• BartekB
  • Opublikowano:
  • Wyświetlono: 2348

Burmistrz Berendt spotkał się z mieszkańcami Osady

Spotkania burmistrza Wągrowca z mieszkańcami cieszą się dużą frekwencją. Na Osiedlu Osada odbyło się trzecie spotkanie władz miasta z mieszkańcami.

Budowa kanalizacji deszczowej na ulicy Bobrownickiej, oświetlenie i budowa ulic osiedlowych oraz tematy związane z Miejscowym Planem Zagospodarowania Przestrzennego „Osada 3” – to tylko niektóre tematy, które zdominowały trzecie już spotkanie plenerowe pn. „Porozmawiajmy o Wągrowcu”.

W spotkaniu z mieszkańcami uczestniczył burmistrz Jarosław Berendt, jego zastępca Piotr Pałczyński, a także Przewodniczący Rady Miejskiej Jakub Zadroga oraz radni Danuta Strzelecka-Purczyńska i Andrzej Reis.

- Frekwencja na organizowanych przez nas spotkaniach pokazuje, że wągrowczanie angażują się w sprawy naszego miasta, chcą mieć wpływ na wszelkie zmiany, mają pomysły, którymi dzielą się z nami. Bardzo sobie te wszystkie rozmowy cenimy, a wszystkie zgłoszone podczas spotkań problemy będziemy konsekwentnie rozwiązywać. Rozmowy z mieszkańcami, dodają nam dużo energii do pracy – mówi zastępca burmistrza Wągrowca Piotr Pałczyński, który zapewnia, że tego rodzaju spotkania z mieszkańcami będą kontynuowane.

Miejski namiot i jego gospodarze, a także możliwość spokojnej rozmowy o mieście przy kawie przyciągnęły kilkudziesięciu mieszkańców Osady, którzy dzielili się z władzami miasta swoimi uwagami, spostrzeżeniami i pomysłami na poprawę warunków życia na osiedlu i w Wągrowcu.

Z frekwencji cieszy się Adndrzej Reis, który zdobył mandat radnego właśnie z tego okręgu.

- Aktualni burmistrzowie pokazują, że liczą się z głosem mieszkańców. Pamiętam, że w budżecie na ten rok były tylko przewidziane fundusze na oświetlenie Konwaliowej. Tymczasem okazało się, że znalazły się duże pieniądze na Projektowaną i Rogozińską — 470 tys. Dziś gołym okiem widać zaniedbania poprzedniego burmistrza, który przez swoją całą kadencję wyrównał parę razy drogi w naszym okręgu. Teraz idziemy w dobrym kierunku i liczę, że za kilkanaście lat cała Osada będzie wzorowym osiedlem z pełną infrastrukturą — tłumaczy z zadowoleniem radny Andrzej Reis.

Spotkania i rozmowa zawsze przynoszą efekty, dlatego warto rozmawiać.

