• Opublikowano:
  • Wyświetlono: 2673

Nietrzeźwi na SOR-ach? Izba Wytrzeźwień w Pile ma być zamknięta

Prezydent Piły planuje likwidację Izby Wytrzeźwień. Czy policjanci zaczną wozić nietrzeźwych na wągrowiecki SOR

Policjanci do września br. doprowadzili aż 99 nietrzeźwych z powiatu wągrowieckiego do Izby Wytrzeźwień w Pile. 

Piotr Głowski, Prezydent Piły, oraz radni Rady Miejskiej rozważają zamknięcie Izbę Wytrzeźwień. Konsekwencje uderzą w pięć powiatów m.in. w powiat wągrowiecki. Izba wytrzeźwień w Pile obejmuje swym zasięgiem 33 gminy z pięciu powiatów: pilskiego, złotowskiego, chodzieskiego, czarnkowsko-trzcianeckiego i wągrowieckiego. Rocznie policjanci doprowadzają do Izby Wytrzeźwień w Pile około 3 tysiące osób.

Jak to wygląda w powiecie wągrowieckim?

W 2018 roku policjanci z powiatu wągrowieckiego doprowadzili na izbę wytrzeźwień w Pile 76 osób, w tym roku do września jest to już 99 osób. Jak widać liczba osób nietrzeźwych, która tam trafia — rośnie. Dla przykładu dziesięć lat temu w 2009 roku było to zaledwie 8 osób.

Gdzie zatem trafią osoby pijane, jeżeli dojdzie do zamknięcia Izby Wytrzeźwień w Pile?

Jak mówią lekarze, zamknięcie pilskiej izby może spowodować destabilizację Szpitalnych Oddziałów Ratunkowych, bo osoby nietrzeźwe, zatrzymane przez policję, w pierwszej kolejności dowożone będą właśnie na SOR-y celem przebadania przez lekarza.

Warto dodać, że są to osoby w stanie upojenia alkoholowego, które swoim zachowaniem zagrażają bezpieczeństwu innych osób — w tym przypadku chorych czekających w SOR-ach na konsultację lekarską, oraz samego personelu medycznego. Takie rozwiązanie spowoduje dyskomfort, a często narażenie bezpieczeństwa innych chorych i zdestabilizuje pracę policji, która będzie musiała czekać z osobą nietrzeźwą na opiekę lekarską, nie mogąc w tym czasie podjąć innej interwencji, co z kolei może narażać innych mieszkańców miasta na niebezpieczeństwo.

To jednak nie koniec.

W przypadku, gdy po badaniu lekarz stwierdzi, że osoba nietrzeźwa może przebywać w policyjnym areszcie, opiekę nad tą osobą przejmie policja. Zaznaczyć należy, że policja nie ma warunków do opieki nad osobami nietrzeźwymi, w policyjnych aresztach brakuje lekarzy, zatem w przypadku pogorszenia stanu zdrowia osoby nietrzeźwej, często bywających w wielomiesięcznych ciągach alkoholowych, policja będzie zmuszona wzywać karetkę pogotowia, co może opóźnić przyjazd karetki do innych chorych.

Prezydent Piły Piotr Głowski nie podjął jeszcze ostatecznej decyzji. Powodem zmian ma być trudna sytuacja finansowa samorządów gminnych, spowodowana polityką rządowo-parlamentarną.

