• Opublikowano:
 • Wyświetlono: 2204

Podpisali List Intencyjny w sprawie budowy obwodnicy

Dzisiaj przy rondzie Kaliska odbyło się spotkanie, podczas którego podpisano List Intencyjny w sprawie budowy V odcinka obwodnicy Wągrowca.

List Intencyjny został podpisany przez Wicemarszałka Województwa Wielkopolskiego Wojciecha Jankowiaka, Burmistrza Miasta Wągrowca Jarosława Berendta, Starostę Powiatu Wągrowieckiego Tomasza Kranca, Wójta Gminy Wągrowiec Przemysława Majchrzaka oraz Wicestarostę Michała Piechockiego — jednocześnie Prezesa Zarządu Stowarzyszenia Jednostek Samorządu Terytorialnego "Komunikacja".

W spotkaniu uczestniczyli również m.in. poseł na Sejm RP Krzysztof Paszyk, Dyrektor Wielkopolskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich w Poznaniu Paweł Katarzyński oraz Przewodnicząca Rady Powiatu Wągrowieckiego Małgorzata Osuch.

Podpisanie Listu Intencyjnego to pierwszy krok do podjęcia wspólnych działań przy budowie V etapu obwodnicy Wągrowca. Nowy odcinek połączy rondo Kaliska (droga wojewódzka nr 241) z drogą wojewódzką nr 190, będzie to odcinek o długości około 2 km długości.

Przypomnijmy, budowa obwodnicy Wągrowca byłą realizowana etapami w latach 2000 - 2015. Do tej pory powstało blisko 8 km drogi za kwotę 74,5 mln zł. Wybudowano pięć skrzyżowań typu rondo, skrzyżowania skanalizowane wraz z infrastrukturą dla pieszych i rowerzystów. Powstał także most na rzece Wełnie o długości 164 m.


