• Opublikowano:
  • Wyświetlono: 5704

W Wągrowcu nie będzie spalarni śmieci!!!

To już koniec przepychanek z planowaną przez spółkę Veolia budową spalarni śmieci. Burmistrz Jarosław Berendt dzisiaj zamknął ostatecznie temat. W Wągrowcu nie będzie spalarni śmieci.

Oświadczenie burmistrza Jarosława Berendta

Plany budowy ITPOKu rozpoczęte zostały w czasie kadencji burmistrza Stanisława Wilczyńskiego, a następnie zintensyfikowane w trakcie pełnienia funkcji przez burmistrza Krzysztofa Poszwę.

Pierwszym formalnym dokumentem, który umożliwił Spółce Veolia Energia Polska S.A. rozpoczęcie działań w kierunku budowy przedmiotowej instalacji było porozumienie zawarte w dniu 14 marca 2016 roku pomiędzy Krzysztofem Poszwą - ówczesnym Burmistrzem Miasta Wągrowca, a Sławomirem Jurczyńskim - członkiem Zarządu Veolia Energia Poznań S.A. W treści tego porozumienia znalazł się punkt mówiący o współpracy przy projekcie budowy nowego źródła systemowego opartego o paliwo alternatywne.

Kolejnym bardzo ważnym etapem zmierzającym do realizacji budowy ITPOKu w Wągrowcu było wydanie decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach dla planowanej inwestycji w dniu 29 maja 2018 r. przez Urząd Miejski w Wągrowcu, reprezentowany przez Burmistrza Miasta Wągrowca Krzysztofa Poszwę. W treści decyzji znajduje się zapis mówiący o konkretnej lokalizacji planowanej inwestycji, tj. okolicach obwodnicy Wągrowca przy skrzyżowaniu z ulicą Rgielską.

Po uzyskaniu przez Veolia Energia Poznań S.A. decyzji środowiskowej, w trakcie sprawowania kadencji przez burmistrza Krzysztofa Poszwę, rozpoczęły się negocjacje dotyczące dzierżawy gruntu pod budowę ITPOKu. W dniu 9 lutego 2018 r.  ówczesny Zastępca Burmistrza Bogdan Smykowski na zapytanie spółki o możliwość dzierżawy działek, wyraził stanowisko o możliwości dzierżawy najmu gruntu za kwotę 0,50zł/m2 netto miesięcznie.

Po objęciu przeze mnie urzędu pod koniec ubiegłego roku, Spółka Veolia Energia Poznań S.A. przedstawiła mi stan zaawansowania tematu budowy ITPOKu w Wągrowcu. Mając na uwadze wieloletnie działania moich poprzedników oraz zapewnienia o przebytych konsultacjach społecznych, czułem się w obowiązku przybliżyć temat planowanej inwestycji nowo wybranym radnym oraz mediom, prosząc spółkę Veolia Energia Poznań S.A. o przedstawienie szczegółowych informacji o ITPOKu. W efekcie moich starań w maju br. odbył się wyjazd studyjny do siedziby Veolia Energia Poznań S.A. oraz ITPOK Poznań. Zaproszenie było skierowane do wszystkich radnych oraz przedstawicieli wszystkich lokalnych mediów. Od początku kadencji zależy mi na ścisłej współpracy z radnymi i społeczeństwem, aby moje działania były transparentne i znane opinii publicznej. Po wizycie wszystkie lokalne media zrelacjonowały przebieg wyjazdu oraz szeroko opisały plany budowy ITPOKu.

Napływające do mnie niepokojące sygnały o braku społecznego poparcia oraz informacje o planowanej inwestycji spowodowały, że zobowiązałem potencjalnego inwestora tj. Veolię Energia Poznań S.A. do zorganizowania otwartego spotkania z mieszkańcami w celu przedstawienia szczegółowych informacji na temat planowanej inwestycji. Zależało mi na tym, aby informacja o organizowanym spotkaniu dotarła do jak najszerszego grona mieszkańców Wągrowca. W tym celu stosowny artykuł z zaproszeniem na spotkanie został opublikowany na oficjalnej stronie miasta Wągrowca oraz we wszystkich mediach lokalnych.

