• Opublikowano:
  • Wyświetlono: 1376

Pomagali rodzicom, dzieciom i młodzieży

Zakończyła się pierwsza edycja „Programu Wzmacniania Rodziny 10-14”. Przez siedem tygodni, na terenie Miejskiego Ośrodka Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Wągrowcu odbywały się spotkania z młodzieżą i ich rodzicami/opiekunami.

Celem tych spotkań była pomoc rodzicom w rozwijaniu umiejętności, które wspierają ich dzieci, jak również nauka rodziców jak w efektywny sposób dyscyplinować oraz ukierunkowywać swoje pociechy.

Podczas zajęć młodzież dowiedziała się jak radzić sobie ze stresem i presją rówieśniczą. Warsztaty mają za zadanie ukierunkować dzieci na przyszłość tak, aby przyjęły postawę prozdrowotną i sprawić, by młodzież w większym stopniu doceniła swoich rodziców/opiekunów. Długofalowym celem „Programu Wzmacniania Rodziny 10-14” jest ograniczenie picia alkoholu, używania narkotyków oraz problemów związanych z zachowaniem w okresie dorastania. Cel ten jest osiągany poprzez rozwijanie zdolności wychowawczych i sprawowanie kontroli przez rodziców oraz udoskonalanie umiejętności interpersonalnych i indywidualnych wśród młodzieży.

Zajęcia przeprowadzili pedagodzy – socjoterapeuci pracujący, na co dzień w Miejskim Ośrodku Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, którzy niebawem zaproszą do udziału w kolejnej edycji programu rodziców/opiekunów chcących lepiej zrozumieć problemy, z jakimi borykają się ich dzieci wkraczające w trudny okres dojrzewania. W zajęciach wzięło udział siedem rodzin, a łącznie w programie uczestniczyło siedemnaście osób z naszego miasta.

Projekt zrealizowany został w ramach zadań Miejskiego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii na rok 2018.

Komentarze   

+4 #3 RE: Pomagali rodzicom, dzieciom i młodzieżyhgfdsk 2019-01-02 14:17
To ich praca, nie temat dla prasy. Gdyby każdy miał umieszczac w mediach to co należy do jego obowiązków zawodowych, nie wystarczy miejsca w necie
Cytować
0 #2 RE: Pomagali rodzicom, dzieciom i młodzieżyKuba 2019-01-02 12:24
Dobra inicjatywa
Cytować
+1 #1 RE: Pomagali rodzicom, dzieciom i młodzieży43r4 2018-12-31 14:24
Patrząc na jedną z tych Pań to widać że za kołnierz nie wylewa
Cytować

Portal WRC

  • Portal WRC powstał w 2009 roku
  • Odwiedza nas 74 tys. Internautów miesięcznie, generując 900 tys. odsłon
  • Mamy najwięcej fanów spośród wągrowieckich redakcji
  • Zobacz nasz profil na:

Reklama

  • Niezależny Portal Powiatu Wągrowieckiego
  • Nr 1 w Powiecie Wągrowieckim
  • W naszej ofercie znajdziesz, bannery, materiały sponsorowane, filmy reklamowe oraz reportaże wideo.
  • Całą dobę sprawdzamy skrzynkę: [email protected]

ZAPYTAJ O OFERTĘ