• Opublikowano:
  • Wyświetlono: 1846

Odbierz Kopertę życia

Urząd Miejski w Wągrowcu zaprasza mieszkańców do odbierania bezpłatnych „Kopert życia”, czyli specjalnej koperty z informacjami na temat jej właściciela adresowanej do lekarzy, ratowników medycznych lub innych służb wezwanych na interwencję w domu chorego.

- Koperty skierowane są dla osób przewlekle chorych, starszych i samotnych. Wystarczy przyjść do Urzędu Miejskiego w Wągrowcu (pok. 102) i odebrać kopertę. Mieszkańców, którzy nie mogą samodzielnie odebrać pakietu, np. z przyczyn zdrowotnych, prosimy o kontakt z Urzędem Miejskim – tel. 67 26 80 305. Do osób, które się zgłoszą, „Koperty życia” dostarczy pracownik Urzędu Miejskiego - poinformował Piotr Pałczyński, zastępca burmistrza miasta Wągrowca.

Do tej pory urząd wydał 105 kopert (bezpośrednio w siedzibie urzędu oraz na spotkaniach z mieszkańcami w ramach cyklu „Porozmawiajmy o Wągrowcu”), a także dostarczył 10 pakietów do domów.

Przypomnijmy, że w projekt „Koperta życia” od początku, czyli 25 marca 2019 r., czynnie zaangażowane są pensjonariuszki Dziennego Domu Seniora w Wągrowcu, które przygotowały gotowe pakiety.

