• Opublikowano:
  • Wyświetlono: 1260

Gołańcz Wielkopolską Gminą Przyjazną Rodzinie

Miasto i Gmina Gołańcz "Wielkopolską Gminą Przyjazną Rodzinie". Wyróżnienia trafiły także do gminy Łęka Opatowska oraz gmina Opatówek.

To już trzecia edycja konkursu, którego celem jest promowanie samorządów najaktywniej angażujących się w działania prorodzinne. Tytuł "Wielkopolska Gmina Przyjazna Rodzinie" jest prestiżowym wyróżnieniem dla samorządów. Do udziału w konkursie zgłosiło się kilkadziesiąt gmin z terenu Wielkopolski. Rekomendacji 6 kandydatów do nagród dokonała działająca przy wojewodzie wielkopolskim Rada Rodziny. Spośród nich wojewoda Zbigniew Hoffmann dokonał wyboru trzech laureatów.

Punktem kulminacyjnym gali było wyłonienie zwycięzców w tegorocznej edycji konkursu "Wielkopolska Gmina Przyjazna Rodzinie". Jednym z trzech równorzędnych laureatów została gmina Gołańcz, której mieszkańcy mogą korzystać między innymi z gminnego becikowego, dofinansowania rehabilitacji dzieci i młodzieży, wypożyczalni sprzętu rehabilitacyjnego a z myślą o najmłodszych oferowane są bezpłatne zajęcia dodatkowe w szkołach.

W gminie funkcjonuje również Centrum Wspomagania Rodziny, starsi mieszkańcy mogą korzystać z Gołanieckiej Karty Seniora, Pudełka Życia. W ostatnim czasie gmina sfinansowała budowę kilku siłowni na świeżym powietrzu oraz placów zabaw dla dzieci.

Wyróżnienia podczas uroczystej gali wręczył wojewoda wielkopolski Zbigniew Hoffmann oraz wicewojewoda Marlena Maląg.

Wydarzenie było także okazją do podsumowania konkursu plastycznego "Ja i moja rodzina" zorganizowanego przez wojewodę wielkopolskiego. Wybrane prace zilustrowały kalendarz na 2019 rok wydany przez Wielkopolski Urząd Wojewódzki w Poznaniu.

Komentarze   

0 #4 RE: Gołańcz Wielkopolską Gminą Przyjazną RodzinieRafał S 2019-01-02 12:27
Good job!
Cytować
+4 #3 RE: Gołańcz Wielkopolską Gminą Przyjazną RodzinieAndriu 2018-12-31 14:13
A gdzie wielki orator Majchrzak wójt gminy Wągrowiec? Jego działania nie zasługują nawet na opłacanie mu urzędu!
Cytować
+1 #2 !!!Sąsiad 2018-12-29 15:52
Gminne Becikowe. Najgłupsze co mogli wymyślić w takich warunkach jak teraz mają rodziny! Państwo daje 1 tys. + Drugi zależny od dochodu i jeszcze było mało to Gołańcz wymyśliła trzeci tysiąc. I jeszcze 500+. Co tam 100 tys. w tą czy tą...
Cytować
+13 #1 RE: Gołańcz Wielkopolską Gminą Przyjazną RodzinieDarmocha 2018-12-28 06:47
Skończcie z darmowym wyręczaniem państwa w rym co należy do rzadzących! Opieka socjalna powinna być państwowa a nie wyreczanie się obywatelami i pracownikami edukacji , by góra miała więcej kasy dla siebie.Dosyć darmochy.
Cytować

Portal WRC

  • Portal WRC powstał w 2009 roku
  • Odwiedza nas 74 tys. Internautów miesięcznie, generując 900 tys. odsłon
  • Mamy najwięcej fanów spośród wągrowieckich redakcji
  • Zobacz nasz profil na:

Reklama

  • Niezależny Portal Powiatu Wągrowieckiego
  • Nr 1 w Powiecie Wągrowieckim
  • W naszej ofercie znajdziesz, bannery, materiały sponsorowane, filmy reklamowe oraz reportaże wideo.
  • Całą dobę sprawdzamy skrzynkę: [email protected]

ZAPYTAJ O OFERTĘ