• Opublikowano:
  • Wyświetlono: 1341

XVI Powiatowy Konkurs Krwiodawstwa

Polski Czerwony Krzyż w Wągrowcu i Starostwo Powiatowe w Wągrowcu organizują XVI Powiatowy Konkurs Krwiodawstwa.

Konkurs polega na honorowym oddawaniu krwi w okresie od października 2018 roku do czerwca 2019 roku i skierowany jest do zakładów pracy, służb mundurowych, sołectw, placówek oświatowych i stowarzyszeń na terenie powiatu wągrowieckiego.

Podsumowanie konkursu odbędzie się podczas obchodów Międzynarodowego Dnia Czerwonego Krzyża, podczas których najbardziej zaangażowane instytucje zostaną wyróżnione i nagrodzone. Wszyscy uczestnicy konkursu mają zapewnione bezpłatne badanie lekarskie, oznaczenie grupy krwi, usprawiedliwienie za dzień oddania krwi, produkty regenerujące i wzmacniające organizm, legitymacje honorowego dawcy krwi. Obowiązkiem uczestników konkursu jest każdorazowo poinformowanie personelu medycznego w punkcie krwiodawstwa, z której instytucji jest dany dawca.

Przedstawiciele PCK w Wągrowcu chętnie przeprowadzą bezpłatne pogadanki wraz z prezentacją na temat honorowego dawstwa krwi i szpiku, zgłoszenia pod numerami tel. 667 059 964 lub 67 2681555.

Honorowym dawcą krwi może zostać osoba, która jest zdrowa, od 18 do 65 roku życia, wadze powyżej 50 kg, musi posiadać dowód tożsamości.

Po oddaniu 6 litrów (5 litrów kobiety) dawca otrzymuje tytuł Zasłużony Honorowy Dawca Krwi nadany przez PCK, który upoważnia do przywilejów, jak np.: bezpłatnych przejazdów komunikacją na terenie miasta i gminy Wągrowiec, ulgi przy zakupie biletu do Aquaparku i kina w MDK, bezpłatne wejścia na mecze piłki ręcznej i nożnej „Nielby”, poza kolejnością do lekarza i apteki oraz ulga przy zakupie leków według wykazu Ministra Zdrowia.

Istnieje również możliwość zapisania się do rejestru, jako potencjalny dawca szpiku. Zasłużeni Dawcy Szpiku również mogą korzystać z przywilejów identycznych jak krwiodawcy.

Punkt Krwiodawstwa mieści się na IV piętrze budynku szpitala w Wągrowcu przy ul. Kościuszki 74, czynny jest w poniedziałki, wtorki i czwartki, rejestracja w godzinach rannych.

Dodaj komentarz

Redakcja Portalu WRC nie odpowiada za publikowane treści w module komentarze.

Przed dodaniem wpisu zapoznaj się z REGULAMINEM!

Kod antyspamowy
Odśwież

Portal WRC

  • Portal WRC powstał w 2009 roku
  • Odwiedza nas 74 tys. Internautów miesięcznie, generując 900 tys. odsłon
  • Mamy najwięcej fanów spośród wągrowieckich redakcji
  • Zobacz nasz profil na:

Reklama

  • Niezależny Portal Powiatu Wągrowieckiego
  • Nr 1 w Powiecie Wągrowieckim
  • W naszej ofercie znajdziesz, bannery, materiały sponsorowane, filmy reklamowe oraz reportaże wideo.
  • Całą dobę sprawdzamy skrzynkę: [email protected]

ZAPYTAJ O OFERTĘ