• Opublikowano:
  • Wyświetlono: 2208

Fałszywi hydraulicy okradli kobietę

Podając się za hydraulików ze spółdzielni mieszkaniowej, weszli do mieszkania i ukradli kosztowności oraz gotówkę.

Wczoraj około godziny 16:00 w Wągrowcu przy ul. Jeżyka, dwóch mężczyzn. Jeden w wieku około 30 lat niższy, drugi około 23-25 lat, wyższy w zimowej czapce, oboje ubrani w ciemne kurtki i spodnie, zadzwonili do jednego z mieszkań w bloku.

Starszy mężczyzna oznajmił, że są hydraulikami ze spółdzielni mieszkaniowej i w związku z awarią na II piętrze, muszą wejść do mieszkania i usunąć usterkę. Poinformowali przy tym właścicielkę mieszkania, że w związku z wykonaniem prac spawalniczych, lepiej, aby zdjęła z siebie biżuterie, aby się nie poparzyć.

- Mężczyźni wydawali się wiarygodni, stąd kobieta wykonywała ich polecenia. W pewnym momencie jeden z mężczyzn przyniósł z kuchni taboret i posadził kobietę przy wannie, podał jej wąż od prysznica i puścił wodę. Poprosił, aby trzymała wąż, bo musi coś sprawdzić i wyszedł z łazienki. Kobieta po chwili zorientowała się, że mężczyźni wyszli z mieszkania, zauważyła też, że nie ma zdjętej wcześniej biżuterii — poinformował sierż. sztab. Dominik Zieliński, oficer prasowy KPP w Wągrowcu.

Mężczyźni ukradli kobiecie również gotówkę schowaną w szufladzie na bieliznę oraz z portfela, który znajdował się na lodówce.

Policja apeluje! Nie wpuszczajmy nikogo do domów! Sprawdzajmy osoby, weryfikując je bezpośrednio – w tym przypadku złodzieje podali, że działają na zlecenie spółdzielni. Kiedy mamy wątpliwość jakąkolwiek, dzwońmy na numer alarmowy 112!

