• KINO
  • Opublikowano:
  • Wyświetlono: 12594

Wągrowczanka została oszukana na kilkadziesiąt tysięcy złotych

Wczoraj w Wągrowcu doszło do kradzieży pieniędzy metodą „na policjanta”. 54-letnia mieszkanka Wągrowca straciła kilkadziesiąt tysięcy złotych.

- 6 listopada do KPP w Wągrowcu zgłosiła się kobieta, która złożyła zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa oszustwa metodą „na policjanta”, w wyniku którego została doprowadzona do niekorzystnego rozporządzenia mieniem w kwocie 81 000,00 zł, oraz usiłowano doprowadzić ją do niekorzystnego rozporządzenia mieniem w kwocie 50 000,00 zł — poinformował sierż. sztab. Dominik Zieliński, oficer prasowy KPP w Wągrowcu.

Z treści złożonego zawiadomienia wynika, że 6 listopada w godzinach od 11:04 do 14:00 do poszkodowanej kobiety dzwonił kilkukrotnie mężczyzna z numeru zastrzeżonego, który przedstawił się jako policjant Stępień. Poinformował on kobietę, że doszło do włamania na jej konto i kradzieży pieniędzy.

W związku z tą sytuacją musi podać mu login i hasło do bankowości elektronicznej, do rachunku w banku Santander, tam poszkodowana ma konto. Kobieta podała fałszywemu policjantowi login i hasło. Mężczyzna polecił jej, aby udała się do banku i zwiększyła limit dotyczący bankowości internetowej. Kobieta zgodnie z wytycznymi oszusta udała się do banku, ale tam usłyszała, że nie ma możliwości zwiększenia limitu, o czym poinformowała oszusta.

Mężczyzna powiedział, że skoro tak, to ma wrócić do banku i przelać kwotę 15 tys. złotych na podany przez niego rachunek w BZ WBK SA IX Oddział Warszawie. Kobieta zrobiła tak, jak powiedział jej oszust.

Po dokonaniu przelewu mężczyzna poinformował poszkodowaną, że jej dom jest obserwowany i spytał, czy ma w domu jakieś pieniądze. Powiedział, że jakieś ma, wtedy oszust poinformował ją, że w domu ma podsłuch. Spytał ją też, czy ktoś jeszcze mieszka wspólnie z nią, odpowiedziała, że rodzice męża. Oszust zapytał, czy może oni mają jakąś gotówkę w domu. Kobieta udała się do domu, zabrała pieniądze teściów i kolejny raz poszła do banku wpłacić je na wskazane konto, tym razem na rachunek prowadzony przez Bank Polska Kasa Opieki SA I oddział w Czarnkowie.

Oszust nie dawał za wygraną.

Zapytał poszkodowaną kobietę czy ma jeszcze jakieś inne konta bankowe, ta odpowiedziała, że nie, ale jest upoważniona do konta swojej mamy, na którym są obligacje. Czujność kobiety została przez oszusta uśpiona, powiedział jej, gdzie ona pracuje i kim jest jej mąż, to spowodowało, że poszkodowana zaczęła ufać oszustowi. Mężczyzna powiedział też, że muszą przeszukać jej dom, aby sprawdzić, czy nie zostały w nim jakieś pieniądze.

Kobieta nie czekając na przeszukanie, poszła do domu, skąd wzięła kolejne 30 tys. i udała się do banku Santander, gdzie chciała wpłacić je na rachunek podany przez mężczyznę, tym razem na konto BZ WBK SA I oddział we Wrocławiu.

W banku była kolejka i poszkodowana zrezygnowała. Wsiadała do samochodu i udała się do domu. W międzyczasie kolejny raz zadzwonił oszust i powiedział, że psuje całą akcję policji i będzie miała kłopoty, powiedział też, że powiadomiona zostanie prokuratura.

Kobieta wystraszyła się i wróciła do banku, aby dokonać wpłaty 30 tys. Kiedy była obsługiwana przez pracownika banku, zadzwoniła do niej córka, która powiedziała, że nie ma dokonywać żadnej wpłaty. Kobieta nie wpłaciła pieniędzy i wyszła z banku.

