• Opublikowano:
  • Wyświetlono: 8831

Berendt zaczyna stąpać po cienkim lodzie

Dzisiaj Komisja Rewizyjna nie przegłosowała wniosku o udzielenie absolutorium burmistrzowi Jarosławowi Berendtowi. Głosowanie zakończyło się remisem 2:2.

Komisja Rewizyjna zajmowała się dzisiaj wnioskiem o udzielenie absolutorium burmistrzowi Jarosławowi Berendtowi. Wniosek złożyła Przewodnicząca Komisji Rewizyjnej Iwona Matuszak-Łosińska. Skład komisji jest czteroosobowy, głosowanie zakończyło się remisem 2:2.

Jutro sprawą zajmą się radcy prawni, którzy stwierdzą, czy przy remisie, możliwe jest odrzucenie przez Komisję Rewizyjną takiego wniosku.

Absolutorium to akceptacja wykonania budżetu udzielana przez organ kolegialny organowi wykonawczemu. Na szczeblu gminy absolutorium udziela Rada Miejska burmistrzowi.

Roczne sprawozdanie z wykonania budżetu gminy burmistrz jest zobowiązany przedstawić Radzie w terminie do 31 marca następnego roku. Jednocześnie sprawozdanie przedkładane jest Regionalnej Izbie Obrachunkowej, która wydaje opinię na temat sprawozdania. W tym przypadku RIO wydało opinię pozytywną.

Przedłożone Radzie Miejskiej sprawozdanie rozpatrywane jest w pierwszej kolejności przez Komisję Rewizyjną. Zgodnie z art. 18a ust. ustawy o samorządzie gminnym Komisja opiniuje wykonanie budżetu oraz występuje z wnioskiem do Rady Miejskiej w sprawie udzielenia albo nieudzielania absolutorium burmistrzowi. Wniosek ten podlega zaopiniowaniu przez Regionalną Izbę Obrachunkową.

Następnie sprawozdanie rozpatrują pozostałe komisje Rady Miejskiej i wreszcie cała Rada na sesji absolutoryjnej, która winna się odbyć w terminie do 30 czerwca. W trakcie sesji, przed podjęciem uchwały, Rada Miejska zapoznaje się z wnioskiem Komisji Rewizyjnej oraz opinią Regionalnej Izby Obrachunkowej o tymże wniosku. Uchwałę w sprawie absolutorium Rada podejmuje bezwzględną większością głosów ustawowego składu Rady, w głosowaniu imiennym.

Uchwała Rady Miejskiej w sprawie nieudzielania absolutorium, z mocy art.28a ustawy o samorządzie gminnym, jest równoznaczna z podjęciem inicjatywy przeprowadzenia referendum gminnego w sprawie odwołania burmistrza.

