• Opublikowano:
  • Wyświetlono: 2441

Wągrowiecki samorząd zakupił laptopy do nauki zdalnej

Miasto Wągrowiec zakupiło 34 laptopy. Sprzęt trafi do wągrowieckich szkół a ostatecznie do najbardziej potrzebujących uczniów.

Praca zdalna stała się codziennością, podobnie jak nauka, która ze szkół przeniosła się do domów. Ta nagła zmiana sprawiła, że wiele gospodarstw domowych boryka się z brakiem sprzętu do nauki zdalnej. Brak komputera to dla ucznia spore utrudnienie w kontakcie z nauczycielem.

Aby wyjść naprzeciw tym trudnościom, wągrowiecki samorząd zakupił 34 laptopy. Zostaną one rozdysponowane według potrzeb pomiędzy wągrowieckie szkoły, a te następnie skierują je do najbardziej potrzebujących uczniów. Laptopy zostaną wypożyczone, a po powrocie uczniów do szkoły nowy sprzęt komputerowy będzie służył placówkom szkolnym.

Zakup laptopów był możliwy dzięki dotacji w kwocie 79 992,00 zł, jaką miasto otrzymało z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020.

Komentarze   

ZENEK
0 #29 RE: Wągrowiecki samorząd zakupił laptopy do nauki zdalnejZENEK 2020-04-15 15:11
Do wpisu 28 PIS-Janowy.TY masz tak wyprany
mózg że szok.Ty masz problem czytania ze
zrozumieniem synku.O1 dziecku pisałem ja w
poście 24-tym z 10.04.2020r.Wię c nie myl osób
piszących,bo to jest żenujące.A teraz poczytaj
jeszcze raz wpisy RENI- 20 z 12.04br,21 z 12.04br,24 z12 04 br,27 z 13.03br,33 z14.04br,
35 z14.04br ze ZROZUMIENIEM.
PIS-Janowy
-1 #28 RE: Wągrowiecki samorząd zakupił laptopy do nauki zdalnejPIS-Janowy 2020-04-15 09:09
Zenek, przeciez kwoka renia - podróba pitery tutejsza, nic pod tym artykułem nie pisze? Gdzie ma raje niby? Pewnie jest tak samo jałowa jak ty - wystarczyło jej siły na wychowanie jednego dziecka egoisty (który pewnie jest pedałem w dalszej kolejności ) i teraz kwiczy z zadzrości widząc inne pełne rodziny i kasę którą państwo jej wspiera. Znam ja was dobrze "chojracy"... bojący sie wyzwań typu wychowanie dziecka, bo "weekendów nie bedzie, bo pieluchy, bo wstawanie w nocy". Oj znam dobrze, zasłaniających swoje lenistwo "obowiązkiem pracy". W biurach najczęściej ... Wspomisz moje słowa jeszcze, "doświadczony panie"
Ja-nek
+2 #27 RE: Wągrowiecki samorząd zakupił laptopy do nauki zdalnejJa-nek 2020-04-15 07:14
Zlikwidować 500+ a pieniądze przeznaczyć po połowie na służbę zdrowia i budowanie domów seniora!!!!!!!! !!!! Młodzi niech ruszą du...i do roboty
ZENEK
+4 #26 RE: Wągrowiecki samorząd zakupił laptopy do nauki zdalnejZENEK 2020-04-14 10:36
DO wpisu 25-PIS Janowy.To co pisze RENIA w
swoich wpisach to sama prawda.Ty nie udzielaj
mi rad,bo za młody jesteś.Moje pokolenie takich
chojraków w młodości zjadało na stojąco.
PIS-Janowy
-9 #25 RE: Wągrowiecki samorząd zakupił laptopy do nauki zdalnejPIS-Janowy 2020-04-14 09:00
