? Chyba tylko dla siebie i swoich ziomali. Smutne miasto. Tu nic nie ma i nic sie nie dzieje!!! Kompletny marazm...

Nie od dzisiaj wiadomo, że Wągrowiec to miejscowość dostarczająca tanią siłę roboczą do poznańskich i podpoznańskich fabryk, montowni, magazynów i innych zakładów pracy. Jako że przez ostatnie cztery lata marazm w tym mieście trwa nadal, powinna zostać zmniejszona liczba personelu w ratuszu, bo po co nam tyle ludzi, którzy zajmują się ścieżkami rowerowymi, trawniczkami, placami zabaw i toaletami? Po co nam ludzie, którzy chcieliby by mieszkańcy jeździli tylko na rowerkach i jeżdżącą raz na dwie godziny komunikacją miejską - sami przy tym zastawiając swoimi samochodami parking przed ratuszem? To miasto potrzebuje całkowitej wymiany ratusza, bo ta beznadzieja będzie trwać nadal!

Zgadzam się.Zatrudnic ich jako ochronę w parku, niech pilnują, żeby nie było nocnych imprez, żeby gęby nie darli po nocach, wódy nie pili na huśtawkach, żeby zabrali te ławki z pobliża sprzętu dla dzieci, bo przez to dzieciom zabierają przestrzeń i zamiast czaplić tyłki na nich niech staruszkowie pilnują dzieci, by nie dewastowały sprzętu!Laweczk i ustawić na dróżkach w parku, dalej od drogi głównej, bo co to za przyjemność siedzieć w hałasie i smrodzie spalin!!!
Cytować
+17 #27 RE: Wągrowiec ma nową toaletę za 155 tysięcy złotychprzyszły wyborca 2018-05-21 08:30
Cytuję Mazur:
Cytuję Rodzic:
Ja się cieszę, że w Wągrowcu coś się dzieje i zaczyna to miasto jakoś wyglądać. Nie rozumiem tych ciągle krytykujących ścieżki rowerowe, place zabaw i toaletę. Lepiej jeździć rowerem pomiędzy autami i będąc z dziećmi robić po krzakach. To co powinno być standardem u nas wielkie halo.

Co się takiego dzieje w Wągrowcu? Niedziela pusto na mieście, prawie żywego ducha nie widać w piekną w sumie pogodę, bo markiety nieczynne, a ludzie odsypiają tydzień dojazdów do pracy do Poznania. Wymarłe miasto zamykające się we własnych kątach to według ciebie co? Co tu wygląda? Betonowe stanowiska dla samochodów dojażdżających do pracy do Poznania mieszkańców. Dziś od czwartej, piatej znowu ruszą do pracy, żeby urzędasy mogli palic głupa i chwalić się byle czym. Dla kogo? Chyba tylko dla siebie i swoich ziomali. Smutne miasto. Tu nic nie ma i nic sie nie dzieje!!! Kompletny marazm...

Nie od dzisiaj wiadomo, że Wągrowiec to miejscowość dostarczająca tanią siłę roboczą do poznańskich i podpoznańskich fabryk, montowni, magazynów i innych zakładów pracy. Jako że przez ostatnie cztery lata marazm w tym mieście trwa nadal, powinna zostać zmniejszona liczba personelu w ratuszu, bo po co nam tyle ludzi, którzy zajmują się ścieżkami rowerowymi, trawniczkami, placami zabaw i toaletami? Po co nam ludzie, którzy chcieliby by mieszkańcy jeździli tylko na rowerkach i jeżdżącą raz na dwie godziny komunikacją miejską - sami przy tym zastawiając swoimi samochodami parking przed ratuszem? To miasto potrzebuje całkowitej wymiany ratusza, bo ta beznadzieja będzie trwać nadal!
Cytować
+13 #26 RE: Wągrowiec ma nową toaletę za 155 tysięcy złotychgościu 2018-05-21 08:18
Cytuję Mikołaj:
A na Wschodzie budują żłobek. Zlikwidowali plac zabaw dla dzieci, teraz wyrywają drzewa! Czy ktoś nad tym panuje?