Komentarze   

kolo
+1 #32 RE: Podpisali List Intencyjny w sprawie budowy obwodnicykolo 2019-10-07 23:38
W komentarzu nr 1 myślałem że Szejnfeld przyszedł z laczka a tu się okasuje że burmistrz który schował peowską legitymacje dał służbowe auto żeby wozili jego prywatnego gościa Panie Berent o ilu jeszcze sprawach mieszkańcy nie wiedza Dopiero rok siedzi pan na stołku a tu jakieś lewizny
Golem
0 #31 RE: Podpisali List Intencyjny w sprawie budowy obwodnicyGolem 2019-09-24 01:54
Janowy określ się wreszcie gdzie są te WINA TUSKA. Wielu z nas spróbowało by tych win. Każda wasza porażka, to WINA TUSKA. Ciekawe gdzie te winiarnie w Polsce są?!
Golem
0 #30 RE: Podpisali List Intencyjny w sprawie budowy obwodnicyGolem 2019-09-24 01:52
Janowy przypomnij raz jeszcze jak to poprzednicy wyprzedawali Polską gospodarkę. Sprzedaż Stoczni Gdańsk w październiku 2007, czyli za rządów PiS. Sprzedaliście Stocznię Gdańsk ukraińcowi, czyli sprzedano oligarsze z Ukrainy. Ten oligarcha to Siegiej Taruta. Przypomnij, ja sprzedaliście PZL Mielec?! Czy to nie PiS sprzedał PZL Mielec?! Po co te kłamstwa wobec suwerena?! Na kłamstwie niczego dobrego nie zbudujecie. Jeyne o co wam chodzi, to ochrona własnych przekrętów. Boicie się się odpowiedzialnoś ci. Być może wygracie najbliższe wybory, czego wam życzę, abyście ponieśli konsekwencje swojej polityki wobec zbliżającego się spowolnienia gospodarczego Europy i całego Świata. Czy za to również, będzie winna PO-KO i Tusk? Za co w końcu wy odpowiadacie?!
Golem
0 #29 RE: Podpisali List Intencyjny w sprawie budowy obwodnicyGolem 2019-09-24 01:17
Janowy ostatni wasz przekaz to niby Sokzburaka to trolownia. Szukajce dalej. Czy wy potraficie funkcjonować jedynie, poprzez atakowanie krytykujących was. Taki jest obecnie przekaz dnia PiS. Po co się ośmieszasz. Jachira to nie moja córka, lecz podejrzewam twoje koligacje rodzinne z Banasiem. Też wynajmujesz pokoje na godziny? Banaś niby tak kryształowo czysty okazuje się, że zapomniał co ma wymienić w oświadczeniu. Jak pan Banaś w ciągu kilku dni spłacił kredyt hipoteczny, na którym było zabezpieczenie hipoteczne na kwotę 2,6 mln PLN. Chcesz nam wmówić, że Banaś jest czysty, a ci którzy mieli go kontrolować, składają mu gratulacje. Mam tu na myśli Kamińskiego i Wąsika. Dołużmy do tego ochronkę Ziobry i mamy mafię w pełnej postaci. Drzesz swoją mordę, bo czujesz, że możesz być oderwany od koryta. Każda ś...a PiS, kiedy odrywa ją się od koryta drze mordę. Teraz te ś...ie trzeba pozostawić przy korycie, aby zapłacili, za swoje warcholstwo. Spowolnienie staje się faktem. Po wyborach zobaczymy, czy znowu PO była winna temu. Ośmieszasz i ośmieszacie się tymi pierdołami. Wcześniej dla was było problemem, że Gawłowski wynajmował mieszkanie prostytutce, a Banaś prowadził burdel z pokojami na godziny. Co gorsza ten wasz Banaś zajmuje stanowisko konstyytucyjne, czyli jest nie odwołalny przez posłów.Skoro jest nieodwołalny przez posłów, to suweren nie ma nad nim kontroli. Nie rób sobie żartów z tego suwerena. Wciskasz ludziom kit na zamówienie PiS.
Teraz wrócę do twojego innego wątku, czyli zwijania się linii kolejowych. To gdzie od 4-ech lat był PiS?! Przez 4 lata nic twoja partia, czyli PiS nie zrobiła, aby odbudować połączenia kolejowe. Czy Kolej to spółka prywatna, czy może państwowa?! Może zamiast, tylko obsadzać kolesi na stanowiskach, powinniście zainteresować się sytuacją połączeń kolejowych.
Na tym zakończę, podobnie jak poprzedni wpis, bo wiem że masz problem z czytaniem ze zrozumieniem, długich tekstów. Pozostały tekst i odpowiedź w kolejnym wpisie.
Janowy
+1 #28 RE: Podpisali List Intencyjny w sprawie budowy obwodnicyJanowy 2019-09-23 17:32
Golem - a ta Klaudia Jachira top czasami nie twoja ciotka czy jakoś inaczej spokrewniona? Tak samo pieprzy jak ty...
kooloo
+1 #27 RE: Podpisali List Intencyjny w sprawie budowy obwodnicykooloo 2019-09-23 13:27
