• Opublikowano:
  • Wyświetlono: 7676

Podwójna opłata za wodę i ścieki?

Czy Spółdzielnia Mieszkaniowa w Wągrowcu próbuje naciągnąć osoby zamieszkujące w jej zasobach na nienależne jej pieniądze?

Wszystko wskazuje na to, że tak właśnie jest. Sprawą zajął się Leszek Frankowski z Wągrowieckiej Prawicy, publikujemy cały tekst jego autorstwa.


Całe zawirowanie wynikło ze zmiany sposobu odczytu liczników wody i dokonywania opłat za wodę i ścieki oraz podwyżki za śmieci zafundowanej nam ostatnio przez władze miasta, a która weszła w życie z dniem 01.05.2019 r.

Dotychczas odczytami liczników w budynkach Spółdzielni zajmowało się MPWiK w Wągrowcu, które po wykonaniu odczytów wystawiało fakturę za rzeczywiście zużytą wodę oraz ścieki. Następnie mieszkańcy dokonywali opłaty w wygodny dla nich sposób. Kolejna faktura była wystawiana co dwa-trzy miesiące.

Ostatnio doszło do zmian w tym zakresie.

To nie wodociągi dokonują teraz odczytów liczników, tylko jakaś inna zewnętrzna firma wynajęta przez Spółdzielnię. Zmienił się również sposób naliczania opłat. Mieszkańcy Spółdzielni nie płacą już za faktycznie zużytą wodę czy rzeczywiście wytworzone ścieki, ale mają teraz dokonywać przedpłaty, czyli płacić na górkę za wodę, której jeszcze w ogóle nie zużyli. Pierwszy odczyt liczników na zlecenie Spółdzielni Mieszkaniowej odbył się miał w dniach 29-30.04.2019 r.

W Spółdzielni nie przyjęto jednolitego dla wszystkich mieszkań okresu rozliczeniowego. W zależności od mieszkania jest on różny. Od około miesiąca wstecz do nawet ponad czterech miesięcy wstecz. Ponadto okres ten był zupełnie inaczej ustalany dla zimnej czy ciepłej wody. Jedynym pewnym punktem odczytu było to, że okres rozliczeniowy kończył się w dniu 30.04.2019 r., i to też jest ciekawe, bo skoro jako datę końcową okresu rozliczeniowego przyjęto 30 kwietnia, a połowa odczytów została wykonana jeszcze 29 kwietnia, to, w jaki sposób policzono zużycie wody w tych skontrolowanych już mieszkaniach za dzień 30 kwietnia?

Ktoś z góry założył, że w ciągu jednej doby w tych mieszkaniach zużyte zostanie tyle a tyle wody? To co najmniej zastanawiające. Po dokonaniu odczytów w Spółdzielni Mieszkaniowej dokonano karkołomnych wyliczeń, oczywiście indywidualnie dla każdego mieszkania. A trzeba przyznać, że była to praca iście tytaniczna. Kilka tysięcy lokali mieszkalnych to nie w kij dmuchał. Praca ta wymagała zaangażowania w nią wszelkich dostępnych środków i mocy przerobowych. Wreszcie po upływie dwóch pracowitych tygodni udało się ją zakończyć i w ostatnich dniach, część mieszkańców jakubowego grodu otrzymała pisma ze Spółdzielni Mieszkaniowej będące zawiadomieniem o wymiarze opłat za lokal mieszkalny za maj i czerwiec bieżącego roku. Te pisma to nic innego jak wezwanie do zapłaty czynszu wraz z opłatą za rzeczywiście zużytą wodę oraz przedpłatą za wodę, która dopiero będzie zużyta w przyszłości wraz z podwyżką za śmieci.

I gdyby tylko na tym w Spółdzielni poprzestano, to wszystko byłoby, powiedzmy w porządku. Jakież jednak musiało być zdziwienie, przynajmniej części mieszkańców po otwarciu otrzymanego pisma. Niestety wskazana powyżej opłata miesięczna, w skład której wchodziły wymienione wyżej składowe, dotyczyła tak naprawdę wyłącznie czerwca. A i to nie do końca, gdyż w przypadku czerwca mieszkańcy mieli już zapłacić wyłącznie przedpłatę za wodę. I mimo tego rachunek się nie zgadza. Jest on nieznacznie wyższy, niż faktycznie powinien być w przypadku zsumowania czynszu (z wszystkimi składowymi), przedpłaty za wodę oraz podwyższonej opłaty za śmieci, gdyż to, co jest na otrzymanym piśmie, różni się o kilka złotych od tego, ile faktycznie powinno być do zapłaty.

