• Opublikowano:
  • Wyświetlono: 3377

Znikające progi zwalniające na ulicy Polnej w Wągrowcu

Wielu mieszkańców Wągrowca zastanawia się, dlaczego usuwane są progi zwalniające na ulicy Polnej. Temat znikających progów wyjaśnił Jakub Zadroga, Przewodniczący Rady Miejskiej w Wągrowcu.

- Aby rozwiać wszystkie wątpliwości, informuje, że przyczyną demontażu progów zwalniających jest dostosowanie ich do przejazdu autobusów. Zgodnie z nowym rozkładem jazdy, który obecnie jest w fazie konsultacji i zostanie wprowadzony od stycznia 2020, na ulicy Polnej i Piaskowej powstaną przystanki autobusowe — poinformował Jakub Zadroga, Przewodniczący Rady Miejskiej w Wągrowcu.

Nowe progi będą wyglądać podobnie do tych, które widać na zdjęciu.

- Nowe przystanki autobusowe to efekt wniosków, jakie składałem w imieniu mieszkańców osiedla Piaskowa - Jaśniak. Jarosław Berendt — Burmistrz Miasta Wągrowca wraz z Prezesem ZKM Michałem Nowakiem zwracając uwagę na intensywną rozbudowę osiedla, postanowili przychylić się do postulatu. Dzięki temu od nowego roku mieszkańcom zostanie stworzona alternatywna możliwość dotarcia do centrum miasta.

