• Opublikowano:
  • Wyświetlono: 2091

OKS Wschód zwycięzcą turnieju, blisko 6,5 tysiąca dla Franka

10 sierpnia 2019 roku na boisku sportowym na Osiedlu Wschód w Wągrowcu odbył się XV Jubileuszowy Osiedlowy Turniej Piłkarski im. Zbigniewa Walkowiaka oraz Festyn Rodzinny.

Jest to coroczna impreza, która odbywa się zawsze w jedną z pierwszych sierpniowych sobót. W tym roku do turnieju piłkarskiego zgłosiło się osiem drużyn, które zostały podzielone na dwie grupy. W turnieju wzięli: OKS Wschód, Szakale Franka, Frankowicze, Cystersi Wągrowiec, Osada, FCW'08, A-Z Dach, Respirator Doner Kebab.

Do półfinału awansowały dwie najlepsze drużyny z każdej grupy. Ostatecznie w turnieju zwyciężyli gospodarze - drużyna OKS Wschód. Drugie miejsce przypadło Frankowiczom z Poznania, a trzecie Cystersom z Wągrowca.

Przyznano również nagrody indywidualne.

Królem strzelców z 12 bramkami na koncie został Tomasz Błaszczyk z drużyny Frankowiczów. Najlepszym bramkarzem wybrano Łukasza Szczepaniaka również z Frankowiczów. Najlepszym zawodnikiem natomiast został Maciej Starzyński z OKS Wschód.

Uhonorowano również najmłodszego i najstarszego zawodnika turnieju. Janek Drobik z drużyny Cystersów był najmłodszym uczestnikiem turnieju, a Bartosz Muszyński z A-Z Dach najstarszym. Pamiątkowy puchar otrzymała również drużyna fair play - Szakale Franka.

Nagrody ufundowało Starostwo Powiatowe w Wągrowcu. Mecze sędziował Mariusz Jasiński. Drobne upominki dla wszystkich drużyn ufundowali również Radni Rady Miejskiej: Robert Kotecki i Włodzimierz Naumczyk, którzy pojawili się na ceremonii otwarcia turnieju. Natomiast nagrody dla najlepszych wręczał radny Kotecki.

Poza turniejem piłkarskim odbył się również festyn rodzinny. Na wszystkich czekały atrakcje. Była loteria fantowa, punkt gastronomiczny, lody, wata cukrowa, zamek powietrzny, a także strażacy, którzy zaprezentowali swój wóz. Na festynie pojawili się również motocykliści z grupy Moto Szajka, którzy przewozili wszystkich chętnych na swoich motorach. Odbyła się również licytacja, a rzeczy, których nie udało się wylicytować, zostały przekazane na licytację w internecie. Wszystko zwieńczyła zabawa taneczna, a oprawę muzyczną zapewnili: DJ Classic oraz DJ Novik.

Całkowity dochód uzyskany z loterii oraz zbiórek podczas całej imprezy został przekazany na leczenie Franka Szkatulskiego, który choruję na mukowiscydozę. Zebrano 6 481,26 złotych. Zarówno Franek, jak i jego rodzice byli obecni przez większą część imprezy. Chłopiec rozpoczął również honorowo turniej piłkarski poprzez kopnięcie piłki. Marcin Szkatulski, tata Franka, podziękował również wszystkim uczestnikom turnieju za włączenie się do pomocy.

Kolejna edycja już za rok. Cały czas walczymy o budowę boiska na naszym osiedlu. Jak zapewniali radni Kotecki i Naumczyk, zrobią wszystko, aby to boisko jak najszybciej powstało. Pierwsze efekty już są, ponieważ obaj panowie zebrali prawie 700 podpisów pod wnioskiem o budowę boiska a burmistrz Jarosław Berendt zapewnił, że w przyszłorocznym budżecie znajdzie się miejsce na opracowanie dokumentacji potrzebnej do budowy. Po 15 latach organizacji turniejów wreszcie coś w tej kwestii się zaczęło dziać. Nie ma co ukrywać, że obecna płyta jest w fatalnym stanie i sprawia ogromne problemy w grze. Wiele drużyn nie bierze udziału w turnieju właśnie przez brak porządnego boiska. Miejmy nadzieję, że w końcu doczekamy się porządnego boiska.