Zenek - tylko jedno dziecko. Dorosłe juz? typowe dla klasycznego fana oPozycji. Teraz czas na pieska co? I ty smiesz pouczac mnie, ojca rodziny patologicznej (3 +) ..?Rozumiem teraz czego nie rozumiesz. Od materialisty mnie wyzywasz a sam napisałeś, ze materializm jest najwazniejszy - najpierw chata i warunki na dzieci a potem dziecko. Jeśli masz jeszcze szanse to szczera rada - dymaj swoja zone może jeszcze cos spłodzicie bo za kilka, kilkanascie lat będziecie koty i pieski w dupę całować. Tak jest najczęściej, niestety - popytaj się starszych, bardziej doswiadcznych ludzi ...
ZENEK
+7 #24 RE: Wągrowiecki samorząd zakupił laptopy do nauki zdalnejZENEK 2020-04-10 17:37
Do wpisu 23.Wreszcie wyszedł z ciebie typowy
materjalista.Dają to biore a inni niech na nas
tyrają.Widzę że z lat minionych tj.80-tych ,
90-tych to wiesz tyle co kot napłakał.A po za tym nie mam multum dzieci,mam tylko jedno
które wychowywało się bez 500 plus na
porządnego obywatela które nie wyciąga łapy
po cudze.Nie wywodzi się z inteligencji ani z
jak to nazywasz ,,patologi,,.To do czego
doszedł zawdzięcza uporowi i ciężkiej pracy.
PIS-Janowy
-12 #23 RE: Wągrowiecki samorząd zakupił laptopy do nauki zdalnejPIS-Janowy 2020-04-10 15:51
Oj Zenek - zaręczam ci, ze procentowo to ci "z dobrych domów" staczją sie o wiel częściej niż patolgia. Rozejrzyj sie lepiej. Ludzie dawniej pracowali o wiele ciężej niż dziś. Tylko niewielki procent wydaje 500 plus na wodeczkę - jak wam napakowano do baniek. Wiem co piszę bo mam porównanie. Dzisiejsza młodzież nie jest w stanie pracowac tak cięzko jak my. Chcesz zobaczyc czym się zajmuja - to spójrz na fryzury i tatuaze. Pustak taka w tych główkach, ze szok. I to najczęściej ci z dobrych domów własnie ... I na koniec - miej 3 czy 4 dzieciaki a potem pisz swoje. Zazdrościsz - zrób sobie - bedziesz miał i żył za to. Ja cię moge zapewnić znów - o wiele łatwiej kobietom jest pracować i sie "realizować" niz wychować na ludzi trójke dzieci. Nawet gdy dzisaj sa ogromne udogodnienia o których nasze matki nawet nie marzyły.
Do PIS-Janowy
+10 #22 RE: Wągrowiecki samorząd zakupił laptopy do nauki zdalnejDo PIS-Janowy 2020-04-10 11:43
Nie 4 laptopy tylko 34. Ale czego można się spodziewać po osobie , która co rusz daje się robić w bambuko. Obciach.500 plus można był dawać tym najbiedniejszym a nie wszystkim. No chyba, że trakcie się 500 plus jako zachętę do głosowania na partię rządzącą. To samo z trzynasta emeryturą. Dostają wszyscy. Ale czy wszystkim jest potrzebna do normalnego życia. Chyba nie. Ale wybory, wybory, wybory
ZENEK
+4 #21 RE: Wągrowiecki samorząd zakupił laptopy do nauki zdalnejZENEK 2020-04-10 11:26
Do wpisu-20.Rozumi em że dobrze pamiętasz
lata80-te,90-te ub. wieku i znasz te wielodzietne
rodziny z tamtych lat.Piszesz że była ciasnota
i bieda ,masz racje ale w tedy panowały inne
warunki.A może pamiętasz te tłumy u ,,heluha,,
od rana do wieczora ,które narzekały jak im
ciężko tylko że większość z nich nie skalała się
żadną pracą w tamtych latach,bo nie chciało
się podnieść dupy o 5 rano żeby o 6 stanąć
na stanowisku pracy.A co dziś dzieje,jeden z
drugim ,,do roboty nie pójdzie bo mu 500 plus
należy bo mu należy,z tej prostej przyczyny
bo ma 3-ke lub 4-ke potomstwa i tego faktu
nie neguje.Ale nie można bez końca wyciągać
