• Opublikowano:
 • Wyświetlono: 5247

Burmistrz Poszwa nie rozmawia, tylko zmienia fakty i obraża

Zachowanie burmistrza Krzysztofa Poszwy nie podoba się radnym. Włodarz nie chce rozmawiać z radnymi, kieruje pisma w których zaklina rzeczywistość i obraża.

Prezentujemy stanowisko 10 radnych, którzy postanowili ujawnić mieszkańcom Wągrowca, jak wygląda zarządzanie miastem przez burmistrza Poszwę, który nie uczestniczy w komisjach, nie rozmawia z radnymi, nie tłumaczy swoich decyzji.


Pismo 10 radnych skierowane do przewodniczącego RM w Wągrowcu

 

Pan
Wiesław Zając
Przewodniczący Rady Miejskiej w Wągrowcu

 W dniu 2 lipca 2018 roku (poniedziałek) podjęliśmy próbę spotkania z Burmistrzem Miasta Krzysztofem Poszwą. Niestety bezskuteczną, ponieważ Burmistrz zamiast swojej obecności wysłał pismo, w którym próbuje zmieniać fakty oraz obrażać radnych.  

Zaproszenie skierowane w dniu 2 lipca 2018 roku do Burmistrza Poszwy dotyczyło wspólnego spotkania z radnymi podpisanymi w piśmie oraz wyjaśnienia wszelkich wątpliwości dotyczących uchwał procedowanych podczas „ekspresowo” zwołanej sesji nadzwyczajnej. W zamian za oczekiwane spotkanie otrzymaliśmy odpowiedź Burmistrza Poszwy, w której mija się z faktami.

Po pierwsze, celem spotkania miała być dyskusja na temat emisji obligacji. Przypominamy, że projekt ten nie uzyskał większości głosów podczas ostatniej sesji zwyczajnej, dlatego naturalną konsekwencją tych wydarzeń byłoby zwołanie komisji wspólnej i dalsze obradowanie w celu osiągnięcia konsensusu. Inicjatywa spotkania wynikała z kilku faktów, mianowicie zgodnie z § 19.3 Regulaminu Rady Miejskiej radny może zabrać jeden głos w danym punkcie obrad, dlatego szeroka dyskusja bez ograniczeń nie jest na sesji możliwa. Do tego typu dyskusji przewidziane są komisje stałe Rady Miejskiej, dlatego też zarzucanie radnym braku znajomości statutu i przepisów jest wysoce niestosowne. Brak obecności Burmistrza na spotkaniu ukazuje impertynenckie zachowanie Burmistrza Poszwy wobec radnych. Inicjatywa odbycia takiego spotkania ze strony radnych powinna zostać poważnie potraktowana, gdyż obowiązkiem każdego burmistrza jest bliska współpraca z radnymi, a takie zachowanie pokazuje, lekceważący jego stosunek do radnych mających odmienne zdanie.

Burmistrz mija się także z prawdą twierdząc, że otrzymaliśmy projekt uchwały o emisji obligacji zgodnie z Statutem, czyli 10 dni przed sesją. Faktem jest, że otrzymaliśmy ten projekt uchwały dopiero na posiedzeniu wspólnym komisji. To świadczy o braku elementarnej wiedzy przez Burmistrza Krzysztofa Poszwę i bierze się z faktu, gdyż nie uczestniczył on w posiedzeniu wspólnym Komisji Rady Miejskiej. Próba uzyskania szczegółowej informacji o sposobie wykorzystywania środków z tytułu obligacji została podjęta przez radnych podczas wspólnego posiedzenia komisji w dniu 14 czerwca 2018 roku. Na zadawane pytania radni nie uzyskali odpowiedzi. Zapewniono tylko, że szczegółowa informacja zostanie przesłana pocztą elektroniczną.  W dniu 20 czerwca 2018 roku, czyli dzień przed sesją, została przesłana informacja przez Małgorzatę Szamarzewską zawierająca informację od Skarbnika Miasta Aliny Dotka dotycząca zestawienia inwestycji planowanych na 2018 rok uwzględniająca także zmiany ujęte w projekcie budżetu na czerwcową sesję z wyraźnym dopiskiem „prośba radnych” co jest ewidentnym dowodem, że były zadawane pytania i wątpliwości pozostawione bez odpowiedzi. Pytania radnych dotyczyły natomiast następujących kwestii:

 1. Czy musimy dopłacać do realizowanych inwestycji i ile?
 2. Jaki obecnie mamy deficyt?
 3. Na jakie zadania zabraknie środków, co oznacza na jakie zadania zamierza burmistrz emitować obligacje?

Dlatego stwierdzenie burmistrza cyt.: "Wiem także, że na tym posiedzeniu nie było wątpliwości, ani zastrzeżeń ze strony radnych..." świadczy o tym, że albo Burmistrz Poszwa nie wie co dzieje się na posiedzeniach Komisji Rady, albo zwyczajnie mija się z prawdą, co potwierdza przesłana informacja Skarbnika do radnych, w której na zadane pytania i tak nie uzyskaliśmy odpowiedzi. Trudne do wytłumaczenia jest także to, że Burmistrz Poszwa przytacza w piśmie takie opinie będąc nieobecnym na posiedzeniu wspólnym Komisji Rady w dniu 14 czerwca 2018 roku.

