• Opublikowano:
  • Wyświetlono: 6042

Justyna Walkowiak dyrektorem Żłobka i nauczycielem w ZS nr 1

Dyrektor Żłobka Miejskiego nr 1 w Wągrowcu Justyna Walkowiak jest też nauczycielem w Zespole Szkół nr 1 w Wągrowcu. Wielu zastanawia się, jak to jest możliwe?

Justyna Walkowiak faktycznie pracuje na dwóch etatach. W Zespole Szkół nr 1 jest nauczycielem języka angielskiego, pracuje w zmniejszonym wymiarze godzin i jednocześnie od 1 lutego 2019 roku pełni funkcję dyrektora Żłobka Miejskiego nr 1 w Wągrowcu.

Takie rozwiązanie jest możliwe, ponieważ Justyna Walkowiak po wygranym konkursie na stanowisko dyrektora, została zatrudniona przez Urząd Miejski w systemie zadaniowego czasu pracy.

Jak to działa?

System zadaniowego czasu pracy definiują przepisy Kodeksu pracy, a dokładnie art. 140 Kodeksu pracy, który brzmi: „W przypadkach uzasadnionych rodzajem pracy lub jej organizacją albo miejscem wykonywania pracy może być stosowany system zadaniowego czasu pracy. Pracodawca, po porozumieniu z pracownikiem, ustala czas niezbędny do wykonania powierzonych zadań, uwzględniając wymiar czasu pracy wynikający z norm określonych w art. 129”.

Ustawodawca nie precyzuje wystąpienie, jakiego rodzaju pracy uzasadnia stosowanie zadaniowego systemu czasu pracy. Jedno jest pewne, wymiar czasu pracy pracownika wykonującego pracę w zadaniowym systemie czasu pracy nie może przekroczyć 8 godzin na dobę i przeciętnie 40 godzin w przeciętnie pięciodniowym tygodniu pracy w przyjętym okresie rozliczeniowym nieprzekraczającym 4 miesięcy.

Korzyści zadaniowego systemu czasu pracy

Wprowadzenia zadaniowego systemu czasu pracy może być korzystne zarówno dla pracodawcy, jak i samego pracownika. Przede wszystkim pracodawca jest zwolniony ze sprawowania bezpośredniej kontroli nad wykorzystaniem przez niego czasu przeznaczonego na pracę, nie musi również prowadzić ewidencji jego czasu pracy.

Pracownik ma większą swobodę w realizacji powierzonych zadań i samodzielnie ustala swój harmonogram dnia czy tygodnia. Tym samym pracodawca nie ma też obowiązku tworzenia harmonogramu czasu pracy takiego pracownika. W rezultacie pracownik może elastycznie kształtować długość dnia pracy, długość przerw w pracy, a nawet liczbę dni pracy (przykładowo, pracownik może świadczyć w danym tygodniu pracę przez 4 dni po 10 godz., a w innym przez 5 dni po 8 godz., jeżeli tylko o takim układzie dni i godzin pracy zadecydował samodzielnie). Liczba dni pracy i dni wolnych od pracy musi jednak bilansować się na przestrzeni okresu rozliczeniowego. Tym samym świadczenie pracy przez nawet 7 dni w tygodniu przy odpowiednim zmniejszeniu dni pracy w innym tygodniu do 3 stanowi realizację wskazanej zasady.

Zadaniowy czas pracy jest elastycznym rodzajem czasu pracy, w którym czas pracy pracownika mierzony jest wymiarem jego zadań.

Właśnie takie rozwiązanie sprawiło, że dyrektor Żłobka Justyna Walkowiak może pracować w dwóch miejscach. Praca na dwóch etatach do tego obowiązki domowe, to bez wątpienia spore poświęcenie i wysiłek, jednak jak mówi sam pani dyrektor — logistyka robi swoje.