Od początku mojej kadencji, zgodnie z wyborczymi deklaracjami, służę mieszkańcom i reprezentuję przede wszystkim ich interesy. Dlatego z pełną świadomością podczas otwartego spotkania przedstawicieli spółki Veolia Energia Poznań S.A. z mieszkańcami wraz ze swoimi współpracownikami oraz radnymi usiadłem po stronie mieszkańców. Z uwagą i troską wsłuchiwałem się w każdą opinię. Wszystkie cenne uwagi i poruszane wątpliwości spowodowały, że po wnikliwej analizie oraz rozpatrzeniu wszystkich argumentów zdecydowałem o odstąpieniu od jakichkolwiek działań zmierzających do budowy Instalacji Termicznego Przetwarzania Odpadów Komunalnych w Wągrowcu.  

W swoich codziennych działaniach kieruję się mottem bliskiego memu sercu, nieżyjącego już premiera Tadeusza Mazowieckiego. W kwestiach ważnych, spornych i trudnych zawsze swoim współpracownikom zadawał pytanie: „Czy to jest dobre dla Polski?”. Ja zawsze, każdego dnia, przy każdej okazji będę pytał podobnie „Czy to jest dobre dla Wągrowca?” To mi oraz moim współpracownikom ma przyświecać – dobro miasta i mieszkańców. Każdego dnia chcę być bliżej ludzi, niezależnie od tego, czy mnie w wyborach popierali czy też głosowali na któregoś z moich samorządowych konkurentów.

WĄGROWIEC JEST JEDEN, NASZ WSPÓLNY, PONAD PODZIAŁAMI.


Burmistrz Jarosław Berendt, jak podkreśla przy każdej okazji, chce być Bliżej Ludzi. Decyzja włodarza pokazuje, że lobby francuskiego koncernu nie robi na nim wrażenia, liczą się mieszkańcy.