Niezrozumiałe jest dla nas również uzasadnienie Burmistrza Poszwy, że w poprzednich kadencjach wągrowiecki samorząd także decydował się na emisję obligacji. Chcielibyśmy przypomnieć, że właśnie Burmistrz Poszwa jako ówczesny radny wyjątkowo mocno krytykował takie rozwiązanie. Kolejnym niezrozumiałym dla nas stwierdzeniem jest informacja, że być może nie będziemy emitować obligacji na kwotę 10 milionów złotych. To, dlaczego projekt uchwały nie zakłada mniejszej kwoty?

Kolejnym dziwnym, nie mającym podstaw zarzutem jest sformułowanie cyt.: "Obecny stan mający za cel destabilizację sytuacji miasta uważam za szkodliwy". Należy zadać pytanie, czy domaganie się transparentności w podejmowanych uchwałach przez samorząd może być czynnikiem destabilizującym? W naszej opinii jest to wypełnianiem podstawowych zasad i obowiązków każdego radnego.

W związku z zaistniałą sytuacją, wnioskujemy do Przewodniczących Komisji stałych o zwołanie wspólnego posiedzenia Komisji Rady Miejskiej w celu dokładnego omówienia projektu uchwały zakładającego emisję obligacji, na której Burmistrz Poszwa osobiście odpowie na wszystkie wątpliwości i pytania radnych. Ww. posiedzenie, by nie obciążać dodatkowo budżetu miasta proponujemy ustanowić jako bezpłatne.

Radny Zbigniew Byczyński
Radny Marek Drobik
Radna Iwona Matuszak – Łosińska
Radna Natalia Pałczyńska
Radny Andrzej Reis
Radna Danuta Strzelecka – Purczyńska
Radny Krzysztof Tyborski
Radny Mieczysław Wołejko
Radny Jakub Zadroga
Radny Ryszard Zych

Do wiadomości:

 1. Przewodniczący Komisji Budżetowej
 2. Przewodniczący Komisji Rozwoju
 3. Przewodniczący Komisji Edukacji, Kultury, Sportu i Polityki Społecznej
 4. Burmistrz Miasta Wągrowca
 5. Wągrowieckie media

Komentarze   

0 #64 RE: Burmistrz Poszwa nie rozmawia, tylko zmienia fakty i obrażaLoniu 2018-07-25 07:47
Szkoda,że nie ma komentarzy pod artykułem
jak powiat ratuje Nielbę.Podobał się mnie wicestarosta,ja k to się określił,że wychodowali boksera.Różne już są określenia działalności burmistrza.
Cytować
0 #63 WalterErviti 2018-07-25 06:48
Panie, nie obrażaj pan, dobre?!
Cytować
+5 #62 RE: Burmistrz Poszwa nie rozmawia, tylko zmienia fakty i obrażaJuż 2018-07-25 01:08
Cytuję Kibic:
Cytuję bolek.:
Cytuję Kibic:
Tak samo kłamie w sprawie Nielby. I udaje ze pomaga. Koniec tej farsy. Człowieku przestań niszczyć to miasto

Miasto ty pusta czaszko zniszczył poprzedni typowy burek.

Sam masz pusty łeb palancie

Poszwa nie ma szans tylko z jednym człowiekiem z J.Berentem. Boi się jego jak pytona z Warszawy, czy Torunia... Berent pozamiata tego Poszwę jak ślimaka i Bodzia jego niedolnego zastępcę jak wydmuszkę debila. Co ja mam powiedzieć? Miasto spotkało nieszczęście, więc ratujcie nigdy Poszwy i Smykowskiego !!!
Cytować
+2 #61 RE: Burmistrz Poszwa nie rozmawia, tylko zmienia fakty i obrażaKibic 2018-07-24 23:23
Cytuję bolek.:
Cytuję Kibic:
Tak samo kłamie w sprawie Nielby. I udaje ze pomaga. Koniec tej farsy. Człowieku przestań niszczyć to miasto

Miasto ty pusta czaszko zniszczył poprzedni typowy burek.

Sam masz pusty łeb palancie
Cytować
+6 #60 Pytanie do TyborskiegoCiekawski 2018-07-24 22:03
Cytuję Anatol:
Radny Tyborski wrzuca na FB aktualne zdjęcia z Czarnogóry, a w tym samym czasie podpisuje protest w Wągrowcu? Hmm, człowiek wielu talentów - jak cała ta tzw. opozycja... No tak: sezon ogórkowy, niewiele się dzieje, a tu wybory za pasem - trzeba czymś rozgrzać publikę, więc Portal grzeje aż miło. A naiwni się gotują...

A radny to teraz w jakiej opcji jest? Na początku wszedł do rady z namaszczenia Wilczyńskiego i Kamińskiego czyli z SW 2000. Potem przefarbował się na stronnika Poszwy. A teraz znowu w innej opcji, jak widać. Do wyborów wytrwa w poglądach, czy też znowu ktoś go zdoła przekonać do zmiany stanowiska?
Cytować
-7 #59 RE: Burmistrz Poszwa nie rozmawia, tylko zmienia fakty i obrażabolek. 2018-07-24 21:44
Cytuję Kibic:
Tak samo kłamie w sprawie Nielby. I udaje ze pomaga. Koniec tej farsy. Człowieku przestań niszczyć to miasto

Miasto ty pusta czaszko zniszczył poprzedni typowy burek.
Cytować
+9 #58 Wybory 🗳Zdzichu EKG 2018-07-09 08:50
Cytuję Ma.:
A kto będzie startował w wyborach?

