• Opublikowano:
 • Wyświetlono: 1353

Pomoc dla seniorów i niepełnosprawnych

Samotni wągrowieccy seniorzy oraz osoby z niepełnosprawnościami otrzymają pomoc w zakupach.

Od piątku (20 marca) zostaną uruchomione wydzielone w tym celu numery telefonów - 665 640 263 w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej (czynny od poniedziałku do piątku w godz. 8:00 – 14:00, w soboty od godz. 10:00 do 12:00) oraz 605 553 575 w Klubie Integracji Społecznej FUNDACJI AKME lub 604 421 910 (Związek Strzelecki „Strzelec” RP oddział Niezłomni Wągrowiec) – pod które osoby potrzebujące pomocy będą mogły dzwonić.

- W tym trudnym dla nas wszystkich czasie nie zapominamy o naszych seniorach i osobach z niepełnosprawnościami. Nie wszyscy z nich mogą liczyć na wsparcie rodziny i sąsiadów, nie wszyscy też mają pieniądze, by zrobić zakupy. Na dodatek – zgodnie z zaleceniami służb – seniorzy powinni unikać wychodzenia z domu. Dlatego poleciłem Miejskiemu Ośrodkowi Pomocy Społecznej, by zorganizował pomoc w zakupach dla tych osób oraz cieszę się, że działające w naszym mieście organizacje pozarządowe wystąpiły z własną inicjatywą – mówi burmistrz Wągrowca Jarosław Berendt.

Pomocy potrzebującym udzielą Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej oraz organizacje pozarządowe: Klub Integracji Społecznej FUNDACJI AKME we współpracy ze Związkiem Strzeleckim „Strzelec” RP Oddział Wągrowiec.

Kto otrzyma pomoc?

Samotnie mieszkający seniorzy oraz osoby z niepełnosprawnościami, które nie mogą liczyć na pomoc rodziny i innych osób.

Pomoc ma polegać na zakupie żywności i leków i dowiezieniu tych produktów do potrzebujących:

 • osoby, które nie mają pieniędzy na zakup żywności lub leków powinny dzwonić po pomoc do Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Wągrowcu (ul. Krótka 4c) pod nr tel. 665 640 263, czynny od poniedziałku do piątku w godz. 8:00 – 14:00, w soboty od godz. 10:00 do 12:00. Procedura przyznania pomocy zostanie uruchomiona po weryfikacji potrzeb przez pracownika socjalnego MOPS;
 • osoby, które mają pieniądze, powinny dzwonić do Klubu Integracji Społecznej FUNDACJI AKME (ul. Dworcowa 2) pod numer tel. 605 553 575 lub do Związku Strzeleckiego „Strzelec” RP oddział Niezłomni Wągrowiec pod nr 604 421 910.

Organizacje te przyjmą zamówienie w każdy wtorek i czwartek, odbiorą za pokwitowaniem gotówkę, zrobią zakupy i dostarczą je do mieszkania, oddając za pokwitowaniem resztę. Zarówno odbiór gotówki, jak i oddawanie reszty odbędzie się z zachowaniem higienicznych środków ostrożności (w rękawiczkach jednorazowych). 

Zakupy zostaną dostarczone samochodami Zakładu Komunikacji Miejskiej w terminie uzgodnionym telefonicznie.

W przypadku, kiedy masz pieniądze, ale na koncie, ZKM służy pomocą w podwiezieniu do bankomatu w celu wypłacenia gotówki.

UWAGA! Ze względów bezpieczeństwa zakupy będą dokonywane jednorazowo do kwoty 200 zł. 

Apelujemy o to, by pod wskazane numery telefonów dzwoniły wyłącznie samotnie mieszkający seniorzy oraz osoby z niepełnosprawnościami, bez rodziny, bliskich czy znajomych, na których wsparcie mogliby liczyć.

Komentarze   

ryba
+5 #2 RE: Pomoc dla seniorów i niepełnosprawny chryba 2020-03-20 20:11
Tych lekarzy rodzinnych to dać na pierwszą linie frontu bez maseczek - żadna strata jak któryś zachoruje . Teraz siedzą w domu i liczą kase co za banda Chorych maja w dupie tylko kase za nich brać .
jan12
+5 #1 RE: Pomoc dla seniorów i niepełnosprawny chjan12 2020-03-20 17:41
jak się mamy dostać do lekarza ogólnego na ulicę przemysłową ktoś powie.Idziesz 100 metrów od wejscia kartka stop dzwoń.Nic dzwonimy kilkanaście razy bez skutku tak przez cały dzień.Po drodze mijamy seniorów którzy czekają kilka dni za wypisaniem recept lekarstw które muszą regularnie brać.Co to za dziadostwo czy ktoś ma wiedze na ten temat czy to jakaś partyzantka.dzi ękuje

Portal WRC

 • Portal WRC powstał w 2009 roku
 • Odwiedza nas 74 tys. Internautów miesięcznie, generując 900 tys. odsłon
 • Mamy najwięcej fanów spośród wągrowieckich redakcji
 • Zobacz nasz profil na:

Reklama

 • Niezależny Portal Powiatu Wągrowieckiego
 • Nr 1 w Powiecie Wągrowieckim
 • W naszej ofercie znajdziesz, bannery, materiały sponsorowane, filmy reklamowe oraz reportaże wideo.
 • Całą dobę sprawdzamy skrzynkę: [email protected]

ZAPYTAJ O OFERTĘ

X

Ostrzeżenie

© 2009-2019 Portal WRC. Wszystkie prawa zastrzeżone.