Golem nikt nie jest głupi i wystarczy spojrzeć w ceny sprzedaży ziemi na każdym portalu i wiadomo ile może kosztować taki grunt w centrum miasta Czy powiat powinien wogóle to sprzedawać ? Czy może powinien zatrudnić innego rzeczoznawce ? Czy ty byś to sprzedał widząc ile kosztują grunty w Wrc. Jestem ciekaw za ile by sprzedali takie grunty jakby były to ich prywatne Na koniec kto wtedy był radsnym powiatowym ? Może trzeba było to sprzedać w innej formie ,podzielić i sprzedać na działki pod budownictwo jednorodzinne w nieograniczonym przetargu
Janowy
0 #26 RE: Podpisali List Intencyjny w sprawie budowy obwodnicyJanowy 2019-09-23 13:17
Golem - proponuje ci jakiejs melisy sie napic bo bredzisz jakby ci sie czarina parasolka w d//e otowrzyła. Co do wyroków to NAPISAŁEM CI. Jest szansa, ze PIS wygra druga kadencję i znajdzie sędziów, którzy nie są w mafii i w koncu wydadzą takie wyroki jakie wydaliby na przeciętnego człowieka. Zacznij w koncu czytac zze zrozumieniem człowieku.
"...Wmawiam ludziom, ze przekaz TVP jest obiektywny..." - nigdy, POkiu...cu jeden, nigdy tego nie wmawiałem! Zawsze pisałem, ze posiadanie dwóch, zaleznych żródeł informacji (tak jak to jest teraz) jest lepsze od posiadanie takich w których idzei ten sam przekaz (tak jak za PO czy komuny). Idz się dokształć czytając lepiej "sokuzburaka" bo masz takie same problem z logiką i pamięcią jak twoj guru Bolek, a metody przjęte żywcemn od Michnika.
zyguś
+2 #25 RE: Podpisali List Intencyjny w sprawie budowy obwodnicyzyguś 2019-09-23 07:27
Golem tępa ośmiornico, to, że rzeczoznawca ustali cenę x nie znaczy, że w przetargu nie może iść za cenę 2,3,4,5....x. Cena rzeczoznawcy określa , że nie mniej niż x. Dlaczego nie zrobiono przetargu nieograniczoneg o tylko ograniczony?
Widzisz Golem komisja reprywatyzacyjn a prowadzi normalny tok postępowania zgodnie z ustawą, prokuratura także, natomiast sądy zamiast być niezawisłe, niezależne są beznadziejne, zjebane genetycznie. Dlatego powinny być oczyszczone ze starych klakierów i powinni być wprowadzeni nowi młodzi sędziowie.
Nara tępa strzało POKO, wyznawco tuskomatołów.
Golem
+2 #24 RE: Podpisali List Intencyjny w sprawie budowy obwodnicyGolem 2019-09-22 23:54
Janowy cepie, rzucasz kwotami, jakimiś aktami oskarżenia, a jak na razie nikt nie został skazany. Wystarczy postępować zgodnie z literą prawa, aby uniknąć kary jakiej domaga się politycznie sterowana przez PiS prokuratura lub kabaret zwany komisją weryfikacyjną ds reprywatyzacji. Dlaczego nie wspomnisz o umorzeniu spraw po orzeczeniu SA? Jak zwykle tylko propagandowy przekaz Kurwizji. Jak na chwilę obecną to ile Warszawa odzyskała z tej całej reprywatyzacji? ! Wmawiasz ludziom, że przekaz zależnej od polityków TVP (czyli Kurwizji) i Polskiego Radia lub Trwam to niezależny przekaz. Jeżeli coś jest zależne od polityków, to jakim cudem może być niezależne?! Reprezentowanie suwerena, to nie to samo co decydowanie za suwerena i wmawianie mu lub usprawiedliwian ie własnych porażek legislacyjnych. Takich porażek mamy całe mnóstwo, jak choćby wycofanie się z ustawy posła Jakiego dotyczącej reprywatyzacji mienia wobec Żydów czyli ustawy o IPN. Dlaczego PiS wycofał się z ustawy o Sądzie Najwyższym? Kolejne to wycofanie przez samego Kaczora ustawy Prawo o Ruchu drogowym, zakładającą większe zaangażowanie rządu w funkcjonowanie Stacji Diagnostycznych . Pomijasz fakty, aby sprzedawać ludziom hejt i kłamstwo. Typowy, ślepy wyznawca PiS, czyli kłamca i kombinator. Takich jak wy wyznawcy PiS należy unikać lub bacznie obserwować. Kombinatorzy złodzieje, to elektorat PiS.
Golem
+1 #23 RE: Podpisali List Intencyjny w sprawie budowy obwodnicyGolem 2019-09-22 23:09
