• Opublikowano:
 • Wyświetlono: 1579

Bezpłatne szczepienia dziewcząt już w listopadzie

Rusza powiatowo-miejski program szczepień dziewcząt przeciw zakażeniom wirusem HPV. 15 listopada spotkanie informacyjno-edukacyjne a 20 listopada pierwsze szczepienia.

W tym roku „Program profilaktyki w zakresie zakażeń wirusem brodawczaka ludzkiego HPV typ 6, 11, 16, 18, 31, 33, 45, 52 i 58 w powiecie wągrowieckim na lata 2018-2022”, który jest finansowany w 50% ze środków budżetu Powiatu Wągrowieckiego oraz w 50% z budżetu Gminy Miejskiej Wągrowiec, obejmie dziewczęta z rocznika 2005, które zostaną zgłoszone do szczepienia przez swoich rodziców lub opiekunów prawnych.

DECYZJA NALEŻY DO RODZICÓW

Rak szyjki macicy stanowi duży problem i jest jednym z najczęściej diagnozowanych nowotworów na świecie. Stwierdzono, że czynnikiem wywołującym raka szyjki macicy jest ludzki wirus brodawczaka (HPV).

Głównym celem programu jest poprawa profilaktyki pierwotnej w zakresie szczepień ochronnych w celu obniżenia liczby osób zakażonych wirusem HPV, który może wywoływać m.in. raka szyjki macicy. Chodzi tutaj o wdrożenie profilaktyki polegającej na edukacji zdrowotnej wągrowczan oraz szczepieniach ochronnych przeciwko wirusowi HPV dziewcząt.  

Dodatkowe informacje na temat szczepionki przeciw HPV oraz programu szczepień rodzice oraz opiekunowie prawni dziewcząt uzyskają podczas spotkania informacyjno-edukacyjnego, które odbędzie się 15 listopada (czwartek) w Szkole Podstawowej nr 2 (ul. Krótka 4) w godzinach od 17:20 do 18:00.

Bezpłatne szczepienia w wyniku konkursu przeprowadzonego przez powiat wągrowiecki, przeprowadzi firma „EDICTUM” Sp. z o.o. z Poznania. Dodajmy, że miasto przekazało na badania i szczepienie młodych wągrowczanek w 2018 roku nico ponad 17 tys. zł. W następnych latach na realizację tego zadania, które obejmie kolejne roczniki dziewczynek przekaże od 37 520 do 56 560 zł rocznie.

Pierwsze szczepienie (dawka) przeciw wirusowi brodawczaka ludzkiego (HPV) odbędzie się 20 listopada (wtorek) w godzinach od 11:30 do 13:30 w Szkole Podstawowej nr 2 (ul. Krótka 4).

WAŻNE!

 • Ze szczepień mogą skorzystać dziewczynki z rocznika 2005 zameldowane na stałe na terenie Gminy Miejskiej Wągrowiec, Gminy Wągrowiec, Gminy Damasławek, Miasta i Gminy Gołańcz, Gminy Mieścisko, Miasta i Gminy Skoki, Gminy Wapno.
 • Na szczepienie proszę zabrać zgodę na zaszczepienie dziecka podpisaną przez rodzica/opiekuna prawnego i kwestionariusz wywiadu przesiewowego załączonego do zaproszenia na szczepienie oraz książeczkę zdrowia córki.
 • Dziewczynki przychodzą na szczepienie pod opieką rodzica/opiekuna prawnego lub osoby pełnoletniej lub nauczyciela pod opieką, którego będą podczas zajęć w szkole.

Źródło: UM Wągrowiec

Komentarze   

uor
0 #5 RE: Bezpłatne szczepienia dziewcząt już w listopadzieuor 2018-11-08 10:53
Cytuję REALISTA:
JEST SPOSÓB NA ODRĘ I NA GRYPĘ , ODRĘ BIERZEMY DUŻĄ DAWKĘ WITAMICY C I PIJEMY BORDZO DUŻO PŁYNÓW A NA GRYPĘ WITAMINA C ,D3 I GRYPY NIE MA ALE WITAMINY NIE KUPUJEMY W APTECE TYLKO W SKLEPIE ZIELARSKIM,WITAMINY MOŻNA BRAĆ CAŁY ROK NIE ZASZKODZOM A BĘDZIECIE UODPORNIENI

Tyle wiem, ale mało biorę.I najczęściej z apteki.
REALISTA
+5 #4 REALISTAREALISTA 2018-11-08 09:37
JEST SPOSÓB NA ODRĘ I NA GRYPĘ , ODRĘ BIERZEMY DUŻĄ DAWKĘ WITAMICY C I PIJEMY BORDZO DUŻO PŁYNÓW A NA GRYPĘ WITAMINA C ,D3 I GRYPY NIE MA ALE WITAMINY NIE KUPUJEMY W APTECE TYLKO W SKLEPIE ZIELARSKIM,WITA MINY MOŻNA BRAĆ CAŁY ROK NIE ZASZKODZOM A BĘDZIECIE UODPORNIENI
uor
0 #3 RE: Bezpłatne szczepienia dziewcząt już w listopadzieuor 2018-11-08 06:57
Jako matka już nie wiem czy mam zaszczepić moja córkę, po tym co się dzieje z odra strach nie zaszczepić. A z drugiej strony tyle artykułów, żeby nie... kto pomoze?
Arleta2
0 #2 RE: Bezpłatne szczepienia dziewcząt już w listopadzieArleta2 2018-11-07 22:39
Różne są komentarze na ten temat. Trzeba by zgłębić wiedzę.
REALISTA
+5 #1 REALISTAREALISTA 2018-11-07 09:17
MAM JEDNO PYTANIE . KTO WIDZAŁ NOPY PO SZCZEPIENIU HPV CHCECIE MIEĆ DZIECI NA WÓZKACH INWALIDZKICH OGLĄDNIJCIE FILMY W YUTUBE PO SZCZEPIENIU HPV I WŁĄCZCIE SZARE KOMÓRKI

Portal WRC

 • Portal WRC powstał w 2009 roku
 • Odwiedza nas 74 tys. Internautów miesięcznie, generując 900 tys. odsłon
 • Mamy najwięcej fanów spośród wągrowieckich redakcji
 • Zobacz nasz profil na:

Reklama

 • Niezależny Portal Powiatu Wągrowieckiego
 • Nr 1 w Powiecie Wągrowieckim
 • W naszej ofercie znajdziesz, bannery, materiały sponsorowane, filmy reklamowe oraz reportaże wideo.
 • Całą dobę sprawdzamy skrzynkę: [email protected]

ZAPYTAJ O OFERTĘ

X

Ostrzeżenie

© 2009-2019 Portal WRC. Wszystkie prawa zastrzeżone.