Pod bank podjechał mąż poszkodowanej, ta podała mu telefon. W trakcie rozmowy oszust powiedział do męża poszkodowanej, że ta psuje akcję policji i teraz oboje będą zatrzymani i dostaną karę 15 tys., a po chwili powiedział, że będzie to kara 30 tys. złotych.

Kiedy kobieta wróciła do swojego auta, oszust zadzwonił kolejny raz i powiedział do niej cyt.: „ty stara k... j..., debilna ..., dałaś się nabrać, mam twoje 50 tysięcy, które już wypłaciłem i wykorzystałem, podziękuj swojemu mężowi, że ocalił kolejne 50 tysięcy”.

W toku prowadzonych czynności policjanci skontaktowali się z Departamentem Bezpieczeństwa Banków i zablokowali rachunki, na które kobieta wpłacała pieniądze, zablokowane zostały też karty przypisane do tych kont, aby uniemożliwić wypłatę środków.

Postępowanie w tej sprawie prowadzą kryminalni z Wągrowca, jedno jest pewne 54-letnia kobieta straciła kilkadziesiąt tysięcy złotych.

Komentarze   

+8 #60 RE: Wągrowczanka została oszukana na kilkadziesiąt tysięcy złotychrollo 2018-11-16 00:03
stepien aspirant z 13 posterunku :lol:
Cytować
+11 #59 RE: Wągrowczanka została oszukana na kilkadziesiąt tysięcy złotychhahaha 2018-11-14 21:04
Cytuję ktoktoktoktokto:
Cytuję ????????:
Nie mogę zrozumieć skąd tacy prymitywni ludzie mają takie pieniądze? !

Ze zmywaka.z przekretow,Z braku jakichkolwiek skrupułów, by zyskać jak najwięcej dla siebie.Tylko tacy maja pieniądze.Niewłaściwi ludzie doszli do pieniędzy i dlatego tak źle się dzieje.Wrażliwi ludzie na pewno nie, no i ci na państwowym garnuszku tzw. budżetówka.

A właśnie :Dże budżetówka ...
Cytować
-16 #58 ŻenadaJeloł 2018-11-13 21:11
Wiecie co ludzie, nie ogarniam tego hejtu. Czytam te komentarze i oczy otwierają mi się baaaaardzo szeroko ze zdziwienia! Skąd w ludziach tyle jadu, zawiści, podłości....tyl e zła? Oceniacie tą kobietę tak, jakbyście sami nigdy nic głupiego w życiu nie zrobili. Czy nikt z Was nigdy nie został oszukany? Każdy z Was jest taki czujny? Same ideały bez skazy sie tu wypowiadają. To bardzo smutne.... Pamietaj - co zasiejesz, to zbierzesz. Jeśli nie umiecie powiedziec nic pokrzepiajacego , to moze wypadałoby zamilczeć.... Kazdy z nas mógł paść ofiarą oszustwa. Kazdego z nas moga okraść, wkrecić, oszukać, namieszać w głowie. To mogło spotkać kazdego z nas. Nie rozumiem - w kościele co tydzień pełna frekfencja i wszyscy do komunii biegną, a wystarczy, ze ktoś się potknie - to zamiast pomóc mu wstać - wdeptujecie w ziemię....
Cytować
+14 #57 RE: Wągrowczanka została oszukana na kilkadziesiąt tysięcy złotychzrxtcy 2018-11-12 15:37
Może ta Pani ma lub miała kogoś w rodzinie z policji lub milicji stąd chetnie podjęła współprace Poprostu chciała pomóc Zapewne chciała być taką lokalną gwiaqzdą Tak czy siak i tak zostałaSpełniło się jej marzenie z dziecinstwa
Cytować
+18 #56 Na policjantaAlga 2018-11-11 16:20
Trzeba być psychiczną, żeby dać się tak nabrać, mimo ciągłych ostrzeżeń. Nawet mi jej nie żal, za bezmyślność się płaci.Gdyby miała 90 lat, żyła samotnie, bez telewizora, bez prasy, to zrozumiała bym takie zachowanie.
Cytować
+15 #55 RE: Wągrowczanka została oszukana na kilkadziesiąt tysięcy złotychaefrg 2018-11-11 12:57
Trafiło na głupią ale nie biedną Także niech Ją kroją do oporu
Cytować
-12 #54 RE: Wągrowczanka została oszukana na kilkadziesiąt tysięcy złotychfelix 2018-11-11 11:00
Chamstwo i tyle. A skoro ludzie potrafią pietnowac tylko ofiarę to nie są nic warci.
Cytować
+15 #53 3 RE: Wągrowczanka została oszukana na kilkadziesiąt tysięcyDzięcioł 2018-11-10 19:59
Cytuję Witek:
to znana persona ona i mąż w mieście

