• Opublikowano:
  • Wyświetlono: 1558

Urząd Miejski zakupił innowacyjną platformę internetową

Wągrowiec zakupił innowacyjną platformę do przeprowadzenia budżetu obywatelskiego on-line oraz do prowadzenia z mieszkańcami dialogu w ramach konsultacji społecznych.

Nowoczesna platforma to dzieło firmy Euro Innowacje, która wraz z pracownikami Urzędu Miejskiego prowadzi aktualnie prace związane z dostosowaniem tego narzędzia do miejskich potrzeby. Będzie ono podzielone na dwa moduły.

- Pierwszy moduł będzie odsyłał mieszkańca bezpośrednio do wiadomości związanych z Wągrowieckim Budżetem Obywatelskim. Dzięki temu, w jednym miejscu będzie można m.in. zgłosić projekt, zobaczyć etapy głosowania w ramach budżetu obywatelskiego czy oddać swój głos. Ponadto narzędzie pozwala na bardzo łatwe udostępnienie wszystkich informacji w mediach społecznościowych i promocję danego zadania, na którym zależy np. jego pomysłodawcy. Co ważne, platforma jest bezpieczna dla użytkowników, a jednocześnie sprawnie weryfikuje głosujących i pozwala na automatyczne wygenerowanie wyników przez administratora. Druga część platformy będzie przeznaczona do prowadzenia konsultacji społecznych z mieszkańcami. W prosty i przejrzysty sposób będzie można na niej odpowiedzieć na przygotowane przez urząd pytania, np. dotyczące danej inwestycji, w tym samym miejscu będzie można także zaznaczać np. fragmenty konsultowanej uchwały i wyrazić swoją opinię na ten temat - poinformował Piotr Korpowski, Urząd Miejski w Wągrowcu.

Dostęp do platformy nie będzie niczym ograniczony, jedynym wymaganiem będzie posiadanie łącza internetowego. Przejrzysta grafika i prosty interfejs sprawią, że platforma będzie intuicyjna w obsłudze.

Komentarze   

0 #9 RE: Urząd Miejski zakupił innowacyjną platformę internetowąObywatel 2019-02-08 00:30
A platforma taka moglaby byc w technologii RWD i sluzyc nie tylko tym dwóm celom. Na przykład moglaby umożliwiac takie rzeczy jak: zgłoszenia awarii, wypadku autobusu, tego ze autobus nie przyjechal, niebezpiecznych zdarzen, i wielu wielu innych rzeczy. Tak jak ma np. Warszawa (maja platformę oraz miejski numer alarmowy). Nam wystarczy dobrze dopracowana platforma.
Nadmienię jeszcze iz obecna strona z rozkładem ZKM jest nieczytelna, poniewaz chcac sprawdzic rozklad trzeba sie naklikac, albo pobierac pliki pdf kazdej linii, albo zostac przekierowanym na strone z reklamami. Nie wiadomo ktory rozklad jest ok, nie można np wgrac aktualnego do platformy jakdojade tak jak ma chocby Poznań, Piła, Zielona Góra, GOP.... Przeciez podobno jestesmy "miastem nowoczesnym"...
Nowoczesnym- z brakiem linii kursujacej do poznych godzin, z czestoscia kursow co 40 min lub co godzinę. Weekend to juz porazka. Nigdzie po 16 nie pojedziesz czlowieku, a o powrocie mozna pomarzyc.......
Cytować
-1 #8 RE: Urząd Miejski zakupił innowacyjną platformę internetowąvxv28 2019-02-07 19:25
A kiedy to cudo ma zacząć działać?
Cytować
+12 #7 RE: Urząd Miejski zakupił innowacyjną platformę internetowąxolo 2019-02-07 12:09
Narcyz- wytłumacz mi po co platforma do dyskusji nad budżetem obywatelskim jak na dzień dzisiejszy mieszkańcy wybrali projekt zadaszenia amfiteatru a Wy tego nie robicie Po drugie najważniejsze są spotkania,dysku sje na żywo z mieszkancami a nie pierdzenie w stołek i czytanie co kto napisał bo pisać to możesz sobie sam z siostrą szwagrem i kto to zweryfikuje
Cytować
+5 #6 dobra zmianaJolanta22 2019-02-07 10:38
Cytuję czytelnik portalu:
W związku z tą platformą, ile nowych urzędników będzie trzeba zatrudnić?

Raczej zwolnić :) Nie będzie trzeba ręcznie liczyć itp. A po co trzymać kogoś kto się będzie nudził i tylko patrzył w monitor
Cytować
-5 #5 RE: Urząd Miejski zakupił innowacyjną platformę internetowąAXA. 2019-02-07 09:31
Jest pierwsza zmiana na lepsze :-)
Cytować
-7 #4 RE: Urząd Miejski zakupił innowacyjną platformę internetowąUrzędnik 2019-02-06 21:21
Nikogo, bo to robi zewnętrzna firma za jakieś drobne pieniądze, z tego co słyszałem to około 2 tys. na rok. Więc pomysł super.
Cytować
+6 #3 RE: Urząd Miejski zakupił innowacyjną platformę internetowączytelnik portalu 2019-02-06 21:15
W związku z tą platformą, ile nowych urzędników będzie trzeba zatrudnić?
Cytować
-2 #2 RE: Urząd Miejski zakupił innowacyjną platformę internetowąHeheszel 2019-02-06 20:33
Cytuję adam ht:
Napewno moja mata i babcia bedą z tego zadowolone

Trzeba iść z duchem czasu, nie siedzieć w miejscu
Cytować
+8 #1 wielkie gadam ht 2019-02-06 20:25
Napewno moja mata i babcia bedą z tego zadowolone
Cytować

Portal WRC

  • Portal WRC powstał w 2009 roku
  • Odwiedza nas 74 tys. Internautów miesięcznie, generując 900 tys. odsłon
  • Mamy najwięcej fanów spośród wągrowieckich redakcji
  • Zobacz nasz profil na:

Reklama

  • Niezależny Portal Powiatu Wągrowieckiego
  • Nr 1 w Powiecie Wągrowieckim
  • W naszej ofercie znajdziesz, bannery, materiały sponsorowane, filmy reklamowe oraz reportaże wideo.
  • Całą dobę sprawdzamy skrzynkę: [email protected]

ZAPYTAJ O OFERTĘ