• Opublikowano:
  • Wyświetlono: 1687

Rozlicz swój PIT w Wągrowcu i korzystaj ze swoich pieniędzy

Budżety gmin w całej Polsce zależą w dużej mierze od dochodów mieszkańców. Rozlicz swój PIT w Wągrowcu i korzystaj ze swoich pieniędzy.

Budżet Wągrowca, podobnie jak budżety wszystkich miast i gmin w Polsce zależy w dużej mierze od dochodów mieszkańców. Aż 38% płaconego przez nas co roku podatku dochodowego wraca do miejskiej kasy, pozwalając sfinansować licznie realizowane przez wągrowiecki samorząd przedsięwzięcia. Aby to uczynić, nie musisz być zameldowany w Wągrowcu – wystarczy, że tutaj mieszkasz!

- Jeśli pomnożymy te kwoty o tysiące podatników, to uzbiera się niebagatelna kwota, która realnie wpływa na komfort życia wszystkich mieszkańców Wągrowca i realizowane przez nas przedsięwzięcia. Dlatego, przy okazji corocznie składanych zeznań podatkowych, gorąco apeluję do wszystkich osób, które mieszkają w naszym mieście, a nie są w nim zameldowane, o uważne wypełnianie deklaracji podatkowych PIT i wpisywanie w nim Wągrowca. Jestem przekonany, że również dzięki temu nadal wspólnie będziemy pozytywnie wpływać na transformację otaczającej nas rzeczywistości – zachęca burmistrz Wągrowca Jarosław Berendt.

Według ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, roczne rozliczenie PIT powinno być składane w Urzędzie Skarbowym według faktycznego miejsca zamieszkania podatników. Nawet więc, jeśli nie jesteś zameldowany w Wągrowcu, a mieszkasz na jego terenie, możesz swój podatek przekazać na rzecz miasta, wskazując je w rozliczeniu PIT.

Jak zyskać pewność, że Twój podatek trafi właśnie do budżetu miasta?

To proste! W corocznej deklaracji podatkowej PIT należy wpisać w stosownej rubryce miejsce swojego zamieszkania i nazwę Urzędu Skarbowego, przypisanego do tego miejsca.

Dzięki temu Twoje pieniądze wspomogą rozwój miasta, w którym mieszkasz. Są one przeznaczane m.in. na finansowanie szkół i przedszkoli oraz inwestycje w kanalizację, drogi i chodniki. Jakość i liczba nowych inwestycji jest uzależniona także od udziału w podatku dochodowym, który stanowi jedno ze źródeł finansowania.

Przy dochodach podatnika w wysokości 2600 zł brutto każdego miesiąca do kasy miejskiej wpływa 45,20 zł, z których np. na szkoły i przedszkola wydajemy 12,34 zł, na gospodarkę komunalną i ochronę środowiska 4,75 zł, na modernizację i utrzymanie obiektów sportowych i placów zabaw oraz kulturę fizyczną dzieci i młodzieży – 1,47 zł,  na kulturę – 1,05 zł.


Zobacz na co idą Twoje pieniądze, skorzystaj z kalkulatora.

KLIKNIJ TUTAJ

Komentarze   

Gość
+8 #7 RE: Rozlicz swój PIT w Wągrowcu i korzystaj ze swoich pieniędzyGość 2020-02-04 17:35
Tylko brać i brać wołać i jeszcze raz brać. Podwyżki za śmieci, zaraz będzie woda i podatki a mieszkańcy pójdą na ulicę. Brak miejsc pracy, dlaczego nikt z tym nic nie robi. Nasze miasto jest głęboko w ciemnym dole a co będzie dalej lepiej nie myśleć.
Kimono
+9 #6 RE: Rozlicz swój PIT w Wągrowcu i korzystaj ze swoich pieniędzyKimono 2020-02-04 11:42
.Nigdy nie rozlicze się w WRC. Rozlicze się tam gdzie dają mi pracę.W tym mieście się tylko śpi.
?
+6 #5 RE: Rozlicz swój PIT w Wągrowcu i korzystaj ze swoich pieniędzy? 2020-02-04 10:50
Rozliczać mam pit w Wongrufcu, żeby potem za nasze podatki remontowano zapadnięte chodniki na Średniej i Słowackiego, bo miasto nie potrafi nic zrobić z samochodami parkującymi na chodnikach? Nie można wzorem innych miast postawić słupków blokujących parkowanie samochodom?
Robol
-7 #4 RE: Rozlicz swój PIT w Wągrowcu i korzystaj ze swoich pieniędzyRobol 2020-02-03 23:36
Barnaba.... tak to jest jak edukacje kończy się na podstawówce i nie rozumie się prostego tekstu.
Śmiechu
-7 #3 RE: Rozlicz swój PIT w Wągrowcu i korzystaj ze swoich pieniędzyŚmiechu 2020-02-03 22:48
Barnaba analfabeto. 1% może podarować chorym, masz podatek zostawić w Wągrowcu, ten który odprowadza ci pracodawca, no chyba, że nie pracujesz. Ten artykuł nie jest o 1%.
Barnaba
+11 #2 RE: Rozlicz swój PIT w Wągrowcu i korzystaj ze swoich pieniędzyBarnaba 2020-02-03 21:41
Jeśli mam już komuś podarować 1% to tylko chorym, którym choć w części pomogę w walce z nieuleczalnymi chorobami. Na rozrywkę dla pełno sprawnych żądnych ciągłych atrakcji na pewno nie.
gruby
+13 #1 RE: Rozlicz swój PIT w Wągrowcu i korzystaj ze swoich pieniędzygruby 2020-02-03 21:26
Już się rozliczyłem żeby Berent z Honoratką i uberem jeżdził na świąteczne zakupy do Francji.

Portal WRC

  • Portal WRC powstał w 2009 roku
  • Odwiedza nas miesięcznie 43 tys. unikalnych użytkowników
  • Mamy najwięcej fanów spośród wągrowieckich redakcji
  • Zobacz nasz profil na:

Reklama

  • Niezależny Portal Powiatu Wągrowieckiego
  • Nr 1 w Powiecie Wągrowieckim
  • W naszej ofercie znajdziesz, bannery, materiały sponsorowane, filmy reklamowe oraz reportaże wideo.
  • Całą dobę sprawdzamy skrzynkę: [email protected]

ZAPYTAJ O OFERTĘ

X

Ostrzeżenie

© 2009-2019 Portal WRC. Wszystkie prawa zastrzeżone.