Teraz może być ciężko znaleźć kandydata Poszwa przecież tyle syfu narobił w naszym wągrowcu nienawiści wprowadził między ludzi zniszczył edukację w szkołach jak to może być żeby w jednej szkole były dwa osobne wejścia do pokoju nauczycieli to przez poszwe, ostatnią stołówkę zamknął w szkole i dowozi truciznę do przedszkoli prubował zniszczyć Nielbe nie udało się ale zamęt wprowadził pracownicy trenerzy zawodnicy krzywo teraz na siebie patrzą te wszystkie jego głupie pomysły podwyżki zakazy nakazy donoszenie na wszystko i wszystkich straszenie prokuraturą sondami nie będzie łatwo wszystko to doprowadzić do normalności z przed czterech lat no jedyne co nie będzie do poprawki to kibel na miasteczku ruchu i płace zabaw choć i tak nie wiadomo jak to będzie działać za rok DUŻO ROBOTY BĘDZIE MIAŁ NOWY BURMISTRZ ŻEBY TEN BAJZEL POSPRZĄTAĆ
Cytować
+3 #57 RE: Burmistrz Poszwa nie rozmawia, tylko zmienia fakty i obrażaschiza wc 2018-07-08 10:38
Podpis malo ważny.Wazne, ze sie spreciwili
Cytować
+11 #56 RE: Burmistrz Poszwa nie rozmawia, tylko zmienia fakty i obrażalok 2018-07-05 21:05
Cytuję duuuu:
Czy to rządzący czy opozycja powinno się wszystkich wymienić w tym UM w Wągrowcu. Ta kadencja przypomina przepychankę dzieci w piaskownicy. Jedni udają, że rządzą drudzy na złość mamię odmrożą uszy. Tak to wygląda mimo, że aż tak polityką się nie interesuje.

Zgadzam się.
Cytować
+15 #55 zmienić wszystkichduuuu 2018-07-05 20:40
Czy to rządzący czy opozycja powinno się wszystkich wymienić w tym UM w Wągrowcu. Ta kadencja przypomina przepychankę dzieci w piaskownicy. Jedni udają, że rządzą drudzy na złość mamię odmrożą uszy. Tak to wygląda mimo, że aż tak polityką się nie interesuje.
Cytować
+7 #54 RE: Burmistrz Poszwa nie rozmawia, tylko zmienia fakty i obrażaMa. 2018-07-05 20:34
A kto będzie startował w wyborach?
Cytować
-15 #53 RE: Burmistrz Poszwa nie rozmawia, tylko zmienia fakty i obrażalok 2018-07-05 12:19
Cytuję Anatol:
Radny Tyborski wrzuca na FB aktualne zdjęcia z Czarnogóry, a w tym samym czasie podpisuje protest w Wągrowcu? ]
Widzisz gdzieś podpisy radnych cieloku!!!????
Nazwiska wypisane, żadnego podpisu!!!!

Czyli równie dobrze mógł to napisać 1 z radnych, a nawet sam Portal, żeby podnieść klikalność i grzać publikę (tak jak zdjęciami z protestów w Poznaniu). Więc można na to spokojnie machnąć ręką. Tyle to jest warte, co zeszłoroczny śnieg.
I komu tu wierzyć?
Cytować
+14 #52 RE: Burmistrz Poszwa nie rozmawia, tylko zmienia fakty i obrażaAgnieszka Z. 2018-07-05 10:30
Pismo to pokazuje,że gdyby burmistrz wiedział
co dzieje się w radzie to prawdopodobnie sytuacja ta nie miałaby dziś miejsca i sam wyszedł na destabilizatora przez brak współpracy i zorientowana.Ta kie funkcjonowanie naraża Nas na śmieszność.
Cytować
+11 #51 RE: Burmistrz Poszwa nie rozmawia, tylko zmienia fakty i obrażaTyytos 2018-07-05 10:20
Cytuję Anatol:
Radny Tyborski wrzuca na FB aktualne zdjęcia z Czarnogóry, a w tym samym czasie podpisuje protest w Wągrowcu? Hmm, człowiek wielu talentów - jak cała ta tzw. opozycja... No tak: sezon ogórkowy, niewiele się dzieje, a tu wybory za pasem - trzeba czymś rozgrzać publikę, więc Portal grzeje aż miło. A naiwni się gotują...

Skoro są wymienieni to się pod tym podpisują, bo nie widzę protestów, a to pismo jest cytowane, więc dziwne, żeby w tej formie zapisu znalazły się rzeczywiste podpisy Radnych. Sam się chyba grilujesz gościu...
Cytować
+11 #50 RE: Burmistrz Poszwa nie rozmawia, tylko zmienia fakty i obrażaTyytos 2018-07-05 10:18
Cytuję Anatol:
Radny Tyborski wrzuca na FB aktualne zdjęcia z Czarnogóry, a w tym samym czasie podpisuje protest w Wągrowcu? ]
Widzisz gdzieś podpisy radnych cieloku!!!????
Nazwiska wypisane, żadnego podpisu!!!!

