• Opublikowano:
  • Wyświetlono: 3585

Krystian Rakocy obronił tytuł Mistrza Polski

W ubiegły weekend odbyły się Mistrzostwa Polski Dryland 2019, które były jednocześnie pierwszymi zawodami w sezonie 2019/20. Oczywiście nie zabrakło na nich ekipy z Mieściska.

Krystian Rakocy wystartował w tych samych klasach, w których w zeszłym roku zdobył podwójne Mistrzostwo Polski, czyli w klasie DR4 NB (zaprzęg z czterema psami) oraz DS1 NB (zaprzęg z jednym psem). W klasie DR4 NB udało mu się obronić tytuł Mistrza Polski, który wywalczył w ubiegłym sezonie, a w klasie DS1 NB zdobył tytuł Vice-Mistrza Polski.

Rywalizacja była bardzo zaciekła – zawodnicy zaprezentowali bardzo wysoki poziom. Krystian przyznaje, że obrona tytułu była trudniejsza od jego wcześniejszego zdobycia. Gdy się atakuje, to się nie ma nic do stracenia, a obrona tytułu wiąże się z większą presją psychiczną.

Krystian w okresie treningowym przed mistrzostwami zmagał się z bardzo ciężką decyzjąostatecznie zmienił skład swojej czwórki i dał szansę najmłodszemu psu w stadzie. Kenai, czyli 1,5-letni pies, dla którego jest to pierwszy sezon zawodów, a Mistrzostwa Polski były debiutem, ostatecznie zastąpił swojego ojca, doświadczonego lidera – Inkiego, który w ubiegłym sezonie poprowadził młodsze psy do zwycięstwa na Mistrzostwach Polski i zdobycia 5. miejsca na Mistrzostwach Świata. Krystian zauważył w tym młodym psie ogromny potencjał, co ostatecznie przyczyniło się do podjęcia decyzji o zmianie składu czwórki – nie żałuje tej decyzji.

Na zawodach pogoda nie była korzystna dla zawodników i ich czworonożnych przyjaciół – było za ciepło, dlatego Sędzia Główny zawodów zdecydował o skróceniu tras o połowę długości, do dystansu 2,5 km. Na tak krótkim dystansie jeden błąd zawodnika mógł zadecydować o utracie pozycji, ponieważ walka często odbywa się na sekundy. Tylko bezbłędny przejazd mógł zagwarantować zwycięstwo.

Natalia Tucholska natomiast nie walczyła w tym sezonie o tytuł mistrzowski, ponieważ szykuje się do startów w zaprzęgach i jest w trakcie wyrabiania stosownej licencji zawodniczej.

Tegoroczne Mistrzostwa Polski to najważniejsze zawody w tym sezonie dla ekipy RakocyTEAM. Przed nimi jeszcze kilka zawodów zaliczanych do Pucharu Polski. Mistrzostwa Świata w tym roku odbywają się w Anglii, jednak ze względu na trudności logistyczne RakocyTEAM nie weźmie udziału w tych zawodach.

