• Opublikowano:
  • Wyświetlono: 4082

Nadchodzą zmiany w wągrowieckiej komunikacji miejskiej

Komunikację miejską w Wągrowcu mieszkańcy oceniają na poziomie dostatecznym. Nadszedł czas zmian zapowiadanych przez klub "Bliżej Ludzi".

Firma Marcin Gromadzki Public Transport Consulting zaprezentowała wyniki badań ankietowych dotyczących funkcjonowania komunikacji miejskiej oraz przedstawiła koncepcje zmian, które mają wpłynąć na wzrost liczby pasażerów oraz poprawę jakości świadczonych usług przez Zakład Komunikacji Miejskiej.

- Moją uwagę zwróciło pytanie: "W jaki sposób mieszkańcy docierają do pracy/szkoły/centrum miasta?" Tutaj odpowiedź "komunikacją miejską" została wskazana na czwartym miejscu — poinformował Jakub Zadroga, Przewodniczący rady Miejskiej w Wągrowcu.

Jak się okazało, ankietowani najczęściej docierają rowerem, podobny odsetek osób samochodem, na trzecim miejscu jest dotarcie do celu pieszo, natomiast na pytanie, dlaczego nie wybierają komunikacji miejskiej, najczęściej padała odpowiedź - "zbyt długi czas dotarcia do celu".

- Jedną z propozycji zmian jest wprowadzenie cyklicznych kursów autobusów w takcie 30-minutowym oraz 60-minutowym. Nowe rozwiązania spowodują wzrost wozokilometrów. W jakiej skali to będzie, jeszcze przedmiotem dyskusji — dodaje Jakub Zadroga. - Osobiście cieszy mnie fakt, że w propozycjach zmian uwzględniono moje wnioski o rozszerzenie linii o osiedle Piaskowa-Jaśniak, co w efekcie spowoduje stworzenie nowych przystanków na Osiedlu Piaskowa oraz na ulicy Polnej.

Drugi, ważny postulat, jaki wskazywał Jakub Zadroga podczas wcześniejszych spotkań z firmą prowadząca optymalizację oferty przewozowej, to stworzenie linii autobusowej przez osiedle Nad Nielbą. Pomysł ten został również uwzględniony w propozycjach zmian.

Przedstawione dziś rozwiązania będą przedmiotem analizy Zakładu Komunikacji Miejskiej, burmistrzów oraz Rady Miejskiej. Wypracowany model zmian przedstawiony zostanie mieszkańcom Wągrowca w celu konsultacji. Będzie to ostatni etap przed wdrożeniem nowych rozwiązań w komunikacji miejskiej.

Wprowadzenie nowego rozkładu jazdy planowane jest na styczeń 2020.