kolo jełopie to dowiedz się na jakich zasadach działa administracja publiczna i jakimi przpisami musi się kierować. Jeżeli powiat miał taką wycenę, to podaj podstawę prawną na jakiej powiat mógł zakwestionować wycenę rzeczoznawcy w tym zakresie? Zlecasz wycenę rzeczoznawcy i na tej podstawie wystawiasz ją do sprzedaży. Co do przetargu ograniczonego, to trzeba jeszcze wiedzieć, co to oznacza i nie koniecznie musi być sprzedane za tą ceną, lecz trzeba spełnić ograniczenia określone w warunkach przetargu.
Co do tego co napisałem to widać, że masz problem z czytaniem ze zrozumieniem. Czerpał również zyski w latach 2005 o 2007, czyli kiedy rządził PiS. Ile prosperuje firma to również wiem, jak również wiem jak długo prosperują spółki inwestora z Ryczywołu.
Nie rób z siebie idioty, nie mając pojęcia o szczegółach. To co robisz żołnierzyku Janowego to czysta propaganda PiSiorów. Tylko wyznawcy PiS, to ludzie kierujący się małostkowymi problemami, typu bo sąsiad lub znajomy ma więcej ode mnie i zapewne musiał kombinować. To nic innego jak ocena drugiej strony, po swoim postępowaniu. Niezły z ciebie musi być konspirator i oszust.
kolo
-1 #22 RE: Podpisali List Intencyjny w sprawie budowy obwodnicykolo 2019-09-21 23:09
Golem jełopie gówno wiesz bo powiat sprzedawał za tak a cenejak oszacował rzeczoznawca i że był tp przetarg ograniczony to za tyle samo poszła ta ziemia Co do tego kiedy się dorobił to cepie napisałeś że czerpał zyski w latach 2005 - 2007 a ja wiem że firma ta prosperuje już 30 lat Akurat za ile kuypił to mniej ważne tylko dlaczego tak nisko zostało to wycenione i dlaczego powiat przystał na tą cene , to jest ciekawe czy zawsze są tacy ugodowi ?
Tomasz W
-3 #21 RE: Podpisali List Intencyjny w sprawie budowy obwodnicyTomasz W 2019-09-21 22:16
W którym miejscu dokładnie będzie wychodzić droga? Koło Keglów czy dalej w kierunku Kobylca?
Golem
+4 #20 RE: Podpisali List Intencyjny w sprawie budowy obwodnicyGolem 2019-09-21 15:33
Koło nie piszę bzdur, tylko znam temat. Tak się składa, że osobiście znam obu Tomków, czyli sprzedającego i kupującego. Nigdzie też nie napisałem, że sprzedający dorobił się majątku w ciągu ostatnich dwóch lat. Poza tym powiat sprzedawał za cenę wywoławczą, jak sam napisałeś, a nie masz pojęcia za ile ostatecznie zostały sprzedane. Jak widać tym jełopem okazuje się, że jesteś ty. Nic dziwnego skoro jesteś wyznawcą sekty PiS, bo ich wyznawcy to jełopy wierzące w bajki reżimowej Kurwizji.
Fałkowo 9
+3 #19 RE: Podpisali List Intencyjny w sprawie budowy obwodnicyFałkowo 9 2019-09-21 01:55
Takiego kabaretu to jeszcze nie widziałem
kolo
0 #18 RE: Podpisali List Intencyjny w sprawie budowy obwodnicykolo 2019-09-20 18:23
Golem działke za 120 zł metr to sobie kupisz na Osadzie a nie w centrum Poza tym jełopie nie porównuj cen działek pod budownictwo jednorodzinne a bloki Zapytaj po ile szły dzialki pod bloki na ul średniej Przestań pisać bzdury jak wogóle nie jesteś w temacie Nie wiesz kto kupił od kogo ,dlaczego taka cena nie pisz też bzdur że ten sprzedający dorobił sie majątku w ciągu dwóch lat itd Proszę cię nie zabieraj głosu w temacie którego wogóle nie znasz
Janowy
-10 #17 RE: Podpisali List Intencyjny w sprawie budowy obwodnicyJanowy 2019-09-20 08:47
Golem, Golem ... nie rozumiesz znów. Cos się dzieje, są zarzuty, sa zatrzymania i kwik świn złodziejkich krzyczących "konstytucja" rozlega sie nad całą warszafką. To tutaj o to chodzi a nie o konstytucje, panie naiwny .... Jeszcze jedna kadencja PIS i moze w naszym kraju pojawi sie jakas odpowiedzialnoś ć karna za przekręty (do tej pory mozna było krasc i smiac sie w oczy wszystkim) i niektóre matrony III RP wylądują za kratkami. A potem zrobi sie ustawę, bo bedziemy mieli w końcu normalnych sędziów którzy jej nie zablokują. Bo z takimi co umarzają wyroki komisji weryfikacyjnej i oddaja kamienice zlodziejom to nic się nie zrobi (mam nadzieję, ze słyszałeś o wyroku sprzed kilku dni). Mam konto w SKOK Stefczyku od kilkudziesięciu lat i w banku równolegle. Jakoś nikt mi kasy "nie zajebał" pomimo jeków takich jak ty, a i warunki o wiele lepsze niz w