Komentarze   

Janowy
+1 #54 RE: W Wągrowcu nie będzie spalarni śmieci!!!Janowy 2019-09-03 19:49
Zgłoś pięknej Halynie, na pewno to załatwi.
rex
+4 #53 palenie meblami, miałemrex 2019-09-03 14:38
Gdzie to zgłosić, bo sąsiad przywiózł sobie 5-6 ton miału do opału, oprócz tego sprowadza stare meble i je tnie (klejone płyty), A zimą wytrzymać nie można z powodu smrodu i pyłów !
January
+5 #52 W Wągrowcu nie będzie spalarni ???.January 2019-07-28 09:02
Za zacznij od Bacha ,nie sorki zacznij od siebie sortować domowe odpady .Ale jest druga strona medalu ktoś na tych śmieciach zarabia ,na tyle dobrze że opłaca się z Francji czy Niemiec firmę w Polsce założyć na co godzą się ci którzy mogą mieć drobną gratyfikacje finansową lub rzeczową .Co się dzieje z tym wtórnym towarem dlaczego kopaszyn nie zarabia nie inwestuje ?.
Św Piotr
+18 #51 Jak chorągiewŚw Piotr 2019-07-23 00:44
Panie Burmistrzu Pan to jak chorągiewka na wietrze. Jak coś pasuje to pan klaszcze, jak nie, to też robi dobrą minę i odwraca kota ogonem. Brawo obojętnie jak Pan się obróci to z tyłu zawsze d...a.
Obywatel
+14 #50 Pismo do burmistrzaObywatel 2019-07-22 09:07
Burmistrz Jarosław Berendt otrzymał stosowne pismo z pytaniami nt. konsultacji społecznych. Temat spalarni został ucięty ale pytania są cały czas aktualne
----
ZAKAZ WSTAWIANIA LINKÓW
Janowy
-11 #49 RE: W Wągrowcu nie będzie spalarni śmieci!!!Janowy 2019-07-21 23:45
Panowie skokop i "ja" - macie absolutnie rację! Ten pan, podszywający sie pode mnie, uzywajacy mojego nika tzw. "PO-Janowy" juz dawno powininien byc zablokowany. Pan SKOKOP ma absolutna racje co do jego osobowości - pomimo, ze tym razem napisał o swoim koledze a nie o mnie PIS-Janowym. Wie o tym na pewno admin - napiszcie do niego a może dowiecie się o nim więcej.
Pozdrawia ten oryginalny Janowy (PIS-Janowy).
ads
+34 #48 hipokryzjaads 2019-07-21 12:50
O tym że nie będzie spalarni zakomunikował berent ale o tym że miała powstać ,to już zapomnaiał poinformować mieszkańców.
Skopop
-19 #47 RE: W Wągrowcu nie będzie spalarni śmieci!!!Skopop 2019-07-21 12:20
Staję w obronie Janowego. Ludzie kochani to taki typ człowieka znany w psychologii, to zboczenie polegające na tym, że chorujący osiąga orgazm opluwając innych. Janowy ma olbrzymie potrzeby więc pluje na lewo i prawo. Po każdym wpisie osiąga bardzo duże samozadowolenie . Więc pozwólmy mu. Jest tylko jeden problem. Po takim seansie powinien się umyć, zmienić gacie i posprzątać po sobie, bo to śmierdzi. I to jest problem nasz wobec Janowego. Jak Go nauczy ?
Adamski
+18 #46 czas na GnieznoAdamski 2019-07-20 23:17
Teraz kolej na spalarnię w Gnieźnie. Tam mieszkańcy jeszcze nie wiedzą co im PEC szykuje.
Ja
+12 #45 RE: W Wągrowcu nie będzie spalarni śmieci!!!Ja 2019-07-20 21:27
Do Admina
Zwracam się z prośbą o zakaz postowania Janowego,ze wzgledu na wulgaryzmy. Nastepną sprawą powinna zająć sie Policja.Zaniecz yszczanie środowiska dętkami od roweru,przez komin.
adamek
+27 #44 spalarniaadamek 2019-07-20 21:27
Przecież to nie Berent zdecydował,że nie będzie spalarni!! Zdecydowali mieszkańcy , którzy wyrażnie zaprotestowali. {właśnie tego protestu wystraszył się burek....>>taki z niego bohater!!kurna. ..
Janowy
-25 #43 ahaJanowy 2019-07-20 16:46
Szkoda....
Sam prezes tej firmy tłumaczył że ona nic nie ma wspólnego z zanieczyszczani em środowiska!!!
Więc ludzie,ogarnijc ie się do huja!
Większe zanieczyszczeni e leci u mnie z komina jak wrzucę kilka dętek od roweru...
Kawi
+3 #42 RE: W Wągrowcu nie będzie spalarni śmieci!!!Kawi 2019-07-20 15:00
Wolę więcej płacić za śmieci niż mieć spalarnię pod nosem.Widać po komentarzach,że jeden mądrzejszy od drugiego dlatego pytam się Wam drodzy gdzie byliście jak było spotkanie w Pietraku?Trzeba było dupę podnieść i iść i zadawać pytania a pisać anonimowo to każdy głupi potrafi.Ciśnien ie co niektórym podskoczyło i to mocno.Zmieńcie temat bo już jest koniec i cieszę się,że Burmistrz podjął taką decyzję a nie inną.
KArp
+10 #41 RE: W Wągrowcu nie będzie spalarni śmieci!!!KArp 2019-07-20 14:07
Szczególnie wybór szefów spółek miejskich bez konkursów, doświadczenia i kwalifikacji to transparentne działania. Fałszywość, dwulicowość, obłuda i syfiasta polityka nie znają granic. Byle się do stołka przyspawać i ssać ze społeczeństwa jak pijawki. Czy któryś polityk zrobił coś dla społeczeństwa pomijając przy tym swoje dobro teraźniejsze lub długofalowe. NIE !!! Tylko ludzie wierzą w te ich kłamstwa i idiotyzmy
Zzz
+13 #40 RE: W Wągrowcu nie będzie spalarni śmieci!!!Zzz 2019-07-20 09:20
Ukryte? Każda inwestycja powinna być w BIP-ie do sprawdzenia. Takich inwestycji nie da się ukryć tyle tylko że nikt się tym nie przejmuje a larum jest podniesienie dopiero wtedy gdy z racji czasu inwestycja staje się realna
Radek
+17 #39 Smiech na saliRadek 2019-07-20 07:13
Zastanawia mnie spojrzenie na całą sprawę ludzi którzy tak usilnie bronią burka ( tez jestem przeciw spalarni tak blisko zabudowań) wraz z autorem artykułu. Większość radnych nas reprezentującyc h zasisdała już za czasow b.Wilczynskiego i b.Poszwy.