Komentarze   

jarosław w.
+4 #10 RE: Fałszywi hydraulicy okradli kobietęjarosław w. 2020-03-29 17:10
Racja Genas też takiego znam wychodzi z miotłą gdy ludzie idą do pracy a póżniej nie ujrzysz człowieka . Oczywiście pogawędki to jego specjalność . Zapewne jego stary był ormowcem i po nim odziedziczył tą ciekawość . Tylko dozorcy pracują za grosze ale idż do biura spółdzielni tam dopiero siedzi szlachta . Jeden to nawet firme zamknął bo tu lepie zarabia. Nie wiem jak oni tam się zatrudniają bo jak zyje to oporócz dozorców to tam nigdy do pracy nikogo nie szukali a jak nie szukają na zewnątrz to wiadomo że dobrze płacą i zatrudniaą się po rodzinie ,znajomych itd .Widać to też po zaprzyjażnionyc h firmach które pracują na zlecenie spółdzielni . Teraz to już nawet na portalach umieszczają swoje ogłoszenia wiedząc że nikt ich nie opisze jak dają zarobić a niedawno żebrali po 5 zł bo stwierdzili że będą z mieszkańcami komunikować się na swoje stronie internetowe .To dopiero jest hipo
kryzja za Nasze pieniądze bawią się jak za swoje .Dlaczego tak się dzieje bo większość spółdzielców to starsze osoby i wiedzą że co im się nie powie to zapłacą i i okiem nie mrugną W dzisieszych wspólnotach dawno by byli wy . z hukiem. Na koniec pani prezes to wy jesteście dla Nas i wy pracujecie za Nasze pieniadze . KOMUNA padła w 1989 r i proszę nadal nie wzorować się na czerwonych poprzednikach .Jeszcze słowo do Seniorów z rady nadzorczej dajcie działać młodym a nie że średnia wieku rady to 70 lat jeszcze was tylu tak siedzi jak w poznanskiej spółdzielni . Mało macie pieniędzy, przecież już dostajecie od podatników 13 emeryture a Wam wciąż mało?
Genas
+4 #9 RE: Fałszywi hydraulicy okradli kobietęGenas 2020-03-29 07:45
Czym zajmują się dozorcy? Czym waszym zdaniem powinni się zajmowac.? Jeden taki uwielbia przychodzić zawsze w odpowiednich godzinach i zbierać piedoly od ludzi starszych, a potem donosi do spółdzielni. Wszystkich zna, to dużo wie.
Pik
+8 #8 RE: Fałszywi hydraulicy okradli kobietęPik 2020-03-29 07:31
To prawda siedzą w tej spółdzielni od wieków, niektórzy trzęsą teraz portkami bo brakuje im troszkę do emerytury, a tak od prawie 40 lat ciepła posadka, nie narobi się jeden z drugim, posiedzi kawkę spije pierdolły blokowe doniesie i tak od prawie 40 lat.
Lok 25
+9 #7 RE: Fałszywi hydraulicy okradli kobietęLok 25 2020-03-29 07:24
Wziąć pod lupę tę spółdzielnie. To faktycznie państwo w państwie, do nich nie dociera, że czasy Barei się skończyły i że dozorca czy prezes to nie Bogowie do uprzykrzania ludziom życia tylko da na usługach spółdzielców. Źle wykonują usługi żegnamy się. Nie ma przymusu tkwić w tym i męczyć się wzajemnie.
olas
+10 #6 RE: Fałszywi hydraulicy okradli kobietęolas 2020-03-28 19:27
Do poprzednika - firmy które zatrudnia spółdzielnia nazywają się firmami zaprzyjażnionym i tam nie ma żadnych przetargów itp , tam jest jedna wielka rodzina która poklepue się po plecach.
Freydis
+9 #5 Jawna lista podmiotówFreydis 2020-03-27 13:03
Spółdzielnie mieszkaniowe działają na swoich zasadach, OK, takie mamy przepisy. Problemem jest jednak to, że nie wiemy komu zlecane są roboty, dlatego dochodzi do nieporozumień.
Dozorcę wszyscy znają, Pana hydraulika już niestety nie.
Może warto, aby prezes spółdzielni opublikowała listę podmiotów z którymi spółdzielnia współpracuje w poszczególnych tematach.
Anna 5
+8 #4 RE: Fałszywi hydraulicy okradli kobietęAnna 5 2020-03-27 12:15
Kilka razy dzwoniłam do spółdzielni żeby zapytać czy zlecali naprawę firmie zewnętrznej. Administrator nie potrafił określić czy faktycznie było takie zlecenie. Pracownicy firm zewnętrznych chodzą po lokatorach i proszą o klucz do piwnicy czego nie powinni robić. W sumie dozorca też dzwoni po mieszkańcach bo nie ma własnych kluczy.
Imie
+7 #3 TytulImie 2020-03-27 11:11
Jak zweryfikowac czy hydraulik jest prawdziwy, skoro w godzinach popołudniowych i w weekendy biuro i co za tym idzie telefon do spółdzielni jest nieczynny i działa tylko automatyczna sekretarka. Dyżury elektryczne i hydrauliczne pełnią wynajęte przez spółdzielnię prywatne firmy zewnetrzne.
yxz
+7 #2 RE: Fałszywi hydraulicy okradli kobietęyxz 2020-03-27 10:38
Tu doszło do jawnego złodziejstwa ale jak płacimy czynsze to niewiemy na co ? Fundusz remontowy płacony 30 lat blok nie docieplony, opłata za ciepło 50 % zabiera veolia dopiero z reszty się rozliczają . Wymontujesz grzejnik żeby mniej płacić i tak płacisz za wszystkie metry mieszkania.Czy to nie jest okradanie ludzi ?
Joel
+20 #1 RE: Fałszywi hydraulicy okradli kobietęJoel 2020-03-27 10:03
Kur.. jacy ludzie są naiwni to się we łbie nie mieści.Zwłaszcz a ci starsi,którzy nie powinni mieszkać sami ze względu właśnie na takie chore akcje ze złodziejami.
Tych dwóch należy złapać i poobcinać rączki....tak dla przykładu.

Portal WRC

  • Portal WRC powstał w 2009 roku
  • Odwiedza nas 74 tys. Internautów miesięcznie, generując 900 tys. odsłon
  • Mamy najwięcej fanów spośród wągrowieckich redakcji
  • Zobacz nasz profil na:

Reklama

  • Niezależny Portal Powiatu Wągrowieckiego
  • Nr 1 w Powiecie Wągrowieckim
  • W naszej ofercie znajdziesz, bannery, materiały sponsorowane, filmy reklamowe oraz reportaże wideo.
  • Całą dobę sprawdzamy skrzynkę: [email protected]

ZAPYTAJ O OFERTĘ

X

Ostrzeżenie

© 2009-2019 Portal WRC. Wszystkie prawa zastrzeżone.