Komentarze   

jo młody
+1 #20 RE: Justyna Walkowiak dyrektorem Żłobka i nauczycielem w ZS nr 1jo młody 2019-10-06 11:25
Zeby być sportowcem nie potrzeba mózgu, żeby być naukowcem potrzebny jest mózg. Dotarło?
Janowy
+5 #19 RE: Justyna Walkowiak dyrektorem Żłobka i nauczycielem w ZS nr 1Janowy 2019-10-06 10:12
Jo stary - wg. twojego toku nauczania to dziecko Agasi i Graff powinno być nie do pokonania na korcie tenisowym, córka Huston powinno zaćmic wszelkie gwiazdki typu Rihana, dzieci koszykarza Jordana powinny fruwać nad koszem ... Sprawdz czy tak jest i napisz w jakim przypadku dzieci tych utalentowanych rodziców są ich przedłużeniem. Tak praktycznie nie jest - z reguły własnie te dzieciaki mające od najmłodszych lat wszystko na gwizdnięcie degenerują się kompletnie.
Wytrwałość, nauka i najczęściej cięzkie warunki - to robi człowieka. Nic innego, stary ... Popatrz na gwiazdki typu córka Milera czy Olka Kwasniewska - chciałbys miec taki materiał za zone?
jo stary
+4 #18 RE: Justyna Walkowiak dyrektorem Żłobka i nauczycielem w ZS nr 1jo stary 2019-10-06 07:54
Nie ma powodu by nauczyciele sie angazowali, jak geny dobre to i nauka sama wchodzi. Jak pjawia sie problem to wiadomo, ze bedzie dobry ale budowlaniec . Tu nie jest ważny nauczyciel ale geny po rodzicach
Wesoły Romek
+8 #17 Na Dyrektora !!!.Wesoły Romek 2019-10-05 17:17
Z czego się śmiejecie sami z siebie ,wiadomo nie od dziś że pracę w małych miasteczkach najlepiej dostaniesz po znajomości .Śmiejmy się śmiech to zdrowie.
.
leon
+15 #16 dopisek do ujyleon 2019-10-05 14:46
UJY ! masz racje ! POlityka kadrowa P.Burmistrza jest taka jak napisałeś! Prezesem MPWiK został z nadania L.S.,Który nie ma [pojęcia co to mufa ,zasuwa itp.jego prawa ,(może lewa reka) J.K który szuka kropek lub przecinkow w faktorach ,gdyż nie posiada zadnej ekonomicznej wiedzy i nie ma pomysłu na dalszy rozwój firmy,a pracuje w MPWiK dlatego,że nie chciało mu się dojezdżc do US w Poznaniu.Tak to działa !!!Podwyżka cen wody wisi w powietrzu!!!!
kolo
+10 #15 RE: Justyna Walkowiak dyrektorem Żłobka i nauczycielem w ZS nr 1kolo 2019-10-05 14:09
Stachu idioto w Polinovej też pracują ludzie z wyższy wykształceniem ale czy to ważne Przecież wszyscy oprócz ciebie cepie wiedzą dlaczego tej pani szczęście sprzyja Może tak napiszesz jakie renomowane uczelnie ta pani skończyła że piszesz - trzeba było się uczyć Na koniec jełopie pamiętaj że duża grupa osób chciała by się kształcić dalej ale różne czynniki wpłyneły na to że zaniechali dalszej edukacji Tak że stul ryj szmaciarzu
Stachu
-12 #14 RE: Justyna Walkowiak dyrektorem Żłobka i nauczycielem w ZS nr 1Stachu 2019-10-05 13:17
Trzeba było się uczyć matole, a jak się na szkole kamieniami rzucało to teraz trzeba tyrać
teamleader
+13 #13 2 etatyteamleader 2019-10-05 08:30
"Może by Pani spróbowała ciągnąć dwa etaty w Polinowej"

