• Opublikowano:
  • Wyświetlono: 3006

Włodzimierz Naumczyk zawiesił członkostwo w klubie Bliżej Ludzi

Włodzimierz Naumczyk zawiesił członkostwo w klubie "Bliżej Ludzi". Teraz będzie radnym niezależnym, bo jak sam mówi nie interesuje go polityka.

Zmiana w Radzie Miejskiej w Wągrowcu, a konkretnie w klubie radnych "Bliżej Ludzi". Radny Włodzimierz Naumczyk z dniem 4 maja zawiesił swoje członkostwo w klubie. Powodów takiej decyzji jest kilka. Chodzi o cztery aspekty, głównie dotyczące stylu zarządzania.

- Uwiera mnie styl sprawowania urzędu, który odbiega od wyobrażanego sobie przeze mnie stylu "bycia bliżej ludzi". Zwracałem na to uwagę w ubiegłym roku na którejś z Sesji RM "wodzostwo, a nie przywództwo". Dziś, w sytuacji wieloaspektowego kryzysu powtarzam to samo, tylko z jeszcze większą siłą: jako samorządowa wspólnota potrzebujemy przywództwa (albo liderowania), a nie wodzostwa — poinformował radny Włodzimierz Naumczyk.

Kolejnym problemem to aktywność klubowa, a właściwie jej brak.

- Doskwiera mi dotkliwie brak aktywności klubowej, brak społecznych inicjatyw, brak inicjatywy w ogóle. Brak aktywności jest pochodną braku strategii i skazuje Klub na działanie o charakterze reaktywnym — dodaje Naumczyk.

Radny wskazuje też brak klubowej strategii i komunikacji na liniach: Klub — Organ Wykonawczy, Klub – Mieszkańcy, Organ Wykonawczy – Rada Miejska, Organ Wykonawczy – Mieszkańcy.

Jak mówi Włodzimierz Naumczyk, nie interesuje go polityka, dlatego pozostanie radnym niezależnym, nie wyklucza przyszłości powrotu do klubu, jednak aby tak się stało, w klubie muszą zajść spore zmiany.

Radny Włodzimierz Naumczyk nadal pozostaje Przewodniczącym Edukacji, Kultury, Sportu i Polityki Społecznej.