Komentarze   

derghstjdkyf,g.ul/hg
+2 #36 RE: Nadchodzą zmiany w wągrowieckiej komunikacji miejskiejderghstjdkyf,g.ul/hg 2019-09-17 16:05
Najlepsze jest to na końcu że ten temat będzie analizowany przez radnych Za\pytam przez kogo Życha elektryka , Mazurka hydraulika czy może tą nauczycielke z Nad Nielby co chciała swoim wyborcą postawic spalarnie pod oknami Ci w Komunikacji Miejskiej nie jarzą tematu i biorą zaprzyjażnioną firme do opracowania rozkładu jazdy a radni będą wiedzieć co robić Obecni radni w większości to popychadła i gdzie ich pchnie Berent , Narcyz czy Puchatek to tam lecą Doskonale to było widać po spalarni jak popychadła raz byli za a za chwile przeciw Zero honoru
TONI
+3 #35 RE: Nadchodzą zmiany w wągrowieckiej komunikacji miejskiejTONI 2019-09-17 12:57
Może też trzeba wymienić Prezesa jak to zrobił Beret w pozostałych spółkach miejskich. Może Koniuszy ma jakiegoś brata bezrobotnego .
Ania
-3 #34 RE: Nadchodzą zmiany w wągrowieckiej komunikacji miejskiejAnia 2019-09-16 16:33
A miejscowości podmiejskie? Takie jak Kaliska i Micharzewo? Brakuje porządnej ścieżki rowerowej i chodnika, to chociaż przydałaby się większa liczba połączeń autobusowych. Jazda rowerem bez ścieżki nie jest bezpieczna na tak ruchliwej drodze.
Janowy
-5 #33 RE: Nadchodzą zmiany w wągrowieckiej komunikacji miejskiejJanowy 2019-09-13 01:51
Krytyk - do wszystkich tych miejscowości dochodziły kiedys linie kolejowe. Tak jak do Poznania. Ale kiedys jakis "strateg" uznał, ze się nie opłaca, tory, rozebrano, cpo się dało to rozkradziono (włącznie z tłuczniem), cała infrastrukturę rozpieprzono i tyle pozostało z tego ... W zamian nie ma nic, budzki dla kotów, skwerki cisz, sciezki rowerowe w Wagrowcu . Nawet WORD-u w Wagrowcu , który pozwoliłby ludziom używać jakis starych aut do poruszania się pomiędzy wioskami nie potrafią zorganizować.
Golem
+4 #32 RE: Nadchodzą zmiany w wągrowieckiej komunikacji miejskiejGolem 2019-09-12 23:15
gruby zatrudnij sę w jakimkolwiek urzędzie, a następnie oceniaj ludzi. Ja nie oceniam ludzi, nie znając specyfiki ich pracy. Poza tym, jaką masz wiedzę na temat sytuacji finansowej ZKM? Na jakiej podstawie stwierdzasz, że może ta firm osiągnie jakiś zysk. Z tego co wiem, to ZKM ma za zadanie zaspokajać potrzeby mieszkańców. Dlatego prezes podjął decyzję, aby zatrudnić firmę, która kompleksowo postara się rozwiązać potrzeby mieszkańców. Dlatego zatrudniona firma przeprowadzała ankiety wśród mieszkańców. Jednemu pasuje, aby na danej trasie przejeżdżały autobusy 0,1,5,8. Natomiast innemu wystarczy że będą przejeżdżać na tej trasie autobusy 0 i 3. Potrzebna była firma, po to aby zebrać te wszystkie dane. Zapominasz że miasto i gmina Wągrowiec się rozrasta. ZKM nie obsługuje tylko tras na terenie miasta Wągrowca, ale też na terenie przyległych wiosek, jak Kobylec, Łaziska, Sienno, Micharzewo, Bartodzieje, itd. Przypomnij sobie ilu mieszkańców było w tych wioskach 10 lat temu, a jak zmieniły się w ciągu tych 10-iu lat i ilu mieszkańców przybyło tam.
Karamba
-1 #31 RE: Nadchodzą zmiany w wągrowieckiej komunikacji miejskiejKaramba 2019-09-12 22:44
Maxym aby wiedzieć nie trzeba być, lecz wykazać choćby minimum zainteresowania . Poza tym nie mam problemu z komunikacją z innymi. Sami radni mówią o słabym zainteresowaniu , ze strony innych radnych problemem komunikacji miejskiej w Wągrowcu Elektryk być może ma problem ze słuchem, ale nie ma problemu z wymową i kontaktem z innymi.
gruby
+1 #30 RE: Nadchodzą zmiany w wągrowieckiej komunikacji miejskiejgruby 2019-09-12 21:28
