• Opublikowano:
 • Wyświetlono: 1913

Pomóż "czwórce" wygrać LEGO, trwa głosowanie

Społeczność Szkoły Podstawowej nr 4 prosi wągrowczan o wsparcie. Wystarczy wziąć udział w bezpłatnym głosowaniu, wysyłając SMS, a „czwórka” będzie miała szansę wygrać jeden z 10 finałowych pakietów nagród w konkursie Szkoły Małego Inżyniera!

Marzeniem uczniów szkoły jest wygranie zestawu klocków LEGO® MINDSTORMS® EV3 przeznaczonych do samodzielnego programowania o wartości 6000 zł. Dzięki temu dzieci będą mogły w ciekawy sposób uczyć się programowania i budowania robotów. Wygrana w projekcie pozwoli prowadzić zajęcia dla osób, które chcą rozwijać swoje zainteresowania w naukach ścisłych.

Głosowanie już się rozpoczęło i potrwa do 6 grudnia 2019 r. Głosowanie jest bezpłatne, codziennie można z jednego numeru oddać jeden głos.


Tutaj oddasz głos na Szkołę Podstawową nr 4 w Wągrowcu

Klikamy: Głosuj


Wpisz swój numer komórkowy, kliknij wygeneruj kod, czekaj na bezpłatny SMS od VW Poznańkodem. Następnie wpisz kod na stronie internetowej i potwierdź, klikając głosuję.

DZIĘKUJEMY właśnie zwiększyłeś szanse szkoły na wygraną:

 • „Zestawu klocków LEGO® MINDSTORMS® EV3 o wartości 6000 złotych! To niesamowicie uniwersalny oraz zaawansowany technologicznie zestaw klocków LEGO, który pozwala na samodzielne konstruowanie i programowanie robotów z wykorzystaniem łatwego i przyjaznego oprogramowania. Tylko od kreatywności uczniów zależy, czy ich robot będzie chodził, pełzał czy jeździł. Mogą stworzyć robota, który potrafi strzelać, uderzać czy chwytać przedmioty. Ogranicza Was tylko wyobraźnia. Zestawy będą służyć przez wiele lat i pobudzać kreatywność kolejnych pokoleń młodych inżynierów.”
 • Całodniowego festiwalu technologicznego

„Festiwal Technologiczny, który odbywa się w zwycięskiej szkole to seria niezwykłych stanowisk edukacyjnych oraz warsztatów z zakresu robotyki oraz programowania dla wszystkich uczniów szkoły. Myślisz, że sterowanie przedmiotami za pomocą myśli możliwe jest tylko w filmach science-fiction? Mylisz się! Z nami to również jest możliwe! A co powiecie na eksperymenty z ciekłym azotem lub dla kontrastu z ogniem? Wolicie komputery? Mamy też coś dla Was – podczas Festiwalu przekonacie się, jak można sterować komputerem za pomocą…owoców. Mamy też propozycję dla fanów sportowej rywalizacji – zawody robotów sumo, w których uczestnicy sterując robotami starają się wypchnąć przeciwnika poza ring. Dodatkowo pokaz możliwości drukarek 3D, wystawa nowoczesnych technologii i wiele innych. Podczas warsztatów z robotyki uczniowie dowiedzą się z czego składa się robot, jak jest zbudowany, do czego służą poszczególne czujniki oraz samodzielnie zaprogramują robota podążającego za czarnobiałą linią. Do przeprowadzenia zajęć z zakresu programowania zostanie wykorzystane innowacyjne środowisko programistyczne - SCRATCH. Daje ono możliwość stworzenia przez ucznia ciekawych aplikacje z grafiką, dźwiękiem i możliwością interakcji. Na zajęciach uczniowie wykonają z pomocą instruktorów wykonają samodzielnie prostą grę związaną z samochodami”

 • Certyfikowanego szkolenia dla 2 nauczycieli

„Certyfikowane szkolenie z prowadzenia zajęć z wykorzystaniem klocków LEGO® MINDSTORMS® EV3 dla dwóch nauczycieli zatrudnionych w szkole. W czasie szkolenia nauczyciele poznają zasady działania klocków, podstawy programowania oraz samodzielnie zbudują i zaprogramują pierwszego robota. Podczas szkolenia prowadzący przedstawią również propozycje i możliwości wykorzystania zestawów do robotyki w codziennej pracy z uczniami. Dla chętnych przewidziana została także możliwość zwiedzenia jednej z fabryk Volkswagen Poznań.”

Organizatorami konkursu są Fundacja Rozwoju Edukacji Małego Inżyniera oraz Volkswagen Poznań.

Zachęcamy całą społeczność szkolną, nauczycieli, rodziców, sympatyków szkoły do wzięcia udziału i oddania głosu na szkołę. Wspólnymi siłami na pewno się uda!

Dodaj komentarz

Redakcja Portalu WRC nie odpowiada za publikowane treści w module komentarze.

Przed dodaniem wpisu zapoznaj się z REGULAMINEM!

Kod antyspamowy
Odśwież

Portal WRC

 • Portal WRC powstał w 2009 roku
 • Odwiedza nas 74 tys. Internautów miesięcznie, generując 900 tys. odsłon
 • Mamy najwięcej fanów spośród wągrowieckich redakcji
 • Zobacz nasz profil na:

Reklama

 • Niezależny Portal Powiatu Wągrowieckiego
 • Nr 1 w Powiecie Wągrowieckim
 • W naszej ofercie znajdziesz, bannery, materiały sponsorowane, filmy reklamowe oraz reportaże wideo.
 • Całą dobę sprawdzamy skrzynkę: [email protected]

ZAPYTAJ O OFERTĘ

X

Ostrzeżenie

© 2009-2019 Portal WRC. Wszystkie prawa zastrzeżone.