grabę po kasę od państwa.Co do tych snobów
i wymoczków z dobrych domów to były nie-
-liczne przypadki.Więks zość z nich to byli i są
ludzmi na poziomie.I na koniec-twój rząd
rozdaje kasę na lewo i prawo której dzisiaj
brakuje na kombinezony ochronne dla
ratowników,leka rzy,pielęgniare k,brakuje rękawiczek.Ale najlepiej wysłać przed kamerę
jedną z pań wiceministrów aby ogłosiła
ogólnonarodową pomoc dla tych ludzi.A co w
tej sprawie robi obecna władza.
PIS-Janowy
-9 #20 RE: Wągrowiecki samorząd zakupił laptopy do nauki zdalnejPIS-Janowy 2020-04-10 08:51
Zenek - doswiadczenie - mam teraz kilka dzieci i zycia sobie nie wyobrazam bez nich. I wiem, ze nawet mieszkając w szopie warto je mieć. Zresztą - daleko nie szukaj - jeszcze 40-50 lat temu rodzinyz 4 dziecmi były standardem. Bieda i ciasnota była tez straszna a z reguły wychowali się z nich wspaniali ludzie. I moje obserwacje przekonały mnie juz, ze z tych patologicznych dzieci są najcześciej porządne osobniki, znające trudy zycia i stojące twardo na nogach - te jedynaczki z bogatych rodzin to najczęściej wymoczki i egoistyczne snoby z nosem w chmurach. Ludzie czy wy tego nie widzicie sami? Chciałbys miec za zone tak oluske kwasniewską czy dziewczynę po liceum czy studiach wywodzącą się z wioski która musiała walczyć każdego dnia z doajzdami i trudnościami? Dlatego 500 plus dla tych dzieci nalezy się jak najbardziej. A 90 tys za 4 laptopy do nauki to dla mnie jest wyrzucaniem kasy w błoto absolutne. Ktos kto zna zycie nigdy takie zakupu by nie zrobił.
ZENEK
+3 #19 RE: Wągrowiecki samorząd zakupił laptopy do nauki zdalnejZENEK 2020-04-09 22:22
Do wpisu 16.A ile teraz masz lat i jakie życiowe
doświadczenie.Bo 500 plus to na pewno się
kasuje
Do PIS - Janowy
+7 #18 RE: Wągrowiecki samorząd zakupił laptopy do nauki zdalnejDo PIS - Janowy 2020-04-09 21:33
Po co te nerwy :DjKoronswirus cię dopadnie. I stracimy takiego inteligentnego interlokutora
Ale w bambuko cię zrobili :-*
PIS-Janowy
-13 #17 RE: Wągrowiecki samorząd zakupił laptopy do nauki zdalnejPIS-Janowy 2020-04-09 18:02
Postrancu z postu 15 - musiałeś zaszczekać? Musisz wpierdalac sie w rozmowe madrzejszych od siebie kiedy nie rozumiesz o czym sie mówi? Idz podziwiaj lepiej jahire czy nitrasa - twoi partnerzy intelektualni ...
PIS-Janowy
-13 #16 RE: Wągrowiecki samorząd zakupił laptopy do nauki zdalnejPIS-Janowy 2020-04-09 17:59
Do ja z postu 14 - duzo jeszcze musisz zrozumiec. Bardzo duzo. A teraz ciułaj na wille i merola kosztem posiadania dzieci. To da ci szczęście i "zrealizowanie' . Powiem ci tylko ze swojego doswiadczenia - do 30 lat myslalem tak jak ty. Teraz wiem, ze nie ma niczego wazniejszego w zyciu niz dzieci. Nawet gdy nie stac to trzeba je mieć. A pierdolenie typu, ze mnie nie stac na dzieci to mozesz biedroniowi wciskać i w ten sposób tylko usprawiedliwiac swoej lenistwo i brak dojrzałości. Znam takich jak ty kilku i jest mi ich po prostu zal. Tyle pustki wokół - uwierz mi - te patologie którymi tak gardzisz maja o wiele więcej radości w zyciu niz buce twojego pokroju. Wlasnie z powodu dzieci