Żeby się o tym naocznie przekonać, wystarczy dodać sobie samodzielnie swój kwietniowy czynsz wraz z podwyżką za śmieci i obliczoną przedpłatą za wodę i ścieki. I chociaż jest tutaj mowa wyłącznie o kilku złotych różnicy, to jak to mówią, grosz do grosza a będzie kokosza. Jeśli weźmie się pod uwagę, że ta pomyłka w obliczeniach dotyczy kilku tysięcy lokali mieszkalnych, to już nawet miesięcznie daje to kwotę co najmniej kilkunastu lub nawet kilkudziesięciu tysięcy, a gdyby tak miało być przez cały rok, to byłaby już mowa o co najmniej kilkuset tysiącach złotych. A cały czas mowa wyłącznie o czerwcu.

Opłata za maj to już zupełnie inna bajka i istny kosmos dla wszystkich. Tutaj nieprawidłowości muszą już sięgać grubo powyżej miliona. I to tylko w tym jednym miesiącu. Majowa opłata jest zdecydowanie wyższa od czerwcowej. W zależności od mieszkania od mniej więcej od 1/3 do 50% więcej niż przyjdzie nam zapłacić za kolejny miesiąc. Najciekawsze w tym wszystkim jest to, iż po przeanalizowaniu otrzymanych ze Spółdzielni pism wynika, że różnica ta jest spowodowana doliczeniem do rachunku opłaty za zużytą wodę i ścieki, wyliczonej na podstawie odczytów wykonanych przez zewnętrzną firmę. I wszystko byłoby dobrze, gdyby odczyty te były wykonane za okres rozliczeniowy od dnia zakończenia okresu rozliczeniowego, jaki widnieje na ostatniej fakturze, otrzymanej w marcu z wodociągów a kończyły się w dniu 30.04.2019 r. Wtedy wszyscy musieliby dodatkowo dopłacić mniej więcej za zużytkowaną w ciągu miesiąca wodę. Tak jednak nie było.

Odczyty wykonywane przez firmę zewnętrzną na zlecenie Spółdzielni nie były wykonane tą metodą. Która zresztą była jedyną sensowną. Termin rozpoczęcia okresu rozliczeniowego, o czym była już mowa wcześniej, był wybierany dowolnie według nieznanego mieszkańcom klucza. Jednak właśnie na skutek takiego bezmyślnego podejścia do sprawy odczytów, mieszkańcy mają po pierwsze przepłacać w maju, a po drugie w rzeczywistości będą dwa razy płacić za tę samą wodę i ścieki.

Zapytacie dlaczego?

Otóż cały "dowcip" jaki mieszkańcom zafundowała pani prezes Spółdzielni Mieszkaniowej wraz z członkami Zarządu i Radą Nadzorczą polega na tym, że w zasadzie na skutek wykonania nieprawidłowego odczytu liczników (wynikającego z błędnego przyjęcia początku okresu rozliczeniowego) u wszystkich mieszkańców wystąpiło zjawisko podwójnego naliczenia opłaty za wodę i ścieki. U niektórych dotyczy to tylko kilku lub kilkunastu dni, u innych jednak jest to już kilkadziesiąt dni. Najpierw za wodę policzyły wodociągi, które w związku ze zmianą sposobu odczytów wystawiły swoje ostatnie faktury w marcu i które to faktury z pewnością zostały już dawno temu opłacone, a teraz dokładnie za tę samą wodę, za którą mieszkańcy już zapłacili wodociągom miejskim, wystawiono im kolejny - drugi rachunek - który należy zapłacić Spółdzielni.

Czy podwójne płacenie ma być teraz jakimś standardem w Spółdzielni?