Golem masz racje przecież dzisiejszy dyrektor ZKM pracuje tam zaledwie 10 lat i jeszcze nie ogarnał kto za co uniego w firmie odpowiada i kto co robi Trzeba mu dać kolejne 10 lat to może da rade pokierować tym potężnym zakładem Nie mówiąc już o tym że może kiedyś ta firma osiągnie jakiś zysk Golem ty zapewne w swojej firmie tolerujesz takich specjalistów chyba że pracujesz na urzedzie i masz podoibny styl pracy jak ten dyrektor który nie potrafi po 30 latach funkcjonowania komunikacji miejskiej opracować rozkładu jazdy i takiego mamy co drugiego urzednika Zero pojecia o swojej pracy DNO
krytyk
-5 #29 zkmkrytyk 2019-09-12 18:59
Kierunki Damasławek,Skok i, Mieścisko, Gołańcz, Rogozno, Budzyń, a nawet i o Janowiec te kierunki by młodzi mieli łatwiejsze dostanie się do szkół weżcie to pod uwagę
rb
+14 #28 na brukrb 2019-09-12 18:00
Panie rezesie ZKM skoro nie potraficie opracować sami rozkładu jazdy to może przejedzcie się na wycieczke do miejscowości zbliżonej liczbą mieszkańców do WRC np PEKIN czy Meksyk może tam przyjrzycie się jak tam się to robi i dacie sami rade Tak wogóle ma pan tam jakieś obowiązki czy tylko pierdzi pan cały dzień w fotel Z takim zaangażowaniem w prace to nadaje się pan do mycia autobusów Czas przewietrzyć ten bajzel
Krytyk
+5 #27 Zmiany w ZKMKrytyk 2019-09-12 17:05
A może by tak ZKM rozszerzył swoje terytorium rozkładem jazdy nie tylko do miasta a także o wioski w powiecie bo Polski PKS kuleje a z wiosek w odrebie 20 km nie ma jak już dojechać chodzby młodzieży do szkół zawodowych ,ten ruch by usprawniło dotarcie młodemu pokoleniu na naukę
Maxym
+3 #26 RE: Nadchodzą zmiany w wągrowieckiej komunikacji miejskiejMaxym 2019-09-12 10:21
Karamba nie jesteś w radzie i wymieniasz osoby obecne na jakimś spotkaniu? Ilu tam było mieszkańców? Byłeś tam jako kto? Dobry duch spotkania?
Janowy
-3 #25 RE: Nadchodzą zmiany w wągrowieckiej komunikacji miejskiejJanowy 2019-09-12 10:09
He, he, he .... Golem. Takie zadupie jak Wagrowiec z 4 ulicami na krzyz potrzebuje specjalnej firmy do celow opracowania rozkladu jazdy? Takie projekty, i to na wieksze miasta to robi sie na 1-wszym roku studiach na polibudzie (i nie tylko). Chcesz powiedziec, ze ludzie tam pracujący nie potafią takiego czegos ulozyc? Naprawdę? Tak z ciekawości, bo ty pewnie wieszz lepiej - zawsze Wągrowiec do takich pierdółek wynajmował firmę zzewnętrzną? Przeciez te autobusy nie jezdza tam od wczoraj. Pewnie to jest tak skomplikowane bo trzeba wziąść pod uwagę metro i tramwaje w Wagrowcu, co? A jeszcze te stacje rowerow miejskich .... Rozumiem, ze to przerasta twoje umiejętności ale nie sądz wszystkich swoją miarą - juz ci to poradzilem kiedyś.
Karamba
-1 #24 RE: Nadchodzą zmiany w wągrowieckiej komunikacji miejskiejKaramba 2019-09-12 09:45
Errorek rozczaruję ciebie i zapewne zmartwię. Nie jestem w tej radzie jak i nie byłem w żadnej poprzedniej radzie. Nie żałuję tego, bo jak patrzę na przerost "formy nad treścią" niektórych radnych, to cieszę się, że nie uczestniczę w tej hucpie. Uważnie śledzę co dzieje się w naszym mieście i wkurza mnie, kiedy nie w pełni informuje się mieszkańców, a wręcz manipuluje się informacjami. Z kolei ja mam wrażenie że kogoś, kogo wymieniłem w moim wpisie zabolała prawda. Tak się składa, że mieszkańcy obserwują działania swoich radnych i nie lubią być nierzetelnie informowani.
Golem
-3 #23 RE: Nadchodzą zmiany w wągrowieckiej komunikacji miejskiejGolem 2019-09-12 09:29
