• Opublikowano:
  • Wyświetlono: 6896

Mówcie prawdę, bo ktoś przez to umrze

Ratownik medyczny błaga: Mówcie prawdę, bo ktoś przez to umrze. O głupocie napisał portal gostyn24.pl oraz epoznan.pl. 

W sobotę karetka z Krotoszyna została wezwana do pacjenta z dusznościami. Rodzina zapewniała, że mężczyzna nie miał kontaktu z nikim spoza Polski. Ostatecznie pacjenta zabrano z domu i przewieziono go na Szpitalny Oddział Ratunkowy krotoszyńskiego szpitala.

Zaczęto wykonywać czynności niezbędne, by pomóc mężczyźnie. Dopiero po pewnym czasie bliska osoba, która była wraz z pacjentem przyznała, że miał on jednak kontakt z kimś, kto był poza Polską.

Po tej informacji w szpitalu natychmiast rozpoczęto wdrażanie procedur. Zamknięto Szpitalny Oddział Ratunkowy, a zespół karetki pogotowia wysłano na kwarantannę do czasu otrzymania wyników badań na koronawirusa pacjenta. Jeden z ratowników miał od niedzieli pełnić dyżur w Gostyniu.

- Udało się znaleźć zastępstwo, ale jeśli sytuacje będą się powtarzały zabraknie wykwalifikowanych osób, które mogą nieść fachową pomoc - pisze gostyn24.pl.

Jak podkreśla ratownik medyczny Michał Zaremba, między innymi przez takie zachowania sytuacja we Włoszech wymknęła się spod kontroli.

- Dzisiaj mamy do czynienia z sytuacją, gdzie codziennie umierają setki Włochów - nie tylko z powodu koronawirusa, ale z tego, że nie ma kto ratować ludzi, u których dochodzi do zawałów serca czy udarów mózgu... Zespoły zamiast ratować przebywają na kwarantannach - mówi gostyński ratownik medyczny w rozmowie z lokalnym portalem.

W mniejszych miejscowościach kwarantanna dla załogi karetki pogotowia oznacza bardzo poważne zmiany w grafiku ratowników, a to może doprowadzić do sytuacji, w której karetka po prostu nie będzie mogła wyjechać do potrzebującej osoby.

- Nie bądźmy samolubni. Nie narażajmy na utratę zdrowia, życia innych członków naszego społeczeństwa... Nie narażajmy innych na konsekwencje związane z kwarantanną - dodaje i zapewnia, że na pomoc może liczyć każdy, ten z podejrzeniem zakażenia również.

Dodaj komentarz

Redakcja Portalu WRC nie odpowiada za publikowane treści w module komentarze.

Przed dodaniem wpisu zapoznaj się z REGULAMINEM!

Kod antyspamowy
Odśwież

Portal WRC

  • Portal WRC powstał w 2009 roku
  • Odwiedza nas miesięcznie 43 tys. unikalnych użytkowników
  • Mamy najwięcej fanów spośród wągrowieckich redakcji
  • Zobacz nasz profil na:

Reklama

  • Niezależny Portal Powiatu Wągrowieckiego
  • Nr 1 w Powiecie Wągrowieckim
  • W naszej ofercie znajdziesz, bannery, materiały sponsorowane, filmy reklamowe oraz reportaże wideo.
  • Całą dobę sprawdzamy skrzynkę: [email protected]

ZAPYTAJ O OFERTĘ

X

Ostrzeżenie

© 2009-2019 Portal WRC. Wszystkie prawa zastrzeżone.