banku... Cieszyszz sie z "reform" Balcerowicza... ? Twoja sprawa, twoje szczęście - ja tylko widzę, ze dzieki niemu urzadziy sie komuch doskonale (wraz zz kasta sedziowską) a Polskę zwinieto dokładnie. To ta ekipa jezdziła na urlopy i kupowąła auta wiec przzestan tutaj pieprzyc bo tez to widziałem. Cieszysz sie, ze mamay manufaktury budujace jachty zamiast stoczni budujące okręty? To ty pewnie cieszysz sie , ze masz sciezke rowerową zamiast sieci lini kolejowej - wy tak macie pod tymi czachami wszyscy...? Nie odbudujemy kadry inzynieryjnej - a dlaczego nie, przyjacielu tuska? Nie widzę żadnego powodu , zeby tak sie nie stało - mozesz wytłumaczyć co za twoimi słowami stoi? Przykład najdobitniejszy "reform balcerowicza" są te linie kolejowe - jeszcze po wojnie mozna było odróżnić gdzie był zabór niemiecki (super sieć z infrastrukturą łącząca nawet wioski), gdzie austriacki (gorzej) i rosyjski (śladowe ślady, tylko głowne iasta połaczone). Dzieki takim jak Balcerowicz dzis mamy sytuacje wyrównaną - taką jak na terenach byłego zaboru rosyjskiego. I tak w kazdym miejscu. Mistrz "zwijania kraju" - tak jak jego uczniowie - Tusk czy Rostowski ... A tutaj kolejne informacje z warszawki obsranej dla ciebe Golem:"...Okazu je się, że awaria oczyszczalni Czajka to nie jedyny poważny problem Miejskiego Przedsiębiorstw a Wodociągów i Kanalizacji w Warszawie. Awarię ma również spalarni osadów z oczyszczalni Czajka (od siepnia). MPWIK zainwestowało w spalarnię 700 milionów euro!
MPWiK w Warszawie ma nie tylko awarię rurociągów przesyłowych, ale także awarię spalarni osadów z Oczyszczalni Czajka. Dwie firmy wywożą osady z Warszawy zrzucając je do wyrobisk po kruszywie
— informuje rzecznik prasowy Głównego Inspektoratu Ochrony Środowiska Agnieszka Borowska...."
To jest mistrzostwo samo w sobie - zbudowali spalarnie za miliardy a smieci i tak wywoza do dzziury płacac jeszcze za to firmie. Tak wyglądają rządy pod skrzydełkami PO .... A Szczur stary pozywa panstwo za smog w powietrzu - nie widzac gówna ktore mu pod nosem przepływa. Demencja starcza i POpierdolenie kompletne dosięgło ...
zyguś
+5 #16 RE: Podpisali List Intencyjny w sprawie budowy obwodnicyzyguś 2019-09-20 07:22
A tak przy okazji podpisują coś o co walczył już Wilczyński, nie mówiąc o Poszwie. Kolejna inwestycja zaplanowana przez Wilczyńskiego. Kiedy będą wreszcie inwestycje Nowego Burmistrza Panie obiektywny Redaktorze?
zyguś
-5 #15 RE: Podpisali List Intencyjny w sprawie budowy obwodnicyzyguś 2019-09-20 07:20
Golem-głupi jesteś jak but od mojej lewej nogi. Tego co piszesz nie da się czytać. Weź chłopie przestań pić lub brać leki, które Tobie szkodzą.
Naucz się czytać ze zrozumieniem, a nie przytaczasz ceny zakupu działek od prywatnych właścicieli. Koloo pisze o cenach jakie były dla firmy ..... sprzedane przez Starostwo. Weź wyznawco Balcerowicza, Rostowskiego, Tuska, Millera, Kwaśniewskiego puknij się w ten swój zakuty globus.
Golem
+3 #14 RE: Podpisali List Intencyjny w sprawie budowy obwodnicyGolem 2019-09-20 03:13
kolo skąd ty bierzesz te brednie na temat zakupu prywatnych działek przy ul. Nad Nielbą za cenę 50 PLN/m? Jeżeli kupisz działkę budowlaną w centrum Wągrowca za cenę niższą niż 120 PLN/m, to jesteś mistrzem. Skąd masz wiedzę na temat sprzedaży prywatnych gruntów, prywatnej firmie?! Po co ten hejt? Masz dostęp do aktu prawnego, który możesz tutaj zamieścić, czy tylko robisz wrzutkę na cele propagandowe PiS? Może warto zastanowić się nad propagandą, którą próbujesz tutaj sprzedać. Nie ośmieszaj się żołnierzu Janowego. Dość już tych kłamstw PiS i ich wyznawców. Wciskacie ludziom kłamstwa, odwołując się do ludzi, którzy się dorobili. Akurat ten człowiek, który sprzedawał firmie z Ryczywołu ziemię nie dorobił się za czasów PO lecz czerpał zyski za pierwszych rządów PiS w latach 2005-2007. Poza tym nie sprzedawał ziemi państwowej lecz swoją prywatną ziemię, którą