• Opublikowano:
  • Wyświetlono: 3444

Sanocka firma spóźnia się z dostawą autobusu, będą kary!

Elektryczny minibus nie dojechał. Zakład Komunikacji Miejskiej w Wągrowcu czeka na elektryczny autobus. Czy za zwłokę w dostawie sanocka firma zapłaci karę?

Zakład Komunikacji Miejskiej w Wągrowcu zamówił autobus elektryczny Automet na podwoziu Mercedes-Benz Sprinter. To pierwszy autobusu o napędzie elektrycznym klasy MINI, który wyprodukowano w Polsce. Do tej pory podobny projekt przygotowało w Europie tylko Iveco na bazie modelu Daily.

Nowy autobus ma kosztować 985 845 PLN brutto. Piszem ma kosztować, bo jeszcze nie dojechał do Wągrowca. Pierwotnie termin dostarczenia nowego pojazdu dla ZKM w Wągrowcu wyznaczono na 28 lutego, mamy już czerwiec a autobusu jak nie było, tak nie ma.

- Wykonawca autobusu elektrycznego wystąpił o przedłużenie terminu dostawy do 15 maja. W tym dniu przedstawiciele Zakładu Komunikacji Miejskiej w Wągrowcu dokonali zgodnie z umową odbioru technicznego. Ze względu na przedłużający się proces badania homologacyjnego wykonywanego przez hiszpańską firmę dostawa autobusu do Wągrowca nastąpi około 15 czerwca br. - poinformował Piotr Korpowski, UM Wągrowiec.

Niedotrzymanie terminu przez wykonawcę wiąże się z naliczeniem kar umownych. Jak zapowiadają urzędnicy, kary zostaną wyegzekwowane.

Tekst: Roman Kowalczewski / Portal WRC, zdjęcia poglądowe autobusu: Tygodnik Sanocki

Komentarze   

0 #13 RE: Sanocka firma spóźnia się z dostawą autobusu, będą kary!As 2018-06-28 17:07
I jak co dalej z tematem? Mija prawie miesiąc od artykułu a pojazdu jak nie było tak nie ma!
Cytować
-2 #12 RE: Sanocka firma spóźnia się z dostawą autobusu, będą kary!M.I.G. 2018-06-06 14:40
Komentarz jak zawsze w jednym kierunku i ku jednej osobie a mądrość w nim niesamowita.
Cytować
+8 #11 RE: Sanocka firma spóźnia się z dostawą autobusu, będą kary!Z lipowej 2018-06-06 11:55
Miasto lubi wydawać duża kase żeby słupki im rosły. Jak maja wydać 3-5tys by komuś pomoc zrealizować jakiś plan to kasy brak. Ale jak miliony wydawać to kasa jest.
Jak w filmie Miś Barei im ten Miś jest droższy tym więcej zarobimy .... wypisze się protokół zniszczenia.
Za ta bańkę mogliby wprowadzić darmowa komunikacje miejska. Bądź kupić autobusy na gaz bo takie są i tez byliby ECO. Pewnie maja doradców cienkich by wpaść na tak proste pomysły. Bądź specjalnie ktoś głupoty wymyśla i bierze kase.
Cytować
+6 #10 Sanocka firma spóźnia się z dostawą autobusu, będą kary!Cysters 2018-06-06 09:42
A.. identyczny tylko że z napędem konwencjonalnym ile kosztuje? Myślę że taki sprzęt nowy z ad-blu i różnymi filtrami cząstek stałych byłby dla nas wystarczająco ECO, możliwe że byłyby nawet dwa w tej cenie. Raczej nasze miasto nie stać na eksperymenty i prototypy. Ale pewnie jak Unia daje to trzeba szaleć.
Cytować
+9 #9 RE: Sanocka firma spóźnia się z dostawą autobusu, będą kary!hendryk 2018-06-06 09:15
Niech pomysłodawca zapłaci za ten autobus z wysoką podłogą nie z kasy miejskiej, tylko z prywatnej kieszeni!!!
Cytować
+10 #8 Elektryczny autobusRe re 2018-06-06 08:30
Po pierwsze kto kupuje autobus elekt. Którego nie ma. Bo do dzisiaj to jest prototyp który nie jeździ. Burmistrz razem z tym pseudo specjalista od transportu powinni odpowiedzieć. Po drugie po co komu taki bus bez podłogi niskiej za melon gdzie nie wsiądą kobiety z wózkiem oraz seniorzy a oni to 90% pasażerów. Dlaczego burmistrz razem z pseudo specjalistami kupuje wynalazki. Jeżeli nie dostarczyli to zerwijcie umowę i kupcie coś sprawdzonego co jeździ lub przeznaczcie pieniądze na coś pożytecznego a nie czekajcie a może dostarczą? Jaśnie państwo a może dostarczą kiedyś a napewno to będzie prototyp!!!
Cytować
+10 #7 RE: Sanocka firma spóźnia się z dostawą autobusu, będą kary!obywatel 2018-06-06 00:59
Ekologicznie to w tym mieście będzie, jak wszyscy utrzymywani z naszych podatków pracownicy RATUSZA przesiądą się na rowery. Może wtedy klienci instytucji przy ul. Kościuszki łatwo znajdą miejsca do parkowania... Poza tym, po co nam w tym mieście stanowiska zajmujące się ekologią? Czy mamy tu setki fabryk i dymiących kominów wielkich konglomeratów?
Cytować
+5 #6 RE: Sanocka firma spóźnia się z dostawą autobusu, będą kary!Marecki 2018-06-06 00:37
Cytuję MiB:
Zero emissjon!!!! A prąd na dzień jazdy to pewnie ze dwie tony węgla.