Wszyscy już wiedzą o kogo chodzi.Ktoś musi zmienić swoje oświadczenie majątkowe ?
Cytować
+10 #52 RE: Wągrowczanka została oszukana na kilkadziesiąt tysięcy złotychwqde 2018-11-10 18:06
Dobrze że w Polsce nie zarabia się jak w niemczech bo miasto było by zakorkowane przez cały tydzień przez te zakupy Za chwile zamiast talerzy niektórfzy kupią sobie koryta
Cytować
+3 #51 RE: Wągrowczanka została oszukana na kilkadziesiąt tysięcy złotychChore 2018-11-10 11:53
Cytuję wwr:
tyle trąbią o tym w telewizji, przestrzegają, a ludzie nadal na to się łapią...

Kasa przewraca ludziom w mostach.Wystarc zy wyjść na ulice i do sklepów przed dniami wolnymi.Opetani e w oczach, pełne wózki żarcia, wody, kolorowych napojów chemicznie barwionych, pieska, kiełbachy....a ludzie coraz szersi w tyłkach....Trag edia, jakieś lęki mają czu co, że brzucha nie będą mieli czym napchać? Jednak reklama lidla działa "kup więcej, kup więcej, kup więcej, kup więcej!!!!!!!!! !!
Cytować
+10 #50 RE: Wągrowczanka została oszukana na kilkadziesiąt tysięcy złotychwwr 2018-11-10 11:43
tyle trąbią o tym w telewizji, przestrzegają, a ludzie nadal na to się łapią...
Cytować
+1 #49 Dobre na 1 kwietniaHooligan3333 2018-11-09 19:39
:D
Cytować
-13 #48 RE: Wągrowczanka została oszukana na kilkadziesiąt tysięcy złotychnorma 2018-11-09 13:55
Cytuję nonono:
Cytuję lopi:
Mysle ż to jest więkswza cwaniara jak myslimy

To jedna z tych ktora siedzi tylko w domu i czeka potulnie aż mąż "zjedzie" ze saksów na zmywaku.Jak wroci po miesiącu to razem wyjeżdżają do markietów na zakupy głównie biedra i neto żeby był żyr na cały miesiąc.Poza tym grzecznie siedzi w chacie i czeka na "zjazd" czyli życie, a życie to imprezki z kulkami ze zjazdu, bo ona nie ma znajomych.Ot obraz życia tych " w delegacji" hahaha

O jak minusują żonki tych z "delegacji"Chac hacha.Na marginesie poczytajcie sobie w Wikipedii co to jest DELEGACJA.
Cytować
+19 #47 RE: Wągrowczanka została oszukana na kilkadziesiąt tysięcy złotychJa 2018-11-09 11:20
Cytuję lopi:
Z inej beczki jak można iść zgłosić że ktoś kogoś oszukał jak co trzeci policjant to oszust który załatwił sobie lewe L 4 Zwykłego pracownika już by dawno sprawdzili i wylali z pracy

Bo Kowalskiego sprawdziły ZUS. A tu proszę ZUS tylko na wniosek komendanta. Zresztą takie dostali przyzwolenie albo nawet wytyczne przed 11.11. I taki mamy kraj. Takie ważne obchody a opozycja tylko dba o kompromitacje Polski. Masakra. A teraz już wrócą z L4 cudowne uzdrowienie. Brudziński ministrem zdrowia powinien być. Uzdrowił średnio 40% policjantów w regionach.
Cytować
+7 #46 RE: Wągrowczanka została oszukana na kilkadziesiąt tysięcy złotychnonono 2018-11-09 09:45
Cytuję lopi:
Mysle ż to jest więkswza cwaniara jak myslimy