Wiec pytam sie ???
Jak można ukryc fakt że tak długo mieszkańcy nic nie wiedzieli o planowanej inwestycji!!!!!!!!!!
Co robili i robią radni ktorzy są conajmniej dwie kadencje nieinformujac swoich wyborcow !!!!!!!
I NIECH KTOS POWIE ŻE OSOBA UBIEGAJACA SIĘ O POSADĘ BURMISTRZA BRANA JEST Z ŁAPANKI I NIEMA POJECIA CO DZIEJE SIĘ W MIEŚCIE I JAKIE PLANY MA GRUPKA LUDZI U STERU

CO JESZCZE JEST UKRYTE I JAK WYJDZIE NAJAW CO WTEDY ZROBI BURMISTRZ??? TEŻ UDA ŻE NIC NIEWIEDZIAŁ I JUŻ JEST PO STRONIE MIESZKAŃCÓW?!?!?!?
SMIECH NA SALI HA HA HI HI
Tezz
+6 #38 RE: W Wągrowcu nie będzie spalarni śmieci!!!Tezz 2019-07-20 01:33
Obywatel burmistrz jest Bliżej Ludzi, przestań powrdolić
Obywatel
+15 #37 żenadaObywatel 2019-07-20 00:21
Szkoda że burmistrz najpierw był za, a teraz gdy się ludzie zbuntowali to nagle przeciwko. Wychodzi na to że albo jest chorągiewką która leci w stronę, w którą polityczny wiatr zawieje albo wcześniej był zielony w temacie. Na spotkaniu rada i całą reszta urzędasów sprawiała wrażenie jakby zupełnie nic na temat technologii spalania śmieci i emisji nie wiedzieli a szkoda bo wypada zrobić dokładny research (wykład od wykonawców to nie research) przed oddaniem głosu ZA w tak kontrowersyjnyc h i ważnych kwestiach.
Ola
+18 #36 RE: W Wągrowcu nie będzie spalarni śmieci!!!Ola 2019-07-19 23:59
Burmistrz się wycofał bo się boi przegranej w następnych wyborach. Skoro Inwestor uzyskal już Decyzję środowiskową to na jakiej podstawie Burmistrz mu blokuje dalsze pozwolenia? Wągrowiec stoi w miejscu. Wg mnie boi się o swój stołek. Tyle.
ads
+13 #35 Bał się referendumads 2019-07-19 23:41
Do poprzednika - czy te twoje wypociny to żart Obecny burmistrz od jesieni trzymał wszystko w tajemnicy a ty mu hymny pochwalne walisz Jakby nie opór mieszkańców to przeforsowałby temat przeczytaj sobie co mówił o spalarni na portalu Nasze Miasto O Poszwie nie wspomne bo ten człowiek jest całkiem skończony w polityce
XxMxX
-14 #34 Bliżej ludzi...XxMxX 2019-07-19 23:09
Najlepszy Burmistrz od lat!!! I tu nie chodzi tylko o salarnie.... Można z każdym problemem do Niego iść, wysłucha i zrobi wszystko żeby pomóc!!! Miałam okazję doświadczyć tego na własnej skórze jak wyciągnął rękę kiedy inni nie dawali szans i kryli przekręty innych, którym wszystko wolno od lat! Jak widać poprzedni burmistrz podjął decyzję sam i nawet wzmianki o tym nie było że taka firma dostała zielone światło w realizacji swoich planów... Co zrobili dla miasta? Pomniki? To o to chodzi żeby niszczyć stare, z historią i budować nowe, wycinajac przy tym drzewa i niszcząc to, co w Wągrowcu najpiękniejsze? Jakaś renowacja ok ale nie ławeczki multimedialne za kolosalne pieniądze... Każdy kto chce poznać historie Wągrowca dotrze do niej w inny sposób... Gdyby nie obecny burmistrz nie mielibyście nawet prawa głosu, nikt by takiego otwartego spotkanie nie zorganizował... Czego miał się przestraszyć? Przeciez to on jest władza miasta i sami ludzie go wybrali, mógł podpisać, firma zrobiłaby swoje i już... Ale oczywiście, że komentarze są anonimowe to najwięcej hejterow tych, którzy zostali odsunięcie od "koryta". Odwaga jest postawić się swoim doradcą i pomimo wielu zwolenników Rady podjąć decyzję nie z korzyścią dla siebie i swoich współpracownikó w ale dla Miasta i Mieszkańców! BRAWO PANIE BURMISTRZU!!!
