• Opublikowano:
  • Wyświetlono: 725

100-lecie Towarzystwa Przyjaciół Dzieci

Program artystyczny w wykonaniu dzieci z Przedszkola nr 6 oraz wręczenie odznaczeń, wyróżnień i dyplomów uświetniły wągrowieckie obchody 100-lecia Towarzystwa Przyjaciół Dzieci.

Na uroczystości jubileuszowej, która odbyła się w sali kina Miejskiego Domu Kultury, Towarzystwo Przyjaciół Dzieci Oddział Miejski w Wągrowcu zaprosił wielu gości, a wśród nich m.in. byłych członków i prezesów stowarzyszenia, sponsorów oraz jego przyjaciół. Nie zabrakło również przedstawicieli władz powiatu wągrowieckiego, a także burmistrza Wągrowca Jarosława Berendta oraz zastępcy Piotra Pałczyńskiego.

Wszyscy mieli okazję wysłuchać wystąpienia prezesa TPD Elżbiety Rączkowiak, która przypomniała historię stowarzyszenia oraz rozległy zakres jego działalności. Przypomniała m.in. o organizowanych przez TPD półkoloniach i koloniach, imprezach z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka, wycieczkach rowerowych, Święcie Latawca, akcjach dożywiania dzieci w szkołach oraz turniejach Mundialito.

Chwilę później scenę kina wypełniły maluchy z Przedszkola nr 6, które kolorowym i radosnym występem przypomniały obecnym, jaki jest główny cel działalności TPD.

Uroczystość wykorzystano również do uhonorowania laureatów konkursu pt. „Uśmiech Dziecka”, zorganizowanego przez Przedszkole nr 3. Pierwsze miejsce zdobył w nim Grzegorz Igielski z Przedszkola nr 6, II miejsce zdobyły Blanka Witkowska z Przedszkola nr 1 oraz Julka Senger z Przedszkola nr 3, a III miejsce — Adam Łazarz z Przedszkola nr 2 oraz Paulina Kurek z Przedszkola nr 7. Wręczono także osiem wyróżnień.

Podziękowania, odznaczenia i wyróżnienia wypełniły drugą część uroczystości, a wśród uhonorowanych odznaczeniami z okazji 100-lecia TPD znaleźli się m.in. burmistrz Wągrowca Jarosław Berendt oraz jego zastępca Piotr Pałczyński. Serdeczne podziękowania i życzenia dalszej, owocnej działalności złożył prezes Elżbiecie Rączkowiak burmistrz Jarosław Berendt.

Dodaj komentarz

Redakcja Portalu WRC nie odpowiada za publikowane treści w module komentarze.

Przed dodaniem wpisu zapoznaj się z REGULAMINEM!

Kod antyspamowy
Odśwież

Portal WRC

  • Portal WRC powstał w 2009 roku
  • Odwiedza nas 74 tys. Internautów miesięcznie, generując 900 tys. odsłon
  • Mamy najwięcej fanów spośród wągrowieckich redakcji
  • Zobacz nasz profil na:

Reklama

  • Niezależny Portal Powiatu Wągrowieckiego
  • Nr 1 w Powiecie Wągrowieckim
  • W naszej ofercie znajdziesz, bannery, materiały sponsorowane, filmy reklamowe oraz reportaże wideo.
  • Całą dobę sprawdzamy skrzynkę: [email protected]

ZAPYTAJ O OFERTĘ

X

Ostrzeżenie

© 2009-2019 Portal WRC. Wszystkie prawa zastrzeżone.