• dalke_nekrolog
  • Opublikowano:
  • Wyświetlono: 5864

Lekarz i ratownicy mogli zarazić się koronawirusem

W Wągrowcu dwóch ratowników i lekarz mogli zarazić się koronawirusem. Zarazić ich mogła 80-letnia mieszkanka Wągrowca.

Mimo apeli, jakie pojawiają się w mediach, nadal nie stosujemy się do ogólnie przyjętych zasad. W trakcie wzywania karetki nadal nie informujemy, z kim mieliśmy kontakt. Przez takie zachowanie ktoś kiedyś umrze.

Sytuacja znana z wielu miejsc w Polsce zdarzyła się dzisiaj w Wągrowcu. Załoga karetki pogotowia z Wągrowca mogła zostać zarażona koronawirusem.

Zespół Ratownictwa Medycznego odstał wezwanie do 80-letniej mieszkanki Wągrowca, która miała charakterystyczne objawy w przypadku zakażenia koronawirusem.

Niestety osoba zgłaszająca nie poinformowała dyspozytora, że wągrowczanka miała kontakt osobisty z osobą z zagranicy. Właśnie dlatego lekarz i dwóch ratowników zostali wyłączeni z systemu ratownictwa.

80-letnia kobietę przetransportowano do szpitala w Poznaniu, gdzie przejdzie test na obecność koronawirusa. Jeżeli wynik będzie dodatki lekarz i ratownicy zostaną poddani 14-dniowej kwarantannie.

Jeżeli takie sytuacja będą się powtarzać, to zabraknie osób, które mają nas leczyć.

