• Opublikowano:
  • Wyświetlono: 1059

Pierwsze Warsztaty Jazzowe w Wągrowcu

Koncertem finałowym zakończyły się niemal trzydniowe warsztaty jazzowe, które odbyły się w Miejskim Domu Kultury w Wągrowcu w ramach ferii zimowych️. Była to uczta duchowa nie tylko dla miłośników tego gatunku muzycznego.

5 lutego małą salę Kina MDK wypełnili widzowie do ostatniego niemal miejsca. Wśród publiczności nie zabrakło również burmistrza miasta Jarosława Berendta, z uznaniem przysłuchującego się osiągnięciom młodych wągrowieckich muzyków, którzy pod okiem doświadczonych muzyków jazzowych Zbigniewa Wrombla, Piotr Wrombla, Adam Wendta i Marcin Jahra doskonalili swoje umiejętności i warsztat muzyczno-wokalny.

Burzę oklasków zebrali zwłaszcza najmłodsi uczestnicy warsztatów, którzy wspólnie z dorosłymi muzykami zaprezentowali publiczności m.in. własną kompozycję pt. Blues for kids.

Podczas koncertu publiczność wysłuchała 14 kompozycji muzycznych z udziałem zarówno tych starszych, jak i najmłodszych wągrowieckich muzyków. Wielkie brawa dla MDK za pomysł i organizację warsztatów oraz za wspaniały finałowy koncert z imponującym Jam Session.


Materiał wideo z koncertu


Komentarze   

PIS-Janowy
-11 #10 RE: Pierwsze Warsztaty Jazzowe w WągrowcuPIS-Janowy 2020-02-10 20:57
Dla Kol i innych przygłupich jahir tutaj wywyższających się i sliniących na słowo jazz:
"....Jazz – gatunek muzyczny, który powstał w początkach XX wieku (zapoczątkowany około 1900 roku) na południu Stanów Zjednoczonych w dzielnicy prostytutek Storyville w Nowym Orleanie[1] (tradycyjnie początki jazzu łączą się z Congo Square[2]) jako połączenie muzyki zachodnioafryka ńskiej i europejsko-amer ykańskiej (bluesa, ragtime’u i muzyki europejskiej). Stanowi on połączenie muzyki ludowej, artystycznej i rozrywkowej.
Jazz charakteryzuje się rytmem synkopowanym w metrum parzystym (4/4), a także dużą dowolnością interpretacyjną i aranżacyjną oraz tendencją do improwizacji. Ma to związek z faktem, że pierwszymi twórcami tego gatunku byli przeważnie nieznający nut potomkowie niewolników...."
Tak wiec w skrocie - zachwycacie się "muzyką" tworzona przez zniewolonych potomków dzikich z buszu a smiejecie z prawdziwego disco polo. Sami nie wiecie, pomioty lewack-"euorpej skie", co podziwiacie ... Myślicie, ze gdy wyrazicie swój zachwyt tym zachodnim gównem to zaraz będziecie "arystokracja"?
Daniel
+6 #9 BrawoDaniel 2020-02-10 16:20
Chwała Bogu że nie disco z pola tylko muzyka z prawdziwego zdarzenia
Realnie bleblebke
+5 #8 RE: Pierwsze Warsztaty Jazzowe w WągrowcuRealnie bleblebke 2020-02-09 11:55
Mało było bo to szczątki inteligencji w WRC.Reszta wymiera powoli. Obecnym przybyszom , którzy chcą być mieszczucha mi wystarcza koncert disco polo i flacha czegoś mocniejszego. Kres inteligencji w tym mieście!
olek
0 #7 RE: Pierwsze Warsztaty Jazzowe w Wągrowcuolek 2020-02-08 13:33
Lepiej niech te babcie bawią się na takich koncertach tam nikomu nie szkodzą a nie tak jak zasiadają w spółdzielni mieszkaniowej w Radzie Nadzorczej razem z Sygieryczem. Srednia wieku tej ekipy to 70 lat .Także widać jaki nadzór jest w spółdzielni.
Dziadek
+1 #6 PoprawiamDziadek 2020-02-08 12:02
"Nie zmądrzejesz " miało być :D
Dziadek
+2 #5 RockyDziadek 2020-02-08 12:00
Rocky- jak dożyjesz, też będziesz emerytem, ale sądząc po stylu wypowiedzi- chyba nie mądrzejsze. A ludzi było moc w różnym wieku. Wysoka półka rozrywki- dla koneserów. Brawo!!!
julas
-1 #4 RE: Pierwsze Warsztaty Jaazowe w Wągrowcujulas 2020-02-08 11:36
Rocky - akurat tą dziewczyne znam jest ok , tylko niewidze Honoratki ?
kolo
+15 #3 RE: Pierwsze Warsztaty Jaazowe w Wągrowcukolo 2020-02-08 10:32
Dobra zmiana- pijaństwo i złodziejstwo w rytmie Disco Polo.
Hgf
+16 #2 RE: Pierwsze Warsztaty Jaazowe w WągrowcuHgf 2020-02-08 10:01
Nie ma, bo prawdziwa inteligencja w tym mieście powoli wymiera. Pozostałych cieszy disco polo przy piwsku
Rocky
+7 #1 RE: Pierwsze Warsztaty Jaazowe w WągrowcuRocky 2020-02-08 03:42
Lacha bez stanika koło burmistrza to kto? Jakaś nimfa? Co do sali wypełnionej po brzegi to jakoś na tych 48 miejscach ledwie kilka z nich jest zajęte i to przez emerytki którym wszystko jedno czego słuchają tylko żeby się z chaty wyrwać.

Portal WRC

  • Portal WRC powstał w 2009 roku
  • Odwiedza nas 74 tys. Internautów miesięcznie, generując 900 tys. odsłon
  • Mamy najwięcej fanów spośród wągrowieckich redakcji
  • Zobacz nasz profil na:

Reklama

  • Niezależny Portal Powiatu Wągrowieckiego
  • Nr 1 w Powiecie Wągrowieckim
  • W naszej ofercie znajdziesz, bannery, materiały sponsorowane, filmy reklamowe oraz reportaże wideo.
  • Całą dobę sprawdzamy skrzynkę: [email protected]

ZAPYTAJ O OFERTĘ

X

Ostrzeżenie

© 2009-2019 Portal WRC. Wszystkie prawa zastrzeżone.