Nikt!!!! Chaos!Chaos!Cha os!Brak poczucia stabilizacji, bezpieczeństwa! Ciągle chaos!!!!!!!Zer o myślenia!Do czego to doprowadzi, wiadomo!
Cytować
+11 #25 RE: Wągrowiec ma nową toaletę za 155 tysięcy złotychgościu 2018-05-21 08:13
Rozpierducha na ławeczce pod kiblem była juz wczoraj.Kibel doskonale zasłania ją, wiec mogą sobie tam używać teraz do woli.
Cytować
+11 #24 MarnotrawstwoMikołaj 2018-05-21 08:12
A na Wschodzie budują żłobek. Zlikwidowali plac zabaw dla dzieci, teraz wyrywają drzewa! Czy ktoś nad tym panuje?
Cytować
+13 #23 RE: Wągrowiec ma nową toaletę za 155 tysięcy złotychMazur 2018-05-21 00:44
Cytuję Rodzic:
Ja się cieszę, że w Wągrowcu coś się dzieje i zaczyna to miasto jakoś wyglądać. Nie rozumiem tych ciągle krytykujących ścieżki rowerowe, place zabaw i toaletę. Lepiej jeździć rowerem pomiędzy autami i będąc z dziećmi robić po krzakach. To co powinno być standardem u nas wielkie halo.

Co się takiego dzieje w Wągrowcu? Niedziela pusto na mieście, prawie żywego ducha nie widać w piekną w sumie pogodę, bo markiety nieczynne, a ludzie odsypiają tydzień dojazdów do pracy do Poznania. Wymarłe miasto zamykające się we własnych kątach to według ciebie co? Co tu wygląda? Betonowe stanowiska dla samochodów dojażdżających do pracy do Poznania mieszkańców. Dziś od czwartej, piatej znowu ruszą do pracy, żeby urzędasy mogli palic głupa i chwalić się byle czym. Dla kogo? Chyba tylko dla siebie i swoich ziomali. Smutne miasto. Tu nic nie ma i nic sie nie dzieje!!! Kompletny marazm...
Cytować
+13 #22 RE: Wągrowiec ma nową toaletę za 155 tysięcy złotychkierowca 2018-05-20 23:16
Przejeżdżałem przed chwilą obok kibelka.I co widzę grupa wyrostków na ławeczce obok tej słynnej toalety prowadziła bardzo ożywioną dyskusję zapewne przy czymś mocniejszym, krzyki, przepychanki, śmiech(godz.22. 45)Trzeba przyznać, ze teraz kiedy kopuła zasłania ławkę maja doskonałe miejsce na nocną imrezkę plenerową.Współ czucie dla mieszkańców
Cytować
+2 #21 RE: Wągrowiec ma nową toaletę za 155 tysięcy złotychjaśko 2018-05-20 23:06
Cytuję Wągrowczanin56:
Fakt, ta nowa toaleta to obecnie standard europejski, więc niby nic wielkiego. Jednak w porównaniu do publicznego kibelka przy Rynku, to skok w przestrzeń kosmiczną. Problem w tym, że Wilczyński przez ćwierć wieku nie robił nic i zagospodarowanie przestrzeni publicznej w Wągrowcu pozostało na poziomie połowy XX wieku. By nadrobić te opóźnienia i by Wągrowiec stał się miastem XXI wieku, potrzeba kilkuset milionów złotych na zagospodarowanie przestrzeni publicznej. Przy kilkudziesięciomilionowym rocznym budżecie Wągrowca potrzeba wielu, wielu lat mądrych rządów Krzysztofa Poszwy, by nadrobić zaległości po Wilczyńskim.

Uważaj, przedawkowałeś zioło.
Cytować
+19 #20 RE: Wągrowiec ma nową toaletę za 155 tysięcy złotychHilaris 2018-05-20 15:33
Cytuję Wągrowczanin56:
Fakt, ta nowa toaleta to obecnie standard europejski, więc niby nic wielkiego. Jednak w porównaniu do publicznego kibelka przy Rynku, to skok w przestrzeń kosmiczną. Problem w tym, że Wilczyński przez ćwierć wieku nie robił nic i zagospodarowanie przestrzeni publicznej w Wągrowcu pozostało na poziomie połowy XX wieku. By nadrobić te opóźnienia i by Wągrowiec stał się miastem XXI wieku, potrzeba kilkuset milionów złotych na zagospodarowanie przestrzeni publicznej. Przy kilkudziesięciomilionowym rocznym budżecie Wągrowca potrzeba wielu, wielu lat mądrych rządów Krzysztofa Poszwy, by nadrobić zaległości po Wilczyńskim.