Komentarze   

Janowy
-7 #16 RE: Znikające progi zwalniające na ulicy Polnej w WągrowcuJanowy 2019-11-22 23:41
Dla Siary zyjacego wciąż w POmatrixie z reala o "miszczu" Tusku:"....Wczo raj na jednym z portali opublikowałem krótkie i oczywiste zdanie, że PO bez TVN i „Gazety Wyborczej” byłaby politycznym trupem i to od dawna. Tylko wyżej wymienione polskojęzyczne „media”, wspierane przez pomniejsze ośrodki propagandowe, utrzymują tę polityczną kompromitację przy życiu. Postawionej tezy w zasadzie nie trzeba argumentować, wystarczy mieć oczy, uszy i kawałek mózgu, a wszystko samo się wykłada na tacy, jednak dla porządku przywołam chociaż dwa argumenty, przede wszystkim dlatego, że są wyjątkowo zabawne.
Zacznę od politycznego trolla Tuska, który właśnie odniósł spektakularne zwycięstwo nad demokracją, z 93% poparciem i jako jedyny kandydat, został szefem EPL. Tak się wybiera szefa największej partii w parlamencie Unii Europejskiej hołdującej „liberalnej demokracji” i „wartościom europejskim”, ale to nie koniec komedii. Polityczny troll Tusk jeszcze miesiąc temu galopował na archiwalnej okładce „Newsweeka” na białym koniu i miał w wyborach prezydenckich „rozjechać” nie tylko Andrzeja Dudę, ale zmieść cały PiS z polskiej sceny politycznej. I w tym miejscu znów trzeba wrócić do mediów, bo Tusk jest jak PO, gdyby nie TVN i „Wyborcza” byłby politycznym trupem albo politycznym trollem nazywanym tak oficjalnie we wszystkich głównych serwisach informacyjnych.
Kolejne kompromitacje Tuska, podkreślające jak marny i tchórzliwy jest to polityk, podawana są w „mediach” jako sukcesy i „światowa klasa”. Farsa zastępuje rzeczywistość i w tych gęstych oparach absurdalnej propagandy z byle osła robi się rycerza. Przy okazji wypada wspomnieć, że takie same wybory na szefa PiS, co akurat w partyjnych wyborach nie jest niczym nadzwyczajnym, zostały podsumowane Białorusią i dyktaturą, co więcej, podkreślono, że w „standardzie europejskim” jest to nie do pomyślenia. Jak widać Tusk dostał nową fuchę i odegrał teatrzyk niczym Łukaszenka, ale w eter poszły te same puste frazesy o „mężu stanu” i „zwycięstwie demokracji”. Wszelkie zarzuty stawiane Kurskiem z TVP, słuszne zresztą, wyglądają blado, przy propagandzie Kurskiego z „Wyborczej” i reszty towarzyszy z TVN.
W drugim przypadku, czyli przesłaniu w kopercie tajnego kandydata PO na Prezydenta RP, trudno dobrać jakiekolwiek słowa oddające poziom tragifarsy. O skali kompromitacji świadczy to, że nawet „Wyborcza” nie dała rady zrobić z tego sukcesu i odważyła się na krytyczny komentarz. W samej PO też się spora cześć, głównie przeciwników Schetyny, obraziła się na demokrację i krzyczą, że zachowanie „tajnego” Jacka Jaśkowiaka jest nieodpowiedzial ne i hamuje kampanię Kidawy-Błońskie j. Stare powiedzenie, że nie ma takiej zbrodni, której „liberałowie” nie popełniliby dla pieniędzy, znajdują w tych dwóch komediowych odcinkach, pełne odzwierciedleni e. Co charakterystycz ne, przeciętny, a nawet nieco bezczelny polityk zapadłby się pod ziemię po takich występach, ale Tusk i PO nadal wychodzą przed kamery, by bez mrugnięcia oka mówić o wielkich sukcesach demokracji, krytykując przy tym populistów. Jaka siła sprawia, że poziom politycznego dna, w mediach wygląda jak najnowsze sukcesy Związku Radzieckiego w walce o lepsze jutro? Nic nowego się tu nie da wymyślić i nie wolno wymyślać, to zwykłe kłamstwo, które przybiera różne formy, od tandetnej propagandy, aż po zastraszanie, gdy się durnia nazwie durniem i złodzieja złodziejem. Z jednej strony jest to bardzo pocieszające, że taka marność i tacy mierni liderzy budują „najgłupszą na świecie opozycję”, z drugiej strony przestrzegam przed nadmiernym optymizmem. Podobnych kompromitacji zobaczymy jeszcze 100 i ani Tusk, ani PO trupem politycznym się nie staną, dopóki TVN i „Wyborcza” nie ogłoszą zgonu, jednocześnie wskazując na nową „demokratyczną siłę”. I śmieszno i straszno...."
Janowy
-7 #15 RE: Znikające progi zwalniające na ulicy Polnej w WągrowcuJanowy 2019-11-22 23:28