Komentarze   

zażenowany
+2 #58 Do: Żłobek - Brak znajomościzażenowany 2020-06-10 14:26
Renatko, twój adres IP nie jest trudny do namierzenia, więc uważaj na bezpodstawne oskarżenia...
Brak znajomości
-8 #57 ŻłobekBrak znajomości 2020-06-02 13:12
Warto też zainteresować się żłobkiem miejskim. Niby miasto szuka oszczędności a do żłobka została zatrudniona kolejna opiekunka ( nie było ogloszonej oferty pracy publicznie). Dosyć że opiekunka poszła do pracy to jeszcze zablokowała dwa miejsca w żłobku bo jej dzieci teraz poszły. Mało tego cały rok za 2 dzieci nie płaciła w żłobku . Układy układziki i znajomości w zło ku. Mało tego niektórzy rodzice którzy pracują zdalnie w domu też dzieci się dostały. A gdzie oby dwoje rodziców pracuje dzieci się nie dostały dlaczego? Bo nie mają znajomości.
Ghfdsa
-6 #56 RE: Berendt zaczyna stąpać po cienkim lodzieGhfdsa 2020-05-29 23:23
,
Nie młody już
+31 #55 RE: Berendt zaczyna stąpać po cienkim lodzieNie młody już 2020-05-27 07:18
Czytając wiadomości wągrowieckie można w skrócie dowiedziec się o mentalności ludzi wśród której prym wiedzie: zawiść, zazdrość, złośliwość, negatywizm, brak kultury, brak wartości innych niż pieniądz, a wszystkie działania zawsze zmierzają do zniszczenia człowieka. I nie chodzi mi tylko o władzę, tak postępują tu ludzie wobec każdego, kto w ich mniemaniu ma odrobinę więcej, kto jest inny od nich, kto więcej oleju w głowie, a człowieka prawego potrafią zrównać ze swoim poziomem, by i tak móc go zniszczyć. Typowe działania dla prostych ludzi utrzymujących się z ziemi i polowania. Mentalność z czasów pierwotnych. Pora trochę przystopować ludzie, wszyscy jak jeden mąż stąpamy po cienkim lodzie. Obudzić się!
ytji
+8 #54 RE: Berendt zaczyna stąpać po cienkim lodzieytji 2020-05-26 21:01
Jestem zwolennikiem spalarni ale nie w tej lokalizacji .jestem za ale z dala od budynków mieszkalnych
Do
-2 #53 RE: Berendt zaczyna stąpać po cienkim lodzieDo 2020-05-26 10:27
Ytji każda pensja wpływa na cenę śmieci. Ale pensja Szygendy nie jest główną a tym bardziej jedyną przyczyną wzrostu cen śmieci. Cena śmieci to suma różnych kosztów, np pensji wójtów i burmistrzów, pracowników, paliwa, zmiany przepisów itd, itd.
PS. Byłeś zwolennikiem spalarni, czy przeciwnikiem?
kolo
+7 #52 RE: Berendt zaczyna stąpać po cienkim lodziekolo 2020-05-26 10:03
Na pensje Szygendy musi płacić za śmieci 600 osób rocznie. Dołóżcie mu jeszcze przecież to nie z waszej kieszeni.
ytji
-1 #51 RE: Berendt zaczyna stąpać po cienkim lodzieytji 2020-05-26 09:59
Do poprzednika masz racje , nawet jakby prezes wysypiska zarabiał milion miesiecznie to niema wpływu na cene śmieci a do tego połowa pracuje za najniższą krajową i wszystko gra
Do
-5 #50 RE: Berendt zaczyna stąpać po cienkim lodzieDo 2020-05-26 07:48
A kilku cepów twierdzi,że pensja jednego człowieka wpływa w ogromnym stopniu na cenę śmieci. Przecież wysypisko śmieci zatrudnia dziesiątki ludzi
kolo
+5 #49 RE: Berendt zaczyna stąpać po cienkim lodziekolo 2020-05-26 03:54
Kilku cepów twierdzi że wygórowana pensja Szygendy i jego nic nierobienie nie ma wpływu na cene śmieci . Co za idioci.
GOLEM
+5 #48 RE: Berendt zaczyna stąpać po cienkim lodzieGOLEM 2020-05-26 02:54