Do PIS-Janowy
+13 #15 RE: Wągrowiecki samorząd zakupił laptopy do nauki zdalnejDo PIS-Janowy 2020-04-09 15:03
Wójt w Damasławku nie kruszył gruzu tylko produkował kruszywo. Kruszenie gruzu odbywało się w gminie od kilkunastu lat jak to wynikało z wpisów. Dostęp do internetu też nie wynika z decyzji tego czy innego wójta. Kilka lat temu w części gmin/ Wągrowiec wówczas pominięto/ powiatu założono światłowód za tak obrzydliwe dla Ciebie środki unijne.
Czytaj ze zrozumieniem. Już raz dałeś się zrobić w bambuko wpisem sugerującym, że kruszenie gruzu w Damasławku to jakaś nowość. :lol:
PS. Jeżeli już tak dużo piszesz to napisz do ministra edukacji narodowej aby opracować jakieś bardziej odchudzone podstawy programowe bo teraz dzieciaki zasypywane są ogromną ilością materiału.
Ja
-4 #14 RE: Wągrowiecki samorząd zakupił laptopy do nauki zdalnejJa 2020-04-09 12:11
Gościu... jeśli by mnie nie było stać na dziecko i miałbym świadomość, że nie mogę mu zapewnić podstawowych rzeczy do funkcjonowania to bym się na dziecko nie decydował - prosta kalkulacja. Nie rozumiem co kieruje ludźmi, którzy mają świadomość swojej słabej sytuacji finansowej, a mimo to decydują się na dziecko. Patologia sprzedała swoją godność za 500zł, a teraz mnożą się jak króliki, a potem jest "daj daj daj", roszczeniowość niektórych osób już nie zna granic. Taki chuj, do roboty nieroby!
PIS-Janowy
-13 #13 RE: Wągrowiecki samorząd zakupił laptopy do nauki zdalnejPIS-Janowy 2020-04-09 08:34
Do Ja z postu # 1 - zrob sobie dzieci, to będziesz wiedział co sie z nimi dzieje bo na razie piszczysz jak małolata o wychowaniu dzieci i swoich prawach do aborcji.
PIS-Janowy
-13 #12 RE: Wągrowiecki samorząd zakupił laptopy do nauki zdalnejPIS-Janowy 2020-04-09 08:32
Radek - niedawno byl artykul, ze kruszy gruszy i drogi wzmacnia, teraz piszesz, ze myśli o sieci Internet. Wyglada na to, ze wie po co tam jest po prostu ...
bvbvbvb
-6 #11 RE: Wągrowiecki samorząd zakupił laptopy do nauki zdalnejbvbvbvb 2020-04-08 22:56
Piotruś gdzie Twoje oświadczenie majątkowe za rok 2019 - radnio już złożyli a Ty co ? To samo pan beksa Szygenda co rządzi wysypiskiem śmieci . Zobaczymy na co poszły podwyżki za śmieci ?
cxzcz
-1 #10 RE: Wągrowiecki samorząd zakupił laptopy do nauki zdalnejcxzcz 2020-04-08 22:44
Hela i Marian to ze pieniądze z 500 plus stracili na konsumpcje to dobrze bo ktoś co im sprzedał towar do konsumpcji zarobił itd Zaraz powiecie że poszły na alkohol , może jakiś promil tak ale dzięki temu Wy mogliście zarobić sprzedając butelki które oni wyrzucili ; tak samo zarobiliście wyciągając z śmietników makulature i inne rzeczy które oni wyrzucają .
Radek
+7 #9 RE: Wągrowiecki samorząd zakupił laptopy do nauki zdalnejRadek 2020-04-08 22:20
PIS-Janowy np. w Damasławku jest lepszy dostęp do internetu niż w Wągrowcu. Tylko wójt nie kupił laptopów. :lol:
PIS-Janowy
-12 #8 RE: Wągrowiecki samorząd zakupił laptopy do nauki zdalnejPIS-Janowy 2020-04-08 21:37