Komentarze   

Piotrek
+1 #12 RE: Nietrzeźwi na SOR-ach? Izba Wytrzeźwień w Pile ma być zamkniętaPiotrek 2019-11-25 23:36
Niech zamkną ten przybytek w Pile wtedy należy otworzyć ten biznes u nas i wozić tam wszystkich co piją po parkach i innych miejscach publicznych. Jak się wyportkują to przestaną pić wtedy problem sam się rozwiąże.
PIS-Janowy
-12 #11 RE: Nietrzeźwi na SOR-ach? Izba Wytrzeźwień w Pile ma być zamkniętaPIS-Janowy 2019-11-25 18:45
Pitera - he, he, he - w koncu przmówiłeś jak należy. Nitras byłby dumny. Burdel w kraju? W kraju porzadek - ostatnio nawet diagnosci na stacjach boja sie podbijac na lewo przeglądy techniczne. W koncu. Zlodzieje wyją, w koszulki konstytucja sie ubierają, ale śedziowskie bagno sie trzyma - dlatego jest jeszczze burdel. Maja kase, ukladyi media w reku to sie trzymią. 60 lat budowania siatki mafijnej. Nic dziwnego. oPOzycja to w ogole ... taka Jahira to nie stanowi juz konkurencji dla kozy nawet. Czzekam az oPOzycja wprowadzzi do sejmu kury - podejrzewam, ze zaczną mądrzrej gdakac niz to co wydowbywa sie zz ust pan nowoczesnych ...
A tutaj abys sobie dusze pocieszył:"...O koło 100 ton polskiego złota zostało sprowadzone do kraju z Banku Anglii - podał w poniedziałek NBP. Dodano, że złoto będzie przechowywane w skarbcu banku centralnego.
Narodowy Bank Polski zwiększył zasoby polskiego złota o 100 ton. Mamy go już 228,6 ton! Z tego 100 ton trafi do skarbców w kraju. Rosną polskie zasoby złota. Polska ma już większe rezerwy cennego kruszcu niż Szwecja czy Belgia.
Glapiński dodał, że zakupy złota wynikają z wyjątkowo dobrej sytuacji gospodarczej i stałego przyrostu rezerw dewizowych - o ponad 30 mld euro w ciągu ostatnich pięciu lat. ..."
Tymczasem teczowy prezydent Poznania, kandydat-klaun POKO -KO-KO na prezydenta Polski:"...Jaśk owiak: Jestem przekonany, że będziemy się laicyzować. Jako prezydent podpisałbym ustawę o związkach partnerskich... " - i w ten sposob stworzy w Polsce obszary szczęścia i niemiernej dobroci .... Belka (twoj PZPR-owki guru na pewno, ktorego wybraliście sobie na europosła) w niemieckiej telewizji sra na Polskę,twierdzą c, ze dla niego prawo UE jest pierwsze a Polskie sie nie liczy. Gdyby tak powiedział Niemiecki polityk w obcej telewizji, to byłby jego koniec.
Spoko Pitera - tak jak jest teraz dobrzez w kraju nie było w Polsce od kreski Mazowieckiego. Zrelaksuj się, idz sobie obejrzyj film "Nieplanowany" Nie widziąłm na portaluwrc tak natretnej reklamy jak w przypadku gówna Siekielskiego, a łezka na pewno ci się potoczy po policzku...
Piter
+10 #10 RE: Nietrzeźwi na SOR-ach? Izba Wytrzeźwień w Pile ma być zamkniętaPiter 2019-11-25 15:28
Jest i Janowy ta PISowska prostytutka. Nie widzi relacji między burdelem w kraju, pustym skarbcem i zamykanymi oddziałami w szpitalach. On sobie poradzi, dostaje kasę za hejt, a hejtować najwyraźniej lubi.
PIS-Janowy
-13 #9 RE: Nietrzeźwi na SOR-ach? Izba Wytrzeźwień w Pile ma być zamkniętaPIS-Janowy 2019-11-25 10:55
Endrju - rzadki głos rozsądku. Brawo! Wstawić tylko jakąś prostą nagrzewnicę coby 17-18 stopni utrzymywała i starcza. Ale nie da rady na pewno - taki sposób myślenie jest nieosiągalny dla włądz tego czacownego miasta. 500 plus dla dzieci boli takie Anie, ale żeby pijaczka wymrozic lekko to taki przecież "niehumanitarne ", prawicowe ...
PIS-Janowy
-12 #8 RE: Nietrzeźwi na SOR-ach? Izba Wytrzeźwień w Pile ma być zamkniętaPIS-Janowy 2019-11-25 10:51
Piteraa ...? W Wagrowcu czy Pile dobra zmiana? Kiedy to niby? Wybory ostatanie w Wagrowcu oPOzycja zdobyła władzę po raz kolejny - jak okręt na morzu wzburzonym. I tylko potrafi zganiac wine za swoją niudolność "na polityke rządowo-parlame ntarną" ...
Ania
+13 #7 Śmierdzące pijactwo.Ania 2019-11-25 09:23
Martwicie się o pijaków? Pomyślcie lepiej co ma zrobić chory który czeka na sorze 4-5 godzin zanim podejmą decyzję gdzie go odesłać.W większości chorzy są wywożeni do innych placówek Gniezno, Poznań, Piła.. w w-cu pomoc otrzymują nieliczni.A tu cała batalia o pijaków . Dać im po drugie lub trzecie 500 i się zachleją na amen, będzie spokój a nieokradać całe społeczeństwo dla meneli.
Endrju
-4 #6 RE: Nietrzeźwi na SOR-ach? Izba Wytrzeźwień w Pile ma być zamkniętaEndrju 2019-11-25 08:13
ale macie problem, kupić dwa morskie kontenery, najlepiej 40"HC ustawić w polu przeciw komisariatu. Prowizoryczne okno, odpływ ścieku i kratka wentylacyjna co by się opary nie kumulowały. I macie wytrzeźwiałkę jak się patrzy, a że warunki skandaliczne... ten naród nie takie warunki znosił i nadal istnieje.
adamyg
-3 #5 leczeniaadamyg 2019-11-25 06:11
sposób jest prosty każdego alkoholika trzeba leczyć inaczej się nie da. nawet pod przymosem
internautaaaaaaaaaaa
+9 #4 RE: Nietrzeźwi na SOR-ach? Izba Wytrzeźwień w Pile ma być zamkniętainternautaaaaaaaaaaa 2019-11-25 01:18
Wągrowiec jest bliżej Poznania niż Piły. Stolica województwa to Poznań a nie Piła...
Wstyd
+13 #3 RE: Nietrzeźwi na SOR-ach? Izba Wytrzeźwień w Pile ma być zamkniętaWstyd 2019-11-25 00:08
Pijackie miasteczko w alkoholicznym kraju. Wstyd!
dega
+11 #2 RE: Nietrzeźwi na SOR-ach? Izba Wytrzeźwień w Pile ma być zamkniętadega 2019-11-24 23:43
No tak to jest. jak mogą zarobić to sprzedają biznesmenądział ki budowlane w centrum miasta po 50 zł za metr a póżniej piszczą
Piter
+16 #1 RE: Nietrzeźwi na SOR-ach? Izba Wytrzeźwień w Pile ma być zamkniętaPiter 2019-11-24 23:02
Dobra zmiana pełną gębą.

Portal WRC

  • Portal WRC powstał w 2009 roku
  • Odwiedza nas miesięcznie 43 tys. unikalnych użytkowników
  • Mamy najwięcej fanów spośród wągrowieckich redakcji
  • Zobacz nasz profil na:

Reklama

  • Niezależny Portal Powiatu Wągrowieckiego
  • Nr 1 w Powiecie Wągrowieckim
  • W naszej ofercie znajdziesz, bannery, materiały sponsorowane, filmy reklamowe oraz reportaże wideo.
  • Całą dobę sprawdzamy skrzynkę: [email protected]

ZAPYTAJ O OFERTĘ

X

Ostrzeżenie

© 2009-2019 Portal WRC. Wszystkie prawa zastrzeżone.