sdf - a czy Szygenda nie stosuje się do ustaw dotyczących odbioru i wywozu śmieci. które uchwalił PiS w 2017 roku, a kwoka PIS-Janowy gdacze, tak jki ma propagandowy przekaz. PIS-Janowy, to komuch tęskniący za dawnym systemem, który Polacy obalili. Tęskni za dawnie minionymi czasami jak perułkarz Suski, przestępca Jojo, zwany teraz Sasinem, albo śpioch zwany teraz Kaczyńskim. Idioci, którzy dziś popierają PiSdzielców, to uśpione komuchy, które tęsknią za dawnymi czasami, kiedy dewizą było powiedzenie:" Czy się sto, czy się leży pięćsetstóek się należy" Dlatego pasuje im to 500+, bo to przywróciło im komunę. Wyznawcy PISdzielców to uśpione komuchy, które tęsknią za dawnymi czasami. Co wyznawcy PiSdzielców próbują wmówić przeciwnom powrotu komuny? Że niby politycy, których wybrali są uczciwii, i wybiorą sędziów których Polacy chcą?! Nie oni wybiorą swoich politycznych sędziów i prokuratorów. Chcecie sądów sterowanych przez polityków.?! Dzięki naginaniu prawa i sądów politycy stają się bezkarnii, a idioci popierający to co robią PiSdzielce, stają się współwinni tego co się dzieje w Polsce. PiSlam nie będzie trwał wiecznie Jeżeli ni sończy się pokojowo, to gnomy będą musiały oddać prawowitą władzę, zgodnie z wolą Polaków. Te brednie które wypisuje PIS-Janowy i inni idici, to tylko brednie niepełnosprawny ch idiotów, którzy tęsknią za komuną,
Oni również bekną za wspieranie reżimu. Przyjdzie czas, że bezkarność Kamińskiego uwienninionego przez niby prezydenta Dudę, przed uprawomocnienie m się wyroku. Bekną jak Manowska, którą PAD wybrał Pierwszego Prezesa SN, pomimo nie zakończenia procedury wyboru Pierwszego Prezesa SN!!! PIS-Janowy, zapewne ma inny przekaz i nie jest świadomy, że ten wybór musi być zgodny z Konstytucją. Nie tak dawno PISdzielce ględziły o przeprowadzeniu wyborów zgodnie z Konstytucją. To kiedy PiSdzielce i ich wyznawcy przestrzegają KONSTYTUCJI? Tylko wtedy kiedy im i ch przygłu[im wyznawcą pasuje!? A może warto na codzień przestrzegać prawa i KONSTYTUCJI???! !!!
on
+2 #47 RE: Berendt zaczyna stąpać po cienkim lodzieon 2020-05-25 23:30
co wy narzekacie w Skokach teraz śmieci segregowane 30zł od osoby....
Do sdf
+5 #46 RE: Berendt zaczyna stąpać po cienkim lodzieDo sdf 2020-05-25 23:07
To Szygenda ustalał opłatę marszałkowską, czy to Szygenda ustalał ceny w przetargach na dowóz śmieci? Może popełnia błędy ale twierdzenie ,że wszystko to jego wina to złośliwość albo głupota.
sdf
0 #45 RE: Berendt zaczyna stąpać po cienkim lodziesdf 2020-05-25 21:07
Renia czy to pis płaci Szygendzie z wysypiska 200 tyś rocznie a możąe pis prowadzi punkt zbiórki od[padów na ul Skockiej gdzie nikt z miasta nie kontroluje ile oni odpadów przyjmują a ile każą za to miastu płacić itd Inne wysypiska mają swoje biogazownie itg. wykorzystują śmieci a Szygenda ma to w pompie aby coś zrobić żeby było taniej . Jak Szygenda zagra tak mu zatanczą.
RENIA
+11 #44 RE: Berendt zaczyna stąpać po cienkim lodzieRENIA 2020-05-25 11:37
PIS-Janowy-Dziś na jednym z portali została zamieszczona informacja że na spotkaniu w którym brał udział prezydent (Mazowsze)zadan o mu pytanie o 13-tą emeryture i podwyżki za śmieci.W odpowiedzi pytający usłyszał że 13-ke to otrzymał od niego(bogaty ten pan)a cena za śmieci to,, winne,,są samorządy zapominając że do tych podwyżek doprowadził PIS uchwalając ustawe śmieciową w 2019r.