W końcu kolejne zawiadomienia o wymiarze opłat za lokal mieszkalny mają być dostarczane do mieszkańców co dwa-trzy miesiące, o czym informowała sama pani Prezes na walnych zebraniach dla członków Spółdzielni, które odbyły się w tym roku. I zgodnie z tym, o czym mówiła, każdorazowo takie zawiadomienie będzie zawierało inne kwoty do zapłaty. Powstaje zatem pytanie, na co zostaną przeznaczone te dodatkowo uzyskane fundusze?

Czy nie byłoby lepiej i wygodniej dla mieszkańców, ale również dla samej Spółdzielni, aby wprowadzić w życie znacznie lepszy i prostszy sposób opłat za wodę? Czy nie można było wzorem opłaty za ogrzewanie wprowadzić jakiejś opłaty ryczałtowej, rozliczanej raz do roku? I wtedy mieszkańcy albo otrzymywaliby zwrot nadpłaty, albo musieliby zrobić dopłatę? Po co sobie komplikować coś, co mogłoby być proste i funkcjonalne. Nie mówiąc już o tym, że w ogóle najlepszym rozwiązaniem byłoby pozostać przy wcześniejszym, sprawdzonym rozwiązaniu, które bez wątpienia było zdecydowanie najlepsze.

Odczyty robiły wodociągi, one wystawiały fakturę, a mieszkańcy płacili za zużytą wodę i wytworzone faktycznie ścieki. I tylko żal starszych mieszkańców, ale nie tylko ich, którzy po otrzymaniu pisma ze Spółdzielni w ogóle nie będą wiedzieli, o co w nim chodzi i skąd się wzięły kwoty takie, a nie inne i w swojej nieświadomości pójdą bez żadnego szemrania i zapłacą to, co nakazano w kasie lub przelewem bankowym. Tym bardziej że oczywiście w piśmie ze Spółdzielni nie omieszkano wspomnieć, że w przypadku nieuiszczenia opłaty w wyznaczonym terminie, który wyjątkowo z uwagi na wspomnianą już tytaniczną pracę księgowości przedłużono do dnia 31.05.2019 r., zostaną naliczone odsetki.

Takie absurdy to tylko w Wągrowcu. Jak można kazać ludziom płacić dwa razy za to samo?

Autor: Leszek Frankowski / Wągrowiecka Prawica.


Leszek Frankowski zapowiedział, że sprawę zgłosi Powiatowemu Rzecznikowi Konsumentów w Wągrowcu z prośbą o wyjaśnienie.

