• Opublikowano:
  • Wyświetlono: 1080

Kolejne dofinansowanie w tym tygodniu

Miejska Biblioteka Publiczna otrzymała z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego ponad 211 tys. zł dofinansowania.

Nasza książnica otrzymała środki finansowe na realizację zadania pod nazwą „Przebudowa i doposażenie Miejskiej Biblioteki Publicznej w Wągrowcu”, którego łączny koszt ma wynieść nieco ponad 284 tys. złotych. Oznacza to, że przyznane środki stanowią aż 75% kosztów planowanego zadania. Pozostałe wydatki zostaną sfinansowane ze środków miejskich.

- Najwyraźniej nasze miasto ma w ostatnich dniach dobrą passę. To już druga w tym tygodniu tak dobra informacja, po tym, jak przyznano Wągrowcowi ponad 1,14 mln zł z narodowego programu Fundusz Dróg Samorządowych na realizację przebudowy i budowy ulic „za sądem”. Nasze praca i zaangażowanie o pozyskanie funduszy zewnętrznych przynoszą dobre skutki, a co najważniejsze – pozwalają nam na przyspieszenie prac związanych z rozwojem miasta – podkreśla burmistrz Jarosław Berendt.

Przebudowa budynku biblioteki ma polegać m.in. na wykonaniu: nowej elewacji, pokrycia dachowego, zadaszenia nad wejściem głównym, oświetlenia zewnętrznego, a także instalacji odgromowej, nowego komina oraz wzmocnieniu elementów więźby dachowej. Ponadto w ramach zadania planuje się doposażyć bibliotekę o interaktywny sprzęt (np. mobilny zestaw interaktywny, interaktywną podłogę edukacyjną), co pozwoli na poszerzenie oferty zajęć i wykroczenie poza tradycyjne funkcje biblioteki.

Zakupione wyposażenie będzie wykorzystane na potrzeby multimedialnych lekcji bibliotecznych dla dzieci i młodzieży. Pozwoli ono również na połączenie tradycyjnych metod pracy z nowoczesną technologią oraz wzbogacenie edukacji poznawczej dzieci i młodzieży w wielu dziedzinach wiedzy. Dodatkowo biblioteka zyska narzędzia do nowych działań, służących podnoszeniu kompetencji cyfrowych osób dorosłych i seniorów.

Prace budowlane mają się rozpocząć w październiku i zakończyć do 31 grudnia br.Komentarze   

Yeti
+7 #10 RE: Kolejne dofinansowanie w tym tygodniuYeti 2019-09-07 13:37
Uuuu... jak do endokrynologa, to słabo to widzę. Trzeba odżałować 200 zł i pójść prywatnie. Publiczna służba zdrowia w tym kraju to fikcja, brakuje kasy na wszystko.
Maria PW
+10 #9 RE: Kolejne dofinansowanie w tym tygodniuMaria PW 2019-09-07 12:38
Wolałabym żeby ten rząd wziął się wreszcie za służbę zdrowia - dostanie się do specjalisty to dramat. Czwarty miesiąc czekam na wizytę u endokrynologa!
nana
+3 #8 RE: Kolejne dofinansowanie w tym tygodniunana 2019-09-07 12:36
NAUCZYCEL .Niestety kwitki wrześniowej wypłaty są dowodem. Odsetki biegną...powinn y rosnąć na kontach nauczycieli
nauczycel
-3 #7 RE: Kolejne dofinansowanie w tym tygodniunauczycel 2019-09-07 09:10
ja nie ma dla nas na podwyżki, skoro dostaliśmy już we wrześniowej wypłacie
wrrrrrrrr
-2 #6 RE: Kolejne dofinansowanie w tym tygodniuwrrrrrrrr 2019-09-07 06:35
A dla nauczycieli nie ma pieniędzy. Widać w jakim środowisku żyjemy, tylko wiać z tej dziury zabitej dechami, gdzie piwko , GRYL, socjal i coś mocniejszego to podstawa i kwintesencja życia.
UM Jadzia
0 #5 RE: Kolejne dofinansowanie w tym tygodniuUM Jadzia 2019-09-06 22:58
Zacharyusz tak dla Twojej wiedzy, biblioteka miała problemy z ewidencją, dlatego Poszwa rok temu nie otrzymał dofinansowania, teraz Berendt wyprostował sprawy własności i dostał dotację. Proste prawda.
Zacharyusz
-4 #4 RE: Kolejne dofinansowanie w tym tygodniuZacharyusz 2019-09-06 22:54
Tia, ciekawe ile z tych projektów opracowano w poprzednich latach. Z nowych pomysłów tylko rowerki dla małolatów. Jak rozmawiają z ludźmi, pokazali przy okazji planowanej spalarni śmieci - tylko gwałtowny protest wągrowczan ich powstrzymał. No i warto przypomnieć pieniądze z dofinansowania, które nie zostaną wykorzystane - a miały pomóc w budowie oczyszczalni ścieków czy w ogarnięciu zasyfionego skrzyżowania rzek. Szkoda mówić.
Józek
-2 #3 RE: Kolejne dofinansowanie w tym tygodniuJózek 2019-09-06 22:07
Widać kolejne pozytywne działania nowej władzy, dodatkowo potrafią rozmawiać z ludźmi i realizują ciekawe projekty. Gratuluję i powodzenia Panowie. Hejterzy zawsze będą, ja oceniam obiektywnie, zresztą z podobnymi opiniami spotykam się że strony znajomych.
iga
-10 #2 RE: Kolejne dofinansowanie w tym tygodniuiga 2019-09-06 20:13
Zapewne tą kase załatwiła radna która pracuje w tej bibliotece . Po drugie jak ta pani może reprezentować mieszkańców i mieć inne zdanie jak burmistrz skoro jest jego podwładną
Wrcmtu
-5 #1 Jest okWrcmtu 2019-09-06 20:09
Wizualnie źle nie wygląda 😉 no może się mylę i potrzebuje remontu.

Portal WRC

  • Portal WRC powstał w 2009 roku
  • Odwiedza nas 74 tys. Internautów miesięcznie, generując 900 tys. odsłon
  • Mamy najwięcej fanów spośród wągrowieckich redakcji
  • Zobacz nasz profil na:

Reklama

  • Niezależny Portal Powiatu Wągrowieckiego
  • Nr 1 w Powiecie Wągrowieckim
  • W naszej ofercie znajdziesz, bannery, materiały sponsorowane, filmy reklamowe oraz reportaże wideo.
  • Całą dobę sprawdzamy skrzynkę: [email protected]

ZAPYTAJ O OFERTĘ

X

Ostrzeżenie

© 2009-2019 Portal WRC. Wszystkie prawa zastrzeżone.