• Wielkanoc_powiat
 • Twój Market
 • UM_Wielkanoc
 • Opublikowano:
 • Wyświetlono: 1174

Ufunduj sztandar dla KP PSP w Wągrowcu

Publikujemy apel Komitetu Organizacyjnego Fundacji Sztandaru dla Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Wągrowcu.

Życie, zdrowie, dbałość o społeczeństwo, mienie to wartości bliskie każdemu z nas. O ich ochronę ludzie zabiegali od zarania dziejów. Współcześnie pierwszymi formacjami dysponowanymi do działań zmierzających do likwidacji powstałego zagrożenia są jednostki ochrony przeciwpożarowej na czele z Państwową Strażą Pożarną.

Strażacy Państwowej Straży Pożarnej, z wielką ofiarnością i profesjonalizmem niosą pomoc wszystkim zagrożonym i potrzebującym. Codzienna pełna poświęcenia służba nie ogranicza się wyłącznie do niesienia pomocy mieszkańcom naszego powiatu. Dzięki ich profesjonalnemu wyszkoleniu oraz wyposażeniu technicznemu kierowani są również do działań na terenie całego województwo, a także kraju.

Rok 2020 jest szczególnym dla Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Wągrowcu, gdyż będzie obchodziła jubileusz 45-lecia istnienia. W związku z tym jubileuszem w drodze podziękowania za długoletnią służbę związaną z ochroną przeciwpożarową, ratownictwem technicznym, chemicznym, ekologicznym i medycznym naszego powiatu, zawiązany został Komitet Organizacyjny na rzecz ufundowania sztandaru dla Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Wągrowcu.

Komitet Honorowy na czele ze starostą wągrowieckim Tomaszem Krancem objął nad przedsięwzięciem patronat honorowy. Ponadto w skład Komitetu Honorowego weszli m.in. Wielkopolski Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej, Przewodnicząca Rady Powiatu, Prezes Powiatowy ZOP ZOSP RP, Burmistrzowie, Wójtowie miast i gmin powiatu wągrowieckiego, Prezes Stowarzyszenia Dolina Wełny.

Sztandar, dawna chorągiew, jest historycznym symbolem walki, honoru, odwagi. Uosabia tradycję oraz godność jednostki, jednoczy ludzi we wspólnym działaniu dla ogólnego dobra. To fizyczna reprezentacja pewnych wartości i idei, które stanowią nieodłączny element funkcjonowania różnych organizacji.

W imieniu strażaków i pracowników cywilnych Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Wągrowcu oraz Komitetu Organizacyjnego Fundacji Sztandaru zwracamy się z gorącą prośbą do wszystkich mieszkańców, firm i instytucji, o wsparcie finansowe tej społecznej inicjatywy. Wierzymy, że nasz apel nie pozostanie bez odpowiedzi ludzi, którym leży na sercu dobro straży pożarnej.

Stowarzyszenie Dolina Wełny na podstawie porozumienia podjęło się bezpłatnie prowadzić konto bankowe dotyczące zbiórki od darczyńców i dokonywania płatności. Stowarzyszenie działa na podstawie ustawy z 7 kwietnia 1989 roku – Prawo o stowarzyszeniach. Jego głównym celem jest prowadzenie wszelkiej działalności na rzecz ogółu społeczeństwa w zakresie ekologii oraz rozwoju obszarów wiejskich.


W przypadku zainteresowania współuczestnictwem w fundacji sztandaru wpłatę na wyżej wymieniony cel można dokonać do dnia 31 marca 2020 r. na konto:

Stowarzyszenie Doliny Wełny
Bank Spółdzielczy w Gnieźnie oddział Mieścisko

17 9065 0006 0030 0300 3984 0001

z dopiskiem: Wpłata na sztandar dla KP PSP Wągrowiec


Pozyskanie i przekazanie sztandaru planowane jest na dzień 16 maja 2020 r.

W imieniu Społecznego Komitetu Organizacyjnego Fundacji Sztandaru dla komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Wągrowcu za wsparcie wspólnej inicjatywy serdecznie dziękujemy.

st. bryg. Zbigniew Dziwulski, Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Wągrowcu, Michał Piechocki, Przewodniczący Społecznego Komitetu Organizacyjnego.