Staś
+16 #33 Wygrana społeczeństwaStaś 2019-07-19 21:54
Burmistrz się przestraszył zmasowanego sprzeciwu ludzi! I dobrze, bo byłby wstyd gdyby po roku kadencji musiał wracać do Skoków po przegranym referendum...
Lol
-5 #32 RE: W Wągrowcu nie będzie spalarni śmieci!!!Lol 2019-07-19 20:21
To teraz społecznie zróbmy zrzutę (prawica nam zorganizuje) i wykupmy system cieplny od Francuza, będziemy w końcu gospodarzyć na swoim. Jak za 10 lat ruszy geotermia będzie jak znalazł. 😂😂
January
+4 #31 Spalarni nie będzie !!!.January 2019-07-19 20:15
MSOK w Kopaszynie do pracy usprawniać technologie .Młodzi i gniewni którzy.przyszli na zebranie wygrali ,bo kierowali się zdrowym rozsądkiem broniąc siebie i bliskich a problem trzeba rozwiązać ,ale dobrze przygotować i informować społeczeństwo ,na razie dzięki panie Burmistrzu .
dobra decyzja
-6 #30 RE: W Wągrowcu nie będzie spalarni śmieci!!!dobra decyzja 2019-07-19 19:57
Brawo Panie Burmistrzu!
Zzz
+9 #29 RE: W Wągrowcu nie będzie spalarni śmieci!!!Zzz 2019-07-19 19:00
A czy to czasem nie jest trochę tak że jeżeli wszystkie pozwolenia środowiskowe są Ok to blokowanie inwestycjinmoze znaleźć swój finał w sądzie?
Pola
+25 #28 Jak laurkaPola 2019-07-19 18:51
To wystąpienie trąci takim samochwaleniem i i hasłem "patrzcie jaki jestem wspaniały". Nie lubię takich ludzi, którzy na każdym kroku podkreślają jacy to są nie do zastąpienia. Spalarni nie ma, bo mieszkańcy o to zadbali. Gdyby nie protesty, jakoś spalarnia by nie przeszkadzała.
ads
+34 #27 RE: W Wągrowcu nie będzie spalarni śmieci!!!ads 2019-07-19 18:33
Wszystkich dzisiejszych radnych którzy będą ubiegali się w kolejnych wyborach o mandat ,prosimy o przypomnienie w ulotkach jak głosowali w temacie spalarni
Łukasz
-12 #26 RE: W Wągrowcu nie będzie spalarni śmieci!!!Łukasz 2019-07-19 18:32
Panie Burmistrzu traci pan mój głos. Najpierw wszyscy twierdzicie ze nic się nie dzieje tzn nowe firmy nie inwestują w wc a tu jak jest okazja to ją blokujecie ....
ads
+19 #25 RE: W Wągrowcu nie będzie spalarni śmieci!!!ads 2019-07-19 18:29
Osobnik - czy Ty w to wierzysz że jakby powstała spalarnia to ci którzy w piecach spalają to co nie powinni nie robili by tego ?
bleble
+10 #24 RE: W Wągrowcu nie będzie spalarni śmieci!!!bleble 2019-07-19 18:16
Osobnik odpuść temat bo najwyraźniej masz "mgiełkę" a nie wiedzę.
Burmistrz Berent wykreował temat spalarni wnosząc na radę miejską uchwałę o oddanie działki bezprzetargowo Veolii, a później zachował się jak strażak podpalacz, który najpierw wznieca pożar, a potem gasi pożar.
No a rzecznik prasowy UM, Burmistrza, Przewodnicząceg o i najważniejszej osoby, która nadal jest przekonana o spalarni Pan Roman opiewa teraz chwałę Burmistrza. :lol:
Aktywista
+7 #23 RE: W Wągrowcu nie będzie spalarni śmieci!!!Aktywista 2019-07-19 18:15
Moim IDOLEM jest Kononowicz. I póki żyję NIE BĘDZIE NICZEGO!!!🤣
Osobnik
-10 #22 SpalarniaOsobnik 2019-07-19 17:47
