• Opublikowano:
 • Wyświetlono: 800

Klubu Młodego Programisty, kurs on-line

Dobra zabawa i nauka programowania to niebanalny sposób na spędzanie wolnego czasu. Teraz nawet najmłodsi mogą poznać tajniki programowania przy użyciu wirtualnych aplikacji i spróbować swoich sił w kodowaniu.

Logiczne, algorytmiczne myślenie, szukanie różnych rozwiązań, analizowanie ich i wybieranie tych najbardziej optymalnych to umiejętności, które warto kształcić już od najmłodszych lat. Ich uniwersalność sprawia, że przydadzą się dzieciom na każdym etapie ich życia.

Wszystkie dzieci z klas I-VI szkół podstawowych, które mają dostęp do Internetu i chciałyby zacząć przygodę z programowaniem, a nie miały do tej pory takiej możliwości zapraszamy do udziału w cyklu spotkań online Klubu Młodego Programisty, w ramach projektu "Kampanie edukacyjno-informacyjne na rzecz upowszechniania korzyści z wykorzystywania technologii cyfrowych" realizowanego przez Ministerstwo Cyfryzacji we współpracy z Państwowym Instytutem Badawczym NASK. Celem kampanii jest promowanie wykorzystywania technologii w codziennym życiu, przełamywanie barier z tym związanych oraz wzrost cyfrowych kompetencji społeczeństwa.

Poprzez udział w zajęciach, uczestnicy rozwijają kluczowe kompetencje XXI wieku: umiejętność analitycznego myślenia, innowacyjność, wytrwałość, chęć podejmowania działań, rozwiązywania problemów i pokonywania trudności.

Jeśli ktoś chce spróbować sił w kodowaniu, wystarczy wejść na stronę www.klubmlodegoprogramisty.pl i wypełnić krótki formularz rejestracyjny. Na podany w zgłoszeniu adres e-mail zostanie wysłany link, dzięki któremu co tydzień o tej samej porze, przez 10 tygodni będzie można brać udział w zajęciach przy wsparciu wykwalifikowanych trenerów (nie wymaga to instalowania dodatkowych aplikacji czy programów – wystarczy jedno kliknięcie).

Zajęcia online Klubu Młodego Programisty ruszają już 19 i 20 maja br. Każdy uczestnik będzie mógł wziąć udział w 10 zajęciach:

 • Dzieci z klas I-III – zajęcia od 19 maja (przez 10 tygodni) – w każdy wtorek, w godz. 17:30-18:30;
 • Dzieci z klas IV-VI – zajęcia od 20 maja (przez 10 tygodni) - w każdą środę, w godz. 17:30-18:30.

UWAGA!

Liczba miejsc jest ograniczona ze względu na możliwości modernizacji. Dostępnych jest 1500 miejsc dla uczniów klas I-III oraz 1500 miejsc dla uczniów klas VI-VI z całej Polski. Dzieci, które wezmą udział w większości zajęć otrzymają certyfikat uczestnika!

Udział w warsztatach online z programowania jest darmowy.

Rejestracji można dokonać tutaj.

Więcej informacji można znaleźć na https://www.facebook.com/KlubMlodegoProgramistyPl/ oraz na www.koduj.gov.pl.

Kluby Młodego Programisty otworzyło jesienią 2018 r. Ministerstwo Cyfryzacji we współpracy z Państwowym Instytutem Badawczym NASK. Od tej pory zajęcia cieszą się niemalejącą popularnością. Tylko w ubiegłym - 2019 roku - wzięło w nich udział ponad 21 tysięcy uczestników, uczestnicząc w 1622 warsztatach. W dotychczasowej formule w każdym województwie działał jeden stacjonarny klub.

Serdecznie zapraszamy zainteresowane dzieci do zapisów.Dodaj komentarz

Redakcja Portalu WRC nie odpowiada za publikowane treści w module komentarze.

Przed dodaniem wpisu zapoznaj się z REGULAMINEM!

Kod antyspamowy
Odśwież

Portal WRC

 • Portal WRC powstał w 2009 roku
 • Odwiedza nas 74 tys. Internautów miesięcznie, generując 900 tys. odsłon
 • Mamy najwięcej fanów spośród wągrowieckich redakcji
 • Zobacz nasz profil na:

Reklama

 • Niezależny Portal Powiatu Wągrowieckiego
 • Nr 1 w Powiecie Wągrowieckim
 • W naszej ofercie znajdziesz, bannery, materiały sponsorowane, filmy reklamowe oraz reportaże wideo.
 • Całą dobę sprawdzamy skrzynkę: [email protected]

ZAPYTAJ O OFERTĘ

X

Ostrzeżenie

© 2009-2019 Portal WRC. Wszystkie prawa zastrzeżone.