• Opublikowano:
  • Wyświetlono: 1314

Targowisko zawieszone, nieczynny PSZOK

Do odwołania zamknięte dla handlujących będzie targowisko miejskie przy ulicy Gnieźnieńskiej 49. Nieczynny będzie też PSZOK.

Taką decyzję podjął w poniedziałek (16 marca) Zarząd Wągrowieckiego Zrzeszenia Handlu i Usług, przychylając się tym samym do inicjatywy burmistrza Wągrowca Jarosława Berendta, rekomendującego rozważenie zawieszenia funkcjonowania targowiska od 19 marca br. do odwołania.

Swoją propozycję burmistrz miasta uzasadniał obawą, iż w dniach targowych na targowisku miejskim gromadzi się znaczna liczba zarówno sprzedawców z odległych nieraz części Polski, jak i kupujących – głównie mieszkańców naszego miasta. Sytuacja ta stwarza ogromne zagrożenie zarażenia koronawirusem (COVID-19).

Prośbę burmistrza wągrowieccy kupcy rozważyli pozytywnie i zawiesili funkcjonowanie targowiska, jak twierdzą, bezpieczeństwo mieszkańców, a także sprzedających i kupujących na targowisku jest dla nich najważniejsze. Teren, na którym w każdy czwartek odbywa się targowisko, jest dzierżawiony przez Wągrowieckie Zrzeszenie Handlu i Usług.

Nieczynny będzie także PSZOK. Punkt Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych będzie nieczynny do 31 marca (wtorek) 2020 r.

Komentarze   

też magister
-1 #7 RE: Targowisko zawieszone, nieczynny PSZOKteż magister 2020-03-19 10:30
Pani Magister słuszna racja jak się człowiek wyperfumuje orginalnymi perfumami to nawet przez rok nie trzeba się kąpać .
Tobi
+2 #6 RE: Targowisko zawieszone, nieczynny PSZOKTobi 2020-03-19 10:11
A ja że swej strony dodam, że tak naprawdę to nie wiecie kto z mieszkańców waszej klatki ma teraz kwarantannę domową, a kto ma nawet nadzór epidemiologiczn y, bo miał kontakt z chorymi za granicą lub przechodzi wirusa łagodnie mając tylko kaszel czy będąc nosicielem. A tych, którzy wrócili z zagranicy jest w mieście i powiecie ogrom! Tak więc ludzie nie bójcie się powietrza, bo wirusy nie lubią tlenu za to lubią wasze ciepełko w dusznych mieszkaniach. Zdrówka życzę i rozumu.
Tak sobie myślę
+1 #5 RE: Targowisko zawieszone, nieczynny PSZOKTak sobie myślę 2020-03-19 09:58
Trochę to dziwne, bo lepiej kupować na powietrzu nie mając kontaktu z potencjalnymi nosicielami wirusa niż w markecie. Z drugiej strony ludzie są naprawdę nieodpowiedzial ni w tym mieście! Nie przestrzegają zaleceń, spotykają się na niewietrzonych klatkach, gadają że sobą w bliskiej odległości plują gdzie się da.Nie wiem z czego wynika ta głupota ludzka, chyba z totalnej niewiedzy, niemożliwości zrozumienia że to nie jest zwykła grypa, może naprawdę ich możliwości intelektualne są ograniczone i dopiero zrozumieją powagę jeśli umrze im na to dziadostwo ktoś najbliższy?Czy nie oglądają telewizji, bo oszczędzają? Czy nie widzą w jakich warunkach umierają ludzie we Włoszech i innych państwach, bo lekarze i sprzęt nie wyrabiają! W Polsce służba zdrowia kuleje bez wirusa, a co dopiero, gdy nastąpi to co w innych krajach.Nastapi , nie liczcie na to, że nie! I niech dotrze do was wreszcie, że siedzenie w duchocie was przed tym ochroni! Wirus lubi duchotę i doskonale się rozmnaża w dusznym wilgotnym otoczeniu. Źle rozumiecie pojęcie, że wirus nie lubi ciepła .Tak nie lubi ale tylko wewnętrznego ciepła czyli jeśli już go złapiesz, to goraczka organizmu pomaga go zwalczyć, a nie temperatura otoczenia l!!!! Jeszcze raz duszne wilgotne pomieszczenia powodują namnażanie się wszelkich patogenów czyli wirusów i bakterii!!!!!!! !!!!!
blebleble
-5 #4 RE: Targowisko zawieszone, nieczynny PSZOKblebleble 2020-03-19 07:11
Pani Magister - dla mnie Pani jest plebsem i prostakiem.
Pan Pofesor
+10 #3 RE: Targowisko zawieszone, nieczynny PSZOKPan Pofesor 2020-03-18 19:40
Brawo Pani Magister , też tak robie niech plebs zazdrości .
Pani Magister
+7 #2 RE: Targowisko zawieszone, nieczynny PSZOKPani Magister 2020-03-18 15:45
Bardzo dobre posunięcie.Niec h tutejsza patologia nauczy się kupować w markowych sklepach jak ja.Stać mnie na to,nie chwaląc się,jak i na perfumy z najwyższej półki [Dolce Gabbana czy Celine Dion.Lubie po prostu pachnieć.Szyk i elegancja w jednym.
Pozdrawiam
turew
-4 #1 lokalniturew 2020-03-17 20:47
Słuszne a jednak chyba na wyrost. Gdzie swoje produkty mają sprzedać lokalni producenci czy to spożywczy czy ogrodnicy . Targowisko to na szczęście nie tylko handel ciuchami made in China.

Portal WRC

  • Portal WRC powstał w 2009 roku
  • Odwiedza nas miesięcznie 43 tys. unikalnych użytkowników
  • Mamy najwięcej fanów spośród wągrowieckich redakcji
  • Zobacz nasz profil na:

Reklama

  • Niezależny Portal Powiatu Wągrowieckiego
  • Nr 1 w Powiecie Wągrowieckim
  • W naszej ofercie znajdziesz, bannery, materiały sponsorowane, filmy reklamowe oraz reportaże wideo.
  • Całą dobę sprawdzamy skrzynkę: [email protected]

ZAPYTAJ O OFERTĘ

X

Ostrzeżenie

© 2009-2019 Portal WRC. Wszystkie prawa zastrzeżone.