Komentarze   

Rand
+7 #17 bezradnyRand 2020-05-17 13:51
Radny Naumczyk zawsze jest problematyczny. Budowa spalarni - za; podwyżki cen śmieci - za; budowa wielkiego bloku przy Lipowej - za. Usiłuje uchodzić za wielkiego znawcę i zawsze peroruje długo i kwieciście; przekonuje, że się zna - na czym? Chce błyszczeć - czym? Baba z wozu koniom lżej - jak to mówią. Dla klubu będzie lżej. A mieszkańcy muszą jeszcze się z nim pomęczyć.
Sofija
+14 #16 Z dedykacją dla radnego WłodzimierzaSofija 2020-05-15 10:56
Skoro radny nie interesuje się polityką, niech się zajmie konkretami. Przy betonowym płocie działek od strony żłobka syf jak diabli: papiery, fruwające foliówki, a nawet gumowe rękawiczki walają się wszędzie. Najwięcej tego przy furtce i na dzikim parkingu przy ul. Kowalskiego - czy to działkowcy tak brudzą? Obok, na asfaltowym boisku nielaty urządzają rajdy, rzucają pety, tłuką szkło i głośno przeklinają do późnego wieczora. Może warto się zainteresować, zamiast pisać elaboraty? W obecnej kadencji jeszcze nikt się tym nie zajął.
Piotrek
+16 #15 RE: Włodzimierz Naumczyk zawiesił członkostwo w klubie Bliżej LudziPiotrek 2020-05-14 23:59
Radny który nie interesuje się polityką??????
Piochu
+3 #14 RE: Włodzimierz Naumczyk zawiesił członkostwo w klubie Bliżej LudziPiochu 2020-05-13 21:17
[wpis niecenzuralny] mnie to obchodzi.
Jędruś
-3 #13 SubcioJędruś 2020-05-13 18:51
Tak trzymać Panie Włodku!!!
Pani Magister
-2 #12 RE: Włodzimierz Naumczyk zawiesił członkostwo w klubie Bliżej LudziPani Magister 2020-05-13 14:22
Wielka ,ogromna strata dla miasta i całego powiatu...
wróć do nas!!!
Zesrany
+25 #11 RE: Włodzimierz Naumczyk zawiesił członkostwo w klubie Bliżej LudziZesrany 2020-05-13 13:37
Zawiesić sobie można garnitur na wieszaku, buty na kółku, plakat na ścianie, a nie członkostwo. Trzeba mieć to coś żeby powiedzieć dość "ciepłej wody w kranie" i wystąpić z propagandowego klubu z nazwy Bliżej Ludzi. Nie można stać okrakiem i wahać się i jak jest dobrze to jestem a jak źle to nie jestem. Taki typ apolityczny. :-)
mmmm
+4 #10 RE: Włodzimierz Naumczyk zawiesił członkostwo w klubie Bliżej Ludzimmmm 2020-05-13 12:31
czyli co? zmiany będą, chyba niekorzystne dla nas mieszkańców
Ludwik XXI
+14 #9 Spalarnie są gorące, aha, aha...Ludwik XXI 2020-05-13 12:08
Do Norbiego - w Necie nic nie ginie ;)
(...)Inwestycja ta nie będzie negatywnie wpływać na środowisko. Jest to zgodne z wiedzą, którą uzyskałem po objęciu urzędu burmistrza. Planowana inwestycja ma być najnowocześniej szym tego typu obiektem w Europie, w której wykorzystne zostaną najnowsze rozwiązania techniczne i technologiczne. W czym więc upatrywać obaw, skoro tego typu ciepłownia funkcjonuje bez przeszkód dla środowiska w wyczulonym na kwestie czystości Wiedniu, i to już od kilkudziesięciu lat - przyznaje Jarosław Berendt, burmistrz Wągrowca (portal wagrowiec.nasze miasto.pl z 11 lipca 2019 r.)
Norbi
-18 #8 RE: Włodzimierz Naumczyk zawiesił członkostwo w klubie Bliżej LudziNorbi 2020-05-13 11:49
Ludwik bzdury piszesz. Ale tak już jest, pamięć ludzka jest zawodna, poszukaj sobie w necie jak było. Gdyby obecny burmistrz chciał spalarnia to juz by stała.
Ludwik XXI
+11 #7 Bliżej prawdyLudwik XXI 2020-05-13 11:26
O ile wiem, to poprzedni burmistrz nie podejmował żadnych wiążących działań związanych ze spalarnią. To obecna Rada Miejska wraz z burmistrzem przyklepała ten temat. Dopiero oburzenie mieszkańców, których Bliżej Ludzi nie zapytało wcześniej o zdanie (zdaje się że radny Naumczyk z kolegą Koteckim, z którym zawsze w parze występują, opowiadali się za budową), spowodowało wycofanie się z tej decyzji. Ciekawe, czy drugi z radnych tej pary papużek - nierozłączek też pożegna grono Kubusiów?
chore
0 #6 RE: Włodzimierz Naumczyk zawiesił członkostwo w klubie Bliżej Ludzichore 2020-05-13 11:16
Panie Włodku!
Kur... śmieci podnieś, przecież Pan Srutu tutu kupa drutu powiedział, że to normalne, no i jeszcze wybuduj spalarnię. Władza się wykłada? Minął rok i pół i pękło. Tego nawet KPoszwa nie dokonał. Czekam jeszcze na rozpad układu Narcyzowego u wierchuszki. :lol:
Mimoz
+12 #5 RE: Włodzimierz Naumczyk zawiesił członkostwo w klubie Bliżej LudziMimoz 2020-05-13 11:12
Te klubowe ruchy są takie teatralne. Trochę chce być niezależny bo to takie teraz modne, trochę jednak chce być blisko mieszkańców aby się wkupic w łaski, troche chce spiskować i trochę chce współpracować. Taki troche miszmasz. Ja tam jedynie znam klub Bliżej Ludzi, chyba w radzie innych nie ma bo nie słyszałem o żadnym działaniu innych. Więc jedynie można się odnosić do Bliżej Ludzi.
Norbi
-14 #4 RE: Włodzimierz Naumczyk zawiesił członkostwo w klubie Bliżej LudziNorbi 2020-05-13 11:10
Wpadka ze spalarnią? O jaka wpadkę chodzi, z tego co pamietam, to Poszwa chciał a obecny burmistrz zablokował. No chyba, że miała być ta spalarnia, to wtedy wpadka.
Jan-ka
+2 #3 RE: Włodzimierz Naumczyk zawiesił członkostwo w klubie Bliżej LudziJan-ka 2020-05-13 10:54
A tak serio to brawo panie Włodzimierzu . Też nie podoba mi się Bliżej Ludzi , aktywność przed wyborami , potem cisza , wpadka ze spalarnią śmieci , itd tak ogólnie to chyba powinno być DALEJ OD LUDZI
Jan-ka
-1 #2 RE: Włodzimierz Naumczyk zawiesił członkostwo w klubie Bliżej LudziJan-ka 2020-05-13 10:50
Do M4z1 ...właśnie takich ludzi NAM potrzeba .... brawo TY...brawo i jeszcze raz brawo !!!
M4z1
+14 #1 RE: Włodzimierz Naumczyk zawiesił członkostwo w klubie Bliżej LudziM4z1 2020-05-13 10:35
A ja głosuje jak mi karzom . Troche popier.ole glupoty. Udaje że sie znam ale się nie znam i taj jusz jest
WNW dobra wiara

Portal WRC

  • Portal WRC powstał w 2009 roku
  • Odwiedza nas miesięcznie 90 tys. unikalnych użytkowników
  • Mamy najwięcej fanów spośród wągrowieckich redakcji
  • Zobacz nasz profil na:

Reklama

  • Niezależny Portal Powiatu Wągrowieckiego
  • Nr 1 w Powiecie Wągrowieckim
  • W naszej ofercie znajdziesz, bannery, materiały sponsorowane, filmy reklamowe oraz reportaże wideo.
  • Całą dobę sprawdzamy skrzynkę: [email protected]

ZAPYTAJ O OFERTĘ

X

Ostrzeżenie

© 2009-2019 Portal WRC. Wszystkie prawa zastrzeżone.