Komentarze   

kolo
0 #97 RE: Podwójna opłata za wodę i ścieki?kolo 2019-05-29 13:31
Pani prezes na dzią pani wyliczenia mam w dupie i będe płacił czynsz który płaciłem odtatnio plus srednio za wode którą płaciłem do wodociągów Także proszę mnie c... Przyjdzie kiedyś uczciwe i przejrzyste rozliczenie to wyrównam koszty a odsetkami to może pani straszyć swoją swoją babcie
eda
+5 #96 RE: Podwójna opłata za wodę i ścieki?eda 2019-05-27 19:20
No tak trawa skoszona przed blokiem 11 ale tego co to kosił to bym w dupe kopnął i wyrzucił z roboty. Chłopie jak skończyłeś kosić to pozamiataj chodniki z trawy Taki syf to możesz pozostawić u siebie na podwórku Jaki syf w biurowcu to taki sam na zewnątrz Ludzie co to za firma od prezesa do pana który kosi trawniki zero jakości w wykonywaniu obowiązków.
Kolos
+11 #95 RE: Podwójna opłata za wodę i ścieki?Kolos 2019-05-27 16:32
Banda spoldzielczych debili, inne wartości z wodomierza, inne ze zdalnego odczytu. Data odczytu nie pokrwa sie z datą wystawienia rachunku. Powinno byc tak jak do tej pory z wodociagów, placilismy za faktyczne zuzycie.
Gruzin
+8 #94 RE: Podwójna opłata za wodę i ścieki?Gruzin 2019-05-27 11:46
Eda dzieki za tak radosne info , obecnie jestem w pracy i juz nie moge sie doczekac az zobacze ten wielkii trud wlozony w koszenie Zapewne efekt jest zaje W swoim imieniu a takze w imieniu mojej rodziny sssiadow dziekuje PaniPrezes
eda
+8 #93 Nareszcieeda 2019-05-27 11:14
Mieszkańcy bloku nr 11 na oś Wschód dziękują bardzo pani Prezes za skoszenie trawy przed blokiem Jesteśmy zaszczyceni że spółdzielnia wysupłała tyle pieniędzy na wykonanie tej pracy Dziękujemy
gruby
+9 #92 RE: Podwójna opłata za wodę i ścieki?gruby 2019-05-26 13:43
Ta prezeska to niech zatrudni jeszcze rzecznika prasowego bo na Naszym Mieście mówi że sfałszowali daty wystawienia faktur np odzcyt był 12marca a na fakturze pisze 18 marzec Czy Pani się dobrze czuje Skoro pisze 18 marzec to jest 18 marzec a nie 12 marzec Czy Pani dostaje pensje 20 tyś ale odbiera pani 10 tyś Nierozumiem i Pani była księgową Czas sprawdzic wstecz Pani dokonania Po drugie my mamy płacić wam zaliczki ale jak nie wpłacimy to będziemy ukarani odsetkami To gdzie są odsetki za nasze zaliczki ?Niech Pani skończy z wywiadami bo się pani pogrąża Tak wogóle po co jest strona internetowa sm za którą płacimy ?
bolo
+5 #91 RE: Podwójna opłata za wodę i ścieki?bolo 2019-05-26 12:38
Panie January nikt nie jest głupi i wie że za wszystko trzeba płacić ale jak My płacimy od 30 lat na fundusz remontowy na oś wschód a tam docieplony jest jeden blok i to najlepsze że nie najstarszy a na pozostałych blokach położyli po balocie styropianu gdzie postawienie rusztowania było droższe to zakrawa o wielkie oszustwo Licząc koszty to wystarczą składki zebrane w ciągu 12 lat żeby docieplić blok Jedynym warunkiem jest to że nie robi tego ZAPRZYJAŻNIONA FIRMA Jedyne co widać jak nonstop docieplane sa wkoło elewacje na blokach wokół spółdzielni Widoczny jest brak nadzoru wszędzie ty6lko kolesiostwo i układy Taka spółdzielna jest nikomu nie potrzebna bo taniej bedzie nająć firme zarzadzającą gdzie pracownicy tej firmy nie mają po 10 tyś . Na koniec niektórzy myślą że jak zmienią prace to ludzie zapomną co robili w poprzedniej jak działali itd Zapewne to samo będą robili w na nowym stanowisku Wrc to dziura i wszyscy wszystko wiedzą O
Błasik
+4 #90 RE: Podwójna opłata za wodę i ścieki?Błasik 2019-05-26 11:03
Cytuję Dyrek:
Cytuję January:
Jak ktoś korzysta z zasobów mieszkaniowych podlega przepisom obowiązójącym w spółdzielni ,popisywanie się anonimowo nikomu nie służy ,psy szczekają a karawana jedzie dalej koniec tematu .