Komentarze   

twer
-6 #13 porządektwer 2019-08-03 13:20
Prawie wszystkie imprezy w mieście pod gołym niebem są nagłaśniane zbyt mocno (wszystko jedno czy w dzień, czy w nocy). Pomijam już to, że naruszane jest prawo, ale gdyby były nagłaśniane 10 razy mniej, byłoby to zupełnie wystarczające dla uczestników, a nie przeszkadzałoby mieszkańcom i nie naruszałoby ich praw. Park 600-lecia to rzeczywiście porażka, nie ma tam żadnej koncepcji. Wrzuca się tam wszystko - byle było więcej. Co to ma wspólnego z parkiem? My, mieszkańcy, powinniśmy walczyć z dalszą dewastacją tego parku, nierozważnymi pomysłami: co by tam jeszcze "wtrynić" oraz wspierać ład i porządek w mieście (bo od chuliganerii aż się roi). I nie jest to sprawa tego czy innego burmistrza, ale nas wszystkich.
gość
-4 #12 RE: Burmistrz Berendt spotkał się z mieszkańcami Osadygość 2019-08-02 21:40
Koń Kariny i tu cię mam. Piszesz w samych superlatywach o poprzedniej kadencji i wypierasz, że przez 4 lata z lipowej zrobiono hałaśliwe centrum rozrywki wszelakiej dla miasta i powiatu, a z drugiej strony Ekologa nazywasz bezdomnym z parku 600 lecia śpiącego przy szalecie na ławeczce doskonale usytuowanej by patrol z jezdni nic nie widzial POTWIERDZASZ TYM SAMYM ZE TO MIEJSCE TO NIE PARK, A SIEDLISKO WSZELKIEJ PATOLOGII Z MIASTA.
vis
0 #11 park?vis 2019-08-02 18:57
Ekologia - racja. Park 600-lecia to nieporozumienie . To już nie jest żaden park, tylko jeden wielki plac zabaw dla dzieci i młodzieży, na którym co chwila coś tam się montuje i dostawia. Nocą przemienia się w miejsce uciech wszelakich młodzieży - ze spożywaniem różnych substancji pobudzających włącznie. Nocne hałasy przy okazji różnych koncertów i imprez to rzeczywiście zmora mieszkańców, do tego dochodzą penerzy jeżdżący po nocach samochodami z "muzyką" na cały regulator - bum, bum, bum.
madmax78
-4 #10 RE: Burmistrz Berendt spotkał się z mieszkańcami Osadymadmax78 2019-08-02 17:36
Działka nie była za pół ceny, a "przy asfalcie" to może na wsi coś kupisz, w mieście takich za bardzo nie ma. Skoro narzuca się ograniczenia w budowie wynikające z planu zagospodarowani a i ściąga podatki to może nieco tej infrastruktury ulicznej nam się należy. TAK czy Nie?
br
+14 #9 RE: Burmistrz Berendt spotkał się z mieszkańcami Osadybr 2019-08-02 16:46
madmax - najpierw kupujecie działki w polu a póżniej zdziwieni że po kilku latach niema drogi itd Trzeba kupić za drugie tyle kasy przy asfalcie i w pełni uzbrojoną
epa
-4 #8 RE: Burmistrz Berendt spotkał się z mieszkańcami Osadyepa 2019-08-02 16:40
Stachu czy to jest Twoje imie bo ja twierdze że ty należysz do tej ekipy władzy co wiedziała o spalarni dużo wcześniej jak mieszkańcy miasta Jak mogliśmy pytać o spalarnie skoro dowiedzieliśmy się o niej po głosowaniu o działke Także podpisuj się narcyz ; kubuś lub radny bo tylko oni wiedzieli co nam szykują Sam się tłuku wkopałeś że miałeś wcześniej wiedze na ten temat jak spotkania na mieście
stachu
-2 #7 RE: Burmistrz Berendt spotkał się z mieszkańcami Osadystachu 2019-08-02 15:44
z tego co widzę było to trzecie spotkanie z mieszkańcami więc na każdym z poprzednich dwóch, każdy z zainteresowanch mółg też zapytac o spalarnie, nawet taki trol jak ty, który tylko mądry jest przed klawiaturą a w cztery oczy to nawet pytania by nie umiał złożyc ....
Gjk7
+9 #6 RE: Burmistrz Berendt spotkał się z mieszkańcami OsadyGjk7 2019-08-02 15:12
Stachu twierdzisz że wladza wyszła do ludzi Gdzie byla ta władza jak chcieli nam budowac spalarni ?Bądź dalwj naiwniakiem