Widzę, że nie zauważasz rozwoju technicznego różnych gałęzi przemysłu i wymagasz, żeby Wilczyński w XXw montował to co jest standardem dopiero w XXIw. Teraz jest dostęp do nowoczesnych technologii to się kupuje i montuje różne "cudeńka". Każdy czas ma swoich ludzi i budowle :lol:Problem w tym, że miastu trafili sie beznadziejni budowniczy i zarządzający. Jeden gorszy od drugiego. Całe szćzęście, że idą wybory i mam nadzieję, że zgodnie z twoim życzeniem wyciśniecia z Poszwy jakiś mądrości nie będzie to realizowane, bo po pierwsze takie nie istnieją, po drugie oswobodzenie się od rządów tego człowieka pozwoli miastu na rozwój, bo scieżki rowerowe i kibel przez cztery lata to potężnie słabo. Nietrafiona inwestycja w człowieka, strata czasu i to jest smutne :sad:
Cytować
+4 #19 RE: Wągrowiec ma nową toaletę za 155 tysięcy złotychWągrowczanin56 2018-05-20 15:07
Cytuję czytelnik:
Proponuję nowe inwestycje: nowy plac zabaw na Straszewie i nowa toaleta na Straszewie.

Złóż taki wniosek do Rady Miejskiej.
Cytować
-3 #18 RE: Wągrowiec ma nową toaletę za 155 tysięcy złotychWągrowczanin56 2018-05-20 15:05
Cytuję mieszkaniecWągrowca:
Dobrze, że coś powstaje nowego w Wągrowcu i nawet jak jest to toaleta. Ale zdecydowanie nie za takie pieniądze! 155tyś. to się spłaca mieszkanie 2 pokojowe przez 30 lat ... a nie kupuje toaletę. Toaleta to na pewno była tam potrzebna... ale czy za tyle kasy?

Tak, za tyle kasy. tyle obecnie kosztuje porządna, dobrze wyposażona toaleta publiczna. A za 155 tys. zł nowego mieszkania nie kupisz nawet w stanie deweloperskim.
Cytować
-18 #17 RE: Wągrowiec ma nową toaletę za 155 tysięcy złotychWągrowczanin56 2018-05-20 15:01
Fakt, ta nowa toaleta to obecnie standard europejski, więc niby nic wielkiego. Jednak w porównaniu do publicznego kibelka przy Rynku, to skok w przestrzeń kosmiczną. Problem w tym, że Wilczyński przez ćwierć wieku nie robił nic i zagospodarowani e przestrzeni publicznej w Wągrowcu pozostało na poziomie połowy XX wieku. By nadrobić te opóźnienia i by Wągrowiec stał się miastem XXI wieku, potrzeba kilkuset milionów złotych na zagospodarowani e przestrzeni publicznej. Przy kilkudziesięcio milionowym rocznym budżecie Wągrowca potrzeba wielu, wielu lat mądrych rządów Krzysztofa Poszwy, by nadrobić zaległości po Wilczyńskim.
Cytować
+8 #16 supermieszkaniecWągrowca 2018-05-20 10:00
Dobrze, że coś powstaje nowego w Wągrowcu i nawet jak jest to toaleta. Ale zdecydowanie nie za takie pieniądze! 155tyś. to się spłaca mieszkanie 2 pokojowe przez 30 lat ... a nie kupuje toaletę. Toaleta to na pewno była tam potrzebna... ale czy za tyle kasy?
Cytować
-14 #15 RE: Wągrowiec ma nową toaletę za 155 tysięcy złotychSRON 2018-05-19 23:30
Cytuję dfdfd:
kur...a (!) kibel w cenie mieszkania! Każda kupa będzie w nim na wagę złota....gratulację za marnowanie pieniędzy...

Jaki Ty ciemny jesteś i maluczki. Moje mieszkanie kosztowało 300 i tylko same mury bez elektroniki i samomyjącego się kibla. Ten na rynku był o wiele droższy.
Cytować
+22 #14 RE: Wągrowiec ma nową toaletę za 155 tysięcy złotychWFF 2018-05-19 23:15
Na otwarcie przyjedzie Szejnfled z miro, zbycho i ryhcho i przetną wstege
Cytować
+15 #13 RE: Wągrowiec ma nową toaletę za 155 tysięcy złotychKtos1266 2018-05-19 22:59
Czy ktoś wie kiedy będzie uroczyste otwarcie tego kibla. Toż to istotne wydarzenie dla Wagrowca .
Cytować
-3 #12 ...Rodzic 2018-05-19 20:46
Ja się cieszę, że w Wągrowcu coś się dzieje i zaczyna to miasto jakoś wyglądać. Nie rozumiem tych ciągle krytykujących ścieżki rowerowe, place zabaw i toaletę. Lepiej jeździć rowerem pomiędzy autami i będąc z dziećmi robić po krzakach. To co powinno być standardem u nas wielkie halo.
Cytować
+15 #11 RE: Wągrowiec ma nową toaletę za 155 tysięcy złotychMilsen 2018-05-19 18:05
Ale też mi wydarzenie... I tak beda siurali na powietrzu, bo kto wyda złotówkę żeby pobliskie drzewa bez podlewki cierpiały :DMocznik wskazany na porost
Cytować
+10 #10 RE: Wągrowiec ma nową toaletę za 155 tysięcy złotychczytelnik 2018-05-19 13:23
Proponuję nowe inwestycje: nowy plac zabaw na Straszewie i nowa toaleta na Straszewie.
Cytować
+10 #9 !!!!!dfdfd 2018-05-19 13:18
kur...a (!) kibel w cenie mieszkania! Każda kupa będzie w nim na wagę złota....gratul ację za marnowanie pieniędzy...
Cytować
-3 #8 RE: Wągrowiec ma nową toaletę za 155 tysięcy złotychJa 2018-05-19 12:25
Cytuję Brudny Harry:
Śmieszne są te komentarze. Widać że pisze je jedna osoba na zlecenie "inwestora". Nikt nie zdążył napisać negatywa o tej toalecie ale minuta po minucie siedząc przed kompem lizidupek urzędniczy stuka i na wszelki wypadek broni tego co robi Poszwa. Jest to tak widoczne i czytelne jak propaganda w Wągrowczanie.pl