Siara - to tez jestes wielbicielem "talentów"jachi ry nitrasa I szczerby..? Bo ja absolutnie wole stac w szeregu frustratów i oponentów dzisiejszej zidiociałej do can oPozycji niż byc utożsaminany z tym czymś ...
ja
+3 #14 .ja 2019-11-22 21:52
tak to już jest
Siara
+14 #13 RE: Znikające progi zwalniające na ulicy Polnej w WągrowcuSiara 2019-11-22 14:48
@Marcin, Janowy jest znany z ataków na opozycję i homoseksualistó w, ale po jego tekstach na portalu WRC widać, że sam jest homoseksualistą i z pewnością niespełnionym frustratem.
maniek
+2 #12 postkomunamaniek 2019-11-22 11:58
Piotrek - nie dziw się przecież za łapówki wszystko się załatwi , jedyny problem ile się da Zapewne za łapówke sprzedano działki w centrum Wrc po 50 zł metr. Za łapówke załatwisz pozwolenie na budowe w każdym miejscu gdzie chcesz ,na działkach 1000 metrów kw . budują 100 mieszkań zero zieleni . miejsc postojowych tyle co 30 lat wstecz wtedy to jeszcze było mniej aut Oczywiście tacy debile włodarze miast czy powiatów za kase podpisują wszystkio bo czują się tak swobodnie jak za komuny
Janowy
-13 #11 RE: Znikające progi zwalniające na ulicy Polnej w WągrowcuJanowy 2019-11-22 10:49
Marcin - gdyby sie liczyły tylko piersi to miałbys chyba rację. Tutaj nie ma sie czego wstydzić. Ale gdy tylko otworzy usta to nie wiadomo gdzie spojrzeć - toż to poziom umysłowy gimnazjalistki. Nie mogę, po prostu nie mogę wyjść z osłupienia, ze "elity" warszawskie mogły wybrać ten wyrzut z tyłka paligłupa za swego reprezentanta. Ciebie to nie przeraża? Cieszy cie, ze masz taką osobę w sejmie? I z Pawłowicz się zapewne smiejesz?
Marcin
+8 #10 RE: Znikające progi zwalniające na ulicy Polnej w WągrowcuMarcin 2019-11-22 09:38
Janowy, co ty ciągle o tej Jachirze? Wg Zygmunta Freuda (to naukowiec a nie działacz opozycji) może świadczyć o zawoalowanym zakochaniu się w danej osobie. Powodzenia w podboju.
@ndrzejo
+5 #9 ZKM???@ndrzejo 2019-11-22 00:47
Witam. Czy może mi ktoś wyjaśnić dlaczego najbardziej podobno ekologiczny autobus elektryczny, kupiony za ciężkie pieniądze po to by zmniejszać zanieczyszczeni e w mieście śmiga sobie do Łekna zamiast ratować atmosferę w Wągrowcu? Czy elektryk nie jest bardziej ekonomiczny w jeździe w korkach niż na dłuższe dystanse? Sytuacja z dzisiaj.
Piotrek
+9 #8 RE: Znikające progi zwalniające na ulicy Polnej w WągrowcuPiotrek 2019-11-21 23:58
Ja się zastanawiam kto pozwolił wybudować bloki na ulicy Piskowej i nadal się tam rozbudowuje wielkie osiedle bez odpowiedniej infrastruktury drogowej etc. Ten autobus tam utknie w korku. Drodzy urzędnicy otwórzcie szerzej oczy. Nie pozwalajcie na takie inwestycje. Zresztą nie tylko tam, na ulicy Średniej zamiast bloków powinien powstać park. Robicie betonowe miasto, czym chcecie wyzwalać tą waszą energię. Wstyd.
Janowy
-12 #7 RE: Znikające progi zwalniające na ulicy Polnej w WągrowcuJanowy 2019-11-21 22:57
Pożeracz pszenzyta - a tymczasem POsłanka wybrana głosami najbardziej elitarnej cześci eliytarnej warszafki:
"...Przepraszam bardzo, szanowne panie, ja proszę o jakieś regulacje w tej sprawie. Ja nigdy w mojej karierze zawodowej nie spotkałam się z tak wielką potrzebą całowania po rękach. Szczególnie posłów prawicy, ale tak naprawdę z każdej opcji
— mówiła Klaudia Jachira na posiedzeniu Parlamentarnego Zespołu Praw Kobiet.
To jest dla mnie naruszenie mojej cielesności. Mówi się, że molestowanie zaczyna się, gdy kobieta czuje dyskomfort. Ja go odczuwam. Staram się miażdżyć im te ręce w uścisku, żeby mi ich nie podnosili, ale nie odbierają tych sygnałów. Realnie mnie to brzydzi. Zróbmy coś z tym, błagam..."
Ot - kobieta nowoczesna ... po spojrzeniu w dekolt sąd pewny.
zatroskany rodzic
-7 #6 RE: Znikające progi zwalniające na ulicy Polnej w Wągrowcuzatroskany rodzic 2019-11-21 21:59
Przenieść te progi zwalniające na Lipową obok parku 600-lecia. Tam kierowcy jeżdżą jak szaleni!
Asterix
-11 #5 RE: Znikające progi zwalniające na ulicy Polnej w WągrowcuAsterix 2019-11-21 20:28