To jedna z tych ktora siedzi tylko w domu i czeka potulnie aż mąż "zjedzie" ze saksów na zmywaku.Jak wroci po miesiącu to razem wyjeżdżają do markietów na zakupy głównie biedra i neto żeby był żyr na cały miesiąc.Poza tym grzecznie siedzi w chacie i czeka na "zjazd" czyli życie, a życie to imprezki z kulkami ze zjazdu, bo ona nie ma znajomych.Ot obraz życia tych " w delegacji" hahaha
Cytować
+18 #45 RE: Wągrowczanka została oszukana na kilkadziesiąt tysięcy złotychjooooooooooooooooo 2018-11-09 08:34
Cytuję .:
Gdyby wpłaciła te pieniądze na chorego Patryka Brzykcy to mogłaby spać spokojnie że ten majątek jaki miała poszedł na szczytny cel. Smieszne jest to że ludzie nie umieją pomagać a trzymają miliony na kontach.

WŁASNIE!!!!ale pewnie to znak z góry.
Cytować
+8 #44 RE: Wągrowczanka została oszukana na kilkadziesiąt tysięcy złotychktoktoktoktokto 2018-11-09 08:31
Cytuję ????????:
Nie mogę zrozumieć skąd tacy prymitywni ludzie mają takie pieniądze? !

Ze zmywaka.z przekretow,Z braku jakichkolwiek skrupułów, by zyskać jak najwięcej dla siebie.Tylko tacy maja pieniądze.Niewł aściwi ludzie doszli do pieniędzy i dlatego tak źle się dzieje.Wrażliwi ludzie na pewno nie, no i ci na państwowym garnuszku tzw. budżetówka.
Cytować
-14 #43 RE: Wągrowczanka została oszukana na kilkadziesiąt tysięcy złotychFele 2018-11-08 22:13
Nikt nie potepi w komentrzach oszusta bo to jest oczywista oczywistosc ze powinien w pce za to beknac. Ale jesli ktos ma na czole napisane chce cie okrasc a i tak daje sie mu pieniadze to takie zachowanie az prosi sie o lawine komentarzy.
Cytować
+19 #42 RE: Wągrowczanka została oszukana na kilkadziesiąt tysięcy złotychlopi 2018-11-08 21:01
Z inej beczki jak można iść zgłosić że ktoś kogoś oszukał jak co trzeci policjant to oszust który załatwił sobie lewe L 4 Zwykłego pracownika już by dawno sprawdzili i wylali z pracy
Cytować
+15 #41 RE: Wągrowczanka została oszukana na kilkadziesiąt tysięcy złotychlopi 2018-11-08 20:57
NIE potepiam niby tego co ją oszukał bo nie wierze w takie bzdury że ktoś łazi z banku do banku przez długi czas i się nie ocknie że go wkrecają Niech ją przyduszą to wyspiewa prawde
Cytować
-20 #40 RE: Wągrowczanka została oszukana na kilkadziesiąt tysięcy złotychKordian 2018-11-08 20:41
Cytuję MiB:
54 lata to staruszka?

Nie no osiemnastka..
Cytować
-20 #39 ddpat 2018-11-08 20:27
Też nie mogę pojąć jak można aż tak dać się zmanipulować. Ale to nie jest najważniejsze, praktycznie nikt z komentujących nie potępia przestępczego zachowania mężczyzny. To jest dla mnie nie zrozumiałe.
Cytować
+5 #38 RE: Wągrowczanka została oszukana na kilkadziesiąt tysięcy złotychkkk 2018-11-08 20:22
Cytuję lopi:
Mysle ż to jest więkswza cwaniara jak myslimy

