• Twój Market
 • UM_Wielkanoc
 • Wielkanoc_powiat
 • Opublikowano:
 • Wyświetlono: 3322

Wągrowiecki Żłobek jest dwujęzyczny

Wągrowiecki Żłobek jako jedna z niewielu tego rodzaju placówek w Polsce realizuje od początku tego roku Międzynarodowy Program Powszechnej Dwujęzyczności „Dwujęzyczne Dzieci” / „Bilingual Future”.

Program Powszechnej Dwujęzyczności „Dwujęzyczne Dzieci” / „Bilingual Future” pomaga każdemu dziecku opanować język angielski na poziomie podobnym do znajomości języka polskiego. Wągrowiecki żłobek robi to bezpłatnie, wykorzystując zatrudnioną kadrę.

Zasadniczym celem programu jest codzienne, kontekstowe osłuchiwanie dzieci z językiem angielskim w okresie szczególnej wrażliwości językowej (0-6 lat). W ten sposób język angielski nigdy nie staje się dla nich językiem obcym, a dziecko w sposób naturalny - czyli na tych samych zasadach jak pierwszy - nabywa drugi język.

Jakie korzyści daje dwujęzyczność?:

 • większa możliwość koncentracji i podzielności uwagi,
 • lepsza pamięć (semantyczną i epizodyczną).
 • lepsze wyniki w nauce,
 • lepsze zdrowie (dwujęzyczność to także profilaktyka m.in. chorób neurologicznych),
 • większa możliwość adaptacji społecznej i kulturowej,
 • wyższa pozycja materialną i społeczną.

Program Powszechnej Dwujęzyczności wykorzystuje pierwszą na świecie, przełomową, ale jednocześnie najbardziej ze wszystkich naturalną metodę przyswajania języka angielskiego we wczesnym dzieciństwie równolegle do języka ojczystego. Jest to specjalnie wykreowany świat bohaterów, piosenek, filmów animowanych oraz przygotowanych na tej podstawie zabaw językowo-muzyczno-ruchowych zarówno indywidualnych, jak i grupowych.

Warto podkreślić, iż program skonstruowany jest tak, że zarówno rodzice w domu, jak i opiekunowie w żłobku, w początkowym etapie nauczania nie muszą znać angielskiego, żeby pomóc dzieciom w codziennych zajęciach; co więcej, mogą efektywnie, przez wspólną zabawę, uczyć się razem z nimi. Współpraca opiekunów i lektorów daje o wiele lepsze rezultaty, niż wyłącznie praca lektorów. Kontekstowe obcowanie dzieci z językiem w czasie codziennych zabaw w placówce oraz w domu utrwala materiał tak, że dzieci niemal natychmiast wykorzystują go czynnie w czasie spontanicznych zabaw - po prostu zwyczajnie posługują się nim.