Do PIS Janowy
+14 #43 RE: Berendt zaczyna stąpać po cienkim lodzieDo PIS Janowy 2020-05-25 10:33
Bydlakiem to ty jesteś pisząc te obraźliwe słowa
#
+5 #42 ZACZYNA STĄPAĆ PO CIENKIM LODZIE# 2020-05-25 10:15
Kto jest starszy Burmistrz Berent czy Prezydent Putin ....
Kaczucha
+2 #41 RE: Berendt zaczyna stąpać po cienkim lodzieKaczucha 2020-05-24 22:13
Wam ludzie ciągle źle w tyłkach ,coby się nie działo zawsze negatywne komentarze, zawiść i jad. Jakbyście nie mieli swojego życia.
PIS-Janowy
-11 #40 RE: Berendt zaczyna stąpać po cienkim lodziePIS-Janowy 2020-05-24 14:23
A tymczasem wczoraj jakies bydło KOD-owo- oPozycyjne wyległo na ulicy warszafki POsranej udawać tzw. protest przedsiebiorców . W białych okularkach i bez masek grupka idiotów prowokujących policję. Tym razem jakis klon o nazwisku tajano czy tajno (nie wazne - z jakiej to , ku..a, nory wylazło szczurzej?) szarpie sie z policjantem. Pewnie przegłupawy golem tez tam pojechał - wszakze tylko dzieki jego "kontraktom i międzynardowym powiązaniom" to wagrowiec zyje. Brawo dla policji za cierpliwość - ja widząc taka bandę debili którym skończyły sie dobre czasy bo nie mozna robić walków na VAT czy zatrudniać "na czarno" tak jak za czasów cipy tuskowatej. O tym wciąż marzą i wspierają kompletnie zidiociałą oPOzycję totalną. Na szczęście Polacy dzięki dobrej pracy TVP przejrzeli na oczy lekko i PIS wciąż daleko z przodu przed innymi partiami.
olo
0 #39 RE: Berendt zaczyna stąpać po cienkim lodzieolo 2020-05-24 10:43
Renia Ty jednak jesteś idiotką zamiast się cieszyć że Morawiecki i inni siedzą blisko siebie i moze się zarażą to Ty skomlisz .Po drugie ile Ty masz lat że nie wiesz że zawsze za kazdej władzy, władza myśli że może więcej i to nie tylko ta na górze
RENIA
+11 #38 Mój stolikRENIA 2020-05-24 07:39
PIS-Janowy i Edward.Jak to jest,że dla jednych są wydawane przepisy i nakazy epidemiologiczn e a dla władzy nie.,,Ciemny lud''ma nosić maseczki i zachowywać odstemp między sobą.Władza nie musi.No tak, bo ,,Wasz stolik jest lepszy niż mój''
Ag
+17 #37 RE: Berendt zaczyna stąpać po cienkim lodzieAg 2020-05-23 10:52
A co z radnymi Pana burmistrza?Prze cież to jedna drużyna jest.
Edward
-6 #36 RE: Berendt zaczyna stąpać po cienkim lodzieEdward 2020-05-23 10:26
Renia idiotko z czego się cieszysz że jest reakcja kuri to jest obowiązkiem organów państwa żeby udowodnić i skazywać pedofilów reakcje kuri mam w pompie .Teraz widać jak państwo działało na przestrzeni lat za wszystkich rządów.Co do kuri to tak działa jak różnre organizacje aktorów w temacie Polanskiego i innych
PIS-Janowy
-12 #35 RE: Berendt zaczyna stąpać po cienkim lodziePIS-Janowy 2020-05-23 00:57
O! Widze ze para malzenksa golem i renia szczekają dziś dalej. Nie zauwazaja oczywiście, ze syf i pedofilia w swiatku "artystów i celebrytów " jest na porządku dziennym. Nie słyszeli tez pewnie o imprezach po koncertach z udziałem nieletnich .... Nie, nie - oni nie.
