• Opublikowano:
  • Wyświetlono: 2093

Kryształowe Gwiazdy dla wągrowieckich policjantów

Asp. Daniel Kamiński i st. sierż. Paweł Karpiński otrzymali „Kryształowe Gwiazdy”. Wyróżnienia wręczono dzisiaj w Pałacu Działyńskich w Poznaniu.

Podczas tegorocznej, czternastej już gali wyróżniono 61 stróżów prawa, z czego 8 otrzymało „Kryształową Gwiazdę ze wstęgą”. To wyróżnienie podkreślające fakt, że laureat uratował ludzie życie po raz kolejny.

„Kryształowa Gwiazda” to szczególne wyróżnienie wręczane policjantom, którzy w swojej codziennej służbie lub poza nią, narażając swoje życie lub zdrowie, przyczynili się do uratowania ludzkiego życia, bądź też ich działania przyniosły wyraźną poprawę warunków życia drugiego człowieka.

Wśród wyróżnionych znalazło się dwóch funkcjonariuszy z Komendy Powiatowej Policji w Wągrowcu. Kryształowe Gwiazdy otrzymali: asp. Daniel Kamiński i st. sierż. Paweł Karpiński.

Wągrowieccy policjanci otrzymali wyróżnienie za uratowanie mężczyzny.


27 sierpnia 2018 roku około godziny 20:00 policjanci usłyszeli od dyżurnego jednostki, że życie jednego z wągrowczan może znajdować się w dużym niebezpieczeństwie.

Chwilę wcześniej dyżurny jednostki odebrał dramatyczny telefon. Zadzwonił do niego 45-letni mężczyzna i się przedstawił, z jego wypowiedzi można było wnioskować, że znajduje się pod wpływem alkoholu i przechodzi załamanie. Oświadczył dyżurnemu, że ma dosyć życia i chce się powiesić. Po chwili telefon się rozłączył. Każda kolejna próba kontaktu z mężczyzną nie przynosiła efektu, jedyna nadzieja była w patrolach Policji, które po otrzymaniu informacji rozpoczęli poszukiwania.

Kilkanaście minut później radiostacja dyżurnego odezwała się ponownie. Zgłosił się patrol ruchu drogowego, którego dowódcą był asp. Daniel Kamiński „Zero podeślij karetkę!”. Policjanci odnaleźli mężczyznę. Zwieszony na pasku od spodni, został odnaleziony przy wiadukcie kolejowym niedaleko ul. Cysterskiej w Wągrowcu.

Funkcjonariusze nie tracąc ani chwili uwolnili szyję mężczyzny ze skórzanej pętli. Nieprzytomne ciało ułożyli na ziemi i rozpoczęli reanimację. Po chwili mężczyzna zaczął oddychać. Odzyskał przytomność. Przybyły na miejsce zespół ratownictwa medycznego zabrał mężczyznę do szpitala.


„Kryształowe Gwiazdy” wręczył policjantom i policjantkom Komendant Wojewódzki Policji w Poznaniu insp. Piotr Mąka wspólnie z Przewodniczącym Zarządu Wojewódzkiego NSZZ Policjantów województwa wielkopolskiego podinsp. Andrzejem Szarym. Listy gratulacyjne od Wojewody Wielkopolskiego Zbigniewa Hoffmanna wręczył Dyrektor Gabinetu Michał Dembiński.

Komentarze   

+3 #1 RE: Kryształowe Gwiazdy dla wągrowieckich policjantówjkb n 2019-03-05 17:48
Tylu ich w jednym miejscu że by tylko się nie rozchorowali bo znów na L4
Cytować

Portal WRC

  • Portal WRC powstał w 2009 roku
  • Odwiedza nas 74 tys. Internautów miesięcznie, generując 900 tys. odsłon
  • Mamy najwięcej fanów spośród wągrowieckich redakcji
  • Zobacz nasz profil na:

Reklama

  • Niezależny Portal Powiatu Wągrowieckiego
  • Nr 1 w Powiecie Wągrowieckim
  • W naszej ofercie znajdziesz, bannery, materiały sponsorowane, filmy reklamowe oraz reportaże wideo.
  • Całą dobę sprawdzamy skrzynkę: [email protected]

ZAPYTAJ O OFERTĘ