nabył w warunkach wolnorynkowych. Jakie kłamstwo chcesz wmówić mieszkańcom Wągrowca?! PiS to odwrót od gospodarki wolnorynkowej, w kierunku gospodarki sterowanej politycznie. Kaczyński i jemu podobni wychowani w komunie, nie znają innej gospodarki, a więc będą naciskać i wmawiać powrót do modelu sterowanego politycznie gospodarki. Zapewne znajdą miernoty ekonomiczne, które będą wyznawać ich spojrzenie na gospodarkę, podobnie jak wmawiają konieczność zmiany prawa i edukacji. Jak spartolili edukację, to wiem po moim dziecku, które jest obecnie w szkole podstawowej i musi zapierdzielać do szkoły na godziny popołudniowe. Poza tym dlaczego nie wspomnisz nic o tym że ponad 10 tyś. nauczycieli uciekło wam ze szkół. Nie zostały obniżone koszty pracy. Ze swojego doświadczenia mogę podać przykład, gdzie chodziło o zakup materiału i wykonanie gwintu. Okazało się, że najtaniej wykonała to firma w Niemczech. To niebywałe, żeby firma z Niemiec zamawiająca do tej pory artykuły w Polsce, zamawia te artykuły w Niemczech ponieważ w Polsce jest dużo droższy zakup. Gratulacje, dla wyznawców PiS. Możecie być dumni z siebie. Nie mamy rynku zbytu, nie mamy myśli technologicznej , ale osiągnęliśmy wyższy poziom cen niż Niemcy. To może zacznijmy promować Syrenkę, jako samochód dla ludzi zamiast VW czy Opla.Syrenka samochodem dla ludu. Marketingowcy z PiS mają pole do popisu.
Golem
+4 #13 RE: Podpisali List Intencyjny w sprawie budowy obwodnicyGolem 2019-09-20 02:32
Janowy dwoisz się i troisz, aby przekazać informacje zaczerpnięte z mediów reżimowych. Wyjaśnij dlaczego nie powstała do tej pory duża ustawa reprywatyzacyjn a, którą zapowiadał PiS? Czekają, aż dorwą się do koryta w Warszawie i zapewne tam również będą doić. W wyniku działań tej komisji, nie pojawiły się postulaty zmian w ustawach, które ograniczyły by obecny proceder, który zarzucacie. Poza tym nadal nawet 20 proc. gruntów miasta stołecznego Warszawy jest objętych roszczeniami. W Biurze Spraw Dekretowych prowadzonych jest ok. 8 tyś. spraw dotyczących zwrotów lub odszkodowań, które samoistnie nie znikną. Bez dużej ustawy reprywatyzacyjn ej części z tych nieruchomości nie uda się zachować w zasobach miasta. Po co więc szerzysz propagandowe bzdury.
Ostatnie wystąpienia PiSowskich miernot na temat prof. Strzembosza świadczą o tym jak głęboko mają w poważaniu prawo w Polsce. Prof. Strzembosz to autorytet prawniczy, ale zapewne nie jest tak w przypadku miernot prawniczych PiS i ich wyznawców. Co do Balcerowicza, to gdyby nie jego reformy na początku lat 90-ych to dziś PiS nie miał by z czego wydawać pieniędzy m.in. na 500+. Wtedy było ciężko, wręcz bardzo ciężko. Sam to odczułem jako młody człowiek. Dziś stać nas na dużo więcej. Gdyby nie te reformy wielu nie było by stać na urlopy za granicą, posiadanie wygodnego samochodu, dom, itd. To było przejście od komuny, czyli gospodarki sterowanej centralnie i politycznie, do gospodarki wolnorynkowej, czyli niezależnej od sterowania politycznego. Ostatni relikt zakładu państwowego w Wągrowcu, to H.Cegielski. Dziś już nie ma tej firmy w Wągrowcu. Nikt nie sprzedał tej firmy Niemcom. Pracowałem w tej firmie i dziś zamiast silników do statków buduje się turbiny wiatrowe. Jak chcecie odbudować przemysł stoczniowy? Nie odbudujecie już tej kadry, która miała pojęcie o produkcji silników okrętowych. Silniki trzeba będzie sprowadzać z Korei Płd. lub Chin. A tyle bredzicie o odbudowie stoczni w Polsce. Polska nie potrzebuje odbudowy stoczni, ponieważ Polska jest potęgą, jeżeli chodzi o budowę jachtów.. O tym nie mówicie, że w Polsce buduje się najlepsze i najbardziej luksusowe jachty na świecie i ta branża jest bardzo znana na świecie. Stocznia Gdynia wyspecjalizował a się w tym, a Stocznia Gdańsk w remontach statków. Zatrzymaliście się na pewnym etapie, czyli na początku la 90-ych i próbujecie cofnąć Polskę, o jakieś 25 lat. Dlaczego nie