Moichale Jackson tez był idolem swego czasu. Za pokazanie butelki w swej ręce podczas teledysku firma Pepsi zapłaciło mu 5 milionów dolarów. Dzis jest oczywistym, ze na swojej posiadłości miał farmę chłopców do ... uszczęśliwiania .
35f96
+8 #34 Vuuuu35f96 2020-05-23 00:35
Prawda czasu prawda ekranu
Rabio
+13 #33 RE: Berendt zaczyna stąpać po cienkim lodzieRabio 2020-05-23 00:28
Jak To było za Kołdrę...Pijack ie zabawy Zatoka Sportu W
30
+12 #32 Kiedyś 16latka30 2020-05-23 00:26
Może teraz prawda! Ośrodek S....Kamery byly
Droga
+2 #31 TwojaDroga 2020-05-23 00:24
Ps. Jest film jak dyrektor jednostki UM Wągrowca...mało laty i ...no właśnie Za kogo kadencji K i jak to było Byly Trenerze . Przyzwolenie na ...cdjuz
RENIA
-8 #30 Zabawa w chowanegoRENIA 2020-05-22 20:44
Wreszcie jest reakcja kurii Kaliskiej na reportaż braci Sekielskich,,Za bawa w Chowanego''Bisk up który miał wiedzieć o przypadkach pedofili nie dokona święceń kapłańskich w tej diecezji.W sobotę udzieli ich biskup senior Stanisław Napierała z tejże kurii.
Gito
+3 #29 RE: Berendt zaczyna stąpać po cienkim lodzieGito 2020-05-22 16:35
Krzychowy był i się zmył. Wielka draka o komisję rew gdzie 2radnych pokazowe robi. Jednemu pruchno z tyłka się sypie 2i do 3zliczyc trudno. Są ważniejsze tematy. A pismaki liczą na stanowiska. Garnek i reszta uczonych w pierdoleniu.
ja
+5 #28 RE: Berendt zaczyna stąpać po cienkim lodzieja 2020-05-22 11:51
Panie Krzysztofie niech pan się szykuje na powrót. Niekompetentni nauczyciele znowu zawiedli. Dlatego nasza Polska tak wygląda jak wygląda. Do zarządzania miastem potrzebny jest prawdziwy MANAGER.
Andriu
+12 #27 RE: Berendt zaczyna stąpać po cienkim lodzieAndriu 2020-05-22 11:18
To w Damaslawku może tez referendum? Ktoś tam kiedyś się „odgrażał „
Mieszkaniec.
-21 #26 RE: Berendt zaczyna stąpać po cienkim lodzieMieszkaniec. 2020-05-22 10:27
Krążą płotki, że nowym duetem burmistrzów ma być Zadroga i Pałczyński - ktoś coś wie?
Eda
-8 #25 RE: Berendt zaczyna stąpać po cienkim lodzieEda 2020-05-22 10:12
Golem kiedyś to w telewizji PO byli dziennikarze - lis , wielowiejska ,żakowski itd. wtedy było ok Teraza siedzą w radio Tok fm u michnika
Pani Magister
-13 #24 RE: Berendt zaczyna stąpać po cienkim lodziePani Magister 2020-05-22 09:14
Dajcie już spokój Panu Burmistrzowi!!!
Znam go jeszcze z czasów liceum gdy całe dnie spędzaliśmy w bibliotece i czytaliśmy Pana Tadeusza[zawsze recytował inwokacje] i był w tym najlepszy!!!
Tak dobrego człowieka o czystym jak łza sercu nie ma!!!!!!
Tylko PIS
#
+34 #23 Burmistrz na łyżwach# 2020-05-22 08:43
Wągrowi ecki ,,domek z kart" się sypie coraz dokładniej.
no i ?
+7 #22 RE: Berendt zaczyna stąpać po cienkim lodzieno i ? 2020-05-22 08:33
remis 2:2 to żadne rozstrzygnięcie komisji! :Di jak niby wniosek będzie brzmiał? Udzielić? Nie udzielić? Szklanka do połowy pełna, czy pusta?
Do Nikodema
+16 #21 RE: Berendt zaczyna stąpać po cienkim lodzieDo Nikodema 2020-05-22 07:52
Jakie zarzuty?? Nie bo nie i już. :-)
Nikodem
+21 #20 RE: Berendt zaczyna stąpać po cienkim lodzieNikodem 2020-05-22 07:28
A jakie zarzuty ma komisja?
Nikodem
-1 #19 RE: Berendt zaczyna stąpać po cienkim lodzieNikodem 2020-05-22 07:26
To referendum to z automatu?
RENIA
+21 #18 ,,Zapraszamy doTRÓJKI''RENIA 2020-05-22 07:17