Głupi jesteś.
Cytować
+21 #37 RE: Wągrowczanka została oszukana na kilkadziesiąt tysięcy złotychlopi 2018-11-08 20:15
Mysle ż to jest więkswza cwaniara jak myslimy
Cytować
+25 #36 RE: Wągrowczanka została oszukana na kilkadziesiąt tysięcy złotychMiB 2018-11-08 19:27
54 lata to staruszka?
Cytować
-7 #35 RE: Wągrowczanka została oszukana na kilkadziesiąt tysięcy złotychJanowy 2018-11-08 18:22
Przycztałem wszystkie komentarze. I wiecie co mnie zastanawia? Nikt, ale to nikt nie potepia oszusta?! Leje sie pomyję na łatwowierną, podejrzewm serdeczna kobietę ale o skurweysnie ktory okrada starszych ludzi ani złego słowa? Ja wiem - Wagrowiec to miasto POwskie - kto więcje zajuma tego darzy sie wiekszym szacunkiem, ale az takiej mentalności to w zyciu bym sie nie spodziewał ... Tego gnoja powinni złapać i spowodować aby przez najnliższe pare lat był na łańcuch za psa w budzie u tej pani. To jest syfilis i szambo, a nie zachowanie tej staruszki. Ale może jestem zbyt staoświecki ...? Sam juz nie wiem ...
Cytować
+22 #34 SzokRebeka 2018-11-08 17:12
Takich jak ta pani nie sieją oni sami się rodzą!
Cytować
+14 #33 RE: Wągrowczanka została oszukana na kilkadziesiąt tysięcy złotycholo 2018-11-08 17:07
Idiotki nie żałuje szkoda tylko osób od których wyciągneła kase
Cytować
+13 #32 KradzieżJanusz typowy polak 2018-11-08 16:53
W takich sytuacjach cieszę się, że zarabiam najniższą krajową. :DPrzynajmniej nie mają mi co ukraść. :D
Cytować
-4 #31 no takstefanek 2018-11-08 16:39
hahahahahahahah ahahahahahaha omg. Spokojnie. Złapią ich i z pierdla nie wyjdą..
Cytować
-19 #30 RE: Wągrowczanka została oszukana na kilkadziesiąt tysięcy złotychRenault 2018-11-08 16:18
Cytuję ????????:
Nie mogę zrozumieć skąd tacy prymitywni ludzie mają takie pieniądze? !

Spadek w postaci ziemi lub nieruchomości.
Oszczednosci zycia rodzicow tej pani i ich samych.. dlugo by wymieniac.
Wiem ze dla nas zwyklych ludzi ktorzy nie maja co odkladac na miesiac, to jest szok. No ale tak jest :)
Cytować
+14 #29 NowyHakerek 2018-11-08 13:43
Proszę powiedzcie co to za Pani . Jestem mega ciekawy. Bardzo bardzo proszę ...
Cytować
-17 #28 RE: Wągrowczanka została oszukana na kilkadziesiąt tysięcy złotychŁowca debili 2018-11-08 11:31
Cytuję jklhgf:
Cytuję olo:
W tym wieku tak naiwna Po pierwsze zabrać idiotce prawo jazdy, pracodawca powinien wyrzucić z pracy a mąż jak najszybciej ubezwłasnowolnić bo za 10 lata to już całkiem będzie bez rozumu


Nadmiar kasy może przewracać ludziom w mózgach.Kto ma dziś kasę? Ci ze zmywaka, a inteligencja raczej tam nie wyjeżdza.


Jesteście idiotami, nie znacie człowieka a się wypowiadacie. Najpierw sprawdzić temat a dopiero potem się wypowiadać. Myślenie nie boli.
Cytować
+4 #27 heheKasiia 2018-11-08 10:51
Pomimo tylu apeli w telewizji o oszustach itd.
Jak widać naiwnych debili nigdy nie zabraknie.
Brak słów....
Cytować
+1 #26 RE: Wągrowczanka została oszukana na kilkadziesiąt tysięcy złotychpe4an 2018-11-08 09:57
Czy w tej bajce byly smoki.
Cytować
+17 #25 RE: Wągrowczanka została oszukana na kilkadziesiąt tysięcy złotych???????? 2018-11-08 08:56
Nie mogę zrozumieć skąd tacy prymitywni ludzie mają takie pieniądze? !
Cytować
+2 #24 RE: Wągrowczanka została oszukana na kilkadziesiąt tysięcy złotychjklhgf 2018-11-08 07:52
Cytuję olo:
W tym wieku tak naiwna Po pierwsze zabrać idiotce prawo jazdy, pracodawca powinien wyrzucić z pracy a mąż jak najszybciej ubezwłasnowolnić bo za 10 lata to już całkiem będzie bez rozumu


Nadmiar kasy może przewracać ludziom w mózgach.Kto ma dziś kasę? Ci ze zmywaka, a inteligencja raczej tam nie wyjeżdza.
Cytować
-9 #23 RE: Wągrowczanka została oszukana na kilkadziesiąt tysięcy złotychOn 2018-11-08 02:17
Tyyyyy
Cytować
-4 #22 To jest sciemaOn 2018-11-08 02:12
Ludzi przecież to jest sciema taka sytuacja w ogóle nie zaistniała Portal WRC robi sobie żarty !!!!!
Cytować
0 #21 xNikt 2018-11-08 00:53
A policjant Stępień nie na L4 ???
Cytować
-8 #20 RE: Wągrowczanka została oszukana na kilkadziesiąt tysięcy złotychŁowca debili 2018-11-07 23:39
Cytuję Matkaa:
I taka osoba uczy moje dzieci, dla mnie SZOK.

