• Opublikowano:
  • Wyświetlono: 2039

Dwa nowe busy dla dzieci niepełnosprawnych

Dzieci z niepełnosprawnościami z Wągrowca są od dzisiaj dowożone do wągrowieckich placówek oświatowych i zewnętrznych ośrodków specjalistycznych miejskimi busami.

Zakupione przez samorząd wągrowiecki pojazdy przekazali dzisiaj (7 stycznia) do dyspozycji Szkoły Podstawowej nr 3 burmistrzowie Jarosław Berendt i Piotr Pałczyński.

- Tym zakupem podnosimy standard obsługi opiekuńczej naszych dzieci. Pojazdy te poprawią komfort podróży dzieci i będą im służyć przez wiele kolejnych lat – podkreślił podczas kameralnej uroczystości z udziałem dzieci, ich rodziców i opiekunów oraz przedstawicieli szkoły burmistrz Jarosław Berendt.

Oba pojazdy będą dowozić dzieci na zajęcia szkolne zarówno do „trójki”, jak i do Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego dla Dzieci Niewidomych w Owińskach oraz do Ośrodka Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczego, prowadzonego przez Stowarzyszenie na Rzecz Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej „Bona Fides” w Wągrowcu.

Ponadto zakupione samochody będą wykorzystywane do przewozu dzieci i młodzieży z niepełnosprawnościami na dodatkowe zajęcia wczesnego wspomagania rozwoju i zajęcia wyrównawcze, prowadzone w Szkole Podstawowej nr 3 przy ulicy Letniej.

Warto przypomnieć, że placówka ta, jest jedyną spośród prowadzonych przez miasto szkół, która kształci dzieci na poziomie podstawowym w klasach integracyjnej i specjalnych. „Trójka” przy ulicy Letniej posiada sale lekcyjne, przystosowane do nauki dzieci z różnymi niepełnosprawnościami, jest tutaj też winda dla osób niepełnosprawnych oraz sala wczesnego wspomagania, wyposażona w pełni profesjonalny sprzęt rehabilitacyjny. W szkole zatrudnionych jest także 11 nauczycieli posiadających uprawnienia do pracy z dziećmi z niepełnosprawnościami.

Zakupione pojazdy to specjalne Fordy Transit, przystosowane do przewozu do 8 osób niepełnosprawnych (+ kierowca). Na ich zakup miasto wydało 200 tys. zł, a pozostałe 160 tys. zł stanowiło dofinansowanie z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. 

Komentarze   

Halaatumba
-3 #6 Stereotypy o Niepełnosprawno ściHalaatumba 2020-04-19 19:17
Jeżeli ktoś fizycznie jest zdrowy, a jest uznany za osobę niepełnosprawną nie znaczy że to musi być niepełnosprawno ść umysłowa. Może to jeszcze być np.Autyzm i jego spektrum, bycie głuchoniemym , niewidzącym, Nie wiem czy też dla ADHD
Mariolka
-6 #5 RE: Dwa nowe busy dla dzieci niepełnosprawny chMariolka 2020-01-10 01:38
Wszystko może i ładnie wygląda na zdjęciach, ale dzieci niepełnosprawne musiały pół godziny na dworze na zimnie czekać na wielmożnego pana burmistrza. Panowie burmistrzowie trochę szacunku!!!!!
Ciekawski
+13 #4 Pasibrzuch na miejscuCiekawski 2020-01-08 14:31
Pasibrzuch jak zawsze na miejscu... Czy tak serio - nic sie w tym kraju nie moze odbyc bez obecnosci szamanow?
franz
+17 #3 RE: Dwa nowe busy dla dzieci niepełnosprawny chfranz 2020-01-07 22:10
Mody komunista i pleban. Ładny duet.
PIS-Janowy
+8 #2 RE: Dwa nowe busy dla dzieci niepełnosprawny chPIS-Janowy 2020-01-07 22:04
No i oczywiście najważniejsza persona z kropidłem na miejscu, a jakże zawsze można skasować "co łaska".
miler
+17 #1 RE: Dwa nowe busy dla dzieci niepełnosprawny chmiler 2020-01-07 20:54
Towarzyszu Pałczyński dziękujemy

Portal WRC

  • Portal WRC powstał w 2009 roku
  • Odwiedza nas 74 tys. Internautów miesięcznie, generując 900 tys. odsłon
  • Mamy najwięcej fanów spośród wągrowieckich redakcji
  • Zobacz nasz profil na:

Reklama

  • Niezależny Portal Powiatu Wągrowieckiego
  • Nr 1 w Powiecie Wągrowieckim
  • W naszej ofercie znajdziesz, bannery, materiały sponsorowane, filmy reklamowe oraz reportaże wideo.
  • Całą dobę sprawdzamy skrzynkę: [email protected]

ZAPYTAJ O OFERTĘ

X

Ostrzeżenie

© 2009-2019 Portal WRC. Wszystkie prawa zastrzeżone.