• Opublikowano:
  • Wyświetlono: 1270

Zakończył się projekt Ja w Internecie

180 wągrowczan przeszkolonych oraz 13 laptopów dla Szkoły Podstawowej nr 2. Podsumowano realizację projektu pn. „Ja w Internecie. Program szkoleniowy w zakresie kompetencji cyfrowych”.

- Wągrowiec dobrze wykorzystał 100 tys. złotych, które otrzymał na Dzięki dofinansowaniu z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego i budżetu państwa (w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa) wiedzę m.in. na temat bezpiecznego poruszania się po Internecie oraz umiejętność wyszukiwania ważnych informacji posiadło i udoskonaliło 180 wągrowczan, oraz osób związanych zawodowo z Wągrowcem. Miasto nie poniosło z tego tytułu żadnych kosztów, a dodatkowo Szkoła Podstawowa nr 2 wzbogaciła się o 13 przenośnych komputerów wraz z oprogramowaniem oraz mobilną szafką do przechowywania i ładowania urządzeń przenośnych. 30 października nastąpiło podsumowanie projektu i przekazanie zakupionego sprzętu wągrowieckiej szkole — poinformował Piotr Pałczyński, wiceburmistrz Wągrowca.

Podczas spotkania Piotr Pałczyński przekazał społeczności szkolnej „dwójki” wykorzystany podczas szkolenia mobilny zestaw komputerów wraz z dodatkowo zakupionym kilka dni temu laptopem, przypominając, że grono pedagogiczne tej szkoły wykazało się wyjątkowym zaangażowaniem przy realizacji projektu.

Wiceburmistrz Pałczyński życzył nauczycielom i uczniom szkoły jak najwięcej korzyści podczas użytkowania nowego sprzętu i zapowiedział, że miasto będzie starać się o dofinansowanie i udział w kolejnych szkoleniach, szczególnie w tych, które służyć mogą rozwojowi kompetencji ich uczestników.

Podziękował także wszystkim uczestnikom projektu „Ja w internecie”, w tym przedstawicielom organizacji pozarządowych, seniorom z wągrowieckich klubów seniora, Wągrowieckiemu Uniwersytetowi Trzeciego Wieku, pensjonariuszom Dziennego Domu Seniora oraz członkom Koła Powiatowego Polskiego Związku Niewidomych za zaangażowanie podczas przeprowadzanych od 20 maja do 29 października szkoleń.

Komentarze   

ja
+9 #2 RE: Zakończył się projekt Ja w Internecieja 2019-11-03 19:47
Pytanie do Burmistrza. Kiedy w końcu mieszkańcy miasta będa mogli korzystać z internetu szerokopasmoweg o ?.
sc
+10 #1 RE: Zakończył się projekt Ja w Interneciesc 2019-11-03 11:56
Najbardziej zadowolona to jest firma która robi takie szkolenia Za jednego przeszkolonego skasowali tyle ile kosztuke rok studiów na medycynie Najlepszą bzdurą jesto że się chwalą że miasto nic nie straciło ,może miasto nie ale my podatnicy bo niby skąd państwo czy Unia ma pieniądze. Pałczyński Ty to jednak dziecko jeszcze jesteś

Portal WRC

  • Portal WRC powstał w 2009 roku
  • Odwiedza nas 74 tys. Internautów miesięcznie, generując 900 tys. odsłon
  • Mamy najwięcej fanów spośród wągrowieckich redakcji
  • Zobacz nasz profil na:

Reklama

  • Niezależny Portal Powiatu Wągrowieckiego
  • Nr 1 w Powiecie Wągrowieckim
  • W naszej ofercie znajdziesz, bannery, materiały sponsorowane, filmy reklamowe oraz reportaże wideo.
  • Całą dobę sprawdzamy skrzynkę: [email protected]

ZAPYTAJ O OFERTĘ

X

Ostrzeżenie

© 2009-2019 Portal WRC. Wszystkie prawa zastrzeżone.