Komentarze   

Olka
+1 #19 Dzieci 2 języczneOlka 2020-01-23 03:29
Niech zatrudni z uprawnieniami logopedę polonistę a nie te głupie widzimisie wprowadza że ludzie bez uprawnień muszą prowadzić angielski bo nie muszą w papierach tak też nie mieli jak się do pracy przyjmowali.Nie ch dzieci uczą polskiego układanie język wymowy może w późniejszym wieku to im się przyda bo teraz to jak by kogoś takiego mieli to z czasem dzieci by może pojęły choć w połowie wiadomo nie od razu jak większości nie mówi choć krótkie wyrazy lub chociaż litery jak l,k,m,o, ale to musi być profesjonalista a nie pierwszy lepszy czy byle kto tam człowiek wykształcony w tym kierunku logopedycznym czy polonistycznym.
Klaraa
+3 #18 Żłobek dwu języcznyKlaraa 2020-01-23 02:43
Ona sama nie chce a od ludzi wymaga tak samo w żłobku jak w szkole podobnie jest dobrze że odchodzi jeżeli odejdzie to może będzie ciut lepiej trzeba mieć nadzieję a z logopedą i polonistą dobry pomysł nie lepiej zatrudnić dzieci by wymowy jak układać język by się próbowały nauczyć bo to bardzo ważne w ich rozwoju jak by taki ktoś prowadził takie tam zajęcia to by było super jak tam dzieci nic nie kumają nie reagują na polecenia może wtedy by coś zakumały.Ona sama zajęć nie umie prowadzić a od innych by wymagała niech od siebie wymaga.
Roksi
+2 #17 Żłobek dwu języcznyRoksi 2020-01-23 02:31
Na zajęciach wytyka się tam gdzie nie trzeba dyrektorka przez co zajęć nie idzie prowadzić niech się zajmie swoimi sprawami a nie wtyka mordę tam gdzie nie trzeba lub sama prowadzi a nie ludzi wykorzystuje niech zatrudni dobrego Polonistę a jak się jej nie chce języka prowadzić to niech zatrudni jeszcze kogoś innego.A Nie z parę minut przeprowa a inni mają za nią mają godzinę przeprowadzać przeprowadzać.
wera
+2 #16 Żłobek 2 języcznywera 2020-01-21 06:07
Ta w tych ciemnych to donosi na niektórych kontroluje dlatego trzyma posadę u dyrektorki znali się już przed przyjęciem do pracy już podobno.A jeśli chodzi o angielski to im fatalnie wychodzi podobno rodzice się skarżą na nie już.Że nic nie robią.Dyrektork o prosimy o logopedę polonistę a nie jakiś ludzi którzy nie dbają o nasze dzieci nie uczą ich to co potrzeba.Tak trudno to zrozumieć ogarnięcie to czy wszystko trzeba wam tłumaczyć co macie robić.Czy tak to trudno zrozumieć.
Toto
+3 #15 żłobek 2 języcznyToto 2020-01-20 22:39
To jest żałosne co wy tam wyprawiacie i śmieszne weżcie si3mę w garść bo jutro zostaniecie bez pracy ja bym tam ani sekundy nie przerobił wstyd mi że tacy ludzie się kompromitują jeszcze zdjęcia sobie robią.Nie wyrażacie zgody na zdjęcia bo Was zniszczą.Jak chce pani dyrektor to niech sama się ustawia do zdjęć a nie z pierwszym wrogiem waszym się fotografować.Ni ech polski wprowadzi i uczy wymowy a te obijsnie się to w jej stylu a w waszym też czy raczej nie.Jesteście tam na posyłki...Powie dźcie my polskiego będziemy uczyć,wymowy,ta k tam zajęcia z logopedii i polskiego się przydadzą bo dzieci nie potrafią mówić powtarzać.
Darita
+5 #14 żłobek 2 języcznyDarita 2020-01-20 22:26
Ludzie nie mają pojęcia jak j.angielski się wykłada zajmijcie się ich opieką lepiej jak głupoty wymyślać a ta w czarnych włosach falowanych miała odejść a jeszcze tam siedzi tam się marnujecie wykorzystują Was mówcie o tym a nie tylko przytakujecie dyrektorce ma Was za głupich to ona jest nie mądra mówcie o tym szczerze chyba że boicie się że Was zwolni to niech Was zwolni mało podań teraz zostało złożonych bo nie przekroczyło 10nawet.Mnie na waszym miejscu już dawno by mnie tam nie było kiedy zatrudnią tam logopedę czy polonistę bo nie ma tam kto uczyć.
Piki
+4 #13 Żłobek jest dwujęzycznyPiki 2020-01-15 17:27
Tak poupadali dzieci się zniechęcą wogóle nie będą chciały się odzywać tak a gdzie tu poprawnie mówić oni nie wiedzą co robią tam pracują sami nie udaczniki tylko się kompromitują tak rodzic ma rację zgupieli do reszty tam nie ma wykwalifikowane j kadry źle pracują złe pomysły dają dziecią tylko dzieci zniechęcają dzieci ich wogóle nie słuchają wszystko tam na siłę robią i im nie wychodzi.Pomyśl cie co robicie ogarnięcie to trochę ale jak widać pracownicy się nie nadają do tej pracy tam by się przydały duże zmiany a dzieci powinny powtarzać po polsku wyrazy a tu nawet nie znają i logopeda by się przydał a nie j.angielski.Nie wiecie co czynicie.nie krzywdźcie dzieci.
Rodzic