Pozniej niech sie nie dziwią 'ci ktorzy byli przeciwko spalarni' ze jest ssssssmog nad miastem. Spalarnia nie dalaby takiego zanieczyszczeni a wrecz w ogole dymu niedalaby. Dzisiaj sa nowatorskie filtry, sprzety i powietrze nie jest zanieczyszczane tak jak przez ludzi ktorzy pala w piecach smieciami i innymi rzeczami. Powodzenia
Waldi
+6 #21 RE: W Wągrowcu nie będzie spalarni śmieci!!!Waldi 2019-07-19 17:34
Temat był skrywany przez poprzedników. Więc nikt nie wiedział o temacie spalarni. I jasno to mówią radni poprzedniej kadencji. Wstyd dla poprzednich władz. Dziękuję Panu Berendtowi za mądre decyzję.
adamek
+10 #20 spalarniaadamek 2019-07-19 16:46
Beret po prostu się wystraszył i zdezerterował. i dlatego się wycofał z podjęcia decyzji o budowie spalarni.To zbyt wiele jak na jego możliwości. Ha, ha, ha
T
+25 #19 RE: W Wągrowcu nie będzie spalarni śmieci!!!T 2019-07-19 16:07
Gdzie przez te wszystkie lata byli Pałczyński i Zadroga? Wiedzieli o spalarni i sprzyjali temu pomysłowi!! O mały włos a posadziliby burmistrza na minie!! Zadroga zagwarantowałby bezpieczną spalarnię??? Tak jak ogródek z kwiatami na niebezpiecznym zakręcie na ul. Przybyszewskieg o!!! Pod nosem mu kwiatki rosną a ludzie nie mają chodnika!!
zyguś
+14 #18 RE: W Wągrowcu nie będzie spalarni śmieci!!!zyguś 2019-07-19 15:13
xyz - prawidłowe zarządzanie MSOK w Kopaszynie to dobry recykling, który notabene w 2020 musi osiągnąć poziom 50% przy dzisiejeszym 30%. Szukaj tam winnych.
Jaaaa - nie siej propagandy za mediami typu GW. poczytaj ustawę.
Gustaw - to nie wągrowiecka prawica, tylko mieszkańcy wygrali, to nie polityka, a działania społeczne. Masz problem z rozróżnieniem to zapytaj sąsiada.
Taaaaaa - liczyłeś, że spalarnia to rozwiąże. BŁĄD.
Kierowca
+9 #17 RE: W Wągrowcu nie będzie spalarni śmieci!!!Kierowca 2019-07-19 15:10
No, to teraz jeszcze powstrzymać budowę WORDu.
Taaaaa
+6 #16 RE: W Wągrowcu nie będzie spalarni śmieci!!!Taaaaa 2019-07-19 15:01
A gdzie są ci wszyscy "aktywiści" jak od jesieni z kominów lecą płyty paździerzowe, opony, plastik i inne gó**o?🤔 Dokładają akurat do pieca?
Obiektywny
-12 #15 RE: W Wągrowcu nie będzie spalarni śmieci!!!Obiektywny 2019-07-19 14:48
Tak, spalarni nie będzie. Ale za jakiś czas będzie lament dlaczego ciepło i śmieci takie drogie.
ads
+15 #14 RE: W Wągrowcu nie będzie spalarni śmieci!!!ads 2019-07-19 14:46
Narcyz jest w sobie zakochany stąd jego spojrzenie na swiat , myśli że jest pępkiem świata, Wuja też myśli że w mieście może wszystko Przyjdzie czas że grubemu i karamba dobiorą się do du
Masakraa
+4 #13 RE: W Wągrowcu nie będzie spalarni śmieci!!!Masakraa 2019-07-19 14:42
Hit tej wiadomoś :lol::lol::eek::lolci to stawka 0.50 zł za metr kwadratowy.
Mocno zawyżone ta stawka .
T
+5 #12 RE: W Wągrowcu nie będzie spalarni śmieci!!!T 2019-07-19 14:39
Jednak poziom intelektualny niektórych piszących tu nie odbiega zbytnio od poziomu radnych, których wybrali!! Kwestia śmieci, opłat za wywóz wcale nie byłaby rozwiązana spalarnią!! Trzeba segregować śmieci!! Wprowadzić w Kopaszynie nowe rozwiązania i posadzić tam mądrego człowieka. Trzeba myśleć po europejsku!! To jest nowoczesność a nie spalarnia śmieci w ogródku!