Co to ma do rzeczy? Pieprzysz jakbyś szmaty żarła.
Cytować
+5 #19 RE: Wągrowczanka została oszukana na kilkadziesiąt tysięcy złotychTomson 2018-11-07 21:56
Nie wierzę... Ja pierd... Jak można być tak głupim i naiwnym?! Tyle się mówi o oszustwach,a tu taki "ciemnogród"
Cytować
-6 #18 RE: Wągrowczanka została oszukana na kilkadziesiąt tysięcy złotychKalis 2018-11-07 21:39
A Ja jestem ciekaw, skąd ludzie w Wagrowca mieli tyle kasy?
Te informacje, ktoś donosi, a ta cała akcja, to pewność, że sądy nic nie robią na rzecz ofiar!
Cytować
+13 #17 RE: Wągrowczanka została oszukana na kilkadziesiąt tysięcy złotycholo 2018-11-07 21:22
Coś czuje że w tej sprawie jest drugie dno Ten gostek coś dużo wiedział Może to przyjaciel ?
Cytować
-4 #16 RE: Wągrowczanka została oszukana na kilkadziesiąt tysięcy złotychxyz 2018-11-07 21:03
XXl wiek... nie wierzę... ktoś sobie jaja z portalu robi, nie ma tak głupich ludzi, nie ma!
Cytować
0 #15 RE: Wągrowczanka została oszukana na kilkadziesiąt tysięcy złotycholo 2018-11-07 21:00
W tym wieku tak naiwna Po pierwsze zabrać idiotce prawo jazdy, pracodawca powinien wyrzucić z pracy a mąż jak najszybciej ubezwłasnowolni ć bo za 10 lata to już całkiem będzie bez rozumu
Cytować
+1 #14 OszukanaObserwator anonimowy 2018-11-07 20:25
:D:P:D:lol::lol:wygrała w swojej kategori :)) stary to ja teraz do łóżka nie wypuści
Cytować
+1 #13 RE: Wągrowczanka została oszukana na kilkadziesiąt tysięcy złotychMatkaa 2018-11-07 19:45
I taka osoba uczy moje dzieci, dla mnie SZOK.
Cytować
+5 #12 BankierZosia 2018-11-07 19:43
Czyli na to wychodzi że sprawcy dobrze znali tą kobietę wiedząc gdzie ma konto i że ma dostęp do bankowości elektronicznej czy sama się przyznała... Ciągle się trąbi o tych oszustwach a jeszcze się dają ludzie naciągnąć a z drugiej strony powinno to wzbudzić podejrzenie wśród pracowników obsługujących w banku jeśli kobieta robi jakieś dziwne ruchy.... Szkoda kobiety ale żeby być tak głupim w tych czasach....
Cytować
0 #11 Szok. 2018-11-07 19:42
Gdyby wpłaciła te pieniądze na chorego Patryka Brzykcy to mogłaby spać spokojnie że ten majątek jaki miała poszedł na szczytny cel. Smieszne jest to że ludzie nie umieją pomagać a trzymają miliony na kontach.
Cytować

Portal WRC

  • Portal WRC powstał w 2009 roku
  • Odwiedza nas 74 tys. Internautów miesięcznie, generując 900 tys. odsłon
  • Mamy najwięcej fanów spośród wągrowieckich redakcji
  • Zobacz nasz profil na:

Reklama

  • Niezależny Portal Powiatu Wągrowieckiego
  • Nr 1 w Powiecie Wągrowieckim
  • W naszej ofercie znajdziesz, bannery, materiały sponsorowane, filmy reklamowe oraz reportaże wideo.
  • Całą dobę sprawdzamy skrzynkę: [email protected]

ZAPYTAJ O OFERTĘ