Zlikwidować spółdzielnie a w jej miejsce utworzyć wspólnotę mieszkaniową


A mnie zrobić kierownikiem
January
-4 #89 Za wodę i ! .January 2019-05-26 11:02
Prawie każdy z wypowiadających się na forum mógł by zostać prezesem lub głównym księgowym rzucają na spółdzielnie kamieniami zamiast budować a gdzie byś był gdyby nie SM .
olo
+7 #88 RE: Podwójna opłata za wodę i ścieki?olo 2019-05-25 22:41
Dyrek - gdzie oni lepszą fuche załapią ? To co teraz Olek ma wrócić do roboty na budowie a Tersa na kase do biedry ?
mma
+8 #87 RE: Podwójna opłata za wodę i ścieki?mma 2019-05-25 22:07
Dlaczego postała taka sytuacja ?Odpowiedz jest prosta bo dzisiejsze władze SM myślą jak ich czerwoni poprzednicy że spółdzielcy =to są barany które nie mają nic do powiedzenia tylko mają płacić nie pytając za co W tej spółdzielni nie ma żadnej transparentnośc i , ci co mają nadzorować poczynania władz sm żyją z nimi w takiej komitywie że sobie nawzajem krzywdy nie zrobią Pani Prezes wystarczyło zrobić osobne zebranie w tym temacie do tego przerdstawić temat w internecie roznieść pisma po blokach itd Tylko jak się ma ludzi za głąbów którzy tylko mają płacić to tak wyszło Pani Kaminska czas trochę głowe opuścić i traktować ludzi i ich pieniądze z szacunkiem Co do rady seniorów to trzeba wiedzieć kiedy ze sceny zejść
Dyrek
+6 #86 RE: Podwójna opłata za wodę i ścieki?Dyrek 2019-05-25 21:49
Cytuję January:
Jak ktoś korzysta z zasobów mieszkaniowych podlega przepisom obowiązójącym w spółdzielni ,popisywanie się anonimowo nikomu nie służy ,psy szczekają a karawana jedzie dalej koniec tematu .

Zlikwidować spółdzielnie a w jej miejsce utworzyć wspólnotę mieszkaniową
oli
+7 #85 RE: Podwójna opłata za wodę i ścieki?oli 2019-05-25 16:41
January twoi czerwoni kumple też mówili psy szczekają karawana jedzie dalej Tylko już zostali wywiezieni na tej karawanie Niech tak dalej robią w tej spółdzielni to pogonimy tych seniorów z prezesami
kolo
+13 #84 RE: Podwójna opłata za wodę i ścieki?kolo 2019-05-25 16:35
Pani Prezes po co zapłaciliśmy za strone internetową skoro tam nic nie ma na temat zmiany rozliczenia za wode ?
oli
+6 #83 RE: Podwójna opłata za wodę i ścieki?oli 2019-05-25 16:32
Na stronie spółdzielni jest ogłoszenie że jest do 20 maja 19 r ustawiona karuzela Dziś jest 25 maj to ja się pytam do kogo kieszeni idzie opłata
za wynajety grunt po 20 maja ?
oli
+9 #82 RE: Podwójna opłata za wodę i ścieki?oli 2019-05-25 16:29
Jamuary ty zapewne należałeś do tej grupy czerwonych świn z pzpr które mieszkania spółdzielcze rozdawali milicjantom i za łapówki Także zamilcz czerwony pachołku
January
-1 #81 Podwójna korzyść podwójna strata .January 2019-05-25 14:14
Jak ktoś korzysta z zasobów mieszkaniowych podlega przepisom obowiązójącym w spółdzielni ,popisywanie się anonimowo nikomu nie służy ,psy szczekają a karawana jedzie dalej koniec tematu .
olek
+9 #80 RE: Podwójna opłata za wodę i ścieki?olek 2019-05-25 10:42
Na stronie głosu najmądrzejsza pani prezes twierdzi że bedą pobierali zaliczki przez 4 mc To ja sie pytam po h... mamy liczniki ? Druga rzecz ona chce od Nas zaliczki ale jak MY spóznimy się z opłatami to płacimy odsetki Czy ta kobieta nie robi z Nas pośmiewiska myśli że jest najmądrzejsza z tą swoją świtą My jej zaliczki a ona kase na procent z 3 tys mieszkań ładna sumka będzie
Dyrek
+2 #79 RE: Podwójna opłata za wodę i ścieki?Dyrek 2019-05-24 23:31
Cytuję January:
Dyrek na walnym zebraniu w tym roku 2019 mogłeś pokazać się i zapytać zarząd spółdzielni by wyjaśnili twoje wątpliwości ,wolisz jako Gal anonim ustępować tak jak reszta niedouczonych cwaniaczków .