Komentarze   

waca
+1 #14 RE: Ufunduj sztandar dla KP PSP w Wągrowcuwaca 2020-01-17 01:03
Panie komendancie za pana pensje to może pan sam ufundować sztandar. Teraz prosi pan Nas o pieniądze ale gdy przyjdą podwyżki to już pan nie widzi strażaków z podziału .
waca
0 #13 RE: Ufunduj sztandar dla KP PSP w Wągrowcuwaca 2020-01-16 20:24
Trzeba rozróżnić strażaków co służą w podziale bojowym od funkcjonariuszy którzy siedzą w b iurze 8 godzin dziennie i grzeją dupy .Kurka że ty jesteś chłopcem na posyłki to nie znaczy że podział bojowy będzie tańczył jak ty zagrasz. W biurach zarabiają po 5 tyś i więcej także samoi sobie róbcie zbiórke pieniędzy razem z tym z pzpr
Strażak
0 #12 SztandarStrażak 2020-01-16 16:48
Sztandary strażackie podkreślają tożsamość, jaka łączy zawodowych strażaków z inymi służącymi ratowniczymi, instytucjami, społeczeństwem to tradycyjny symbol wskazujący na odwagę oraz chęć niesienie pomocy innym, kiedy będzie taka potrzeba. To właśnie sztandar towarzyszy strażakom w ważnych chwilach, podczas uroczystości i spotkań związanych ze smutnymi, a często nawet tragicznymi wydarzeniami np. gdy żegna się kolegę, który poświecił swoje życie dla ratowania potrzebującym. Każda jednostka straży pożarnej stawia sobie za punkt honoru posiadanie sztandaruy to bardzo ważny symbol dla strażaków. To właśnie wokół niego rodzi się poczucie wspólnoty łączącej wszystkich strażaków, a także świadomość i pamięć tego, że praca strażaka to slżba dla ogółu.
Zachęcam wszystkich do wsparcia finansowego na rzecz ufundowania sztandaru dla KP PSP Wagroiec.
Strażak
scaffi
-1 #11 RE: Ufunduj sztandar dla KP PSP w Wągrowcuscaffi 2020-01-16 16:19
Ile kosztuje sztandar ?
Juras
+2 #10 RE: Ufunduj sztandar dla KP PSP w WągrowcuJuras 2020-01-15 20:03
Biniu zestawienie Berendta i Kranca oraz Pałczyńskiego z działaczem PZPR to gruba przesada. Można ich nie lubić, ale to chamskie porównanie.
biniu
-1 #9 RE: Ufunduj sztandar dla KP PSP w Wągrowcubiniu 2020-01-15 19:21
Piechocki - pzpr ,Kranc zsl , Berent schował legitymacje i do kompletu towarzysz Pałczyński oto elita Wrc
Bożydar
+5 #8 RE: Ufunduj sztandar dla KP PSP w WągrowcuBożydar 2020-01-15 07:35
A TO NIBY DLACZEGO NP. JA MAM FUNDOWAĆ SZTANDAR?????!! !!! ABSOLUTNIE NIE POPIERAM TEGO RODZAJU INICJATYWY. CO WIĘCEJ, JESTEM JEJ ZAGORZAŁYM KRYTYKIEM. APELUJĘ WRĘCZ, ABY NIKT NIE SKŁADAŁ SIĘ I NIE DOKŁADAŁ SIĘ NA TEN TĄ RZECZ. JEST ZDECYDOWANIE WIELE INNYCH I PONAD WSZELKĄ WĄTPLIWOŚĆ INNYCH RÓŻNEGO RODZAJU AKCJI, (NP. RATOWANIE LUDZKIEGO ŻYCIA), NA KTÓRE WARTO ZŁOŻYĆ JAKIŚ DATEK. KTO MNIE POPIERA, NIECH KLIKNIE W ŁAPKĘ W GÓRĘ. Dzięki serdeczne.
waca
0 #7 RE: Ufunduj sztandar dla KP PSP w Wągrowcuwaca 2020-01-14 22:11
Postkomuna wstydu niema tylko koryto a jeszcze teraz pierwsza ławka w kościele - RZYGAĆ się chce . Jestem pewien że jak jutro ożyłby stalin i hitler to już są u nich w parti .
IPN
0 #6 Troszkę historiiIPN 2020-01-14 21:55
Troszkę więcej informacji na temat Michała Piechockiego, członka PZPR.