wspominasz nic o SKOK-ach, które zajumały znacznie więcej kasy, niż Amber Gold. Twoja reżimowa propaganda, którą każdego dnia nadaje Kurwizja nie trafia do myślących mieszkańców Wągrowca. Nie obrażaj ludzi swoim poziomem oceny sytuacji ekonomicznej i prawnej. PiS to złodzieje i kombinatorzy, którzy za wszelką cenę chcą wmówić, że to nie oni ukradli tylko opozycja. W niczym PiS nie jest lepszy od poprzedników. Kradną i oszukują jeszcze bardziej niż poprzednicy. Poza tym PiS rozdaje pieniądze nas podatników. Dają mi 500+ na dziecko, a wyciągają z podatków 700 PLN. Idiotą nie jestem. Śledzę ceny i umiem ocenić na ile starczała mi dana kwota pieniędzy wcześniej, a na ile obecnie starcza. Ten wasz przekaz, jest dobry do bezmyślnych ciemniaków, nie myślących co będzie za tydzień, za miesiąc, czy nawet za rok lub więcej.
Jarek
0 #12 PajacowanieJarek 2019-09-19 12:09
A może by tak zobaczyli że z tego samego ronda w kierunku Bydgoszczy jest brak chodnika nawet pobocza gdzie normalnie można iść pieszo a nie pajacują z jakimiś podpisywaniem listów intencyjnych ,ale okazja do obiadku i popicia była
Konstancja z Durowa
+5 #11 Szopka na pokazKonstancja z Durowa 2019-09-19 08:24
Podpisanie listu intencyjnego nie oznacza, że obwodnica powstanie! Z grubsza: poza sprawami formalnymi (projekt, przetargi itd.) Zarząd Województwa musi jeszcze zapewnić środki, a sejmik je przekazać na tę inwestycję. Droga do budowy daleka, ale pokazówkę przed wyborami można robić już dziś. Typowe dla tej ekipy.
zyguś
+9 #10 RE: Podpisali List Intencyjny w sprawie budowy obwodnicyzyguś 2019-09-19 07:18
Jakoś słabo na tym happeningu. Szopka to mało powiedziane. :lol:
koloo
+12 #9 RE: Podpisali List Intencyjny w sprawie budowy obwodnicykoloo 2019-09-19 01:20
Dwa pytania pierwsze czy radny Zadroga jest na urlopie w tym dniu bo niewiem kogo on reprezentuje skoro z miasta są już dwie osoby , chyba nie drogi powiatowe bo to droga wojewódzka ? Drugie pytanie do starosty dlaczego nie zrobiliście takiej uroczystości gdy w 2016 r powiat sprzedawał grunty w centrum miasta przy ul Nad Nielbą za cene wywoławczą 50 zł za metr wtedy wszyscy byśmy się cieszyli że tak super dobrze sprzedajecie teren gdzie dziś firma z Ryczywołu buduje osiedle ?
Dyzma
+4 #8 RE: Podpisali List Intencyjny w sprawie budowy obwodnicyDyzma 2019-09-18 20:43
Znaczy się za 4 lata, kalakulator mi przeskoczył :-)
Dyzma
+6 #7 RE: Podpisali List Intencyjny w sprawie budowy obwodnicyDyzma 2019-09-18 20:40
Jak kiedy - za 2 lata. Rocznie wychodzi im jakieś 0,53 km . To daje 44 metry na miesiąc. Tyle to ja mogę za szwagrem w weekendy opitolić
Podróżnik
+7 #6 ObwodnicaPodróżnik 2019-09-18 20:29
Ciekawe kiedy będzie ta obwodnica?
Janowy
-7 #5 RE: Podpisali List Intencyjny w sprawie budowy obwodnicyJanowy 2019-09-18 19:48
PO-Janowy - dla ciebie i twoich kumpli od Ziobry:"...Kole jny wielki przekręt reprywatyzacyjn y! Ziobro i Kaleta ujawniają milionowe łapówki dla urzędników i działania handlarzy kamienic.
Kolejny szwindel na miliony złotych! Prokurator Generalny Zbigniew Ziobro, Sebastian Kaleta, przewodniczący Komisji Weryfikacyjnej oraz prokurator Michał Ostrowski ujawnili dzisiaj, że już jutro do sądu trafi kolejny akt oskarżenia w aferze reprywatyzacyjn ej. Na ławie oskarżonych ma stanąć sześciu urzędników warszawskiego ratusza, pięciu prawników oraz dwóch handlarzy roszczeń. W grę wchodzą łapówki w wysokości 2 milionów złotych, a łączna szkoda dla skarbu państwa wyniosły 90 milionów złotych.
Sprawą zajmował się elitarny zespół prokuratorów i funkcjonariuszy CBA. Prokurator Michał Ostrowski podkreślił, że akt oskarżenia, który zostanie skierowany do sądu przez Prokuraturę Regionalną we Wrocławiu we wtorek, będzie już siódmym aktem oskarżenia w zakresie tzw. afery reprywatyzacyjn ej w Warszawie.