+6 #12 RE: Wągrowiecki Żłobek jest dwujęzycznyRodzic 2020-01-14 20:45
O 0 -6 lat uczą Polskiego i Angielskiego ?! Czy wy już do końca na głowę poupadaliscie, 3 lub 2 letnie dziecko nie zna wszystkich wyrazów z j. Polskiego i dożucacie jeszcze angielski? Dzieciak na końcu w żadnym języku poprawnie nie będzie mowil, mówić po polsku nie umieją A oni myślą że 2 języki opanuje jak swojego nie opanowały, ludzie weźcie te pieniądze lepiej pozytkujcie, przestańcie szkodzić sobie,przedewsz ystkim cieciom i niekompromitujc ie się z kretynskimi pomysłami, jeszcze trochę to usłyszę że w żłobku spawania chcą nauczyc,haha
Pióro
+8 #11 Żłobek miejski 2 języcznyPióro 2020-01-14 06:37
Tam się przyda polonista i dobry logopeda a nie j.angielski...
Mikii
+4 #10 Wągrowiecki żłobekMikii 2020-01-14 06:35
Tam rodzice się wypowiadają że kiepsko uczą dzieci słabo się rozwijają pozatym kadra nie ma cyrtefikatów bo pewnie połowa kadry nie zna pewnie angielskiego nie ma kwalifikacji to nie powinni brać się za to dyrektorka niech prowadzi a nie wykorzystuje do tego kadrę jak niby ma kwalifikację.A dzieci niech za polski się lepiej wezmą niż za angielski i logopedie a nie angielski.Tam nawet nie ma kto prowadzić zajęć z języka angielskiego lepiej niech polski poorowadzą.Do polskiego też są za małe pewnie jeszcze.Bo to małe dzieci...ale polecam wymowę polskiego logopedii.
Hauser
+11 #9 KasparHauser 2020-01-13 19:40
Cytuję Olla:
"Mam syna w żłobku i mówi że kiepsko uczą..."
Okko flora
+6 #8 nabór pracownika opiekunaOkko flora 2020-01-13 17:43
Tak niech dzieci dobrze po Polsku nauczą a nie angielski dzieci tylko zniechęcą przez takie wygłupy masz rację Kaśka!!! Tam się przyda polonista lub logopeda bo dzieci pierw dobrze po Polsku powinny się nauczyć a tam to wogóle nie mówią lub słabo mówią.
Okko flora
+8 #7 nabór pracownika opiekunaOkko flora 2020-01-13 17:36
Znajoma też mówi co synka prowadza do żłobka że kiepsko uczą te panie one same nie znają angielskiego nie mają kwalifikacji to jak mogą uczyć szkolenie to nie wszystko a małe nic nie kumają tylko jeden o drugiego się obijają pozdrawiam.
Olla
+6 #6 nabór pracownika opiekunaOlla 2020-01-13 17:30
Bzdur nie piszemy tylko prawdę bo gdzie takie małe dobrze po polsku nie Unią mówić mam syna w żłobku i mówi że kiepsko uczą wystarczy się tylko troszkę poprzeglądać.
JoannaSgjcbb
-4 #5 BrawoJoannaSgjcbb 2020-01-12 14:21
Bzdury piszecie, fajnie że dzieci mają takie możliwości, pewnie piszą te osoby których dzieci się dostały do żłobka... Wiadomo że nie będą zaraz mówić po angielsk, ale nie o to tu chodzi... przeczytajcie artykuły cały!!! Mój syn chodzi do żłobka i na się cieszę że tyle Pani z nim robią... Widzę jak szybko się rozwija, a mnie z babcia w domu lub nianią, która by cały dzień mu bajki serwowała 😊 Pozdrawiam wszystkich zazdrośników
Kaśka
+9 #4 RE: Wągrowiecki Żłobek jest dwujęzycznyKaśka 2020-01-12 09:35
O matko! Może niech lepiej pani dyrektor "wykorzystując zatrudniona kadrę" zacznie uczyć dzieci języka polskiego? Widzę na zdjęciu dziecko od sąsiadów: w ogóle nie mówi, choć ma dwa lata! Faktycznie logopeda się kłania, a nie angielski! Niech zaczną w ogóle mówić, po polsku, żeby można z nimi normalnie rozmawiać. Szkoda, że dyrektora mnie został zatrudniony jakiś logopeda lub polonista.
gt
+16 #3 RE: Wągrowiecki Żłobek jest dwujęzycznygt 2020-01-11 12:55
To pani dyrektor będzie miała dodatkowy etat czy inna pani z byłej szkoły BEreta?
Miszmasz
+11 #2 RE: Wągrowiecki Żłobek jest dwujęzycznyMiszmasz 2020-01-11 11:23
Hahahaha..... "wykorzystują do tego kadrę".....a jakie kadra ma certyfikaty? W przyszłości czeka dzieci logopeda. Najpierw polski niech dobrze opanują i to bez smoczka w buzi
kolo
+12 #1 RE: Wągrowiecki Żłobek jest dwujęzycznykolo 2020-01-11 08:58
Lepiej niech uczą rosyjskiego bo to w tamtą stronę pcha nas dojna zmiana.

Portal WRC

 • Portal WRC powstał w 2009 roku
 • Odwiedza nas 74 tys. Internautów miesięcznie, generując 900 tys. odsłon
 • Mamy najwięcej fanów spośród wągrowieckich redakcji
 • Zobacz nasz profil na:

Reklama

 • Niezależny Portal Powiatu Wągrowieckiego
 • Nr 1 w Powiecie Wągrowieckim
 • W naszej ofercie znajdziesz, bannery, materiały sponsorowane, filmy reklamowe oraz reportaże wideo.
 • Całą dobę sprawdzamy skrzynkę: [email protected]

ZAPYTAJ O OFERTĘ

X

Ostrzeżenie

© 2009-2019 Portal WRC. Wszystkie prawa zastrzeżone.