PIS-Janowy.Jak tam samopoczucie jako eksperta od rozgłośni radiowych i list przebojów po wczorajszym posiedzeniu komisji senackiej która wyjaśniała anulowanie w ubiegły piątek listy przebojów.Odpow iedzi pana dyrektora radiowej 3 i pani prezes PR-to żenada i śmiech na sali.
Pokłosiem tej afery jest to, że po raz pierwszy
audycja ,,Zapraszamy Do Trójki''nie miała
prowadzącego.Po wód-brak chetnego do prowadzenia programu.
Odmieniony
-6 #17 RE: Berendt zaczyna stąpać po cienkim lodzieOdmieniony 2020-05-22 07:04
Golem - uderz w stół a pedofile sie odezwą. Manipulacje oparte na opowieściach z mchu i paproci Sekielskiego sa wiarygodne na 100% , film zbudowany w ten sam sposób ale w s stosunku do innego środowiska (środowisko celebrytów jest dla ciebie bardziej "święte" niz ksiedzy?) juz nie? Zaczynam rozumieć dlaczego PIS-Janowy ma o tobie tak niskie mniemanie ....
M.
-5 #16 RE: Berendt zaczyna stąpać po cienkim lodzieM. 2020-05-22 06:33
Krzysztof na burmistrza
Ciekawski
-18 #15 RE: Berendt zaczyna stąpać po cienkim lodzieCiekawski 2020-05-22 06:21
Czyżby szansa dla Poszwy?
Miro
+5 #14 RE: Berendt zaczyna stąpać po cienkim lodzieMiro 2020-05-22 06:13
Brawo komisja
GOLEM
+6 #13 RE: Berendt zaczyna stąpać po cienkim lodzieGOLEM 2020-05-22 04:33
Odmieniony czy też PIS-Janowy, co ty głąbie wypisujesz. Sugerujesz, że manipulacje jednego dzienikarza TVPInfo, mogą być wiarygodne. To co tutaj wypisujesz to są manipulacje i insynuacje jedynie usłużnego dziennikarza PiS w TVPIno, który dla kariery zrobi z siebie szmatę. Żadna niezależna stacja i żadne niezależne medium ni przekazało tej informacji poza TVPiS. Dlaczego oszukujesz nas podatników i suwerenów?! Jak długo na oszustwie chesz budować swoją wiarygodność. Ciekawe pod jakim kolejnym nickiem , ponownie się pojawisz.
PIS-Janowy lub Odmieniony i jego kolesie, nie oszukujcie Polaków. Sprawdzajcie informacje zanim zamieścicie brednie z TVPiS lub TVPInfo!!!!!!!! !!!!
rufus
-21 #12 spoko...rufus 2020-05-21 23:56
nie róbcie sobie Państwo jakichś wielkich nadziei na zmianę włodarza. Jest dzielnym, dużym misiem, obroni się. Chyba, że wyjdzie inaczej, coś absolutnie niespodziewaneg o to...Jakub Zadroga nowym Burmistrzem.
Eda
+34 #11 RE: Berendt zaczyna stąpać po cienkim lodzieEda 2020-05-21 23:04
Czy nadburmistrzowa to jest ta pani co umie po francuzku ?
niunia
+30 #10 RE: Berendt zaczyna stąpać po cienkim lodzieniunia 2020-05-21 22:43
Jeszcze Jarosław Berent czy już Jarosław B. ?
Odmieniony
0 #9 RE: Berendt zaczyna stąpać po cienkim lodzieOdmieniony 2020-05-21 22:42
Uderzono w celebrytów pedofili a portalWRC nic, nic ....? Szyc oburzony, dziwak Wojewodzki juz adowkatów szuka a tutaj taka cisza?

Portal WRC

  • Portal WRC powstał w 2009 roku
  • Odwiedza nas 74 tys. Internautów miesięcznie, generując 900 tys. odsłon
  • Mamy najwięcej fanów spośród wągrowieckich redakcji
  • Zobacz nasz profil na:

Reklama

  • Niezależny Portal Powiatu Wągrowieckiego
  • Nr 1 w Powiecie Wągrowieckim
  • W naszej ofercie znajdziesz, bannery, materiały sponsorowane, filmy reklamowe oraz reportaże wideo.
  • Całą dobę sprawdzamy skrzynkę: [email protected]

ZAPYTAJ O OFERTĘ

X

Ostrzeżenie

© 2009-2019 Portal WRC. Wszystkie prawa zastrzeżone.