xyz
-7 #11 RE: W Wągrowcu nie będzie spalarni śmieci!!!xyz 2019-07-19 14:07
Czyli rozumiem, że jak się wysypisko w Kopaszynie już przepełni to śmieci będziemy wywozić i zakopywać w ogródkach tych ludzi co podpisali się przeciwko budowie spalarni?
123
0 #10 RE: W Wągrowcu nie będzie spalarni śmieci!!!123 2019-07-19 13:54
Trzeba było zakasać rękawy i organizować podpisy a nie teraz wydziwiać na prawicę! Samemu nie chciało się wychylić i zrobić coś dla miasta ale żeby rozliczać politycznie, to pierwszy !! Wstyd! To zrobili mieszkańcy Wągrowca a nie polityka!! A burmistrz po prostu nie miał innego wyjścia. Pałczyński może się przez to trochę utemperuje!!
Jecob
+18 #9 RE: W Wągrowcu nie będzie spalarni śmieci!!!Jecob 2019-07-19 13:45
Dzisiejsz decyzja burmistrza to najlepszy przykład na to, że społeczeństwo w Wągrowcu ma jeszcze coś do powiedzenia w sprawach które go bezpośrednio dotyczą. Opór społeczny, jednoczenie się ludzi, zbieranie podpisów pod petycją i inne działania obywatelskie przyniosły ostatecznie zamierzony efekt zatrzymania budowy spalarni. To że jej u nas w mieście nie będzie jest sukcesem wszystkich mieszkańców którzy w jakikolwiek sposób włączyli się w działania protestacyjne. I przypisywanie sobie tego sukcesu przez kogokolwiek innego jest co najmniej nie na miejscu, podobnie jak łączenie tego obywatelskiego protestu z działaniami politycznymi.
Wiedzą
+2 #8 RE: W Wągrowcu nie będzie spalarni śmieci!!!Wiedzą 2019-07-19 13:41
Veolia nie ma żadnej działki więc nic nie zrobią. Tyle w temacie i przestań jatrzyć. Spalarni nie będzie i sukces burmsitrza. Dziękuję Panie Jarosławie. Po decyzjach kryzysowych poznaje się dobrego gospodarza. Pan stanął na wysokości zadania. Gratuluję!
Al-fred
+3 #7 Wygibasy władzyAl-fred 2019-07-19 13:36
Najpierw zachwalano zalety spalarni - nawet na spotkaniu w Pietraku. Teraz nagła zmiana stanowiska. To znaczy, że był to zły pomysł? to dlaczego rada miasta zgodziła się na dzierżawę terenu? I co teraz z tą działką - zabiorą ją Veolii z powrotem? Przecież to podmiot prywatny, nie musi pytać burmistrza o zdanie. Jak ma działkę, może sama rozpoczynać budowę. A planowane zmiany w przepisach pewnie jej w tym pomogą. Jakaś ściema z tym stanowiskiem.
ads
+23 #6 RE: W Wągrowcu nie będzie spalarni śmieci!!!ads 2019-07-19 13:34
Teraz czekam na dymisje głównego lobbysty za spalarnią Pałczyńskiego
ads
+5 #5 RE: W Wągrowcu nie będzie spalarni śmieci!!!ads 2019-07-19 13:32
Usiadł po stronie mieszkańców ale na portalu Nasze Miasto chwalił inwestycje aspominał o wyciezkach z innych samorządów itd

Portal WRC

  • Portal WRC powstał w 2009 roku
  • Odwiedza nas 74 tys. Internautów miesięcznie, generując 900 tys. odsłon
  • Mamy najwięcej fanów spośród wągrowieckich redakcji
  • Zobacz nasz profil na:

Reklama

  • Niezależny Portal Powiatu Wągrowieckiego
  • Nr 1 w Powiecie Wągrowieckim
  • W naszej ofercie znajdziesz, bannery, materiały sponsorowane, filmy reklamowe oraz reportaże wideo.
  • Całą dobę sprawdzamy skrzynkę: [email protected]

ZAPYTAJ O OFERTĘ

X

Ostrzeżenie

© 2009-2019 Portal WRC. Wszystkie prawa zastrzeżone.