Komentarze   

logiczny
-6 #8 RE: Odbierz Kopertę życialogiczny 2019-08-19 09:21
Do Ble ble. W stu procentach się z tobą zgadzam. Widocznie źle odczytałeś mój wpis. Owszem młodych chętnych w obydwu zawodach jest baaardzo wielu. Tyle, ze czar pryska po zetknięciu się z rzeczywistością i jednych i drugich. To pokolenie które wykonuje czynności na zasdzie - od- do- nie ma opcji, by było miejsce na to "coś" dzięki czemu człowiek jest podmiotem, a nie przedmiotem leczenia czy edukacji, nie ma w nich tego co potocznie nazywa się " powołaniem" . To pokolenie, które traktuje te zawody jako narzędzie do zarabiania kasy i nie ma miejsca na czysto ludzkie ustepstwa od przepisów, które wyznacza władza. Niestety w jednym i drugim zawodzie jest wielu, którzy mogą juz odejść z zawodu, jednak ich odejście będzie jednocześnie zakończeniem ery w której człowiek jest najważniejszy i jego dobro, a nie zysk , zasady, regułki, przepisy i żadnych od tego ustępstw. Obecnie Młodzi w obydwu zawodach mają takie same nastawienie, szybki awans i zysk, po trupach do celu. Trudne to w warunkach naszego kraju.Słomiany zapał, cecha młodych,stad emigracja...Chw ała starszym i doświadczonym, pracujcie jak najdłużej, bez was zginą resztki człowieczeństwa , będą zaprogramowane na zysk . A to trudno odinstalować.
REALISTA
+3 #7 REALISTAREALISTA 2019-08-18 20:07
PANEM ŻYCIA JEST PAN JEZUS ,PAN JEZUS DAŁ CZŁOWIEKOWI WOLNĄ WOLĘ ,NIKT PAN JEZUS NA SIŁĘ NIE USZCZĘŚLIWIA, A CZŁOWIEK DLZ MAMONY ,BOGACTWA ,DOMŁÓW I SAMOCHODÓW DUSZE SPRZEDAJE DLA DIABŁA DLA BOGACTWA,WIĘKSZ OŚĆ SŁAWNYCH LUDZI ,AKTORÓW ,PIOSENKARZY UJAWNIĆ PRAWDĘ W NIEWYJAŚNIONY SPOSÓB GINIE, A DIABEŁEK RZĄDZI ,UKRADNI ,DONIEŚ NA KOGOŚ ,NIE ZAPŁAĆ TAK JAK SIĘ NALERZY,OBGADAJ KOGOŚ NIE MAJĄC POJECIA JAK JEST ,RÓB ZA BOGA CO NIEHTÓRZY SIĘ STAWIAJĄ NA MIEJSCE PANA BOGA,TYLKO JAK UMRZESZ TO TWOJE WŁASNE SUMIENIE CIEBIE BĘDZIE OSKARŻAĆ, I NIE ZAZDROSZCZE BYĆ W KOGOŚ SKÓRZE
nergal
+8 #6 RE: Odbierz Kopertę życianergal 2019-08-18 17:07
pane zycia jest Szatan bo przez te wszystkie lata utrzymuje ten interes zwany kosciolem katolickim (czy tez pedofilskim)
,,
-11 #5 RE: Odbierz Kopertę życia,, 2019-08-18 13:46
Panem życia jest PAN JEZUS a nie koperta
bleble
-2 #4 RE: Odbierz Kopertę życiableble 2019-08-18 07:57
Logicznie myślący, coś z Twoja logika nie konieczne dobrze jest. Państwo wykłada ogromne pieniądze na wykształcenie lekarzy. A jacy lekarze wyjeżdżają z kraju, ano Ci co dopiero skończyli studia, czy Ci którzy tak naprawdę mało co jeszcze potrafią i zdobywają doświadczenie. Mamy bardzo dużo lekarzy fachowców, ale oni sami nie dadzą rady. Te kadry się starzeją, a brak młodych bo uciekają, nie chcą tutaj pracować (patrz rezydenci). Państwo może zastosować prosty myk i uzależnić od sobie (za lata darmowej nauki na medycynie) młodych lekarzy. Ale tego nie robi, bo tacy jak ty byście mieli problem i byście mówili, że łamana jest konstytucja.
Co do nauczycieli, tu akurat "starzy" nauczyciele chcą pracować nawet na emeryturze i nie ma możliwości, żeby z takim nauczycielem rozwiązać umowę (karta nauczyciela), jeżeli sam nie powie, że idzie na emeryturę. A nowych młodych i chętnych do pracy w zawodzie nauczyciela mamy od groma i czekają aż emeryt zwolni miejsce w szkole, wyjeżdżają do pracy lub zmieniają profesję.
logiczny
+4 #3 RE: Odbierz Kopertę życialogiczny 2019-08-18 06:10
DO SENIORA - za chwilę jak tak dalej pójdzie to do lekarza dostaniesz sie nie za rok, a za dwa lata albo wcale.Podobnie będzie z edukacją albo do prywatnej i słono płać albo analfabetyzm. Cóż tak to jest, kiedy kwitnie rozdawnictwo nierobom, nie szanuje nie docenia się inteligencjii . Ktoś odpowiedzialny za nasze zdrowie czy edukację musi być też odpowiednio gratyfikowany.W iec za radą społeczeństwa i rządzących zwijają się z tego kraju. Cóż trzeba było szanować tych, których zastąpić tak szybko nie mozna. Bo strubkę przykreci każdy lekarz, gwóźdź wbije nauczyciel, szwaczką tez może być nauczycielka ale niestety lekarzy czy nauczycieli nie zastąpi hydraulik, budowlaniec czy krawcowa. To trzeba przyjąć do wiadomości i tylko ten to zrozumie, kto sam ma olej w głowie.
bleble
+13 #2 RE: Odbierz Kopertę życiableble 2019-08-17 16:27
BL i Burmistrz mówiliście w kampanii samorządowej o pudełkach życia i przyciskach życia, a tutaj koperty życia. No śmiech. Jeszce do tego dołożymy spalarnię, konkurs Zadrogi, powołanie prezesów i możecie walizki pakować z Ratusza. :lol:
senior
+19 #1 RE: Odbierz Kopertę życiasenior 2019-08-17 13:56
Pałczyński koperte życia to sobie w d wsadż ja chce się bezpłatnie i szybko dostać do lekarza a nie czekać miesiącami w kolejce Za chwile załatwisz mi wągrowiecką karte seniora ze zniżką do Buholca i będziesz zadowolony

Portal WRC

  • Portal WRC powstał w 2009 roku
  • Odwiedza nas 74 tys. Internautów miesięcznie, generując 900 tys. odsłon
  • Mamy najwięcej fanów spośród wągrowieckich redakcji
  • Zobacz nasz profil na:

Reklama

  • Niezależny Portal Powiatu Wągrowieckiego
  • Nr 1 w Powiecie Wągrowieckim
  • W naszej ofercie znajdziesz, bannery, materiały sponsorowane, filmy reklamowe oraz reportaże wideo.
  • Całą dobę sprawdzamy skrzynkę: [email protected]

ZAPYTAJ O OFERTĘ

X

Ostrzeżenie

© 2009-2019 Portal WRC. Wszystkie prawa zastrzeżone.