Czyli równie dobrze mógł to napisać 1 z radnych, a nawet sam Portal, żeby podnieść klikalność i grzać publikę (tak jak zdjęciami z protestów w Poznaniu). Więc można na to spokojnie machnąć ręką. Tyle to jest warte, co zeszłoroczny śnieg.
Skoro są wymienieni to się pod tym podpisują, bo nie widzę protestów, a to pismo jest cytowane, więc dziwne, żeby w tej formie zapisu znalazły się rzeczywiste podpisy Radnych. Sam się chyba grilujesz gościu...
Cytować
-8 #49 RE: Burmistrz Poszwa nie rozmawia, tylko zmienia fakty i obrażaAnatol 2018-07-05 10:05
Radny Tyborski wrzuca na FB aktualne zdjęcia z Czarnogóry, a w tym samym czasie podpisuje protest w Wągrowcu? ]
Widzisz gdzieś podpisy radnych cieloku!!!????
Nazwiska wypisane, żadnego podpisu!!!!
Czyli równie dobrze mógł to napisać 1 z radnych, a nawet sam Portal, żeby podnieść klikalność i grzać publikę (tak jak zdjęciami z protestów w Poznaniu). Więc można na to spokojnie machnąć ręką. Tyle to jest warte, co zeszłoroczny śnieg.
Cytować
+14 #48 RE: Burmistrz Poszwa nie rozmawia, tylko zmienia fakty i obrażaSesja 2018-07-05 09:41
Cytuję Anatol:
Radny Tyborski wrzuca na FB aktualne zdjęcia z Czarnogóry, a w tym samym czasie podpisuje protest w Wągrowcu? Hmm, człowiek wielu talentów - jak cała ta tzw. opozycja... No tak: sezon ogórkowy, niewiele się dzieje, a tu wybory za pasem - trzeba czymś rozgrzać publikę, więc Portal grzeje aż miło. A naiwni się gotują...

Widzisz gdzieś podpisy radnych cieloku!!!????
Nazwiska wypisane, żadnego podpisu!!!!
Cytować
+18 #47 RE: Burmistrz Poszwa nie rozmawia, tylko zmienia fakty i obrażaEdwin 2018-07-05 09:09
Cytuję Anatol:
Radny Tyborski wrzuca na FB aktualne zdjęcia z Czarnogóry, a w tym samym czasie podpisuje protest w Wągrowcu? Hmm, człowiek wielu talentów - jak cała ta tzw. opozycja... No tak: sezon ogórkowy, niewiele się dzieje, a tu wybory za pasem - trzeba czymś rozgrzać publikę, więc Portal grzeje aż miło. A naiwni się gotują...

Są dwie możliwości jedna to taka, że radny już był na urlopie i wrzuca fotki po wakacjach i pewnie tak jest bo wielu ludzi dziś uważa aby nie emanowć zdjęciami i nie dawać złodzieja pola do popisu. Druga to taka, że Czarnogóra to nie jest dżungla w Kongo. Internet dostępny, telefony działają więc co za problem skontaktować się. Śmieszny to jest burmistrz, swoją gazetkę wydaje, kilku urzędników pomyliło pracę w urzędzie z dziennikarski zawodem, albo realizują swoją pasję z dzieciństwa. Fakt że zwykły mieszkaniec płaci i traci na tym. No a burmistrz juz pokazał że że swoją pensja, co się najbardziej liczy. No i chyba nikt nie zapomniał, jak za nasze pieniądze mieszkańców robił sobie podyplomówke menadżera oświaty czy jakoś tak. Ludzie idzmy na wybory i zakończymy ten nieudolnie rządy Poszwy.
Cytować
-14 #46 RE: Burmistrz Poszwa nie rozmawia, tylko zmienia fakty i obrażaAnatol 2018-07-05 08:41
Radny Tyborski wrzuca na FB aktualne zdjęcia z Czarnogóry, a w tym samym czasie podpisuje protest w Wągrowcu? Hmm, człowiek wielu talentów - jak cała ta tzw. opozycja... No tak: sezon ogórkowy, niewiele się dzieje, a tu wybory za pasem - trzeba czymś rozgrzać publikę, więc Portal grzeje aż miło. A naiwni się gotują...
Cytować
+14 #45 RE: Burmistrz Poszwa nie rozmawia, tylko zmienia fakty i obrażaMoś 2018-07-05 08:36
Cytuję koperta:
Nie da się już tego czytać. Ta ciągła nagonka na burmistrza...Cokolwiek by nie zrobił -źle. Ktoś inny bardzo chce zostać burmistrzem i ok, ale wtedy opozycja da popalic.

Nie strasz, nie strasz, bo się zesrasz... :DIdź i swojego guru po stopach całuj póki czas, ale zadeklaruj się jako zwolennik tej pokrętnej polityki, a i tak klamke pocałujesz w drzwiach o ile do niej w ogóle się dostaniesz :lol:
Cytować
+25 #44 RE: Burmistrz Poszwa nie rozmawia, tylko zmienia fakty i obrażaWiśniowy 2018-07-05 07:26
Cytuję myślący czyrelnik:
gratuluje przekonania idiotów-mieszkańców, którym łatwo wszystko wmówić będąc "poważnym portalem", do nagonki na burmistrza. Cokolwiek p Poszwa zrobi - znajdziecie złe strony. Znajdźcie innego człowieka który tyle dla miasta zrobił. Będziecie żałować po tych wyborach, bo już na pewno nie będzie burmistrzem.