Komentarze   

Pani Magister
-34 #10 hehePani Magister 2019-10-29 08:01
Za prawdziwą pracę byś się wziął !!!!
Za wykorzystywanie tych psów powinieneś dostać wyrok[co najmniej w zawieszeniu!!!]
marcin
+34 #9 RE: Krystian Rakocy obronił tytuł Mistrza Polskimarcin 2019-10-22 19:02
Poza tym twój język polski aż boli... może zamiast pisać komentarze poniżej jakiegokolwiek poziomu, warto by było wrócić do szkoły?
marcin
+31 #8 RE: Krystian Rakocy obronił tytuł Mistrza Polskimarcin 2019-10-22 18:57
ku6a już bardziej się chyba ośmieszyć nie możesz :lol:szkoda, że pozostajesz anonimowym tchórzem... :-?
ku6a
-40 #7 RE: Krystian Rakocy obronił tytuł Mistrza Polskiku6a 2019-10-22 18:28
Marcin co do minusów i plusów to możne jedna osoba z komórki wysyłać ile chce Po drugie to według Ciebie to psy rodzą się z uprzężą Ładny cep jesteś.Skoro jest tak fajnie to niech stary Rakocy ciągnie młodego
marcin
+36 #6 RE: Krystian Rakocy obronił tytuł Mistrza Polskimarcin 2019-10-21 22:33
ku6a jak ktoś nie ma o czymś pojęcia to lepiej żeby nie komentował, bo tylko się kompromituje :D
marcin
+33 #5 RE: Krystian Rakocy obronił tytuł Mistrza Polskimarcin 2019-10-21 22:27
ku6a zobacz ile dostałeś negatywów. Człowieku tylko się pogrążasz. Najpierw zaznajom się z tematem, poczytaj w internecie, pooglądaj filmiki z zawodów - w internecie jest tego mnóstwo. Przekonasz się w jakim błędzie żyjesz. Ci ludzie oddają swoje serca tym psom, a dla nich jest również wysiłek fizyczny i bez regularnych treningów nie są w stanie zdobywać takich osiągnięć. Jeśli chodzi o psy to ta rasa jest stworzona do pracy - poczytaj literaturę, obejrzyj filmiki - zobaczysz ile frajdy tym psom to daje i jak one rwą się do pracy. A może po prostu napisz do nich i zapytaj czy pokażą ci na żywo jak to wygląda? Na ten moment jesteś tylko internetowym trollem, który komentuje z anonimowego konta i obraża ludzi, którzy w życiu coś osiągnęli. Pewnie sam albo nigdy nie miałeś żadnego zwierzaka i nie wiesz co to jest miłość do zwierząt, albo sam masz psa na łańcuchu przy budzie. Do krytyki pierwsi są ci, którzy w życiu niczego nie osiągnęli. Myślisz, że jeśli miałbyś rację to obrońcy praw zwierząt dawno by się tymi ludźmi nie zajęli? A tymczasem np. Igor Tracz (Mistrz Świata) co chwilę pojawia się ze swoimi psami w telewizji i udziela wywiady.
ku6a
-37 #4 RE: Krystian Rakocy obronił tytuł Mistrza Polskiku6a 2019-10-21 20:57
Rakocy może ja stane na tym wózku a Ty go ze swoim ojcem pociągniecie w uprzeży ?
asia88
+32 #3 RE: Krystian Rakocy obronił tytuł Mistrza Polskiasia88 2019-10-21 19:27
Ogromne gratulacje!!! Podziwiam ludzi z pasją!
ku6a obrońcy praw zwierząt niech się zajmą tymi biednym psiakami przywiązanymi na łańcuchu do budy. Nie masz pojęcia jak ci ludzie kochają nie tylko swoje psy, ale także inne zwierzęta. Byłam u nich, widziałam na żywo i zostawiłam im mojego pupilka pod opiekę - tam jest istny raj dla psiaków!!!
marcin
+23 #2 RE: Krystian Rakocy obronić tytuł Mistrza Polskimarcin 2019-10-20 21:48
ku6a Ty na poważnie? Co za ludzie :lol:
ku6a
-46 #1 RE: Krystian Rakocy obronić tytuł Mistrza Polskiku6a 2019-10-20 21:42
Gdzie są obrońcy zwierząt ?

Portal WRC

  • Portal WRC powstał w 2009 roku
  • Odwiedza nas 74 tys. Internautów miesięcznie, generując 900 tys. odsłon
  • Mamy najwięcej fanów spośród wągrowieckich redakcji
  • Zobacz nasz profil na:

Reklama

  • Niezależny Portal Powiatu Wągrowieckiego
  • Nr 1 w Powiecie Wągrowieckim
  • W naszej ofercie znajdziesz, bannery, materiały sponsorowane, filmy reklamowe oraz reportaże wideo.
  • Całą dobę sprawdzamy skrzynkę: [email protected]

ZAPYTAJ O OFERTĘ

X

Ostrzeżenie

© 2009-2019 Portal WRC. Wszystkie prawa zastrzeżone.