Widzisz Tim, a dla mnie to istotne kto zgłasza, a kto nie. Kto się przykłada do funkcji radnego, a kto jedzie tylko na opinii. Jeśli radny XY rzeczywiście coś zrobi, napisze projekt, zgłosi i zrealizuje go, to chwała mu za to. Jeśli odwrócimy to stwierdzenie i napiszemy: "Radny XY nie zrobił projektu i nie zagłosował", to wtedy każdego będzie interesowało co to za czarna owca. I w takim przypadku już nie powiesz, że "fruwa" Tobie kto i co. Morał zatem z tego taki, że fruwają tylko ptaki!
Tim
-7 #4 RE: Znikające progi zwalniające na ulicy Polnej w WągrowcuTim 2019-11-21 20:13
Asterix mi tam fruwa kto personalnie to zgłasza więc nie szukaj dziury w całym. Dla mnie liczy się, że obecny burmistrz słucha mieszkańców, wiele spraw prostuje po porzedniku i jego zaplecze w postaci radnych ma z nim współpracować dla mieszkańców. A czy Nowak, Kowalski czy Zadroga to zgłasza to mi tam już obojętne. Wreszcie, spróbuję dla oszczędności i Ekologii przesiąść się na autobus bo mieszkam na Piaskowej więc liczę, że dojadę do rpscy autobusem.
Asterix
-10 #3 RE: Znikające progi zwalniające na ulicy Polnej w WągrowcuAsterix 2019-11-21 19:57
Doprawdy? Serio? Czy tylko aby na pewno sam radny Zadroga i Burmistrz tego miasta składali wnioski? Czy może też inni radni (sami wiecie jacy) również brali w tym udział i dorzucili swoją cegiełkę? Sami odpowiedzcie sobie na te pytania, albowiem jest pewne niedomówienie w tej kwestii.
Pożeracz pszenżyta
+17 #2 RE: Znikające progi zwalniające na ulicy Polnej w WągrowcuPożeracz pszenżyta 2019-11-21 18:56
Tobie to się musi nudzić Janowy
Janowy
-23 #1 RE: Znikające progi zwalniające na ulicy Polnej w WągrowcuJanowy 2019-11-21 18:50
To trzeba by jeszcze spytać kto zarabi na montażu tych nowych progów i jaki jest koszt jednego. A tutaj newsy z ostatnich tygodni. PO elyta : Najsztub koszer bez prawka i badań pojazdu poruszając się wg jego zeznań z prędkością 20 km/h jest niewinny poturbowania 77 letniej staruszki na pasach która po uderzeniu leciała kilka metrów w powietrzu i skończyła w szpitalu, po krótkim czasie zmarła wg koszer sądu Najszub jest niewinny bo stara kobieta poruszała się zbyt szybko by mógł zareagować, to że nie posiadał od kilku lat uprawnień ( zabrane prawo jazdy ) i wsiadł do samochodu który powinien poruszać się na lawecie nie mając ważnego przeglądu technicznego i nie był ubezpieczony nie miało znaczenia. Prawdopodobnie babinka biegła 70 km na godzine i zderzyła się na przejściu dla pieszych z autem najsztuba który jechał 20 km /godz i uszkodziła mu cały przód auta. Niedorzecznik PO szkolony przez sorosza koszer Bodnar wstawia się za podejrzanym o morderstwo 10 letniego dziecka. Wg niego zastosowane środki były nieadekwatne do ciężaru zarzutów a Ziobro urzadził pokazówke dla żądnego krwi i linczu motłochu za to ” inteligencja ” z wielkich miast jest poruszona wyprowadzeniem człowieka w kajdankach i gaciach. Nowszy news to koszer pijak K.D 2,6 promila alkoholu we krwi, koszer sąd też go uniewinni tak jak najsztuba który ostatnio zaparkował samochód na środku skrzyżowania w centrum miasta i koszer towarzysza cimoszke który też babinke na przejściu dla pieszych uderzył, zabrał ją do domu i tam ją cucił a dopiero po godzinie zgłosił fakt, najnowsze info to leniejaca koszer „babcia „Szejnfeld z PO została senatorką( kiedyś była sztucznym bykiem i zapładniała krowy) w terenie zabudowanym jechała swoim BMW ponad 100 km na godzine i policja zabrała jej prawo jazdy na 3 m-ce, takie to standardy i wzorce tej szemranej elyty, chore

Portal WRC

  • Portal WRC powstał w 2009 roku
  • Odwiedza nas miesięcznie 43 tys. unikalnych użytkowników
  • Mamy najwięcej fanów spośród wągrowieckich redakcji
  • Zobacz nasz profil na:

Reklama

  • Niezależny Portal Powiatu Wągrowieckiego
  • Nr 1 w Powiecie Wągrowieckim
  • W naszej ofercie znajdziesz, bannery, materiały sponsorowane, filmy reklamowe oraz reportaże wideo.
  • Całą dobę sprawdzamy skrzynkę: [email protected]

ZAPYTAJ O OFERTĘ

X

Ostrzeżenie

© 2009-2019 Portal WRC. Wszystkie prawa zastrzeżone.