Janowy i as - to wy chcecie żeby prezes ZKM układał rozkład jazdy? Wam chyba kompletnie pod tym sufitem coś siadło. Skoro jesteście tak do przodu i wszystko potraficie, łącznie z pouczaniem innych, to może kandydujcie na takie stanowiska. Dlaczego ograniczacie się wyłącznie do Wągrowca?! Na takie stanowiska specjaliści poszukiwani są w całej Polsce. Zapewne według waszej wiedzy kierowanie firmą, to siedzenie w ciepłym biurze i wymyślanie bzdur.
Errorek
-1 #22 RE: Nadchodzą zmiany w wągrowieckiej komunikacji miejskiejErrorek 2019-09-11 23:12
Karamba- jakiś ty przenikliwy,jak byś w tej radzie radnym był i coś Cię zabolało.Ludzie czasami myślą i pomyślą,że ktoś w tej radzie ma stany chorobliwie.
Karamba
+8 #21 RE: Nadchodzą zmiany w wągrowieckiej komunikacji miejskiejKaramba 2019-09-11 22:50
Artykuł ewidentnie pisany na zamówienie radnego Zadrogi.
Czy WRC i radny Zadroga mają nas mieszkańców za idiotów. Może troszkę szacunku dla nas wyborców. W tym spotkaniu w ZKM uczestniczyli też inni radni z tego samego okręgu wyborczego co radny Zadrogi, czyli radni Kotecki, Naumczyk, Zych i Łosińska. Poza tym na fanpagu radnych Kotecki i Naumczyk łatwo znaleźć informację, że wniosek w sprawie przystanków na ul. Piaskowej i Polnej złożyli właśnie radni Kotecki i Naumczyk w dniu 15.03.2019. Czy radny Zadroga jest w stanie pochwalić się takim wnioskiem, złożonym wcześniej? Jeżeli tak to myślę, że nie będzie problemu, aby takie opublikować. Nie ładnie tak podpinać się pod czyjeś inicjatywy i chwalić się jako własnymi, tylko dlatego, że jest się przewodniczącym BL. Przez to, że radny Zadroga podpina się pod czyjeś inicjatywy, to wcale nie jest Bliżej Ludzi, czyli bliżej nas. Zapewne w kolejnej kampanii wyborczej, będzie się chwalił cudzymi osiągnięciami jako swoimi. Obiektywność WRC poniżej krytyki. To tuba propagandowa obecnej władzy. Lepiej aby Romuś nie zajmował się komentowaniem bieżących faktów z udziłem radnych, bo nie ma w tych artykułach za grosz obiektywizmu, a informacje są niepełne, a może wręcz celowo pomijane.
Zapewne admin za pewien czas usunie ten wpis, jak często to robił, kiedy obnażałem prawdę na temat działania pewnych radnych.
zachwycony wyborca
+14 #20 RE: Nadchodzą zmiany w wągrowieckiej komunikacji miejskiejzachwycony wyborca 2019-09-11 20:55
Kursy co 30 minut powinny być standardem. Bo teraz to z buta szybciej można dojść z centrum na os. Wschód niż czekać na kolejny autobus godzinę albo i więcej. Geniusz także zaprojektował kursy na dworzec, np. dojeżdżające chwilę przed odjazdem z peronu "plastikowopodo bnego pociągu". :D
szdxfcgvhbjnkml,
+11 #19 RE: Nadchodzą zmiany w wągrowieckiej komunikacji miejskiejszdxfcgvhbjnkml, 2019-09-11 20:30
Ciekawe ile zarabia ten niegramotby prezes komunikacji miejskiej i kto tam go wcisnął
nik
+3 #18 RE: Nadchodzą zmiany w wągrowieckiej komunikacji miejskiejnik 2019-09-11 19:25
Problem to krążenie autobusów po osiedlowych uliczkach co tak wydłuża czas przejazdu , że prędzej dojdziesz .Widzę proste rozwiązanie ;mniej linii ,a częstsze kursy i linie kursujące po przekątnych .
as
+12 #17 RE: Nadchodzą zmiany w wągrowieckiej komunikacji miejskiejas 2019-09-11 18:37
Podobny syf jest w spółdzielni mieszkaniowej tam też do wszystkiego biorą firmy zewnetrzne Dziwne że wogóle oni jeszcze przychodzą do pracy Nawet w tym miesiącu nie potrafią na czas przygotować nowych czynszów ,oczywiście tłumaczą się że to nie z ich winy - niech z ich winy bo nawet papierkową robote zlecają innym
Ewela
+16 #16 rozkład do poproawkiEwela 2019-09-11 11:29
Wyrobiłam córce karte młodego wągrowczanina w zeszłym roku,by mogła dojechac ze szkoły do domu autobusem.
