• Wyświetlono: 3475

Natalia Hemmerling i Karol Nowak to mistrzowie kumite

Natalia Hemmerling i Karol Nowak z Wągrowieckiego Klubu Karate TIGER znaleźli się w elitarnym gronie dwunastu najlepszych karateków minionego roku w Wielkopolsce w swoich kategoriach wiekowych.

Natalia Hemmerling zajęła I miejsce w rankingu kumite juniorek Wielkopolskiego Okręgowego Związku Karate Olimpijskiego w roku 2018, a Karol Nowak – I miejsce w tym samym rankingu kumite młodzików.

Oboje odebrali swoje nagrody z rąk Prezesa Polskiej Unii Karate WKF w minioną sobotę (2 marca) w Środzie Wlkp., podczas otwarcia XXV Ogólnopolskiego Turnieju Karate Dzieci i Młodzieży Dragon Cup.

Aby wygrać w prestiżowym rankingu Wielkopolskiego Okręgowego Związku Karate Olimpijskiego Karol Nowak oraz Natalia Hemmerling, musieli dobrze zaprezentować się w okręgowych turniejach klasyfikacyjnych, które odbywały się w roku 2018. Karol w siedmiu rankingowych zawodach zdobył 6 medali złotych i 1 brązowy, natomiast Natalia wywalczyła 5 złotych i 1 srebrny.

Po odebraniu nagród wągrowieccy mistrzowie karate, wraz ze swoimi koleżankami i kolegami z klubu, wzięli udział w XXV Ogólnopolskim Turnieju Karate Dzieci i Młodzieży Dragon Cup, pierwszym z ośmiu tegorocznych imprez rankingowych Wielkopolskiego Związku Karate.

Do zawodów zgłoszono ponad 320 zawodników z 28 klubów karate z całej Polski. Wągrowieccy reprezentanci spisali się w nich bardzo dobrze. W klasyfikacji medalowej WKK TIGER został sklasyfikowany na 7. miejscu, które nasi karatecy wywalczyli m.in. dzięki zdobyciu 6 medali (4 złotych oraz 2 brązowych):

Złote medale:

- Karol Nowak - kumite indywidualne młodzików kat. – 50 kg,
- Nikola Mentecka - kumite indywidualne juniorek kat. + 59 kg,
- Natalia Hemmerling - kumite indywidualne młodzików kat. – 59 kg,
- Lena Pawlicka - kumite indywidualne dziewcząt 10-11 lat kat. – 35 kg.

Brązowe medale:

- Karol Nowak - kumite indywidualne młodzików kat. OPEN,
- Jakub Jaroszek - kumite indywidualne juniorów młodszych kat. – 63 kg.

Na uwagę zasługują również zawodnicy, którzy otarli się o podium, zajmując 5. lokatę w swoich kategoriach:

- Maciej Adamski - kumite indywidualne chłopców 10 - 11 lat kat. + 40 kg,
- Wekwert Filip - kumite indywidualne chłopców 8 - 9 lat kat. - 35 kg,
- Raczkowski Xavier - kumite indywidualne chłopców 10 - 11 lat kat. - 35 kg,
- Sajnaj Paweł - kumite indywidualne młodzików kat. - 50 kg.