• Opublikowano:
  • Wyświetlono: 1025

Spotkanie informacyjne dla KGW z Gminy Wągrowiec

Z inicjatywy wójta Przemysława Majchrzaka, 7 grudnia w sali sesyjnej Urzędu Gminy Wągrowiec odbyło się spotkanie informacyjne dla Kół Gospodyń Wiejskich z Gminy Wągrowiec.


Do udziału w spotkaniu zaproszone zostały panie z kół już działających, jak również osoby chętne do ich założenia. W trakcie spotkania, które prowadziła Klaudia Majchrzak, przedstawiciela Biura Powiatowego ARiMR w Wągrowcu, przedstawione zostały przepisy dotyczące możliwości zarejestrowania KGW. Z dniem 29 listopada weszła w życie Ustawa o kołach gospodyń wiejskich. Zgodnie z nią Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa prowadzić będzie Krajowy Rejestr Kół Gospodyń Wiejskich.

Ustawa ma na celu nadanie osobowości prawnej kołom, zapewnienie możliwości szybkiej ich rejestracji oraz wsparcie finansowe ich działalności na rzecz rozwoju przedsiębiorczości na terenach wiejskich, a także kultywowania folkloru i tradycji. Przedstawicielka ARiMR odpowiadała na pytania związane z nowymi przepisami, które dają możliwości pozyskiwania środków na działanie Koła oraz związane z tym obowiązki.

Aby zarejestrować koło należy złożyć do Biura Powiatowego ARiMR właściwego ze względu na siedzibę koła wniosek o rejestrację wraz z:

1. Załącznikiem do wniosku o wpis koła gospodyń wiejskich do Krajowego Rejestru Kół Gospodyń Wiejskich dla założycieli lub członków koła (symbol formularza W-1.1/566)

2. Uchwałą członków koła o wyborze zarządu;

3. Statutem koła, ewentualnie z Oświadczeniem koła o przyjęciu wzorcowego statutu — oświadczenie można złożyć na formularzu przygotowanym i udostępnionym przez ARiMR lub pisemnie na odrębnym dokumencie.

4. Uchwałą założycieli koła o wyborze komitetu założycielskiego — dotyczy kół nowo tworzonych.

5. Oświadczeniem o prowadzeniu uproszczonej ewidencji przychodów i kosztów — dotyczy kół nowo tworzonych.

Należy podkreślić, że na terenie jednej wsi może mieć siedzibę tylko jedno koło gospodyń wiejskich. Jednak tego warunku nie stosuje się wobec kół działających na podstawie przepisów dotychczasowych.

Informacje dotyczące rejestracji KGW są dostępne na stronie ARiMR. Pytania w sprawie zarejestrowania KGW można kierować do ARiMR w Wągrowcu, ul. Grunwaldzka 30, tel. 67 268 91 22.

Na zakończenie spotkania wójt złożył wszystkim życzenia z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku.

Komentarze   

-2 #1 Spotkanie informacyjne KGWAleksander Olejnicza 2018-12-11 22:41
Proszę w internecie otworzyć stronę lub Krajowy Związek Rolników, Kółek i Organizacji Rolniczych i zapoznać się z bogatą lekturą o kulisach powstania ustawy o KGW jej skutkach negatywnych oraz działań Związku w celu jej nieuchwalenia. Szanowne Panie proszę o rozwagę i zastanowienie się oby nie było za późno! Ponad 150 lat historii, tradycji i dorobku. Niepodleganiu pod administrację samorządową i rządową oraz jej agencjom a od 25 listopada br. zmuszeni do podległości i nadzoru administracyjne go kosztem wirtualnych 3 tys.złotych. Bo na tyle Was wyceniono i tyle tylko jesteście warte????? aby służyć władzy.Kółka Rolnicze i Koła Gospodyń Wiejskich powstały w czasie zaborów - pruskim, rosyjskim i austriackim. Zaborcy zezwolili . Nie zakazali. Nie zakazał okupant faszystowski hitlerowski, Stalin, Bierut i komunizm do 1989r. Dzisiaj niszczy niby demokratyczna Polska. Proszę o rozwagę!!!
Cytować

Portal WRC

  • Portal WRC powstał w 2009 roku
  • Odwiedza nas 74 tys. Internautów miesięcznie, generując 900 tys. odsłon
  • Mamy najwięcej fanów spośród wągrowieckich redakcji
  • Zobacz nasz profil na:

Reklama

  • Niezależny Portal Powiatu Wągrowieckiego
  • Nr 1 w Powiecie Wągrowieckim
  • W naszej ofercie znajdziesz, bannery, materiały sponsorowane, filmy reklamowe oraz reportaże wideo.
  • Całą dobę sprawdzamy skrzynkę: [email protected]

ZAPYTAJ O OFERTĘ