Czytaj Buraku że zrozumieniem nie każdy należy do spółdzielni żeby mógł uczestniczyć w zebraniu a Ty pewnie tam pracujesz albo Twoja rodzinka .Mam nadzieję że już nie długo !
Zombi
+3 #78 RE: Podwójna opłata za wodę i ścieki?Zombi 2019-05-24 22:06
Cytuję gira:
Pani Prezes chcę panią uświadomić że pani jest NASZYM pracownikem a nie właścicielem spółdzielni

nieprawdopodobn e bo odnoszę wrażenie, że jest wręcz przeciwnie.
gruby
+3 #77 RE: Podwójna opłata za wodę i ścieki?gruby 2019-05-24 19:27
Dla kogo plusem ma być zmiana odczytywania liczników ? Znając realia to ta zmiana zapewne jest dobrym interesem do firmy zewnetrznej jak to się mówi zaprzyjażnionej Także oczekujemy wyjaśnień co to za firma , jakie są koszty i jakie były koszty poprzednio Kto na tym zyska oprócz firmy zewnetrznej ?Pani prezes oczekujemy transparentnośc i Może seniorzy z rady nadzorczej się ruszą iwyjaśnią zspółdzielcą tą reforme bo na panią Kaminską nie ma co liczyć zapewne jest dumna z siebie i z zamieszania które stworzyła Szkoda że w spółdzielniach nie ma wyboru na prezesa tak jak np na burmistrza Wtedy by pani prezes szanowała ludzi którzy jej płacą i przed taką reformą przedstawiła cel zmian a tak ma NAS głęboko w d bo działa według prawa raz na rok zebranie a seniorzy jej krzywdy nie zrobią bo jadą na jednym wózku Czas tą sitwe przegonić
xxxx6
+16 #76 RE: Podwójna opłata za wodę i ścieki?xxxx6 2019-05-24 11:06
Jestem ciekaw dlaczego nastąpiła ta zmiana rozliczenia wody Po drugie dlaczego płacimy za wode więcej niż wskazują Nasze domowe liczniki/ w spółdzielni jest 3 tys mieszkań każdy zapłaci po 3 zł poza za wskazanie licznika głownego i jest pra\wie 10 tyś Po trzecie czy ktoś widział że faktycznie na tych licznikach jest więcej Czy to kolejna kombinacja skoro licznik głowny pokazuje inaczej to czas go wymienić lub naprawić przecieki a nie KARAĆ MIESZKAŃCÓW za SWOJĄ NIEUDOLNOŚĆ Pani też u siebie płaci więcej niż wskazania licznika Proszą nie robić z NAS głupców Skoro nie potrafi pani transparentnie sprawować swojej funkcji to czas zmienić prace Nikt na siłe tam pani nie trzymie zapewne o tak wybitną osobę nie jedna firma zabiega do tego zapewne pensja bedzie powyżej minimalnej krajowej
wera
+8 #75 RE: Podwójna opłata za wodę i ścieki?wera 2019-05-24 10:47
Sygierycz jeszcze do ZBOWID się zapisze
Jadwigaa
+10 #74 RE: Podwójna opłata za wodę i ścieki?Jadwigaa 2019-05-23 21:54
W Radzie Nadzorczej mamy też młodych, przebojowych np. Zbyszko Sygierycz: strażak ochotnik, były komendant Straży Miejskiej a obecnie urzędnik w UM Wągrowiec. Fucha w spółdzielni to dodatek, bo łapie wszystko co pod ręką.
gira
+22 #73 RE: Podwójna opłata za wodę i ścieki?gira 2019-05-23 20:59
Pani Prezes chcę panią uświadomić że pani jest NASZYM pracownikem a nie właścicielem spółdzielni
Bond
+8 #72 RE: Podwójna opłata za wodę i ścieki?Bond 2019-05-23 20:47
Cytuję RAM:
Cytuję gira:
Czy na oś Wschód przed blokiem nr .11 pani Prezes planuje wypas bydła czy kóz bo trawa sięga do kolan ?

Pewnie zabrakło emerytów których zatrudnia SM .

Emeryci owszem są ale w Radzie Nadzorczej :P
RAM
+10 #71 Podwójna opłata za wodę i ścieki?RAM 2019-05-23 14:27
Cytuję gira:
Czy na oś Wschód przed blokiem nr .11 pani Prezes planuje wypas bydła czy kóz bo trawa sięga do kolan ?