Tylko ,że autobus jeżdzi 5 minut przed końcem lekcji w szkole .Więc pytam -kto jeździ tymi autobusami skoro dzieciom rozkład jazdy nie pasuje, a stac na przystanku i czekac kolejna godzine na kolejny autobus to nawet do Łazisk dziecko zdąży przyjść pieszo!Prosze układajac nowy rozkład jazdy uwzględnijcie może dzieci ,które chciałyby korzystac z komunikacji miejskiej.
Józek
-3 #15 RE: Nadchodzą zmiany w wągrowieckiej komunikacji miejskiejJózek 2019-09-11 08:41
Czkawką nam się cały czas odbija poprzedni burmistrz. To z jego inicjatywy wprowadzono te przesiadkowe rozkłady. On myślał, że Poznaniem zarządza. Dobrze, że naprawienie po nim sprawnie idzie, coraz więcej rzeczy wraca do normy. Nikomu nie maślę, ale naprawdę jestem zadowolony z obecnej władzy. Kościuszki reprezentatywna , znajomi byli zachwyceni kwiatami i otoczeniem. W szkołach uspokaja się sytuacja, autobusy wrócą do normy, kuchnie w przedszkolach też już wracają. Naprawianie po porzedniku trwa i idzie to sprawnie. Remonty mieszkań TBS również się odbywają. Dobrze to wygląda i podkreślam, nie mam na celu nikomu maślić, jestem obiektywny i neutralny.
Mieszkanka
+21 #14 RE: Nadchodzą zmiany w wągrowieckiej komunikacji miejskiejMieszkanka 2019-09-11 08:34
kiedyś było dosłownie kilka autobusów i wszędzie można bylo dojechać bez przesiadania się. Teraz, żeby z Berdychowa dojechać do szkoły na Kcyńska, to już jest wyczyn! Kto ustalił takie „cudowne” rozkłady jazdy?? A ten pożal się Boże rozkład jazdy w internecie? Miałam nie raz do czynienia z rozkładami autobusów, ale to, co tam jest, to jest jakaś TRAGEDIA!! Kto rozezna się w tym rozkładzie jazdy bez problemu nie mając z tym nigdy do czynienia, to CUD! ZMIEŃCIE TO!
Janowy
-5 #13 RE: Nadchodzą zmiany w wągrowieckiej komunikacji miejskiejJanowy 2019-09-11 08:08
As - w koncu ktos inny niz ja dostrzegł tą kpinę z ludzi. Gdy ja napisałem o tym chyba z 7-8 miesiecy temu to mnie od idiotów kompletnych wyzwano i miałem chyba z 27 minusików, he, he, he ... teraz WORD-u w Wągrowcu nie chcą bo im Elki beda miasto blokować i zatruwać
Choreeeeeeee
+16 #12 RE: Nadchodzą zmiany w wągrowieckiej komunikacji miejskiejChoreeeeeeee 2019-09-11 06:22
FFIRMA DORADCZA UKŁADA ROZKŁAD JAZDY!!!!!!!!!! TAK SIĘ DZIEJE KIEDY NA STANOWISKACH SA LUDZIE NIEKOMPETENTNI, PRZYPADKOWI, BEZ KWALIFIKACJI PO ZNAJOMOSCI, TAK SIĘ DZIEJE W MAŁYCH MIASTACH, TO NADAJE SIE DO TV. Zaznaczam, że nie wiem, kto się tym zajmuje i nie obchodzi mnie to ale myślę, że to tak samo jakby lekarz chirurg prosił krawca by ten zeszył brzuch po operacji.
Mieszkaniec Piakowa
+25 #11 PytanieMieszkaniec Piakowa 2019-09-10 23:49
Jak przeciętny użytkownik, który chciał by korzystać z komunikacji miejskiej może sprawdzić trasy i godziny kursowania autobusów ? Chciał bym zaznaczyć, że ten co funkcjonuje w internecie wymaga nadludzkich domyślań i przewidywań.
as
+23 #10 RE: Nadchodzą zmiany w wągrowieckiej komunikacji miejskiejas 2019-09-10 23:35
Panie prezesie Zakładu Komunikacji Miejskiej czy nie lepiej by było jakby ta firma doradcza prowadziła ten zakład bo i tak pan bierze penje i trzeba płacić jeszcze doradcą Zapewne znajdzie pan prace np w Polinovej , obecnie co sobota są drzwi otwarte w tej firmie ,prosę się przejść i poszukać sobie łatwiejszej pracy Autobusy miejskie działają w WRc ponad 30 lat a pan nie potrafi sam opracować rozkłady jazdy ŻENUA
kocham ręczną
-5 #9 RE: Nadchodzą zmiany w wągrowieckiej komunikacji miejskiejkocham ręczną 2019-09-10 23:23