Akt oskarżenia dotyczy 13 oskarżonych. Łącznie zarzucono im 37 przestępstw, w tym przestępstw korupcyjnych, gdzie kwota korzyści majątkowych przyjętych przez urzędników Urzędu m. st. Warszawy przekracza dwa miliony zł.
Jak dodał, łączna szkoda wyrządzona w zakresie tego aktu oskarżenia przekracza 90 mln zł.
Bierność ówczesnych władz rodzi pytanie, czy był to przypadek? Ja skłaniam się, że to nie był przypadek. (…) Gdy 3,5 roku temu zostałem Prokuratorem Generalnym , jednym z pierwszych zobowiązań było to, które polegało na zatrzymaniu procederu warszawskiej reprywatyzacji. Zatrzymaliśmy ten proceder, lawinę spraw, która kończyła się dramatem ludzi, działaniem czyścicieli kamienic. Obiecałem, że będziemy konsekwentnie pociągać do odpowiedzialnoś ci tych, którzy dopuszczali się tego procederu. Słowa dotrzymaliśmy.
– mówił minister Zbigniew Ziobro, który przypomniał, że dziś toczy się 106 postępowań, a te dotyczą aż 470 nieruchomości.
Postawiono już zarzuty 52 osobom, w tym prominentnym osobom świata biznesu, wpływowym urzędnikom. Zabezpieczono 140 milionów złotych oraz stwierdzono łapówki o łącznej wartości 45 milionów złotych. Proceder dział się pod nosem Donalda Tuska i Hanny Gronkiewicz-Wal tz. Było przyzwolenie na krzywdę ludzką.
– informował dziś Zbigniew Ziobro.
Z kolei Sebastian Kaleta, przewodniczący Komisji Weryfikacyjnej zwrócił uwagę na sam proceder reprywatyzacyjn y oraz współpracę jego komisji z prokuraturą.
System korupcyjny był trwały, stale prowadzony w ratuszu. Czy nadzór służył, by walczyć z korupcją, czy ten proceder miał kwitnąć? Szczegółowo odniesiemy się do kwestii badanej przez prokuraturę. Jak mogło dojść do wykwitu systemu korupcyjnego? My przywracamy zagrabine mienie. Niestety, ale im głębiej wchodzimy w problem, tym pojawiają się nowe kwestie. Kwoty są gigantyczne. Część spraw poruszanych w akcie oskarżenia wchodzi w skład prac komisji. Jutro zaprezentujemy projekt raportu z prac komisji.
– mówił Sebastian Kaleta.
Wskazywaliśmy na szereg wątpliwości towarzyszących wydawaniu decyzji reprywatyzacyjn ych, również oskarżeni w tej sprawie zeznawali przed komisją i w wielu sprawach komisja poczyniła szereg ustaleń, we współpracy z prokuraturą udało się zbudować pełny obraz tej patologii”.
– dodał Kaleta.
Za błędnymi decyzjami reprywatyzacyjn ymi bardzo często szły wręczane korzyści majątkowe urzędnikom m.st. Warszawy w niebagatelnych kwotach. Łącznie mówimy o korzyściach majątkowych obecnie powyżej 45 mln zł..."
– kontynuował Kaleta, który przypomniał, że we wtorek zaproponuje komisji weryfikacyjnej treść raportu z ponad dwuletniej pracy...."
Artykul z 9 wrzesnia 2019.
koloo
+14 #4 RE: Podpisali List Intencyjny w sprawie budowy obwodnicykoloo 2019-09-18 19:31
Tak patrząc na tą szopke tp można nagrywać kolejny odcinek filmu MIŚ
Janowy
-4 #3 RE: Podpisali List Intencyjny w sprawie budowy obwodnicyJanowy 2019-09-18 18:59
Koło i Hejt, dajcie se już dzisiaj spokój. Zameldujcie Ziobrze wykonanie zadania, pobierzcie należne 1,50 zł od wpisu i można iść już chlać.
Hejt
+7 #2 RE: Podpisali List Intencyjny w sprawie budowy obwodnicyHejt 2019-09-18 16:40
Żenujący spektakl układu PO-PSL
kolo
+14 #1 pajacowaniekolo 2019-09-18 16:27
Ci to są jajcarze Ludzie przy takich okazjach ich wyśmiewają za pajacowanie a ci nadal swoje Jeszcze mogliście przywieść autobusami publike Szejnfeld jakiś spocony zapewne z laczka przyszedł

Portal WRC

 • Portal WRC powstał w 2009 roku
 • Wydawca: "FOOBU" Roman Kowalczewski
 • Adres Redakcji: ul. Mickiewicza 17/30, 62-100 Wągrowiec
 • Redaktor Naczelny: Roman Kowalczewski
 • Telefon: +48 501 142 937
 • mail: [email protected]
 • Zobacz nasz profil na:

Reklama

 • Niezależny Portal Powiatu Wągrowieckiego
 • Nr 1 w Powiecie Wągrowieckim
 • W naszej ofercie znajdziesz, bannery, materiały sponsorowane, filmy reklamowe oraz reportaże wideo.
 • Całą dobę sprawdzamy skrzynkę: [email protected]

ZAPYTAJ O OFERTĘ

X

Ostrzeżenie

© 2009-2019 Portal WRC. Wszystkie prawa zastrzeżone.