Dziękujemy wszystkim sponsorom i darczyńcom za pomoc przy organizacji imprezy. Co roku jest Was coraz więcej!

Tekst: Szymon Jasiński

Komentarze   

kosa
+6 #19 RE: OKS Wschód zwycięzcą turnieju, blisko 6,5 tysiąca dla Frankakosa 2019-08-19 18:30
KIlku mieszkańców przy działkach myśli że droga i parking na ich osiedlu należy tylko dla nich Tacy przemadrzali milionerzy a śmieci wynoszą do spółdzielczych kubłów
Karsmba
+2 #18 RE: OKS Wschód zwycięzcą turnieju, blisko 6,5 tysiąca dla FrankaKarsmba 2019-08-19 00:19
Działkowcy, określcie się, czy wjazd przed, którym postawiono słupki był waszym legalnym i oficjalnym wjazdem? Czy ktoś, przed wypisywaniem bzdur, udał się do urzędu, aby to sprawdzić? Każdemu z nas się wydaje, że postępuje zgodnie z prawem, bo sąsiad tak wyjeżdżał lub parkował. A kto z was sprawdził, że jest to zgodne z prawem?! Oceniacie ludzi po własnych korzyściach, nie mając na uwadze innych ludzi mieszkających w pobliżu. Kogo interes reprezentujecie ?! Swój czy ogółu? Oczekujące, że ktoś się pochyli nad waszymi problemami, a wy będziecie mieć problemy innych mieszkańców w głębokim poważaniu.
Ciotka Matylda
-6 #17 W niedzielę po kościeleCiotka Matylda 2019-08-18 13:32
Kto się podpina czy nie, powiedział czy nie powiedział - ludzie, zamiast pierdół może jakieś konkrety? W poprzedniej kadencji nic się nie działo, przecież żłobek czy ścieżka rowerowa do Kauflandu się nie liczą. Teraz zablokowano słupkami drogę działkowcom i ustawiono domek dla kotów - to dopiero są osiągnięcia! Nie wspomnę o promowaniu spalarni i zmianie zdania o 180 stopni po dwóch tygodniach. Tylko przyklasnąć. Brawo radni!
Przypadkowo
-8 #16 RE: OKS Wschód zwycięzcą turnieju, blisko 6,5 tysiąca dla FrankaPrzypadkowo 2019-08-18 06:52
Ludzie to nie podstawówka, ploty, domysły, a to powiedział ten, to tamten, ja wiem, bo podsłuchałem... ..czyżby ktoś zatrzymał się na etapie rozwoju emocjonalnego w okresie dzieciństwa? Robicie coś dla kogoś, czy dla lansu? Odnoszę wrażenie, ze dla tego drugiego.To naprawdę jest niepokojące, by ludzie którzy mają decydować o sprawach wszystkich mieszkańców pod względem merytorycznym nie mieli nic do powiedzenia. Przerażające jest to co się teraz dzieje!
Janowy
-16 #15 RE: OKS Wschód zwycięzcą turnieju, blisko 6,5 tysiąca dla FrankaJanowy 2019-08-17 08:26
Karamba - majwiekszą szkodą dla naszych dzieic było wprowadzenie gimnazjum - to po pierwsze. Trzeba tylko się starszych nauczycieli popytac i nie pisałbyś tutaj bzdur . Dalej - poziom szkoły 8 klasowej za komuny był o wiele wyzszy od tego jakie reprezentowały gimnazjum i powrót do tego systemu to sukces i jedna z najmądrzejszych decyzji rządu PIS. Przypomnę jeszcze, ze to PIS uzależnił wiek rozpoczęcia nauki dziecka od woli rodziców - ryzy wytrzeszcz narzucił wszystkim wiek 6 lat. System niemiecki. Pamiętaj o tym gdy będziesz kolejne słowa Lisa powtarzał bezmyslnie. Na temat JOW - nie do końca wiadomo, czy JOW to takie cudo. To cos pozwala na zdobycie władzy przez lokalnych kacyków i robienie z miastem co im sie podoba. Jednym z takich słynnych przypadków działania JOW był mistrz Stokłosa. Dlatego PIS widząc to w 2018 roku ograniczył takie JOWm do miast posiadających mniej niż 20 tys ludzi. Bardzo słusznie. Na koniec - przekaz Nuckowi, ze jego płemiełe tusk wykonał prawie 600 lotów samolotami - prawie jedna trzecią do domu aby w gałę "poharatać" (z kumplami i rodziną standardowo). Kuchcinski miał ich okolo 100 ( z rodzina 23). To jest ta róznica ...
