• Opublikowano:
  • Wyświetlono: 1965

Adam Palma i Krzesimir Dębski koncertowali w Wągrowcu

Wczoraj w sali Kina MDK odbył się koncert pn. Jazz w Rodzinnym Mieście. Adam Palma & Krzesimir Dębski Quintet.

Koncert Adama Palmy i Krzesimira Dębskiego sprawił, że sala Kina MDK pękała w szwach. Mieszkańcy mieli okazję posłuchać muzyki w wykonaniu prawdziwych mistrzów. Muzyka przeplatana była anegdotami i żartami.

Adam Palma to wybitny polski gitarzysta sesyjny mieszkający na stałe w Manchester w Wielkiej Brytanii, gdzie jest wykładowcą gry na gitarze na The University of Salford. Ukończył Wydział Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach, a w 2017 roku otrzymał tytuł doktora nauk muzycznych na Akademii Muzycznej w Gdańsku.

Krzesimira Dębskiego raczej przedstawiać nikomu nie trzeba. To niewątpliwie Mistrz, polski kompozytor, m.in. muzyki współczesnej i muzyki filmowej, skrzypek jazzowy i dyrygent. Piosenki napisane przez Krzesimira Dębskiego można usłyszeć m.in. w wykonaniu takich artystów jak: Krzysztof Antkowiak, Artur Gadowski, Edyta Górniak, Anna Jurksztowicz, Kayah, Beata Kozidrak, Grażyna Łobaszewska, Ryszard Rynkowski, Stanisław Sojka, Zdzisława Sośnicka, Mieczysław Szcześniak, Natasza Urbańska, Borys Szyc. Współpracował z autorem tekstów piosenek Jackiem Cyganem.

Na sali obecny był burmistrz Jarosław Berendt, który podziękował artystom za występ. W trakcie koncertu okazało się, że Jarosława Berendta z Krzesimirem Dębskim łączą... dwie kobiety, natomiast z Adamem Palmą tylko fryzura.

Organizatorem koncertu był Miejski Dom Kultury oraz Urząd Miejski w Wągrowcu a sponsorem Veolia. Koncert wsparły też dwie firmy: Lindner i Komplexmłyn.


Komentarze   

Mmmmm
-33 #5 Dziękuję!Mmmmm 2020-02-17 15:02
Cudowne wydarzenie , fenomenalni artyści, fantastyczna atmosfera i świetna organizacja!!! Brawo dla MDK Wągrowiec- czekamy na więcej sztuki przez duże „S”!
Beka
+28 #4 RE: Adam Palma i Krzesimir Dębski koncertowali w WągrowcuBeka 2020-02-17 12:04
SALA PĘKAŁA W SZWACH??????? W KTÓRYM MIEJSCU?????!!! !! Na tych żałosnych zdjęciach, ja sam już naliczyłem 14 wolnych miejsc, a ile było w rzeczywistości, to sami oceńcie. P/s Owszem, pękam, ale ze śmiechu.
quw
+31 #3 obcisłe portki i spółkaquw 2020-02-16 17:14
Czy to prawda że nie wszyscy płacili za bilety ? Nieładnie okradać społeczeństwo.
adams
+34 #2 RE: Adam Palma i Krzesimir Dębski koncertowali w Wągrowcuadams 2020-02-16 17:11
Jak sie pisze sala pękała w szwach to trzeba chociaż pokazać odpowiednie zdjęcia a nie te z pustymi miejscami . Widze że Veolia od spalarni dołożyła do koncertu . Czyli jeszcze kilka razy dołożą do różnych imprez i temat ze spalarnią zaczniemy od nowa Oczywiście Berent do tego dołoży ręke i poraz kolejny podniesie cene za śmieci .
PIS-janowy
+34 #1 RE: Adam Palma i Krzesimir Dębski koncertowali w WągrowcuPIS-janowy 2020-02-16 16:33
co za lury...

Portal WRC

  • Portal WRC powstał w 2009 roku
  • Odwiedza nas 74 tys. Internautów miesięcznie, generując 900 tys. odsłon
  • Mamy najwięcej fanów spośród wągrowieckich redakcji
  • Zobacz nasz profil na:

Reklama

  • Niezależny Portal Powiatu Wągrowieckiego
  • Nr 1 w Powiecie Wągrowieckim
  • W naszej ofercie znajdziesz, bannery, materiały sponsorowane, filmy reklamowe oraz reportaże wideo.
  • Całą dobę sprawdzamy skrzynkę: [email protected]

ZAPYTAJ O OFERTĘ

X

Ostrzeżenie

© 2009-2019 Portal WRC. Wszystkie prawa zastrzeżone.