Może sam włącz myślenie zamiast oskarżać portal o nagonkę. Czy to portal wydał oświadczenie w sprawie klubu Nielba i stanu rzeczy w piłce ręcznej, nie! sponsorzy i zarząd oddzielnie. Czy to portal napisał w imieniu radnych to oświadczenie, które teraz tylko publikuje i udostępnia do dyskusji oraz wiele innych oświadczeń różnych środowisk, które zamieszczał portal poddając dyskusji swoich czytelników. Sprawa szkół i ich reorganizacji, inwestycji miejskich pokazuje, że z Panem Burmistrzem nie idzie współpracować normalnie, bo realizuje wyłącznie swoje wizje, a nie takie, które trzeba demokratycznie ustalać z radnymi czy mieszkańcami, co pokazuje jakim jest człowiekiem. Zero rozmów, zero spotkań, wszystko przepychane butem. To tak jest jak „chłopcy w krótkich spodenkach” biorą się za rządzenie i politykę. Zamiast budować jadą po wszystkim i wszystkich walcem, bo maja władzę. Jak tak będziesz płakał to płacz, bo to może rzeczywiście ostatnie dni Pana Poszwy, ale jak mówisz, że tyle zbudował to podaj przykłady, żeby ci "idioci-mieszka ńcy" jak ich nazywasz, zrozumieli jak potężną jednostkę i nieodżałowaną postać w osobie burmistrza stracą po wyborach. Co takiego zrobił oprócz buty i zadufania, braku porozumienia i unikania rozmów z ludźmi, którzy maja inne zdanie? Podaj przykłady wspaniałej pracy burmistrza i może wspomnij za jakie pieniądze i w jakim celu wydaje swoją propagandową gazetkę, w której pozuje do prawie każdego artykułu i śle do czytelników uśmiechy wysyłając pochwały swojej ciężkiej pracy, która jest pod niebiosa nagradzana możliwie najwyższą pensją. Po ostatnim dilu w sprawie pensji burmistrza z panem przewodniczącym rady Zającem widać na czym polega rządzenie miastem.
Cytować
+22 #43 RE: Burmistrz Poszwa nie rozmawia, tylko zmienia fakty i obrażaKks 2018-07-05 07:20
I dobrze że nie bedzie burmistrzem i nikt nie bedzie żałowac życie toczy sie dalej i czekamy na wybory za dużo namieszane w tym wrc caly ten cholerny zarzad do wymiany z burmistrzem nikt już nie chce gadać on już wie że to koniec jego kadencji i posyła swoich przydupasów i nie pokazuje ie nawet na radzie juz wstyd już spojrzeć w oczy i co kolwiek zrobić bo wie jakie minusy zrobił dla miasta przedewszystkim Nielba obrażenie sponsorów jakieś przeprosiny sie należa zero wstydu nic wiecej wracaj do stołężyna tu nie ma miejsca dla ciebie panie kicaj też sie zapomnialo jakim sie było kibicem nielby a teraz w główce sie przewraca co nie jak sie dotalo troche władzy też wylecisz nie martw sie teój czas też dobiegł konca wrocisz do szkoly i pouczysz znów
Cytować
-28 #42 RE: Burmistrz Poszwa nie rozmawia, tylko zmienia fakty i obrażakoperta 2018-07-05 00:26
Nie da się już tego czytać. Ta ciągła nagonka na burmistrza...Co kolwiek by nie zrobił -źle. Ktoś inny bardzo chce zostać burmistrzem i ok, ale wtedy opozycja da popalic.
Cytować
-21 #41 portal - dnomyślący czyrelnik 2018-07-05 00:21
gratuluje przekonania idiotów-mieszka ńców, którym łatwo wszystko wmówić będąc "poważnym portalem", do nagonki na burmistrza. Cokolwiek p Poszwa zrobi - znajdziecie złe strony. Znajdźcie innego człowieka który tyle dla miasta zrobił. Będziecie żałować po tych wyborach, bo już na pewno nie będzie burmistrzem.
Cytować
+20 #40 RE: Burmistrz Poszwa nie rozmawia, tylko zmienia fakty i obrażaAdamus I 2018-07-04 23:54
Kury szczać prowadzać,a nie politykę robić burku.
Cytować
+19 #39 RE: Burmistrz Poszwa nie rozmawia, tylko zmienia fakty i obrażaKP HWD 2018-07-04 23:43
Cytuję Asia456:
Drodzy Radni, uznamy to za zwykłą omyłkę, nie elementarny brak wiedzy - uchwała o emisji obligacji na daną kwotę, w kilku transzach NIE OZNACZA, że zostaną wszystkie wyemitowane. Także możecie wykreślić ten akapit ze swojego opozycyjnego pisma.
Prosimy, nie traktujcie mieszkańców jak idiotów, a i wy proszę douczcie się, bo decydujecie o naszych pieniądzach.

Asiu,a dla czego pytasz w liczbie mnogiej "uznamy to" ??? Może się podpiszecie kłamczuszki ?
Uznam to za elementarną odwagę,której wam ewidentnie brakuje , a pieniążki zanim się wyda to warto wiedzieć na co kłamczuszku.Tak w ciemno to koteczka się nie kupuje.
Cytować
+20 #38 RE: Burmistrz Poszwa nie rozmawia, tylko zmienia fakty i obrażaRolex 2018-07-04 23:40
Cytuję kozak:
Cytuję Select:
Może taką kase z obligacji na oczyszczlnię ścieków potrzebuje, bo by pobujał interesiki z kolegą prezesikiem z miejskich wodociągów. MPWiK sie rozbuchała z wydawaniem kasy i nie ma na inwestycje to chcą naciągnac mieszkańców miasta na te miksy... Ponieważ to było krytykowane we wczesniejszych publikacjach na portalu, to taki kamuflaż teraz leci, bo na co taka kasa? Na kolejne ścieżki rowerowe :-)bo na fabryke z miejscami pracy nie starczy ;-)A moze miasto jest już tak ogolone i zadłuzone, że tyle brakuje w budżecie. Radni mają się domyślać???