Karamba
0 #14 RE: OKS Wschód zwycięzcą turnieju, blisko 6,5 tysiąca dla FrankaKaramba 2019-08-16 23:56
Tymek- na jakiej podstawie uważasz, że mam wiele wspólnego z radnymi Koteckim i Naumczykiem? Dlaczego, w taki sposób, próbujesz zdyskredytować, moje wpisy?! Oceniam ludzi po czynach i po tym, co słyszałem na tej imprezie. Twoje wpisy, to nic innego jak hejt, skierowany na Koteckiego i Naumczyka. Jestem pewien tego co tam słyszałem, że ci radni byli zaproszeni przez Szymona Jasińskiego. Gdybym tego nie usłyszał, to bym o tym nie pisał. Brawo dla Szymona Jasińskiego, który potrafił powiedzieć o hejcie skietowanym w Koteckiego i Naumczyka, otwarcie powiedzieć.
Dlaczego, w tej dyskusji mieszam Pana Zadrogę? Otóż, dlatego, że podczas jednej z sesji, zagłosował, za odebraniem pieniędzy na remont ul. Piaskowej. Po czym te pieniądze trafiły na inwestycje na Osadzie. Kto się sprzedał, a kto kupił, to pozostawiam twojej ocenie, o ile uczciwie potrafisz ocenić sytuację.
Twierdząc, że 4 lata temu były inne okręgi wyborcze, obrażasz swoją, nieznajomość ordynacji wyborczej. Koalicja PO-PSL, próbowała wprowadzić w samorządach, okręgi jednomandatowe. Dlatego okręgi w Wągrowcu były takie małe, aby wybrać radnego, którego znamy z sąsiedztwa. Niestety do władzy doszedł PiS, który cofnął reformę samorządów, podobnie jak reformę szkolnictwa do czasów z komuny. Dlatego, dziś rodzice mogą powiedzieć swoim dzieciom, że walczyli o reformę szkolnictwa swoich pociech i dlatego wywalczyli cofnięcie obecnego szkolnictwa i programu nauczania, do czasów komuny. Ojciec z matką, skończyli 8 klas, a dziecko niewiele więcej wie. Mamy zadowolonych rodziców, bo ich dzieci zatrzymały się, na poziomie rodziców. Dzieci się nie rozwijają, rodzice w pewnym momencie swego rozwoju, zatrzymali się, a jednocześnie mamy w społeczeństwie idiomów, którzy chcą budowaćb Polskę, tylko na patriotycznych hasłach.
Słabe to wszystko. Patriotom, życzę, żeby nie musieli nikomu udowadniać, kin są. Ja wiem, że jestem Polakiem.
Przepraszam, że odbiegłem od tematu. Zrobiłem to, aby uciąć dalsze dywagacje, kto i w czym jest lepszy. To nie ma sensu. Jesteśmy Polakami. Nikt od nikogo nie jest lepszy.
Tymek
0 #13 RE: OKS Wschód zwycięzcą turnieju, blisko 6,5 tysiąca dla FrankaTymek 2019-08-16 08:42
Karamba ciekawe co masz wspólnego z Panami Koteckim i Naumczykiem. Bo podejrzewam, że bardzo dużo. Te opinie o ich udziale to pojawiały się od kilku osób. Pewnie dlatego Jasiński ratował sytuację usprawiedliwaia jac ich obecność. Karamba a co mieszasz do tematu Pana Zadroge? Czy mnie interesuje sprawa okręgu? Zresztą okręgi co wybory są inne, 4 lata temu były inne teraz też były inne i następnym razem też pewnie będą. Ale kompletnie nie kumam co ma temat lansu dwójki radnych do ulicy Kretej? Kto rośnie w siłę? Kotecki i Naumczyk? Gdzie rosną w siłę? Bo tak jak wcześniej napisałem słabe to ich pozerstwo. Ale kto ma się czuć zagrożony? Pan Kotecki chyba ma przekonanie, że radnym został to już niemal wszystko może. Więcej pokory u tej dwójki, bo łatwo spaść z tego konia. A dupa może wtedy mocno boleć.