Swój komentarz odniosłem do krytycznego jak zwykle artykułu portalu, a nie wypowiedzi innych
Cytować
+8 #7 RE: Wągrowiec ma nową toaletę za 155 tysięcy złotychmieszkaniec. 2018-05-19 12:15
Ładnie wykadrowano zdjęcie, nie widać, że postawiono ten obiekt niemalże ludziom pod oknami. Obok jest ławeczka, to imprezowicze nocni i menelstwo będzie miało blisko. :)
Cytować
+6 #6 RE: Wągrowiec ma nową toaletę za 155 tysięcy złotychBrudny Harry 2018-05-19 10:56
Śmieszne są te komentarze. Widać że pisze je jedna osoba na zlecenie "inwestora". Nikt nie zdążył napisać negatywa o tej toalecie ale minuta po minucie siedząc przed kompem lizidupek urzędniczy stuka i na wszelki wypadek broni tego co robi Poszwa. Jest to tak widoczne i czytelne jak propaganda w Wągrowczanie.pl
Cytować
+11 #5 RE: Wągrowiec ma nową toaletę za 155 tysięcy złotychJa 2018-05-19 09:15
Sprawdźcie najpierw ile kosztują takie toalety. Od 100k do 300k. Więc raczej promocyjna cena, ale jak się nie wie tego to 150k stanowi dużą kwotę. Oczywiście portal musi krytykować każdą inicjatywę miasta. Najlepiej postawić śmierdzącego toitoja. Ale nie, przecież wtedy portal by napisał, że burmistrz ma gdzieś mieszkańców i chce żeby załatwiali potrzeby w byle czym. I żeby nie było, nie popieram burmistrza ale denerwuje mnie szkalowanie go przez "dziennikarzy", którzy jakby chcieli prowadzić profesjonalny portal, byliby obiektywni.
Cytować
-7 #4 RE: Wągrowiec ma nową toaletę za 155 tysięcy złotychP 2018-05-19 09:15
Super pomysł, nAwet w Warszawie takich nie mają, a jeśli chodzi o koszt to normalna cena, teraz na przetargach firmy ocipiały, dwa razy wyższe ceny za wszystko dają
Cytować
+10 #3 RE: Wągrowiec ma nową toaletę za 155 tysięcy złotych??? 2018-05-19 09:09
Cytuję Fela:
Siusiu za zlotowke...

Nawet za dwa. Ktoś musi to sprzątać, konserwować... Marco robić za darmo? Albo pół darmo?
Cytować
-10 #2 RE: Wągrowiec ma nową toaletę za 155 tysięcy złotychPrx 2018-05-19 09:02
Cytuję Fela:
Siusiu za zlotowke...

I tak taniej niż w innych miejscach 😂 :lol:
Cytować
-10 #1 RE: Wągrowiec ma nową toaletę za 155 tysięcy złotychFela 2018-05-19 08:32
Siusiu za zlotowke...
Cytować

Portal WRC

  • Portal WRC powstał w 2009 roku
  • Odwiedza nas 74 tys. Internautów miesięcznie, generując 900 tys. odsłon
  • Mamy najwięcej fanów spośród wągrowieckich redakcji
  • Zobacz nasz profil na:

Reklama

  • Niezależny Portal Powiatu Wągrowieckiego
  • Nr 1 w Powiecie Wągrowieckim
  • W naszej ofercie znajdziesz, bannery, materiały sponsorowane, filmy reklamowe oraz reportaże wideo.
  • Całą dobę sprawdzamy skrzynkę: [email protected]

ZAPYTAJ O OFERTĘ