Słusznie. Tu wielka ekologia, a tam dwie tony węgla spalone i mnóstwo dwutlenku węgla do atmosfery, żeby to gówno na kilka kilometrów załadować do pracy nie mówiąc ile energii poszło na wytworzenie tego "dobra". Kompletny idiotyzm...
Cytować
+9 #5 RE: Sanocka firma spóźnia się z dostawą autobusu, będą kary!Trolejbus 2018-06-06 00:32
Cytuję Brudny Harry:
Ja pier.... na ostatnim dniu dziecka w szkole korki wyskakiwały bo sieć wymaga wymiany a Poszwa bawi się w autka na baterię za melona. No jaja a nie gospodarowanie miastem!!!!!

Po kakiego kija ten autobus w Wągrowcu nie wiadomo? Wydawanie olbrzymich pieniedzy podatnika na takie zabawki w tej chwili jest kompletnie bezzasadne i dowodzi, że ludzie u władzy mają siano w glowie i nic więcej. Nie mają pojęcia o potrzebach miasta i jego mieszkańców jak również o ekologii, którą się szumnie wbija idiotom do głowy i pod tą egidą kupuje się nie potrzebne nikomu drogie pojazdy. W takie coś to się mogą bawić bogaci, a nie biedota. W obliczu tak działajacej komunikacji miejskiej z kompletnie pustymi przebiegami, to raczej powinno się pomysleć o jej likwidacji w celach oszczędnosciowy ch i ekologicznych.
Cytować
+12 #4 RE: Sanocka firma spóźnia się z dostawą autobusu, będą kary!MiB 2018-06-05 23:40
Zero emissjon!!!! A prąd na dzień jazdy to pewnie ze dwie tony węgla.
Cytować
-3 #3 RE: Sanocka firma spóźnia się z dostawą autobusu, będą kary!Hej 2018-06-05 23:07
No, ale burmistrz musi realizować ekologiczną politykę, bo takie są wytyczne, a że eko modne to i kasa niestety duża :/
Cytować
+12 #2 RE: Sanocka firma spóźnia się z dostawą autobusu, będą kary!Brudny Harry 2018-06-05 21:47
Ja pier.... na ostatnim dniu dziecka w szkole korki wyskakiwały bo sieć wymaga wymiany a Poszwa bawi się w autka na baterię za melona. No jaja a nie gospodarowanie miastem!!!!!
Cytować
+9 #1 RE: Sanocka firma spóżnia się z dostawą autobusu, będą kary!ramzes 2018-06-05 20:31
Bańke za coś takiego?Czy kogoś w mieście powaliło?
Cytować

Portal WRC

  • Portal WRC powstał w 2009 roku
  • Odwiedza nas 74 tys. Internautów miesięcznie, generując 900 tys. odsłon
  • Mamy najwięcej fanów spośród wągrowieckich redakcji
  • Zobacz nasz profil na:

Reklama

  • Niezależny Portal Powiatu Wągrowieckiego
  • Nr 1 w Powiecie Wągrowieckim
  • W naszej ofercie znajdziesz, bannery, materiały sponsorowane, filmy reklamowe oraz reportaże wideo.
  • Całą dobę sprawdzamy skrzynkę: [email protected]

ZAPYTAJ O OFERTĘ