madmax78
+2 #5 RE: Burmistrz Berendt spotkał się z mieszkańcami Osadymadmax78 2019-08-02 13:38
Mieszkam od kilku lat na nowej ulicy na Osadzie: nie ma nic, nawet lamp na ulicy nie można się doprosić - podatki za to płacę co rok. Pytam za co ??? A oni mówią że po 20 latach może będą te lampy... Zróbcie więcej innych pierdół w mieście ,a ja dalej po ciemku będę chodził.
W Chinach potrafią zbudować od podstaw miasto w polu z wieżowcami, metrem i szybką koleją w 3 lata a u nas pajace sobie wiece poparcia organizują. STOP NAIWNOŚCI
stachu
-5 #4 RE: Burmistrz Berendt spotkał się z mieszkańcami Osadystachu 2019-08-02 09:03
co by nie powiedziec, pozytywne jest to włodarze wychodzą do ludzi, a nie każdemu łatwo przychodzi do takiej konfrontacji także Brawo !
Koń Kariny
+10 #3 Zapomnieć - wybaczyćKoń Kariny 2019-08-02 08:51
Radny Reis chyba zapomniał, że w poprzedniej kadencji przybyły na Osadzie urządzenia sportowe, plac zabaw, a przede wszystkim piękna i nowoczesna sala gimnastyczna. Nie pamięta również, że poprzedni burmistrz planował w budżecie budowę Konwaliowej (nie tylko oświetlenie), co obecna ekipa wykreśliła na samym początku rządów (i o co dąsał się na starcie kadencji). Widać jednak, że teraz są już pogodzeni: stanowisko z ryczałtem zapewnione, nie trzeba biegać za dietą po komisjach, można więc zapomnieć o takich "drobiazgach" i udzielać się na portalu propagandowym nowej władzy. A co do wywodów Ekologa: chyba jest bezdomnym z parku, skoro przeszkadza mu w drzemce ustęp na uboczu i sprzątanie liści. A markety stoją w tym rejonie od lat, więc też chyba nie jest to żadna niespodzianka, tak jak i imprezy w niedalekim amfiteatrze. Ale niektórym to wszystko przeszkadza, jak widać.
epa
+13 #2 RE: Burmistrz Berendt spotkał się z mieszkańcami Osadyepa 2019-08-02 08:35
Reis na kilka tysięcy mieszkańców przyszło 30 a Ty twierdzisz że to tłumy Po drugie połowa z nich szła do sklepu a wy byliście po drodze
Ekologia
-7 #1 RE: Burmistrz Berendt spotkał się z mieszkańcami OsadyEkologia 2019-08-02 08:16
A co to znaczy idealne osiedle wg mieszkańców? Czy takie na którym od 6 rano dmucha się liście z jezdni i kosi resztki trawy do ziemi tak, że kamienie i piasek lecą? Czy może takie, na którym pod oknami mieszkańców stawia się publiczny szalet z ławeczką dla meneli i młodzieży - nocnych marków, z którymi rodzice nie mogą sobie poradzić, czy może wreszcie takie gdzie dookoła osiedla stawia się wszystkie możliwe markety dla zjeżdżającego się powiatu, a na deser dodała się plac zabaw dla 500 z całego miasta i ich gości z całej Polski. I jeszcze co weekend by mieszkańcy nie mogli wypocząć organizuje się imprezy z nagłośnieniem wielkiej mocy....ufff obecny Burmistrz trochę przystopował, chwała mu za to, jednak wczesno poranne dmuchanie płytek chodnikowych i podkaszanie kamieni , bo trawy brak znowu nie daje spać.

Portal WRC

  • Portal WRC powstał w 2009 roku
  • Odwiedza nas 74 tys. Internautów miesięcznie, generując 900 tys. odsłon
  • Mamy najwięcej fanów spośród wągrowieckich redakcji
  • Zobacz nasz profil na:

Reklama

  • Niezależny Portal Powiatu Wągrowieckiego
  • Nr 1 w Powiecie Wągrowieckim
  • W naszej ofercie znajdziesz, bannery, materiały sponsorowane, filmy reklamowe oraz reportaże wideo.
  • Całą dobę sprawdzamy skrzynkę: [email protected]

ZAPYTAJ O OFERTĘ

X

Ostrzeżenie

© 2009-2019 Portal WRC. Wszystkie prawa zastrzeżone.