• Opublikowano:
  • Wyświetlono: 1435

Bezpłatne badania USG dla mężczyzn

Bezpłatne badania USG dla mężczyzn pod kątem występowania tętniaka aorty brzusznej.

Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej Intermedica w Wągrowcu wraz ze spółką Arterieart z Poznania zapraszają mężczyzn w wieku 50-69 lat na bezpłatne badania USG pod kątem występowania tętniaka aorty brzusznej. Odbędą się one 18 października (piątek) w godzinach od 12:00 do 18:00 w poradni Intermedica przy ulicy Wachowiaka 9 w Wągrowcu.

Jest to jedno z działań organizowanych w ramach programu badań przesiewowych – „ZDROWA AORTA, który przewiduje przeprowadzenie 10 000 badań ultrasonograficznych (USG) jamy brzusznej w kierunku tętniaka aorty brzusznej.

Badania te są dla pacjenta całkowicie bezpłatne, ponieważ finansowanie odbywa się z funduszy regionalnych Unii Europejskiej.

Dlaczego warto przeprowadzać badania USG aorty brzusznej? U większości osób tętniak aorty brzusznej nie daje żadnych objawów i bardzo często jest wykrywany przypadkowo, podczas innych badań medycznych. Badanie USG aorty brzusznej pozwala w doskonały sposób wykryć chorobowo poszerzoną aortę - największą tętnicę człowieka, dzięki której krew jest doprowadzana do kończyn górnych i dolnych, przewodu pokarmowego, nerek i wszystkich tkanek naszego ciała.

Tętniakiem aorty brzusznej nazywamy poszerzenie aorty przekraczające jej średni wymiar poprzeczny o co najmniej 50%, czyli gdy ma ona więcej niż 3 cm. Pęknięty tętniak aorty brzusznej stanowi bezpośrednie zagrożenie życia. Jednak wczesne rozpoznanie oraz właściwa opieka medyczna są podstawą pomyślnego leczenia.

Wczesna diagnoza może uratować życie. Dlatego warto udać się na badanie, które jest bezbolesne i całkowicie bezpieczne. Nie jest wymagane skierowanie od lekarza rodzinnego.

Aby dowiedzieć się więcej, należy zadzwonić pod numer tel. 503 075 095.   

Komentarze   

Piotrek
-3 #2 Bezpłatne badania USG dla mężczyznPiotrek 2019-10-04 08:15
Do Dociekliwy Olaf jest brane to co jest bliżej wieku ZUS-u .Proszę sobie wpisać i wysłuchać na YT taki temat ,, USG-czy jest bezpieczne dla człowieka? Odpowiada prof.B.Chazan "
Dociekliwy Olaf
+3 #1 RE: Bezpłtne badania USG dla mężczyznDociekliwy Olaf 2019-10-02 21:39
A dlaczego nie ma badań dla osób 25-49?

Portal WRC

  • Portal WRC powstał w 2009 roku
  • Odwiedza nas 74 tys. Internautów miesięcznie, generując 900 tys. odsłon
  • Mamy najwięcej fanów spośród wągrowieckich redakcji
  • Zobacz nasz profil na:

Reklama

  • Niezależny Portal Powiatu Wągrowieckiego
  • Nr 1 w Powiecie Wągrowieckim
  • W naszej ofercie znajdziesz, bannery, materiały sponsorowane, filmy reklamowe oraz reportaże wideo.
  • Całą dobę sprawdzamy skrzynkę: [email protected]

ZAPYTAJ O OFERTĘ

X

Ostrzeżenie

© 2009-2019 Portal WRC. Wszystkie prawa zastrzeżone.