• Opublikowano:
  • Wyświetlono: 2378

Święto Latawca nie przyciąga, czas wprowadzić zmiany

Wczoraj na terenie Parku 600-lecie zorganizowano Święto Latawca. Powielany przez wiele lat schemat imprezy, przestał przyciągać mieszkańców.

Święto Latawca organizowane w Parku 600-lecia, kilkanaście lat temu, przyciągało prawdziwe tłumy, a między startującymi panowała ostra rywalizacja. W niebo wzbijały się koperty, gwiazdy, a nawet latawce skrzynkowe, które wcześniej zostały własnoręcznie wykonane. Było w tym dużo frajdy i sporo emocji.

W dzisiejszych czasach mało kto wykonuje własnoręcznie prezentowane latawce, idziemy "na łatwiznę" i kupujemy gotowe modele.

Sama forma tej imprezy pozostawia dużo do życzenia. Powielanie każdego roku tych samych atrakcji, rozstawienia namiotów, a nawet kotła z wojskową grochówką dokładnie w tym samym miejscu, to troszkę za mało.

Dzisiaj, aby zrobić dobry festyn, organizatorzy muszą wykazać się większą kreatywnością.

Może warto, aby organizatorzy w przyszłym roku odeszli od starej formy i przygotowali coś na miarę obecnych czasów i oczekiwań mieszkańców.


Komentarze   

xyz
+2 #10 postkomunaxyz 2019-10-01 18:25
Spółdzielnia to żyje jeszcze czasami komuny i myśli że to co było dobre 30 lat wstecz jes dobre dziś Pani prezes to zapewne ma z 70 lat że nie jarzy tematu Chyba że dali zarobiść Sandurskiemu Zapewne też rada seniorów też jest z siebie dumna
Hej to tyyyy
+5 #9 RE: Święto Latawca nie przyciąga, czas wprowadzić zmianyHej to tyyyy 2019-10-01 13:44
Wydaje mi się ze to wina ludzi którzy sami już nie wiedza czego chcą .... najlepiej mega gwiazdy ze wstępem za darmo itd. N
Janowy
-2 #8 RE: Święto Latawca nie przyciąga, czas wprowadzić zmianyJanowy 2019-10-01 11:10
Czytelnik portal - własnie jest artykuł o zasadności kamer w urzedzie miejskim. O wiele bardziej przydałbyby się własnie do monitorowania obsrywania trawników i piaskownic przez pieski ...
czytelnik portalu
+13 #7 RE: Święto Latawca nie przyciąga, czas wprowadzić zmianyczytelnik portalu 2019-10-01 10:21
Spoldzielnia niech lepiej w poblizu swoich blokow umiesci tabliczki zakaz wyprowadzania psow i nakaz sprzatania po nich. Nakupuja sobie zwierzat do apartamentow wielkosci 20 m kwadratowych ale nie biora odpowiedzialnos ci za to, ze po psie sie sprzata! Dosc juz odchodow psich jest na chodnikach, teraz na Libelta jest nowa moda na chodzenie pod cudze bloki z psem i nie sprzatanie po nich. Ludzie, kultury troche!
brayan end dżesika
+13 #6 RE: Święto Latawca nie przyciąga, czas wprowadzić zmianybrayan end dżesika 2019-09-30 23:28
Efekt pewnego socjalu.Światow i ludzie, a drach to obciach przecie panie, nieee? Tero uni szrotami panie som Zainteresowani, drachy im nie w łepetynach. Tero gryl, kiełbacha i muza i flachą dobrygo trunku panie. A co? Tero ich stać! Panie zło niedziela, bo handlowo była, trebno było obskoczyć markiety panie, pokozać swoje bogactwo panie. Jo żym tam był, fajno impra z tradycjom. Czkom na kolejnom w przyszłym roku.
Janusz mąż Grażyny
+10 #5 EdukacjaJanusz mąż Grażyny 2019-09-30 23:09
Kiedyś latawce robiło się w szkołach. Teraz tego nie ma, przy małej współpracy miasto-szkoła dzieci w ramach zajęć technicznych na lekcjach czy poza lekcyjnych mogły by robić latawce i startować z nimi w konkurencjach na dzień latawca ale po co komu coś tam organizować zajęcia dzieciom. Wywiesić transparent strajk, odklepać standard imprezy aby było i wszyscy się cieszą.
Elo420
+11 #4 RE: Święto Latawca nie przyciąga, czas wprowadzić zmianyElo420 2019-09-30 22:54
To jest klasyka tego miasta a wy co chcecie dodatkowo tsm robic ? Moze zlot pederastow? Wystarczy dobra reklama i fajne nagrody plus piwko za zlotowke i bedzie cacy!
Piter
+2 #3 RE: Święto Latawca nie przyciąga, czas wprowadzić zmianyPiter 2019-09-30 22:43
Myślę, że na tej imprezie brakuje księdza. Ksiądz na pewno przyciągnie tłumy, pożytek obopólny bo wszyscy wiedzą, że księża kochają dzieci.
szulc
0 #2 banasieszulc 2019-09-30 22:38
Kaminska ty się zabierz za swoją robote Spółdzielnia to nie dom kultury Za chwile podniesiesz czynsze bo poszły pieniądze nie wiadomo na co ? Rządzisz tak jak w byłych PGR ach Sandurski niech sobie sam organizuje to skoro taki z niego społecznik Tylko za kase innych a nie swoją dałaś zarobić ? Pochwal się ile kasy na to poszło
Startujący jak co ro
+6 #1 RE: Święto Latawca nie przyciąga, czas wprowadzić zmianyStartujący jak co ro 2019-09-30 22:09
Proponuję puścić latawca online...lecz nie ma szansy na zjedzenie grochówki jak co roku, usłyszenia trzepotu skrzydeł wypuszczonych gołębi, balonu od clowna...a widział ktoś taką kolejkę po upominek za wystartowanie w Dniu Latawca??? A właśnie...tylko w ten dzień jak co roku...Życzę wszystkim aby taka monotonność nam doskwierała ...

Portal WRC

  • Portal WRC powstał w 2009 roku
  • Odwiedza nas 74 tys. Internautów miesięcznie, generując 900 tys. odsłon
  • Mamy najwięcej fanów spośród wągrowieckich redakcji
  • Zobacz nasz profil na:

Reklama

  • Niezależny Portal Powiatu Wągrowieckiego
  • Nr 1 w Powiecie Wągrowieckim
  • W naszej ofercie znajdziesz, bannery, materiały sponsorowane, filmy reklamowe oraz reportaże wideo.
  • Całą dobę sprawdzamy skrzynkę: [email protected]

ZAPYTAJ O OFERTĘ

X

Ostrzeżenie

© 2009-2019 Portal WRC. Wszystkie prawa zastrzeżone.