• Opublikowano:
  • Wyświetlono: 3394

Uporządkowali rzekę Wełnę

Trwające od 14 września bieżącego roku prace, związane z uporządkowaniem rzeki Wełny wreszcie dobiegły końca.

Firma HYDROWODKAN sp. z o.o. z Poznania na zlecenie Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie Nadzór Wodny w Gnieźnie wykonała prace, polegające na utrzymaniu cieków naturalnych i urządzeń melioracji wodnych na 18 km odcinku rzeki Wełny. Prace, które odbywały się na terenie miasta, polegały na wykoszeniu brzegów i koryta rzeki, odmuleniu dna oraz zafaszynowaniu najbardziej uszkodzonych skarp brzegowych w okolicy skrzyżowania rzek.

Urząd Miejski w Wągrowcu już od początku roku 2018 wnioskował o realizację tych prac, jednakże dopiero teraz możemy cieszyć się z ich realizacji. W kolejnych latach wymagana jest kontynuacja prac związanych z utrzymaniem dobrego stanu technicznego i estetycznego koryt rzecznych na terenie miasta, o które urząd będzie nieustannie zabiegał.

Komentarze   

+9 #6 tytuł ogłoszenia...bosman 2018-12-23 12:11
Cytuję Martin28t5:
Szkoda ze3 tylko usuneli wodorosty ta rzeka wymaga pogłebienia jakos nikt sie nie pyta co robią mieszkancy piaskowej z wodą w piwnicy na wiosne


Zgadza się .Pamiętam lata 80-te tez było pogłębianie rzeki i mocnienie brzegów - z ta różnicą ze to trwało miesiąc na odcinku od krzyżówki ze Strugą Gołaniecką a chyba Wybranówkiem - teraz wielkie halo , ze zrobili - pewnie za darmo zrobili bo niby dlaczego ten poklask. Zgadzam się w 100 % z tym co napisali inni nasi mieszkańcy : szpital strach pomyśleć co będzie dalej,promenada dookoła Durowa "śmiech na sali" ,obwodnica na Reja jedyna chyba taka w Polsce - progi zwalnajace powinni jeszcze założyć to może by co z Tira spadło i była by sensacja dla TV .Jak miasto będzie funkcjonalne, interesujące ciekawe aby je odwiedzić to z wpływu środków pozostawionych przez samych turystów zrobimy sobie promenadę widokową nad całą rzeką a nie tylko krzyżówką .SP Karuk miał bardzo ciekawe pomysły z Klasztorem - dom pielgrzyma - letnie wycieczki z noclegiem w klasztorze ,zabawy taneczne w wielkiej sali - nikt jakoś z włodarzy tego nie podchwycił na poważnie . Mamy jezioro w centrum miasta .A u nas żadnej szkółki żeglarskiej .Można by tak długo.Proponuje dać już spokój Krzychowi zrobił jak zrobił i tyle . Nowej władzy proponuje pomyśleć o przyszłości naszego miasta , to Wasze ręce ją teraz budują ,polityków , włodarzy ocenia się po tym co po nich zostaje a nie to jak ładnie potrafią mówić - drodzy Państwo zegar tyka .
Wesołych Świat dla wszystkich .
Cytować
-2 #5 RE: Uporządkowali rzekę WełnęBareja. 2018-12-23 03:45
Cytuję MIESZKANIEC II:
Właśnie ostatnio zrezygnowano z budowy promenady od muzeum poprzez krzyżówkę do wiaduktu kolejowego.Nie będzie też ronda widokowego wokół skrzyżowania rzek.Takie to są rządy naszej nowej zmiany.Brawo burmistrz brawo radni BL i SW.

Potrzebna promenada za miliony ,jak by ważniejszych rzeczy w mieście nie było. Ludzie nie mają po roztopach jak do domu dojść ,a Tobie się marzą spacery po promenadzie przez trzy miesiące w roku. Ja z dziećmi chodzę po tej ,która jest i jest ok. Jak będziemy bogaci to zrobimy promenadę z marmuru. Szpital nędza, koło amfiteatru nędza, obwodnicy do Durowa nie ma. Tiry zapieprzają przez Reja, gdzie dwie szkoły. Ludzie trochę rozsądku! Poszwa chyba trochę odleciał. Obiecywał jak Trzaskowski w Warszawie. Pozdrawiam rozsądnych.
Cytować
+18 #4 RE: Uporządkowali rzekę WełnęMIESZKANIEC II 2018-12-22 07:43
Właśnie ostatnio zrezygnowano z budowy promenady od muzeum poprzez krzyżówkę do wiaduktu kolejowego.Nie będzie też ronda widokowego wokół skrzyżowania rzek.Takie to są rządy naszej nowej zmiany.Brawo burmistrz brawo radni BL i SW.
Cytować
+10 #3 ZalewMartin28t5 2018-12-22 07:22
Szkoda ze3 tylko usuneli wodorosty ta rzeka wymaga pogłebienia jakos nikt sie nie pyta co robią mieszkancy piaskowej z wodą w piwnicy na wiosne
Cytować
+12 #2 RE: Uporządkowali rzekę Wełnęktosktouwielbial 2018-12-22 00:00
No właśnie? Kiedyś koło Muzeum były zabawy, staw był przepiękny i zadbany oraz rzeka, gdyby nie jeden starczy Pan który zadbał o to wszystko i jakoś podtrzymuje ten wygląd to pewnie wyglądałoby to na smiecisko butelek, śmieci, różnych przedmiotów itd... Zadbacie również o "Promenadę" obok muzeum.... Cały czas zalana, strach iść bo wszędzie butelki zbite, w każdej chwili może spaść duża gałąź bo te drzewa niektóre są już martwe i tylko czekać aż same upadną... KIEDY BĘDZIE ZAINTERESOWANIE ...
Cytować
+11 #1 Koniec pracObserwator anonimowy 2018-12-21 22:49
Czy to oznacza że teren na przeciwko muzeum nie będzie już 3/4 roku pod wodą?
Cytować

Portal WRC

  • Portal WRC powstał w 2009 roku
  • Odwiedza nas 74 tys. Internautów miesięcznie, generując 900 tys. odsłon
  • Mamy najwięcej fanów spośród wągrowieckich redakcji
  • Zobacz nasz profil na:

Reklama

  • Niezależny Portal Powiatu Wągrowieckiego
  • Nr 1 w Powiecie Wągrowieckim
  • W naszej ofercie znajdziesz, bannery, materiały sponsorowane, filmy reklamowe oraz reportaże wideo.
  • Całą dobę sprawdzamy skrzynkę: [email protected]

ZAPYTAJ O OFERTĘ