• Opublikowano:
  • Wyświetlono: 294089

Ptaki należy dokarmiać… rozważnie

Jezioro Durowskie to już od lat miejsce zimowania dla wędrownego ptactwa. Jest ich tutaj około 100, w tym łabędzie nieme, kaczki krzyżówki oraz łyski.

Wyjątkowo mroźna i długa zima sprawia, że jest to czas dla nich wyjątkowo ciężki. Pamiętają o nich liczni wągrowczanie, dla których promenady nad jeziorem są miejscem spacerów rodzinnych i którzy często i chętnie zimujące u nas ptaki dokarmiają.

Niestety, najczęściej – w dobrej wierze – dokarmiają ptaki chlebem, przeważnie nie nadającym się do spożycia, którego wartość odżywcza jest dla ptaków znikoma. Na dodatek z upływem czasu jest on dla ptaków szkodliwy, powodując zakwaszenie treści żołądka, problemy trawienne i biegunki.

Z tego względu wągrowiecka Organizacja Przyrodnicza „Kania” apeluje za naszym pośrednictwem o dokarmianie zimujących na Jeziorze Durowskim (ale i w innych miejscach) ptaków pokarmem roślinnym: kukurydzą, pszenicą, owsikiem, żytem, owsem lub rozdrobnionymi warzywami – krojonymi buraczkami, marchwią i kapustą. Należy przy tym pamiętać o regularnym dokarmianiu, bowiem ptaki przyzwyczajają się do pór żerowania.

Aby ptaki mogły przetrwać tegoroczną zimę w zdrowiu warto zastosować się do tych prostych porad.

Komentarze   

igor
+7 #7 RE: Ptaki należy dokarmiać… rozważnieigor 2019-11-13 11:43
Co do wiosny będzie robiła miejska ogrodnik żona wójta, skoro w sezonie się nie wysilała ? Panie Berent czy żonie kolegi płaci pan za siedzenie ze swojego portfela czy z Naszego ?
Janowy
+6 #6 RE: Ptaki należy dokarmiać… rozważnieJanowy 2019-11-13 11:01
a ja mojego ptaka chętnie zamoczyl bym w jakimś odbycie nie koniecznie damskim są tu chętni? może jakis kleryk???
jgfd
-2 #5 RE: Ptaki należy dokarmiać… rozważniejgfd 2019-11-13 06:47
Stanowisko ekologa do likwidacji! Nic nie robi skoro o miasto tonie w dymie!
qw
+7 #4 RE: Ptaki należy dokarmiać… rozważnieqw 2019-11-12 19:02
Kazimierz ty stary ormowcu Za chwile zabiorą ci emeryture wtedy sam będziesz palił węglem pieprzony esbeku
Kazimierz
-6 #3 ekologia ul Przybyszewskieg o w WagrowcuKazimierz 2019-11-12 18:19
Dzien dobry !Jakie służby odpowiadają za czystość powietrza w naszym mieście? Smiem twierdzić,że ...żadne!!!!!Pr oszę p.Burmistrza lub kogoś z rady miasta o zainteresowanie m się tym problemem.Tylko nie na zasadzie ,że do godz.15.oo pracujemy ( taka odp.uzyskalem od osoby z UM) a po 15.00 nie mamy możliwości interwencji.Pro sze przyjechać pod wieczor na ul.Przybyszewsk iego.Notoryczni e w domach nr 44 i 47 są palone plastyki i inne śmierdzące odpady.Nie można normalnie oddychać.Jeżeli tak ma być to należy zlikwidować stanowisko osoby odpowiedzialnej za ten smierdzacy problem w UM tak jak zlikwidowano straż miejską.Czekamy na reakcje.
eda
+7 #2 RE: Ptaki należy dokarmiać… rozważnieeda 2017-06-11 12:16
Antoni uważaj jak założy hodowle w mieszkaniu Na Wschodzie jest też podobny debil ale on już ma hodowle Oczywiście spółdzielnia się go boi i cisza
Antoni
-10 #1 PTAKIAntoni 2017-06-11 11:09
Pan W----k z ul. Jeżyka dokarmia golębie i wszelkie inne ptactwo przez cały rok !!!! i nie liczy się z Regulaminem Spółdzielni ani z uciążliwością dla innych mieszkańców - i co z takim zrobisz. Powinien sobie założyć sobie hodowlę.

Portal WRC

  • Portal WRC powstał w 2009 roku
  • Odwiedza nas miesięcznie 90 tys. unikalnych użytkowników
  • Mamy najwięcej fanów spośród wągrowieckich redakcji
  • Zobacz nasz profil na:

Reklama

  • Niezależny Portal Powiatu Wągrowieckiego
  • Nr 1 w Powiecie Wągrowieckim
  • W naszej ofercie znajdziesz, bannery, materiały sponsorowane, filmy reklamowe oraz reportaże wideo.
  • Całą dobę sprawdzamy skrzynkę: [email protected]

ZAPYTAJ O OFERTĘ

X

Ostrzeżenie

© 2009-2019 Portal WRC. Wszystkie prawa zastrzeżone.