Pisze jako techniczyny, zajmujący sie na codzień komputerami i do dzisiaj posługujacy się 13 letnim Thinkpadem. Tylko debil wydaje ponad 2300 zł za laptopa do nauki. Do nauki wystarczy z powodzeniem laptop za 500 zł. ABSOLUTNIE! I potwierdzi to kazdy w miare kumaty gość. Dalej - problem w nauce zdalnej nie siedzi w braku komputerów- dzis ludzie za darmo je oddają. PROBLEMEM JEST BRAK ZASIEGU Internetu. Bo te gówna na modemach NIE NADAJA SIE DO NAUKI ZDALNEJ. czy ten urzedniki który te komputery kupił był kiedyś poza Wagrowcem dalje niz 5 kilometrów i próbował pracowac na tych modemach (gdy na lini sieci cała klasa dodatkowo)? Bo mam nieodparte wrazenie, ze nigdy. Lekki deszczyk, mgiełka, burza i koniec Internetu. Moze władze gminyu zamiast ściezkami rowerowymi i gadżetami skupiłby sie bardziej na rzeczach podstawach dzisiaj - tj. drogach i sieci Internetu na światłowodzie w powiecie?
Hela i Marian
+11 #7 RE: Wągrowiecki samorząd zakupił laptopy do nauki zdalnejHela i Marian 2020-04-08 19:31
A pomyslec, ze zamiast miliardow na 500 plus mielibysmy nowoczesniejsze uslugi medyczne, wiecej lekarzy, pielegniarek, ratownikow, a moze i by wystarczylo na uslugi opiekuncze dla seniorow bo spoleczenstwo sie starzeje. A teraz juz za pozno. Miliardy poszly na konsumpcje :)
Domyślny
-2 #6 500plusDomyślny 2020-04-08 18:41
Dajcie spokój, nie będę kupował lapka za moje 500 plus, dobrze że młody dostanie ze szkoły Brawo Miasto
Sprawiedliwy
+22 #5 .Sprawiedliwy 2020-04-08 16:40
Po co z 500+ kupić laptopa albo komputer???
Lepiej mieć kilka wypasionych smartfonów.
Nimi można szpanować - CAŁA PRAWDA.
!
+21 #4 RE: Wągrowiecki samorząd zakupił laptopy do nauki zdalnej! 2020-04-08 15:50
Zlikwidować 500+ i pieniądze z tego programu wydać natychmiast na służbę zdrowia!
Domator
-12 #3 RE: Wągrowiecki samorząd zakupił laptopy do nauki zdalnejDomator 2020-04-08 15:29
A inne gminy powiatu coś kupiły dla swoich uczniów?
olas
+16 #2 RE: Wągrowiecki samorząd zakupił laptopy do nauki zdalnejolas 2020-04-08 15:28
Nie wiesz co się dzieje z tymi pieniędzmi? Idź się spytaj pod monopolowy, tam w kolejkach stoi patriotyczny kwiat tej ziemi, który głosuje na PIS.
Ja
+28 #1 RE: Wągrowiecki samorząd zakupił laptopy do nauki zdalnejJa 2020-04-08 15:03
No spoko, ale uczniowie, a raczej rodzice otrzymują comiesięczne świadczenie w postaci 500+ przez kilka lat. Co się dzieje z tymi pieniędzmi(na dziecko!), skoro rodzice nie są w stanie odłożyć ich na zakup najprostszego laptopa za 1000zł i modemu internetowego za 50zł?

Portal WRC

  • Portal WRC powstał w 2009 roku
  • Odwiedza nas 74 tys. Internautów miesięcznie, generując 900 tys. odsłon
  • Mamy najwięcej fanów spośród wągrowieckich redakcji
  • Zobacz nasz profil na:

Reklama

  • Niezależny Portal Powiatu Wągrowieckiego
  • Nr 1 w Powiecie Wągrowieckim
  • W naszej ofercie znajdziesz, bannery, materiały sponsorowane, filmy reklamowe oraz reportaże wideo.
  • Całą dobę sprawdzamy skrzynkę: [email protected]

ZAPYTAJ O OFERTĘ

X

Ostrzeżenie

© 2009-2019 Portal WRC. Wszystkie prawa zastrzeżone.