Komentarze   

roman
-1 #17 RE: Lekarz i ratownicy mogli zarazić się koronawirusemroman 2020-03-24 10:26
Wczoraj Ewa Minge która obecnie szyje darmowe maseczki do szpitali powiedziała że jak wirus zaczynał się w Europie to dzwoniła do szpitali którym pomaga jej fundacja i większość dyrektorów szpitali ją wyśmiała po co im jej maseczki. Dopiero szpital marynarki wojennej powiedział że je przyjmnie . Teraz tacy dyrektorzy pieprzą że to wina rządu że czegoś brakuje .
roman
0 #16 RE: Lekarz i ratownicy mogli zarazić się koronawirusemroman 2020-03-24 10:19
Zuzia nieudolność władz szpitala jest porażająca . Rozbudowe szpitala potraktowali jak rozbudowe chlewni - rok opóżnienia . Zero przygotowania na dzisiejszą epidemie . Ciekawi mnie postawa Starosty któremu ta sytuacja nie przeszkadza .
Zuzia
+4 #15 wirusZuzia 2020-03-24 10:10
Może ktoś zapyta z dziennikarzy ,pana dyr. szpitala w Wagrowcu i panią Naczelną , dlaczego brakuje masek i innego sprzętu. Podobno jeszcze niedawno twierdził , że żadnego wirusa tutaj nie będzie.....
robi
+1 #14 koperciarzerobi 2020-03-22 12:38
W Polsce jak coś się dzieje to strażacy czy policjanci z wolnego sami dzwonią czy nie są potrzebni a lekarze w większości wyłączają telefony i siedzą w domach . Jeszcze taki cham zwie się lekarzem rodzinnym .
pani magister
+17 #13 RE: Lekarz i ratownicy mogli zarazić się koronawirusempani magister 2020-03-21 20:54
powinni jęk dojebać kilka tysięcy kary. to by starucha przestała symülowac!!!
Margaret
+11 #12 RE: Lekarz i ratownicy mogli zarazić się koronawirusemMargaret 2020-03-21 17:35
Wszystko rozumiem, ale miałam przyjemność z tym szpitalem w zeszłym tygodniu,porażk a!!! Ratownicy na Sorze siedzą i nie wiedzą po co tam są. Potrzebowałam pomocy to odesłali Mnie do lekarza rodzinnego chamstwo i mają cię głęboko gdzieś!!!! Ale są dla ludzi z powołania haha śmieszne niech to zamkną
Jo Anna L
+12 #11 RE: Lekarz i ratownicy mogli zarazić się koronawirusemJo Anna L 2020-03-21 10:34
I zachowywać się jak przystało na ludzi, a nie jak rozpasane by..ło Chleją, drą gęby, muzyka na ful i imprezki po nocach. Zwyczaje wprost że speluny.
Bluc
-4 #10 RE: Lekarz i ratownicy mogli zarazić się koronawirusemBluc 2020-03-21 10:22
Dyzma ma rację, ten naród potrzebuje bata nad sobą, bo za bardzo zachłysnął się kasą że zmywaka i myśli wszystko można mieć za kasę. Rozumu i zdrowia nie kupisz.
Filon
+8 #9 RE: Lekarz i ratownicy mogli zarazić się koronawirusemFilon 2020-03-21 10:18
Z tym tygodniowym oczekiwaniem na receptę to chyba przesada państwo lekarzostwo, Nie przyjmujecie pacjentów fizycznie, telefonów też nie odbieracie, to chyba jest wystarczająco dużo czasu , by wypisać receptę. Są też rejestratorki, pielęgniarki, które również nie rejestrują pacjentów, więc nie rozumiem jak mógł zrodzić się taki problem. Teraz dopiero samowolka się zaczęła ...
Ghvbhgvbhgvbbhgvhg
+1 #8 RE: Lekarz i ratownicy mogli zarazić się koronawirusemGhvbhgvbhgvbbhgvhg 2020-03-21 10:13
A nie mówiłem, że jak zmywaki się zjadą będzie dopiero armagedon. Po kiego czorta....wraca ją teraz???? Po co, pytam, jak Kaśka płynęła strumieniami to potrafili miesiącami nie przyjeżdżać a teraz nagle tęsknią? Rozsiewają to wirusisko na cały świat. Przyjedzie z zarazą i sprasza gości, by pokazać co sobie kupili i jakie remonty porobili, ciemnogród. I nagle okazuje się że w POlsce nagle znowu tyłu bezrobotnych się porobiło. Cwaniaki, za granicą na czarno robili w kraju na czarno , a cała kasa do własnej kieszeni szła. A teraz my podatnicy mamy ich utrzymywać. Głowy do nauki nie mieli ale kasę to tak potrafią liczyć jak nikt inny. I zaznaczam, że moja wypowiedź nie dotyczy tego konkretnego przypadku, tylko ogółu ciemnego społeczeństwa w naszym rejonie i nie tylko.
jan12
+19 #7 RE: Lekarz i ratownicy mogli zarazić się koronawirusemjan12 2020-03-20 21:15
Jak się mamy dostać do lekarza rodzinnego na ulicę przemysłową ktoś powie.Idziesz 100 metrów od wejścia kartka stop dzwoń.Nic dzwonimy kilkanaście razy bez skutku tak przez cały dzień.Po drodze mijamy seniorów którzy czekają kilka dni za wypisaniem recept lekarstw które muszą regularnie brać. co to za dziadostwo czy ktoś ma wiedzę na ten temat czy to jakaś partyzantka. dziękuje
Gość
+12 #6 RE: Lekarz i ratownicy mogli zarazić się koronawirusemGość 2020-03-20 20:49
Nałożyć wysoką np. Do 5000zł karę grzywny na osobę zgłaszającą. Wtedy następne ofermy będą bardziej odpowiedzialni i sami powiadomią operatora CPR jeżeli sam nie zapyta. Wczoraj wzywałem karetkę. Operator CPR wypytał o cały życiorys osoby do której miała przyjechać karetka. LUDZIE!!! Więcej odpowiedzialnoś ci bo nie będzie miał kto nas leczyć. A lekarzy brakuje nie wspomnę o reszcie załogi.
teresa tbs wschód
+11 #5 RE: Lekarz i ratownicy mogli zarazić się koronawirusemteresa tbs wschód 2020-03-20 20:03
Starszej pani to nie ma co się dziwić bo nie wiemy w jakiej jest kondycji ale rodzine przykładnie ukarać .
Okoooo
+23 #4 RE: Lekarz i ratownicy mogli zarazić się koronawirusemOkoooo 2020-03-20 19:03
I za zatajenie powinna dostać kare!!!! Co za ludzie... Długo jeszcze chcecie nic nie robić? I siedzieć w domu?? Skąd będziecie mieli pieniądze na utrzymanie??? Cała gospodarka za chwile je...ie. Wystarczy myśleć kretyni, bo już inaczej się nie da powiedziec
PIS-Janowy
-33 #3 RE: Lekarz i ratownicy mogli zarazić się koronawirusemPIS-Janowy 2020-03-20 18:47
Brawo PIS, brawo dobra zmiana! Dzięki 500+ Polakom żyje się lepiej, a szpitale prosperują doskonale!
Ratownik
+25 #2 RE: Lekarz i ratownicy mogli zarazić się koronawirusemRatownik 2020-03-20 18:30
Ludzie są nieodpowiedzial ni i głupi, myślą, że ich to nie dotyczy a taka pewność to już tylko krok do tragedii.
Dyzma
+20 #1 RE: Lekarz i ratownicy mogli zarazić się koronawirlsemDyzma 2020-03-20 18:22
Przypomnę mój wpis sprzed 2-3 tygodni: To nie wirus nas pozabija, tylko ludzka głupota....
Myślę że za kilka tygodni będzie całkowita kwarantanna i wojsko zaprowadzi ład

Portal WRC

  • Portal WRC powstał w 2009 roku
  • Odwiedza nas 74 tys. Internautów miesięcznie, generując 900 tys. odsłon
  • Mamy najwięcej fanów spośród wągrowieckich redakcji
  • Zobacz nasz profil na:

Reklama

  • Niezależny Portal Powiatu Wągrowieckiego
  • Nr 1 w Powiecie Wągrowieckim
  • W naszej ofercie znajdziesz, bannery, materiały sponsorowane, filmy reklamowe oraz reportaże wideo.
  • Całą dobę sprawdzamy skrzynkę: [email protected]

ZAPYTAJ O OFERTĘ

X

Ostrzeżenie

© 2009-2019 Portal WRC. Wszystkie prawa zastrzeżone.