Jak bys wiedział nie wiem jak Ciebie nazwać ale pewnie Pan.W to poczytaj sobie prasę wejdź na stronę wód polskich i dowiesz się ze mpwik już ma środki a takie za przeproszeniem Twoje pierdolenie jest zbędne . No cóż tacy ludzie jak Pan tez musza istnieć .

Sam sobie poczytaj i martw się o siebie, a nie o istnienie lub nie istnienie innych, zapewne bardziej światłych ludzi. Jakie środki? co ty pieprzysz czlowieku. Kto to zagwarantował? Pewnie projektu nawet jeszcze nie ma. To są potężne pieniądze, których nie ma ani miasto, ani wodociagi, a jedynie jesli mozna liczyć na wody polskie, czy środki unijne jest to tylko część środków, wiec inwestycja nie moze ruszyć bez zabezpieczenia reszty i nie wprowadzaj ludzi w błąd, że jakaś kasa leży na kupce i czeka!
Cytować
-10 #37 RE: Burmistrz Poszwa nie rozmawia, tylko zmienia fakty i obrażahaha 2018-07-04 23:34
Cytuję Adam4321:
Cytuję Asia456:
Drodzy Radni, uznamy to za zwykłą omyłkę, nie elementarny brak wiedzy - uchwała o emisji obligacji na daną kwotę, w kilku transzach NIE OZNACZA, że zostaną wszystkie wyemitowane. Także możecie wykreślić ten akapit ze swojego opozycyjnego pisma.
Prosimy, nie traktujcie mieszkańców jak idiotów, a i wy proszę douczcie się, bo decydujecie o naszych pieniądzach.

A ty Asia to może masz na imię Krzysiu?

A ty masz na imię Jakub? Trudno pogodzić się z brakiem elementarnej wiedzy?!?
Cytować
+27 #36 RE: Burmistrz Poszwa nie rozmawia, tylko zmienia fakty i obrażaajks 2018-07-04 23:29
Cytuję Kicek:
Wiesław Zając na burmistrza!

No, a Sturma na wice, żeby mu zawsze podpowiadał. :lol:
Cytować
+26 #35 RE: Burmistrz Poszwa nie rozmawia, tylko zmienia fakty i obrażaAdam4321 2018-07-04 23:29
Cytuję Asia456:
Drodzy Radni, uznamy to za zwykłą omyłkę, nie elementarny brak wiedzy - uchwała o emisji obligacji na daną kwotę, w kilku transzach NIE OZNACZA, że zostaną wszystkie wyemitowane. Także możecie wykreślić ten akapit ze swojego opozycyjnego pisma.
Prosimy, nie traktujcie mieszkańców jak idiotów, a i wy proszę douczcie się, bo decydujecie o naszych pieniądzach.

A ty Asia to może masz na imię Krzysiu?
Cytować
+29 #34 RE: Burmistrz Poszwa nie rozmawia, tylko zmienia fakty i obrażaXYX. 2018-07-04 23:25
Z tego pisma jasno wynika,że burmistrz nie ma pojęcia
co się dzieje w radzie,albo kłamie.
Który to już konflikt wywołuje?
Ze starostą wojował,radnego do prokuratury zapodał,
w sądzie przegrał za zwolnienie kierowniczki,w bibliotece był konflikt,w szkole muzycznej (komornik zabrał bębenki) z Nielbą konflikt,z mediami konflikt,z szkołą nr1 konflikt,z radnymi konflikt...Kogo jeszcze zraził do siebie?Może ktoś stworzy listę osiągnięć konfliktowych burmistrza,bo może są jeszcze inne.
Czy to już nie jest zbyt wiele konfliktów jak na Wągrowiec?
Cytować
+24 #33 RE: Burmistrz Poszwa nie rozmawia, tylko zmienia fakty i obrażabombka 2018-07-04 23:24
Cytuję Kicek:
Cytuję kozak:
Cytuję Moda:
Napewno nie poszwe deklu za dużo matactwa i kłamstwa wystartuje berend i zostanie już w próbnych obecny z nim przegrał wiec życie i wkrótce to sie zmieni klub istnial i istnieć bedzie nikt nie pozwoli go zniszczyć przez pana poszwe tak poprze wiekszosć mieszkańców wiec idz głosuj na pana poszee pewnie dostanie twój jedyny honorowy głos

No gratulacje berend to dopiero mieszkańcy odczują po kieszeni będzie liczyć się zysk własny a nie dobro ludzi kto zna tego Pana to wie jaka to osoba. Brawo wybierzcie go a życzę wam powodzenia .

Wiesław Zając na burmistrza!

Chyba z choinki sie urwałeś :lol:
Cytować
-32 #32 Mój kandydat jest jeden!Kicek 2018-07-04 23:22
Wiesław Zając na burmistrza!
Cytować
-25 #31 RE: Burmistrz Poszwa nie rozmawia, tylko zmienia fakty i obrażaAsia456 2018-07-04 23:09
Drodzy Radni, uznamy to za zwykłą omyłkę, nie elementarny brak wiedzy - uchwała o emisji obligacji na daną kwotę, w kilku transzach NIE OZNACZA, że zostaną wszystkie wyemitowane. Także możecie wykreślić ten akapit ze swojego opozycyjnego pisma.
Prosimy, nie traktujcie mieszkańców jak idiotów, a i wy proszę douczcie się, bo decydujecie o naszych pieniądzach.
Cytować
+24 #30 XxxxSzakuł 2018-07-04 23:04
Poszwa do Stołężyna g... j wywalać, wstydź się chłopie, ty się nawet na Sołtysa nie nadajesz a gdzie tu na Burmistrza 🤮🤮🤮🤮🤮🤮
Cytować
+24 #29 RE: Burmistrz Poszwa nie rozmawia, tylko zmienia fakty i obrażaTystus 2018-07-04 22:49
Cytuję kozak:
[quote name="Moda"]Czy by istniał portal czy nie tak koniec kadencji każdy ma oczy i widzi co sie dzieje rozjebał klub wszystko oczy sie otworzą na jesień