zyguś
-7 #12 RE: OKS Wschód zwycięzcą turnieju, blisko 6,5 tysiąca dla Frankazyguś 2019-08-16 07:30
karamba to informacja dla Ciebie, bo widzę, że nie czytasz gazet i portali. TEMAT SPALARNI NIE UPADŁ, NADAL ZE STRONY VEOLII JEST DRĄŻONY.
Karamba
-2 #11 RE: OKS Wschód zwycięzcą turnieju, blisko 6,5 tysiąca dla FrankaKaramba 2019-08-16 00:09
Koi - mnie też się nie podobało ich głosowanie za spalarnią. Powiedziałem im to, a nie udaje odważnego w Internecie. Poza tym temat spalarni upadł, a ty nadal żyjesz pierdołami i chcesz pamiętać ludziom coś, co nie będzie miało miejsca. Zapytaj ich na wprost dlaczego tak głosowali. Nie byli jedyni, którzy tak głosowali, a czepiasz się wyłącznie do nich.
koi
0 #10 RE: OKS Wschód zwycięzcą turnieju, blisko 6,5 tysiąca dla Frankakoi 2019-08-15 22:06
Karamba mów za siebie Jestem z oś .Wschódi nie podobają mi się działania pana kotka i miauczyka , długo bede im pamiętał głosowanie za spalarnią
Karamba
-2 #9 RE: OKS Wschód zwycięzcą turnieju, blisko 6,5 tysiąca dla FrankaKaramba 2019-08-15 22:01
Tymek, ta dwójka radnych pod nic się nie podpina. Byłem na tej imprezie i słyszałem jak Szymon Jasiński powiedział przed rozdaniem pucharów, że kolejny raz powtarza, aby uciąć wszelki hejt, jaki wylewa się w internecie informuje, że radni Kotecki i Naumczyk są tutaj na jego zaproszenie. Po co więc ten twój hejt tutaj?! Po co wprowadzasz ludzi w błąd?!
Może lepiej zacznij pisać prawdziwe informacje, jak to pan przewodniczący RM Zadroga, zagłosował za przesunięciem pieniędzy na remont ul. Pisskowej i przekazaniem ich na Osadę. Podobno to nie pierwszy raz kiedy Zadroga działał na niekorzyść mieszkańców że swojego okręgu. Docierają informacje, że w budżecie pozostawionym przez Poszwe był zaplanowany remont ul. Kręte i Łąkoweh. Niestety pan Zadroga zdecydował o przesunięciu tych środków na inne cele. Zapewne nie ucieszy ta informacja, mieszkańców tych ulic, że radny i przewodniczący RM z ich okręgu odebrał im pieniądze na remont ulic przy których mieszkają.
Lepiej zamiast hejtem posługiwać się prawdziwymi informacjami i nie wprowadzać ludzi w błąd. Próbujesz ma siłę ludziom wmówić, że Kotecki i Naumczyk pod coś się podpinają, a nie masz pojęcia, że ich działania podobają się mieszkańcom z ich okręgu wyborczego. A może zamieszczają ten hejt, bo rosną w siłę i ktoś się zaczyna ich obawiać?! Zazwyczaj bywa tak, że nieprawdziwe informacje na kogoś temat zaczynają się pojawiać, bo jest ktoś, kto obawia się o swoją pozycję i zaczyna walczyć w nie czysty i nie ładny sposób. Tak rodzi się hejt. Niestety z prawdą nie da się wygrać kłamstwem. Kłamstwo prędzej, czy później wyjdzie.
Marta B
+1 #8 RE: OKS Wschód zwycięzcą turnieju, blisko 6,5 tysiąca dla FrankaMarta B 2019-08-15 12:53
Kto w tym roku byl sponsorem? Zawsze była informacja
kolo
0 #7 RE: OKS Wschód zwycięzcą turnieju, blisko 6,5 tysiąca dla Frankakolo 2019-08-14 21:07
Jacek P - co to za różnica kto pisał tekst czy jakiś Jaśinski czy Lis itd ? Skoro nie potrafi napisać rzeczowego tekstu to niech nie pisze
Tymek
+10 #6 RE: OKS Wschód zwycięzcą turnieju, blisko 6,5 tysiąca dla FrankaTymek 2019-08-14 09:44