Radna Alicja Trytt ma takich promotorów - nie wstyd Pani? Jest Pani młoda, ale historię warto znać!


Imiona: Michał Damian
Nazwisko: Piechocki
Miejsce urodzenia: Laskownica Wielka
Data urodzenia: 25-09-1954
Imię ojca: Stanisław
Imię matki: Janina

Należał do PZPR. Od 16.09.1988 do 15.10.1989 był zastępcą kierownika w Rejonowym Ośrodku Pracy Partyjnej w Wągrowcu.

Źródło: AP Poznań O/Piła, KW PZPR w Pile, świadectwo pracy 811-812, k. 455.

Akta paszportowe: Akta o sygn. IPN Po 820/44785 (EAPI 44785).

Ppl/Po 75/09 zarządzenie z dnia 04.05.2009 r. dotyczące Michała Piechockiego – prokurator IPN zarządził o pozostawieniu sprawy bez dalszego biegu wobec niestwierdzenia wątpliwości co do zgodności oświadczenia lustracyjnego z prawdą.
waca
+2 #5 RE: Ufunduj sztandar dla KP PSP w Wągrowcuwaca 2020-01-14 15:52
KRU LAS to nie chłopaki na dyżurach tylko ci co 8 godzni dziennie siedzą w biurach w kapciach a po 20 latach idą na emeryture jak Ci co jeżdzą po nocach na akcje i pracują wróżnych temperaturach. Kurka nie rób popeliny i tak za chwile odejdziesz na eme.
KRU-LAS
+2 #4 RE: Ufunduj sztandar dla KP PSP w WągrowcuKRU-LAS 2020-01-14 14:25
A na UJ im ta chorągiewka? Zamiast kocy gaśniczych? Widzę, że komunistyczne upodobania przelały się ze starostwa. Tam też se chorągwie kupili. Chcą ce wprowadzać i wyprowadzać sztandar kilka razy w roku to niech go kupi za własną kase ten kto wpadł na te zaYebisaty pmysł. Widać, ze za rzadko się pali bo chłopaki na dyżurach się nudza i wymyślają głupoty.
Kurka
+10 #3 kurkaKurka 2020-01-13 21:05
Michał Pirchocki rok 1988 członek pzpr Komitet Wojewódzki Piła komórka organizacyjna Rejonowy Ośrodek Pracy Partyjnej Wągrowiec stanowisko zastępca kierownika
Hrabia
+4 #2 heheHrabia 2020-01-13 20:44
Hahahah,chyba kogoś pojeb....Jutro zrobie ogłoszenie że brakuję mi do browara[bo MOPS],ma to w dupie że od zasiłku do zasiłku ledwo na piwo nam starcza.Ile to już razy musiałem pożyczać na piwko bo do zasiłku jeszcze kilka dni!!!
Tym bardziej zafundować sztandar komuś kto cały dzień siedzi na dupie i gra w playstation!? Kto to kur.. wymyśli? Z tego wszystkiego muszę się napić
pracujący szarak
+5 #1 RE: Ufunduj sztandar dla KP PSP w Wągrowcupracujący szarak 2020-01-13 20:26
Mogę się dorzucić do jakiegoś sprzętu ratującego życie ale na pewno nie do sztandaru. Pomników i sztandarów jest aż nadto w Polsce. Chcecie się ludzie celebrować ze sztandarami to sobie je sami ufundujcie.

Portal WRC

 • Portal WRC powstał w 2009 roku
 • Odwiedza nas 74 tys. Internautów miesięcznie, generując 900 tys. odsłon
 • Mamy najwięcej fanów spośród wągrowieckich redakcji
 • Zobacz nasz profil na:

Reklama

 • Niezależny Portal Powiatu Wągrowieckiego
 • Nr 1 w Powiecie Wągrowieckim
 • W naszej ofercie znajdziesz, bannery, materiały sponsorowane, filmy reklamowe oraz reportaże wideo.
 • Całą dobę sprawdzamy skrzynkę: [email protected]

ZAPYTAJ O OFERTĘ

X

Ostrzeżenie

© 2009-2019 Portal WRC. Wszystkie prawa zastrzeżone.