Pewnie zabrakło emerytów których zatrudnia SM .
gira
+14 #70 RE: Podwójna opłata za wodę i ścieki?gira 2019-05-23 12:24
Czy na oś Wschód przed blokiem nr .11 pani Prezes planuje wypas bydła czy kóz bo trawa sięga do kolan ?
gruby
+17 #69 RE: Podwójna opłata za wodę i ścieki?gruby 2019-05-23 11:20
Pytanie do pani prezes i viceprezesa Czy wy tam wogóle jesteście potrzebni idąc tokiem waszego rozumowania można wynająć firme zewnetrzną niech zarządza spółdzielnią Co wy na to ? zapewne firma zarzadzajaca swoim pracowniką nie płaciłaqby za dwa etaty 20 tyś Skoro twierdzicie że działacie dla dobra spółdzielni to czas odejść i zapewne z waszych pensji zostanie połowa w Naszej kasie I tak tam za dużo nie robicie dla NAS PA PA (tylko gdzie wy się dalej podziejecie nikt wam tyle nie zapłaci co bierzecie z Naszej kasy )
kolo
+13 #68 RE: Podwójna opłata za wodę i ścieki?kolo 2019-05-23 11:09
Gdzie są pieniądze z funduszu remontowego , wynajmu lokali handlowych ; terenu pod cyrk itd Może wreszcie ta ekipa śpiących seniorów się ruszy a nie podnoszą tylko łapy do góry i akceptują wszystko. Sygierycz obudż się wreszcie bo wpadłeś w letarg jak Ci 80 - latkowie z Rady Nadzorczej wszędzie się pchasz ale dla innych nic nie działasz
Krzyk
+10 #67 Babusie z KlasztornejKrzyk 2019-05-23 10:46
Cytuję January .:
Pan Leszek na Prezesa a zobaczymy co zrobi jak nawalne zebranie przyjdzie dwunastu śpiących leśnych dziadków i dwie babusiez Klasztornej ,
Należało w zaproszeniu na zebranie opisać że będzie głosowanie nad zmianą prezesów to frekwencja pewnie była by znacznie wyższa.
Anabell
+9 #66 RE: Podwójna opłata za wodę i ścieki?Anabell 2019-05-23 10:35
A gdzie jest Komisja Rewizyjna SM Wągrowiec???
Aaauto
+4 #65 Piękny duetAaauto 2019-05-23 10:33
Cytuję Jaras:
Piękny duet prezesów kobiueta która nie jarzy tematu i pan który nie dał rady na swoim biznesie


Nie wszyscy jarzą ten super tytuł.
Arnold
+4 #64 Podwójna opłata za wodę i ścieki?Arnold 2019-05-23 10:28
Cytuję xxxmn:
Ogórek - cepie Pan F idzie do rzecznika bo to jest odspowiednia osoba do tej sprawy Czy jak ciebie okradną to idziesz do złodzieja czy do od[powiednich organów Brawo Panie frankowski nie damy sie okradać Wielka Pani Prezes schowała głowe w piasek i cisza Nareszcie ktoś dobiera im się do skóry bo czuli się nieza\tapialni