najlepiej do by było wprowadzić 2 autobusy na osiedle i problem rozwiązany i jeden który jeździ w centrum. I żeby jeździły co najmniej do 22 bo ostatni kurs o 19:30 to kpina
as
+18 #8 na brukas 2019-09-10 23:03
Wągrowiec to taka milionowa metropolia że trudno jest samemu zrobić rozkład jazdy do pięciu autobusów
as
+10 #7 RE: Nadchodzą zmiany w wągrowieckiej komunikacji miejskiejas 2019-09-10 23:01
Prowadze małą firme i nie toleruje u siebie ludzi nieudolnych przezto coś osiągnołem Widocznie siedzisz na bezrobociu i nie płacisz podatków do państwa stąd ci jest to obojętne że niektórzy nie powinni zajmować stanowisk jakie zajmuja W prywatnej firmie już by dostał kopa\ i za brame a nie brał sobie firme żeby za niego robiła
Jollll
-3 #6 RE: Nadchodzą zmiany w wągrowieckiej komunikacji miejskiejJollll 2019-09-10 22:56
Ale frustrat się znalazł, będzie krytykował wszystko i wszystkich. Słabe to, jakby bezsilne. Nie masz nic do zaoferowania. Fajnie tak anonimowy się wyładować. Lepiej włącz sobie znowu w życiu mi nie wyszlo.
as
+28 #5 RE: Nadchodzą zmiany w wągrowieckiej komunikacji miejskiejas 2019-09-10 22:47
Tak wogóle za co biora pieniądze ci co pracują we władzach Zakładu Komunikacji Miejskiej czy ci ludzie są tak nieudolni że trzeba płacić firmie zewnętrznej aby zrobiła rozkład jazdy ? Skoro są nieudolni to wyrzucić z pracy na bruk i przyjąć osoby kompetentne
hygvf
+16 #4 RE: Nadchodzą zmiany w wągrowieckiej komunikacji miejskiejhygvf 2019-09-10 22:42
Jeremi cepie tacy debile ja ty to myślą że ludzie nie mają co robić z czasem i paliwem i jeżdżą sobie z nudów do miasta na zakupy Idioto sporo osób pracuje poza miastem i im nie chce się po pracy lub wekend bujać cały dzień z zakupami autobusem Kubuś i Narcyz nie każdy ma załatwioną porace na państwowym etacie w biurze i dojeżda tylko z teczką w ręce do pracy Jesteście głupi jak myślicie że miejskim będą jeżdzili wszyscy bo wam nie chce się budować dróg i parkingów Zapewne wymyślicie płatne parkingi aby choć część osób zmusić aby nie jeżdziły autem do miasta Po drugie dzieciaki nie po to człowiek zapierdala całe życie i za komuny chodził z laczka żeby teraz nadal nosić zakupy w łapach a wy będziecie jezdzić autami Narcyz powiedz wujowi i cioci niech też chodzą pieszo bo ich auta zajmuje po dwa miejsca parkingowe
Aniaa
+5 #3 RE: Nadchodzą zmiany w wągrowieckiej komunikacji miejskiejAniaa 2019-09-10 22:23
Jako mieszkanka osiedla Piaskowa bardzo dziękuję za to udogodnienie. Skorzystają dzieci, a sama też pewnie czasami wybiorę autobus
Jeremi
-6 #2 RE: Nadchodzą zmiany w wągrowieckiej komunikacji miejskiejJeremi 2019-09-10 22:21
Gdybyś pajacu zainstalował aplikację Roove to być widział gdzie teraz są rowery, piszesz bzdety za kase opozycji?
hygvf
+2 #1 RE: Nadchodzą zmiany w wągrowieckiej komunikacji miejskiejhygvf 2019-09-10 22:14
Zadroga autobusami mało kto jezdzi tak jak rowerami miejskimi to trzeba zrobić płatną strefe parkowania ze sta\wką 10o zł za godzine wtedy Narcyz pochwali ja wypaliły wasze pomysły z nowym rozkładem i rowerami miejskimi

Portal WRC

  • Portal WRC powstał w 2009 roku
  • Odwiedza nas miesięcznie 43 tys. unikalnych użytkowników
  • Mamy najwięcej fanów spośród wągrowieckich redakcji
  • Zobacz nasz profil na:

Reklama

  • Niezależny Portal Powiatu Wągrowieckiego
  • Nr 1 w Powiecie Wągrowieckim
  • W naszej ofercie znajdziesz, bannery, materiały sponsorowane, filmy reklamowe oraz reportaże wideo.
  • Całą dobę sprawdzamy skrzynkę: [email protected]

ZAPYTAJ O OFERTĘ

X

Ostrzeżenie

© 2009-2019 Portal WRC. Wszystkie prawa zastrzeżone.