Cytuję Moda:
Czy by istniał portal czy nie tak koniec kadencji każdy ma oczy i widzi co sie dzieje rozjebał klub wszystko oczy sie otworzą na jesień[/ To proszę Ciebie kogo obecnie widzisz w roli burmistrza ??

Co cię to obchodzi kozak? :Djak ogłoszą wybory to sie dowiesz kto kandyduje i wtedy sie bedziesz wymadrzał dziwaku...
Cytować
+23 #28 RE: Burmistrz Poszwa nie rozmawia, tylko zmienia fakty i obrażaMDM 2018-07-04 22:41
Cytuję kozak:
A ja zadam pytanie jednemu Panu czyli K. Czy wasz portal wkoncu skończy ciągła nagonkę na obecnego burmistrza 😁?? Bo to robi się chore działania Pana portalu ewidentnie widać ze promuje Pan swojego człowieka na nowego burmistrza. I taka sytuacja jest od momentu objęcia władzy przez obecnego burmistrza . I zadam Panu pytanie co zrobił poprzedni burmistrz wydaje mi się ze przez okres jego kadencji drobne rzeczy a portal potrawi tylko wieszać psy na obecnym burmistrzu . I ogólnie powinno być głosowanie czy portal powinien istnieć bo jest jedno stronicowy.

Portal jest wielostronnicow y, a ty może jednojajowy, bo kozak z ciebie jak z koziej piczki traba :D
Cytować
+25 #27 RE: Burmistrz Poszwa nie rozmawia, tylko zmienia fakty i obrażaMistrz 2018-07-04 22:13
Kkozak garstka to ty na drugie powinieneś mieć na imie byłes kiedyś na meczu chyba nie pajacu bo chodzisz na czerwona ulice chyba albo na recznym jedziesz klub istnial i bedzie istnial a pan poszwa do wymiany
Cytować
+27 #26 RE: Burmistrz Poszwa nie rozmawia, tylko zmienia fakty i obrażaMuriel 2018-07-04 22:10
Bo nikt sobie nie pozwoli na krytyke typie kazdy ma swój honor tak jak prezes ktory walczy o klub a pan burmistrz co robi w tym momencie żuje gume kurwa i nic nie robi to jest kurwa polityka kandydat chłopie ty idz sie połóż bo chya sie naćpałeś zrobił jazde skłócił wszystkich bo o to mu chodziło to sie myli bo każdy to pamieta i zapamieta postawmy kurwa kible róbmy kościuszki bez projektu kupmy hbrydy w ktorych 3 osoby siedza na co wydaje na gowna takie kible itd to każdy ma w domu autobus każdy ma samochód to jest paranoja i tyle wszyscy sie śmieja z tego miasta chłopie cala polska o tym wie co tu sie wywija nawet sportowefakty o tym pisza wstyd
Cytować
+37 #25 RE: Burmistrz Poszwa nie rozmawia, tylko zmienia fakty i obrażaJaca.... 2018-07-04 22:06
Jest zbyt zajęty codziennym pozowaniem do zdjęć,które muszą publikować piarowcy na stronie miejskiej w liczbie minimum 2 szt.
I jak tu znaleźć jeszcze czas na spotkanie z radnymi? Wzbudza to już powszechne wyśmiewanie przez samorządowców polityki wizerunkowej burmistrza.(idz ie na rekord)
Cytować
-29 #24 RE: Burmistrz Poszwa nie rozmawia, tylko zmienia fakty i obrażakozak 2018-07-04 22:02
Cytuję Muriel:
A żebyś wiedział ktoś nim zostanie panie kozak ale napewno nie pan poszwa powodzenia każdy sie przekonał kazdy wie nie ma honoru nawet żeby przeprosić sponsorów taki odwazny tylko do wideł

Nie tylko liczy się klub i garstka kibiców😊 a sponsorzy co?? Tacy oddani?? Raczej chyba nie bo gdyby tak było zostali by z Nielba na dobre i na złe . A pokazali swoją wartość .
Cytować
+31 #23 RE: Burmistrz Poszwa nie rozmawia, tylko zmienia fakty i obrażaMuriel 2018-07-04 21:58
A żebyś wiedział ktoś nim zostanie panie kozak ale napewno nie pan poszwa powodzenia każdy sie przekonał kazdy wie nie ma honoru nawet żeby przeprosić sponsorów taki odwazny tylko do wideł
Cytować
+33 #22 RE: Burmistrz Poszwa nie rozmawia, tylko zmienia fakty i obrażaMuriel 2018-07-04 21:56
Heh pewnie wsyd wyjśc na wagrowiec i spojrzeć w oczy bo bedzie wygwizdany heh na całego wstyd żenada to co robi ten człowiek namieszał wiec koniec z końcem już wkrótce panie burmistrzu widły i na stołężyn na żniwa pomagac ta poseja w roli burmistrza nie dla pana wszystko pan niszczy
Cytować
-15 #21 RE: Burmistrz Poszwa nie rozmawia, tylko zmienia fakty i obrażakozak 2018-07-04 21:55
Cytuję Moda:
Napewno nie poszwe deklu za dużo matactwa i kłamstwa wystartuje berend i zostanie już w próbnych obecny z nim przegrał wiec życie i wkrótce to sie zmieni klub istnial i istnieć bedzie nikt nie pozwoli go zniszczyć przez pana poszwe tak poprze wiekszosć mieszkańców wiec idz głosuj na pana poszee pewnie dostanie twój jedyny honorowy głos