xxxmn > Świetny przekład !
January
-4 #63 Podwójna opłata za ścieki i wodę .iJanuary 2019-05-22 23:26
Dyrek na walnym zebraniu w tym roku 2019 mogłeś pokazać się i zapytać zarząd spółdzielni by wyjaśnili twoje wątpliwości ,wolisz jako Gal anonim ustępować tak jak reszta niedouczonych cwaniaczków .
gruby
+4 #62 RE: Podwójna opłata za wodę i ścieki?gruby 2019-05-22 22:13
Zosia - co Ci wytłumaczyła ?
Zosia
-2 #61 JeżykaZosia 2019-05-22 21:53
I o co tyle krzyku, ja dzisiaj byłam i mi miła Pani wytłumaczyła co i jak. Trochę to trwało, ale za trzecim razem załapałam.
gruby
+7 #60 RE: Podwójna opłata za wodę i ścieki?gruby 2019-05-22 21:17
Jutro osobiście idę na rozmowe do Pani Prezes Jestem ciekaw czy nie jest na urlopie itp
xxxmn
+7 #59 RE: Podwójna opłata za wodę i ścieki?xxxmn 2019-05-22 21:06
Ogórek - cepie Pan F idzie do rzecznika bo to jest odspowiednia osoba do tej sprawy Czy jak ciebie okradną to idziesz do złodzieja czy do od[powiednich organów Brawo Panie frankowski nie damy sie okradać Wielka Pani Prezes schowała głowe w piasek i cisza Nareszcie ktoś dobiera im się do skóry bo czuli się nieza\tapialni
Ogórek
-8 #58 MgrOgórek 2019-05-22 17:27
Leszek Frankowski zapowiedział, że sprawę zgłosi Powiatowemu Rzecznikowi Konsumentów. Ciekawe dlaczego ten Pan nie ma odwagi zrobić tego samemu i zawraca głowę rzecznikowi. Idź, porozmawiaj, to się wszystkiego dowiesz.
January .
-8 #57 Opłata za wodę i !.January . 2019-05-21 23:04
Jaki mądry Jaras na głównego księgowego by się nadał.Tylko nie pij tyle .
Jaras
+18 #56 RE: Podwójna opłata za wodę i ścieki?Jaras 2019-05-21 21:10
Pani Prezes była przez lata główna księgową w spółdzielniDzię kuje za taką księgową Ciekawe jak Nas rąbali wstecz Pani Prezes czy nie jest Pani wstyd prowadzić taką polityke tylko dla siebie Czas pakować manatki i szukać pracy gdzie sobie Pani poradzi Tylko kto da Pani taką pensje jaką My Pani płacimyCzas też pogonić tą Rade Seniorów
Dyrek
+21 #55 Podwójna opłata za wodęDyrek 2019-05-21 19:51
Okradają nas bo nikt się nie buntuje , zrobić ogólne zebranie dla lokatorów nie tylko członków bo każdy płaci czynsz a nie każdy chce należeć
Dyrek
+20 #54 KDyrek 2019-05-21 19:45
Robią sobie z nas ciemnotę ludzie nie dajemy się okradać
Bond
+7 #53 RE: Podwójna opłata za wodę i ścieki?Bond 2019-05-21 13:19
Cytuję Lis232:
Ludzie, kiedy idziemy do spółdzielni?

Ludzie nie idą.Reakcji brak.
Lis232
+15 #52 RE: Podwójna opłata za wodę i ścieki?Lis232 2019-05-21 11:37
Ludzie, kiedy idziemy do spółdzielni?
Jaras
+17 #51 RE: Podwójna opłata za wodę i ścieki?Jaras 2019-05-21 11:20
Piękny duet prezesów kobiueta która nie jarzy tematu i pan który nie dał rady na swoim biznesie
January .
+5 #50 Opłata !Odpłata !.January . 2019-05-20 23:50
Pan Leszek na Prezesa a zobaczymy co zrobi jak nawalne zebranie przyjdzie dwunastu śpiących leśnych dziadków i dwie babusiez Klasztornej ,
Wrc
+21 #49 Nowy prezesWrc 2019-05-20 23:20
Niech wybiorą innego prezesa... dlaczego mieszkańcy spółdzielczych bloków się nie zbuntuja?
Mieszkaniec wrc
+17 #48 Odwołać!!!Mieszkaniec wrc 2019-05-20 23:17
Odwołać Panią prezes i Już!!! Jak Ona w ogóle może spojrzeć ludziom w oczy? Mam nadzieję, że dobiora się Im do du..... I słono za to odpowiedzą.... oszuści!!!

Portal WRC

  • Portal WRC powstał w 2009 roku
  • Odwiedza nas 74 tys. Internautów miesięcznie, generując 900 tys. odsłon
  • Mamy najwięcej fanów spośród wągrowieckich redakcji
  • Zobacz nasz profil na:

Reklama

  • Niezależny Portal Powiatu Wągrowieckiego
  • Nr 1 w Powiecie Wągrowieckim
  • W naszej ofercie znajdziesz, bannery, materiały sponsorowane, filmy reklamowe oraz reportaże wideo.
  • Całą dobę sprawdzamy skrzynkę: [email protected]

ZAPYTAJ O OFERTĘ

X

Ostrzeżenie

© 2009-2019 Portal WRC. Wszystkie prawa zastrzeżone.