trafione w dziesiątkę

to właśnie wyróżnia Prywatą firmę od Państwowego przybytku

w Polinowej to nauczyciele 1/16 etatu
czika
+7 #12 2 etatyczika 2019-10-05 08:22
Poziom szkolnictwa w Polsce jest żenujący, a nauczyciele przychodzą do szkoły odbębnić swoje, z dużo się nie angażują na lekcjach, wiadomo lepszy klient na korepetycje będzie jak ze szkoły mniej wyniesie, a rodzice zapłacą.
ujy
+28 #11 RE: Justyna Walkowiak dyrektorem Żłobka i nauczycielem w ZS nr 1ujy 2019-10-04 20:12
Polityka kadrowa Berenta jest podobna do tej którą prowadził na poprzednim etacie Wystarczy spojrzeć na powtarzające się nazwiska nauczycieli lub ich pokrewienstwo Także ja zaskoczony nie jestem a to dopiero rok na stołku
ujy
+23 #10 RE: Justyna Walkowiak dyrektorem Żłobka i nauczycielem w ZS nr 1ujy 2019-10-04 19:52
Jak to jest panie Burmistrzu jeden daje rade na dwóch etatach a inny musi mieć zastępce Coś pan nie jest gramotny że nie daje pan sam Takiego syfu to dawno w Wrc nie było
Sss
+28 #9 RE: Justyna Walkowiak dyrektorem Żłobka i nauczycielem w ZS nr 1Sss 2019-10-04 18:32
Może by Pani spróbowała ciągnąć dwa etaty w Polinovej
Mikołaj
+29 #8 żłobekMikołaj 2019-10-04 10:38
Realia "czerwonego" Wągrowca!
Dyzma
+22 #7 RE: Justyna Walkowiak dyrektorem Żłobka i nauczycielem w ZS nr 1Dyzma 2019-10-04 10:18
Nikt tu na nic nie narzeka. Stwierdzamy fakty: są takie a nie inne. I tyle. Pisanie pochwalnych artykułów,z całym szacunkiem dla osoby p. W, tego nie zmieni. Po co w ogóle wciskanie ludziom tej ciemnoty na portalu, myślącym ludziom oczu to nie zamknie.
STACHU
-32 #6 RE: Justyna Walkowiak dyrektorem Żłobka i nauczycielem w ZS nr 1STACHU 2019-10-04 07:50
polecam wam maśc na ból dupy... Pani jest ambitna chce pracowac i to robi z poświeceniem a wy lenie smierdzace ruszcie dupska, a nie tylko potraficie narzekac
Rodzic
+33 #5 ŻENADARodzic 2019-10-04 07:26
Pani Justyno trochę honoru bo wygląda to zenujaco.
picachu
+37 #4 dyrektorpicachu 2019-10-04 06:45
Czy ktoś jeszcze poza Panią Walkowiak moze liczyć na takie przywileje? Kazdy by chciał zlapac 2 sroki za jeden ogon. I proszę mi nie pitolić że ktos to kontroluje bo papier przyjmie wszystko majac takie plecy u bereta.
JB
+27 #3 RE: Justyny Walkowiak dyrektorem Żłobka i nauczycielem w ZS nr 1JB 2019-10-04 00:41
RESORTOWE DZIECI Z WRC
Rodzic
-39 #2 Na plusRodzic 2019-10-03 23:07
To bardzo dobra Pani dyrektor. Zawsze miło wita rodziców dzieci uczęszczających do żłobka. W razie pytań, chętnie odpowiada. I nieważne kogo ma czy nie ma w rodzinie, bo przecież każdy z nas jakąś rodzinę ma, ważne, że jest kompetentna. Mało tego, nieraz pomogła w opiece nad dziećm. Do tego nie traktuje innych z góry. Piszę to co widzę z perspektywy rodzica, którego dziecko uczęszcza do żłobka. Przy okazji prostuje od razu nie jestem bezrobotnym, któremu się żłobek należy. Bo i taka nagonka wcześniej była. Większość rodziców to osoby pracujące. To moje odczucia odnośnie Pani dyrektor.
Dyzma
+57 #1 RE: Justyny Walkowiak dyrektorem Żłobka i nauczycielem w ZS nr 1Dyzma 2019-10-03 22:34
Ojciec był radnym wiele lat, teść kierownikiem urzędu... teściowa nauczycielką na Kcyńskiej, teściowej brat albo szwagier (nie pamiętam) dyrektorem na Kcyńskiej od zawsze.... To chyba nie dziwne kto jest dyrektorem żłobka, również nauczycielem itd A mówią że w W-c ciężko o etat dla nauczyciela. Wcale nie, potrzebne są tylko powiązania rodzinne.

Portal WRC

  • Portal WRC powstał w 2009 roku
  • Odwiedza nas 74 tys. Internautów miesięcznie, generując 900 tys. odsłon
  • Mamy najwięcej fanów spośród wągrowieckich redakcji
  • Zobacz nasz profil na:

Reklama

  • Niezależny Portal Powiatu Wągrowieckiego
  • Nr 1 w Powiecie Wągrowieckim
  • W naszej ofercie znajdziesz, bannery, materiały sponsorowane, filmy reklamowe oraz reportaże wideo.
  • Całą dobę sprawdzamy skrzynkę: [email protected]

ZAPYTAJ O OFERTĘ

X

Ostrzeżenie

© 2009-2019 Portal WRC. Wszystkie prawa zastrzeżone.