• Opublikowano:
  • Wyświetlono: 941

Punkt kontroli autobusów w Wągrowcu

Zapewnienie bezpieczeństwa dzieciom i młodzieży podczas wakacji jest priorytetem polskiej Policji. Ważnym elementem troski o bezpieczeństwo są kontrole autobusów wiozących je na letni wypoczynek.

Policjanci w trosce o bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego, a w szczególności dzieci i młodzieży, podejmują szereg inicjatyw, których celem jest poprawa stanu bezpieczeństwa na polskich drogach. Jedną z nich jest przygotowanie wykazu miejsc prowadzenia kontroli autobusów oraz kierowców autobusów przewożących dzieci i młodzież na wypoczynek. Wykaz ten zawiera zestawienie punktów z terenu kraju wraz z numerami telefonów kontaktowych, gdzie można uzyskać informacje na temat możliwości przeprowadzenia doraźnych kontroli autobusów i kierowców.

Jeden z takich punktów zlokalizowano w Wągrowcu na parking w pobliżu Okręgowej Stacji Kontroli Pojazdów znajdujący się przy ul. Kościuszki nr 55.

Podczas kontroli sprawdzany jest przede wszystkim stan techniczny autobusu i jego wyposażenie, uprawnienia kierującego oraz stan trzeźwości.

Dobrym rozwiązaniem jest poinformowanie policjantów o planowanym wyjeździe z kilkudniowym wyprzedzeniem. Dzięki temu można uniknąć dłuższego oczekiwania na przyjazd patrolu Policji.

Jednocześnie informujemy, że na stronie https://bezpiecznyautobus.gov.pl można sprawdzić podstawowe informacje na temat autobusu: dane o badaniu technicznym, dane techniczne, informacje o polisie OC.

Komentarze   

olgierd
+3 #7 RE: Punkt kontroli autobusów w Wągrowcuolgierd 2020-06-24 07:25
Uwazam, ze najlepiej niech miasto odda park 600 lecia deweloperom, nie beda musieli wydawac pieniedzy na koszenie trawy non stop. Po prostu zaleje sie wszystko betonem. A chodniki sie przerobi na parkingi dla samochodow. Bedzie nowoczesnie i wielkomiejsko. Lipowa bedzie wygladala wreszcie jak bogate osiedle. ;-)
Pacjent
+5 #6 RE: Punkt kontroli autobusów w WągrowcuPacjent 2020-06-23 23:02
Kiedy w Wągrowcu mieszkańcy będą mieli zapewnione konstytucyjne prawo do leczenia przez lekarzy pierwszego kontaktu i zapewnienie porad specjalistyczny ch?
jurgen
+1 #5 RE: Punkt kontroli autobusów w Wągrowcujurgen 2020-06-23 22:29
pieszy - za to parkowanie przy ulicy powinien beknąc ten co wydał zgode na budowe bloku na ul Słowackiego gdzie jest za mało miejsc parkingowych Ten sam deweloper i ten sam manewr będzie na ul Liopwej gdzie powstanie kolejny blok tego dewelopera a zagorzałym zwolennikiem tej budowy był radny Naumczyk Może Naumczyk będzie miał odwage spotkać się z mieszkaŃcami ul Lipowej gdy powstanie już nowy blok Zapewne zesra się ze strachu i nie przyjdzie
alex
+4 #4 mgralex 2020-06-23 17:40
Pani mgr.NIE pis teraz - PIZ
pieszy
+6 #3 RE: Punkt kontroli autobusów w Wągrowcupieszy 2020-06-23 16:50
No to jeszcze prosimy o kontrole chodnika na Słowackiego w stronę ZUS, ponieważ piesi, matki z dziećmi w wózkach i niepełnosprawni , mają problem by normalnie przejść po chodniku - który dla kierowców stał się darmowym parkingiem. Przez lata na tym odcinku był zakaz postoju, a nagle dwa lata temu znak usunięto i rozpoczęło się rozjeżdżanie chodnika samochodami.
Chcę żyru.
-2 #2 RE: Punkt kontroli autobusów w WągrowcuChcę żyru. 2020-06-23 16:29
Czy uważacie, że Romanek Kowalczewski, będzie w przyszłej kadencji NADBURMISTRZEM? ?? Piszcie i wydawajcie sądy i wygłaszajcie opinie. Każdy minus oznacza, że nie będzie. Natomiast każdy plus oznacza, że nie popieranie małego Romanka
Pani Magister
+8 #1 RE: Punkt kontroli autobusów w WągrowcuPani Magister 2020-06-23 09:26
Bardzo ale to bardzo mądry pomysł.Dzięki temu ,nasze pociechy będą bezpieczne jak nigdy!
Widać że nasz wspaniały włodarz trzyma rękę na pulsie...
Tylko PIS!

Portal WRC

  • Portal WRC powstał w 2009 roku
  • Odwiedza nas 74 tys. Internautów miesięcznie, generując 900 tys. odsłon
  • Mamy najwięcej fanów spośród wągrowieckich redakcji
  • Zobacz nasz profil na:

Reklama

  • Niezależny Portal Powiatu Wągrowieckiego
  • Nr 1 w Powiecie Wągrowieckim
  • W naszej ofercie znajdziesz, bannery, materiały sponsorowane, filmy reklamowe oraz reportaże wideo.
  • Całą dobę sprawdzamy skrzynkę: [email protected]

ZAPYTAJ O OFERTĘ

X

Ostrzeżenie

© 2009-2019 Portal WRC. Wszystkie prawa zastrzeżone.