Ta dwójka radnych znakomicie podpina się pod każdą inicjatywę. Mam wrażenie, że uwielbiają lansik. O boisko walczą młodzi ludzie na wschodzie kilka lat, wiec bym nie przesadzał z tym działaniem radnych. Za kasę miasta, postawić kosze na śmieci, postawić parę znaków i jeszcze dzielenie jakieś słupki wzdłuż drogi to dla mnie nie są powody do poklasku. A teraz turnieje organizowany przez Pana Jasińskiego, a oni niemal jak główni organizatorzy się czuli. Chyba trochę pomylili rolę.
1%
0 #5 RE: OKS Wschód zwycięzcą turnieju, blisko 6,5 tysiąca dla Franka1% 2019-08-14 09:28
ZBIERALIŚCIE NA DZIECKO a żądacie poklasku.Wiec było to dla opinii publicznej a nie z serca. Ciekawe czy anonimowo tez jesteście tacy chętni do pomocy.Na sto procent nie, a jest okazja no.1% podczas rozliczania podatku, ale to już za trudne i gra niewarta świeczki, bo anonimowa- nie widać was.
JacekP
-5 #4 RE: OKS Wschód zwycięzcą turnieju, blisko 6,5 tysiąca dla FrankaJacekP 2019-08-14 09:00
kolo czytając tekst zauważyłem, że napisał go Szymon Jasiński, to on nie podał
kolo
-4 #3 RE: OKS Wschód zwycięzcą turnieju, blisko 6,5 tysiąca dla Frankakolo 2019-08-14 08:37
Wiadomo że osobą nr 1 było dziecko na które zbierano kase ale szkoda że redakcja nie przedstawiła składu zwycięskiej drużyny jak to się robi w fachowych mediach. Zapewne skład utajniono aby bogate zachodnie kluby nie podkupiły tej drużyny
Nuda
-3 #2 RE: OKS Wschód zwycięzcą turnieju, blisko 6,5 tysiąca dla FrankaNuda 2019-08-14 07:06
Pisze się JEZIORA a nie JĘZIORA. ..Taki haczyk a wiele mówi o człowieku. Zresztą dziś wszystkie te damy z brwiami jak Nefretete i rzęsami jak Bridget Bardot i szponami w jednym kolorze w całym mieście, kiedy otworzą buzię wychodzi cała mądrość. Zamiast do kosmetyczki może jakieś korepetycje?
Karamba
-3 #1 RE: OKS Wschód zwycięzcą turnieju, blisko 6,5 tysiąca dla FrankaKaramba 2019-08-14 00:45
Śuper festyn i super zabawa. Żadnego menelstwa i zabawa do północy. Oby więcej takich osiedli było w Wągrowcu, gdzie nie liczyło się skąd jesteś. Po prostu ludzie z os. Wschód przychodzili, jak również przychodzili ludzie z Wągrowca. Cel był szczytny, bo chodziło o zdrowie dziecka z Wągrowca. Nikt nie patrzył na podziały osiedlowe. Spotkałem na tej imprezie, którzy mieszkają po drugiej stronie jęziora lub innych z okolic Reja. Spotkałem też ludzi z Rynku lub starej części miasta, których znam od wieku lat. Są wśród nich tacy, którzy zmieniło swoje stare miejsca zamieszkania. Ten pozytywny przekaz, tej imprezy pójdzie w eter, niezależnie gdzie mieszkaliśmy i gdzie teraz mieszkamy. Pamiętajmy, że warto pomagać.
Fajne było to , że jeden z głównych organizatorów Jasiński, na samym początku i na koniec zaznaczył, że wspomniani w artykule radni Kotecki i Naumczyk, byli tam obecni na jego zaproszenie.

Portal WRC

  • Portal WRC powstał w 2009 roku
  • Odwiedza nas 74 tys. Internautów miesięcznie, generując 900 tys. odsłon
  • Mamy najwięcej fanów spośród wągrowieckich redakcji
  • Zobacz nasz profil na:

Reklama

  • Niezależny Portal Powiatu Wągrowieckiego
  • Nr 1 w Powiecie Wągrowieckim
  • W naszej ofercie znajdziesz, bannery, materiały sponsorowane, filmy reklamowe oraz reportaże wideo.
  • Całą dobę sprawdzamy skrzynkę: [email protected]

ZAPYTAJ O OFERTĘ

X

Ostrzeżenie

© 2009-2019 Portal WRC. Wszystkie prawa zastrzeżone.