Cytuję Moda:
Napewno nie poszwe deklu za dużo matactwa i kłamstwa wystartuje berend i zostanie już w próbnych obecny z nim przegrał wiec życie i wkrótce to sie zmieni klub istnial i istnieć bedzie nikt nie pozwoli go zniszczyć przez pana poszwe tak poprze wiekszosć mieszkańców wiec idz głosuj na pana poszee pewnie dostanie twój jedyny honorowy głos

No gratulacje berend to dopiero mieszkańcy odczują po kieszeni będzie liczyć się zysk własny a nie dobro ludzi kto zna tego Pana to wie jaka to osoba. Brawo wybierzcie go a życzę wam powodzenia .
Cytować
+28 #20 RE: Burmistrz Poszwa nie rozmawia, tylko zmienia fakty i obrażaJurekK 2018-07-04 21:52
Gonić typa ze stołka. A nowy niech dokładnie prześwietli UM, zwłaszcza wesołą gromadkę od gazetki. Co tam się wyprawia, co? Media też mogłyby się tym zainteresować. 2 dni do Dni miasta, a tu ani widu, ani słychu. Ktoś to w ogóle organizuje i promuje? A może dni miasta odwołali?
Cytować
-27 #19 RE: Burmistrz Poszwa nie rozmawia, tylko zmienia fakty i obrażakozak 2018-07-04 21:50
Cytuję Select:
Może taką kase z obligacji na oczyszczlnię ścieków potrzebuje, bo by pobujał interesiki z kolegą prezesikiem z miejskich wodociągów. MPWiK sie rozbuchała z wydawaniem kasy i nie ma na inwestycje to chcą naciągnac mieszkańców miasta na te miksy... Ponieważ to było krytykowane we wczesniejszych publikacjach na portalu, to taki kamuflaż teraz leci, bo na co taka kasa? Na kolejne ścieżki rowerowe :-)bo na fabryke z miejscami pracy nie starczy ;-)A moze miasto jest już tak ogolone i zadłuzone, że tyle brakuje w budżecie. Radni mają się domyślać???

Jak bys wiedział nie wiem jak Ciebie nazwać ale pewnie Pan.W to poczytaj sobie prasę wejdź na stronę wód polskich i dowiesz się ze mpwik już ma środki a takie za przeproszeniem Twoje pierdolenie jest zbędne . No cóż tacy ludzie jak Pan tez musza istnieć .
Cytować
+25 #18 RE: Burmistrz Poszwa nie rozmawia, tylko zmienia fakty i obrażaModa 2018-07-04 21:47
Napewno nie poszwe deklu za dużo matactwa i kłamstwa wystartuje berend i zostanie już w próbnych obecny z nim przegrał wiec życie i wkrótce to sie zmieni klub istnial i istnieć bedzie nikt nie pozwoli go zniszczyć przez pana poszwe tak poprze wiekszosć mieszkańców wiec idz głosuj na pana poszee pewnie dostanie twój jedyny honorowy głos
Cytować
+28 #17 RE: Burmistrz Poszwa nie rozmawia, tylko zmienia fakty i obrażairek 2018-07-04 21:47
Poszwa wracaj do Stołężyna
Cytować
+25 #16 RE: Burmistrz Poszwa nie rozmawia, tylko zmienia fakty i obrażatdn 2018-07-04 21:45
Rządy Poszwy przypominają mi prezesure nieudolnego milicjanta który był kiedyś prezesem Nielby
Cytować
+22 #15 RE: Burmistrz Poszwa nie rozmawia, tylko zmienia fakty i obrażaSelect 2018-07-04 21:42
Może taką kase z obligacji na oczyszczlnię ścieków potrzebuje, bo by pobujał interesiki z kolegą prezesikiem z miejskich wodociągów. MPWiK sie rozbuchała z wydawaniem kasy i nie ma na inwestycje to chcą naciągnac mieszkańców miasta na te miksy... Ponieważ to było krytykowane we wczesniejszych publikacjach na portalu, to taki kamuflaż teraz leci, bo na co taka kasa? Na kolejne ścieżki rowerowe :-)bo na fabryke z miejscami pracy nie starczy ;-)A moze miasto jest już tak ogolone i zadłuzone, że tyle brakuje w budżecie. Radni mają się domyślać???
Cytować

Portal WRC

 • Portal WRC powstał w 2009 roku
 • Odwiedza nas 74 tys. Internautów miesięcznie, generując 900 tys. odsłon
 • Mamy najwięcej fanów spośród wągrowieckich redakcji
 • Zobacz nasz profil na:

Reklama

 • Niezależny Portal Powiatu Wągrowieckiego
 • Nr 1 w Powiecie Wągrowieckim
 • W naszej ofercie znajdziesz, bannery, materiały sponsorowane, filmy reklamowe oraz reportaże wideo.
 • Całą dobę sprawdzamy skrzynkę: [email protected]

ZAPYTAJ O OFERTĘ